Sekce

Galerie

/gallery/woman-sm.jpg

Nejsilnější jed
Zpívající krev

Pouta a kříž Edwarda Cullena
Svítání (Rozbřesk jinak)
Edward Books (Sága očima Edwarda)
Svůdné sny (18+)
Daylah (sukuba)
Tragic End
Volterrské okovy


 

Writing

 

 

 


 

Na Stmívání teď nepublikuji, ale pokud máte chuť, přijďte zkusit Dvě jizvy na sesterské stránky Bez Hranic. Ráda uvidím každého!

Stručně:
Román pro náročnějšího čtenáře o jedné velmi těžké volbě, kde ani jedna z možností není dobrá, o jejích důsledcích a o tom, jak složité může být prolnout dva neslučitelné světy, byť vás třeba vede čistá láska.
 

Nejsilnější jed

 

Nejsilnější jed

Po sto letech, které Bella prožila po boku Edwarda, se svět změnil. Svět lidí i svět upírů. Lidé čelí novým problémům a mezi upíry se objevila mocná temná skupina Stínů, která zamíchala karty upíří existence. Její vůdce Venome má schopnosti tak speciální, že to i v upířím měřítku překračuje obvyklé meze. A zatímco Cullenovi, kteří mají mezi upíry také svoje zásadní místo, stojí na straně světla, Stíny kolem sebe šíří tmu a strach.

Jaké by bylo pro Edwarda, kdyby přišel o Bellu a přitom musel stále žít v její blízkosti? A jaké by pro něj bylo odložit své obvyklé zásady, aby ji získal zpět? Jak těžké pro něj bude obětovat své svědomí a přijmout masku temnoty...?

Silný příběh, náročnější čtení a syrové emoce.

Příběh okrajově navazuje na Zpívající krev, která vychází z Twilight, a její děj se stáčí jinam ve chvíli, kdy Edward Bellu zachraňuje před Jamesovým kousnutím. Čili nic, co známe ze Ságy po Jamesovi, se v historii Jedu nikdy nestalo...

Kniha bude rozdělena na tři části o zatím neznámém počtu kapitol a každá část bude úplně jiná. Kniha se mi na části rozpadla tak nějak samovolně už v konceptu... Vážně doufám, že všichni si přijdou na své. Objeví se nové postavy (nejen Venome, ale třeba i Happy a Dizzy...), dobro, zlo, napětí, tajemno, akce, sem tam i kus pohody a humoru a samozřejmě romantika a nesmrtelný okouzlující vztah Belly a Edwarda!

Navíc jedna taková zvláštnost: každá kapitola bude mít svého vypravěče (v závorce).

 

Celá série

 

PRVNÍ ČÁST

Prolog (Edward) + 1. kapitola (Greg)

2. kapitola (Bella)

3. kapitola (Edward)

4. kapitola (Patty)

5. kapitola (Listar)

6. kapitola (Bella)

7. kapitola (Happy)

8. kapitola (Edward)

9. kapitola (Dizzy)

10. kapitola (Happy)

11. kapitola (Bella)

12. kapitola (Listar)

13. kapitola (Edward)

 

DRUHÁ ČÁST

14. kapitola (Edward)

15. kapitola (Edward)

16. kapitola (Happy)

17. kapitola (Edward)

18. kapitola (Bella)

19. kapitola (Edward)

20. kapitola (Venome)

21. kapitola (Edward)

22. kapitola (Edward)

23. kapitola (Dizzy)

24. kapitola (Dizzy)

25. kapitola (Edward)

26. kapitola (Sue)

27. kapitola (Venome)

28. kapitola (Edward)

29. kapitola (Happy)

30. kapitola (Venome)

31. kapitola (Edward)

 

TŘETÍ ČÁST

32. kapitola (Edward)

33. kapitola (Bella)

34. kapitola (Happy)

35. kapitola (Edward)

36. kapitola (Bella)

37. kapitola (Esmé)

38. kapitola (Edward)

39. kapitola (Bella)

40. kapitola (Edward)

41. kapitola (Alice)

42. kapitola (Bella)

43. kapitola (Edward)

44. kapitola (Jasper)

45. kapitola (Dizzy)

46. kapitola (Edward)

47. kapitola (Bella)

48. kapitola (Edward)

49. kapitola (Edward)

Epilog (Bella)

 

Autorská kuchyně:

Jak se vaří Jed

 

 


 

 

Daylah

 

Daylah

(Doplněk ke Zpívající krvi)

Příběh sukuby, která  pomohla Edwardovi překonat volání zpívající krve. Ďábelská upírka, životu nebezpečná svůdkyně, jejíž úděl je možná ještě beznadějnější než osudy našeho Edwarda. Její prokletí předčí prokletí upírů. Edward a Isabella jí nikdy neměli zkřížit cestu, nikdy jí neměli otevřít oči…

Celá postava vychází z jediné zmínky u sukubách, která se objevila v Twilight. Potom stačilo si najít krátké vysvětlení toho pojmu: Sukuba: ve středověké křesťanské mytologii druh démona - astrálního upíra, který svádí muže, zvláště pak mnichy, pohlavně se s nimi stýká a přitom je vyčerpává, někdy až k smrti.


