


23.04.2010 [23:02], Karolka, +O webu, komentováno 38705×, zobrazeno 1440978×

Otevíráme vlastní kecárnu. Všichni jste srdečně zváni. :-)
Chcete si popovídat? Tak jste tu správně!
4964) Lipi4 (26.03.2012 23:03)
Ireen, to je to čtení, co mě občas nebaví, ale musí se to přečíst
.. a prej, že nestíháš
4963) ireen (26.03.2012 23:03)
Můžu číst slovensky i česky, ale česky je o malinko jednodušší
. Ale mluvit můžu jakkoliv, záleží jak mluví protějšek
.
4962) Lipi4 (26.03.2012 23:00)
Sem zapadne každý a je jedno jakého je pohlaví ( i když chlapy se sem blbě nahání - jeden co tu psal jak o život, mi aktuálně spí za zády a ten druhej je blázen do Alice
.. mluvím je o jediní z Prahy
kde jste ostatní??
) .. a na mě dát s rychlostí nemůžeš, jelikož jsem podle některým přírodníá úkaz poloúpírky nebo živého králíčka Duracel
(nj, už budu brzdit
)
4961) ireen (26.03.2012 23:00)
Lipi! Co to je povinná četba?
Jé, ještě jsem četla Honzíkovu cestu
a Čtyři z tanku a pes! (v první třídě jsem si hrála se samýma klukama a já byla Marusja).
4960) leelee (26.03.2012 22:59)
dneska vás nějak nestíhám píšu výpověď už zase
a pořád to je špatně chjo copak sem psací stroj
4958) kajka (26.03.2012 22:58)
ireen, mohla bys zas převzít štafetu. Já se tu vždycky zakecám a pak nestíhám resty.
4957) Twilly (26.03.2012 22:58)
Ireen, to my všechy... jesli sis nevšimla... já si tady plácáááám a plácááááám (a kecám a kecám
)
4956) Twilly (26.03.2012 22:57)
No, já taky doteď neznala Prachetta, ale už mám zaděláno. Ireen, myslím, že za svůj život jsem přečetla docela hodně. V pěti mě maminka z dlouhé chvíle naučila číst slovensky a od šesti "nasávám" češtinu. Miluju ji a je mi skutečně jedno, ve kterém jazyce čtu, i když, musím se přiznat, raději sáhnu po češtině
, holt, nejsem právě hejslovák.
Kajko, kdes, proboha, přišla k tomu slovu??? Je to docela archaizmus, jestli to mohu posoudit, ale když tak přemýšlím nad vhodným českým ekvivalentem (tohle je prostě pro mě výzva
), tak bych to přeložila jako - sosne, nasosá, nasaje???
4953) Lipi4 (26.03.2012 22:54)
ireen, za chvilku si zvykneš a bude Ti připadat, že je to hrozně pomalé jen to chvilku trvá než nasedneš na tu správnou vlnu
( záleží na denní době a aktuálnímu vyčerpání
) ... .. Než jsem dorazila skoro před dvěma lety sem (sakra tu už na webu ffko stačí , tak dlouhou??
) , tak jsem taky moc nečetla, pokud se nepočítala povinná četba do šk(hnusný sprostý slovo)ly
.. a teď jsem kvůli tomu i změnila obor
Leelee, pokaždé jsou jiné
4952) kajka (26.03.2012 22:54)
ireen, čau kotě! Nejsem zlá, jenom tímhle "nečtením" nějak nezapadáš do modelu naší máti. Ale je pravda, že je čtecí blázen.
4950) ireen (26.03.2012 22:50)
Děvčátka poupátka, vás stíhat je nadlidský výkon
, navíc si tu připadám víc mimoň, než obyčejně - Chytám se u jídla, dětí, prádla, ale Pratchett a mnozí jiní mi zůstali utajeni. Kajka si nenechala nedávno ujít příležitost a osočila mě, že jsem v životě přečetla jen 11 knih - všech 7 dílů Harryho Pottera a Twilight ságu, ale zapomněla na knihy o filmech Twilight ságy, Oficiálního průvodce a Krátký druhý život Bree Tannerové. Vlastně ještě Karolčina Dvě zrcadla, všechny Dicky Francise a asi 30 kuchařek
.
Ta je na mne zlá, co ?
4949) Lipi4 (26.03.2012 22:49)
Leelee, tu má každej, kdo je odvážný jít do pekelného místa, odkud se občas vracíme i ve tři v noci
.. je to odznak bobříka odvahy
Já vím, zlatko
... posledně jsi byla i poradní hlas
4948) kajka (26.03.2012 22:49)
Twilli, jsem zmatená.
Nic neobcházím, jen systematicky postupuju od nejstarších věcí. Slovenštinu zbožňuju, četla jsem v ní asi před dvaceti lety Angeliku a knížky od Daphne du Maurier.
Stejně jako u angličtiny mám pocit, že některá slova líp vystihují podstatu věci. V paměti lovit nic nemusím, co je mému srdci blízké, to nějak vyštrachám. Jenom občas....cecne, to byl překladatelský oříšek a při tom je to tak logický.
4965) kajka (26.03.2012 23:04)
Twilli, asi si to špatně pamatuju, ale měli to být kuřecí prsa? Nebo jakýkoliv drůbeží, asi.