Daylah 1/2

Daylah 2/2

 

 


 

 

Tragic End

 

Tragic End


Kolik příběhů má happyend? Kolikrát už Edward dokázal odolat své vášni, překonat sám sebe, jen aby věci mohly skončit dobře?

Tenhle Edward to nedokáže. Uvidíme ho podlehnout vášni tak stravující a tak nepřípustné, jak jen je to možné. Půjdeme přes hranice možností jeho sebeovládání a uvidíme Edwarda, který je jen „člověk“, nikoliv superhrdina. Zažijeme ho i s jeho chybami a slabostmi. Navzdory veškerému jeho odpírání – pokušení bude silnější. Sáhneme si na mrazivou bolest v kořenech jeho existence a nejen na tu. Jen prostý smutný konec je mi málo, proto tohle je rovnou Tragic End.

Příběh je jen pro silné povahy, i když ti, kdo mě znají, to možná čekají horší. Ačkoli jsem Edwarda dovedla až na konec jeho možností, stále jsem se ho snažila v některých ohledech držet nad vodou. Jsou meze, které nehodlá překročit ani mé démonické já.

 


celá série

kapitoly:

Tragic End 1

Tragic End 2

Tragic End 3

Tragic End 4

Tragic End 5

 

Ideální je číst celou povídku naráz, jako jednorázovku.

 


 

Volterrské okovy

Volterrské okovy

aneb Caiova a Carlisleova hodina pravdy

V Carlisleově i Caiově minulosti je toho hodně, o čem ani samotný Carlisle běžně nemluví. Jeho vlastní minulost ho ovšem dostihne v okamžiku, kdy se jeho a Caiovy kroky zase protnou. Ve chvíli, kdy přijde zachránit Edwarda z volterrského vězení.

Text není zcela vhodný pro zaryté příznivkyně Carlislea ve své původní podobě. Ovšem ti, kdo chtějí zažít Carlisleův nefalšovaný hněv a sílu, kdo ho chtějí vidět mimo sebe, šíleného celou řádkou silných emocí – zkrátka úplně jinak, než ho známe, tu své místo rozhodně najdou.

Tvořily jsme společně já a Julie.


1/2

2/2

  

Zpívající krev

 

Zpívající krev

Co by se stalo, kdyby Edward nedokázal tak snadno odolávat krvi, nejen té Bellině? A co kdyby se navrch objevil někdo, kdo by Edwardovi jeho vnitřní boj znesnadňoval, či dokonce ho chtěl využít ve svůj vlastní prospěch? Jak by to nesl Edward a jak Bella? Jak velké by to pokušení bylo? A co kdyby mu někdo připravil ještě řadu dalších nástrah a pokoušel se ho zlomit?

Edward se musí potýkat se svými vášněmi a vůbec to nemá jednoduché, prochází si peklem. Vše se to v něm probudí ve chvíli, kdy musí poprvé ochutnat Bellinu krev.

 

 

Celá série

 

Kapitoly:

Prolog

1. kapitola - Překážka

2. kapitola - Zatracení

3. kapitola - Tváří v tvář

4. kapitola - Slavnost

5. kapitola - Ztráta

6. kapitola - Propast

7. kapitola - Stín

8. kapitola - 1922

9. kapitola - Aymon

10. kapitola - Daylah

11. kapitola - Spojenci

12. kapitola - Odveta

13. kapitola - Pád

14. kapitola - Temnota

15. kapitola - Rozhodnutí

16. kapitola - Východisko

17. kapitola - Terapie

18. kapitola - Nová síla

19. kapitola - Vzkaz

20. kapitola - Plameny

Epilog

 


 

 

X croos

 

Pouta a kříž Edwarda Cullena

 

Jednorázová variace na Vládce vesmíru (Padesát odstínů šedi) aneb Co pan generální nečekal.

Jak by to dopadlo, kdyby nám pan Edward Cullen, výkonný ředitel Cullen Enterprises Holdings, s.r.o., naší Isabellu Swanovou malinko neodhadl? Kdyby vůbec neměl tušení, komu že to hodlá ukázat svou hernu?

Přečíst si můžete zde.

 


 

Svítání

Svítání (Rozbřesk jinak)

 

Ačkoliv Steph nesmírně obdivuji, čtvrtý díl ságy mě zklamal. Nebyly v něm věci, na které jsem dychtivě čekala a naproti tomu tam byly jiné věci, které jsem nedokázala překousnout. A tak mě to zklamání dohnalo k tomu napsat si Rozbřesk podle sebe. Kde bude to, co jsem si tak zoufale toužila přečíst a ani ve snu by mě nenapadlo, že se nakonec nedočkám.

Takže nabízím trochu klasiky, zcela v duchu Twilight. Svítání navazuje na ságu a pokoušela jsem se tam neměnit nic kromě děje. Charaktery postav a celá atmosféra je jen a jen Twilight (za Irinu ale neručím...). Příběh jsem psala se Stephinou knihou v ruce, vybírala jsem z něj části, které jsem chtěla zachovat a použít, a které nesměly chybět. Čili zelený text v mé povídce jsou doslovné citace knihy, ale příběh je docela jiný.

Svítání rozhodně není tak obsáhlé jako Rozbřesk. Musela jsem to všechno vtěstnat do mnohem méně slov... ale k tomu už je předmluva...

 

Celá série

 

Kapitoly:

1. kapitola - Zasnoubená

2. kapitola - Dlouhá noc

3. kapitola - Svatba

4. kapitola - Čekání

5. kapitola - Ostrov Esmé

6. kapitola - Rozptylování

7. kapitola - Dartmouth

8. kapitola - Studentka

9. kapitola - Irina

10. kapitola - Volturiovi

11. kapitola - Proměna

12. kapitola - Rozbřesk

13. kapitola - Odpovědi

14. kapitola - Dar


 


 

 

 

Edward books

 

 

 

 

 

 

Edward books


Nerozdýchala jsem konec Stephina Midnight Sun ve 12. kapitole. Místo prášků na uklidnění jsem ale hrábla po klávesnici a napsala to dál, abych si to mohla přečíst. Jednoduše to muselo spatřit světlo světa. A nezůstalo jen u Midnight Sun. Následovaly ty nejdůležitější scény ze všech knih a k Midnight Sun přibyly ještě Moonless Night, Half Moon a Noon Darkness, dohromady Edward Books.

Podle mě se tu dá nalézt to nejúchvatnější ze ságy, viděno očima Edwarda. Všechno pěkně na jedné hromadě v souboru povídek, který dohromady tvoří celkem dlouhé čtení. Nemůžu si pomoct, ale Edwardův pohled je v realitě, kterou tvořila Steph, stokrát zajímavější než ten Bellin... Midnight Sun bylo naprosto uchvacující a udělala jsem tedy všechno proto, aby ten zážitek neskončil a pokračoval, věrný své předloze, jak jen to bylo možné.


celá série

 

kapitoly:

Midnight Sun (tj. Twilight):

Doznání (kapitola 13)

Anděl (kapitoly  21,22,23)

Příležitost (epilog)

 

Moonless Night (tj. New Moon):

Konec (kapitola 3)

Bezměsíčná noc (kapitoly 4-18)

Volterra (kapitola 20)

Podmínka (epilog)

 

Half Moon (tj. Eclipse):

Provázek (kapitoly 1,2,3,4,6,8)

Kompromis (kapitola 20)

Oheň a led (kapitola 22)

Misky vah (epilog, podle knihy)

 

Noon Darkness (tj. Breaking Dawn):

Ostrov Esmé (kapitoly 3,5,6)

Dartmouth (kapitoly 7,8)

Proměna (kapitoly 10,11,12)

Dar (kapitola 14)


(Kapitoly Breaking Dawn vycházejí z mé verze poslední knihy: Svítání (Rozbřesk jinak))

 


 

 

Svůdné sny

 

Svůdné sny 18+

Doplněk k osmé kapitole Svítání a ke kapitole Dartmouth z Edward books.

Co zůstalo skryto v náznacích a mezi řádky. Jak to vypadalo, když Bella ve spánku svedla Edwarda? Chtěl se na ni jen chvilku dívat, ale...

Cesta do jejich ložnice v Dartmouth vede tudy..

 

 


 

 


Zpovědnice

Zpovědnice

Měla jsem tu čest. :)

Bosorka zpovídá CATHLIN

Cathlin zpovídá CARLIE


Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2 3 4   »

Cathlin

76)  Cathlin (29.02.2012 13:07)

Aha, tak už máme jasno, Semisko! Paráda... :) :) :)
Jo a ... děkujiiii!

Twills!!! Ty se mi snad znáš!!! Jsi všudepřítomná!!! Pak se mi nesmíš divit, že tě mám tak ráda!

semiska

75)  semiska (28.02.2012 20:46)

Zlato vím, co jsem od tebe četla: Zpívající krev a Pouta a kříž Edwarda Cullena. ;) Jo a taky Svůdné sny. ;) *fworks*
Všechno nejlepší k narozeninám

Twilly

74)  Twilly (28.02.2012 20:38)

Kačenko moje, k tvým dnešním narozkám ti přeju hooooooodně moc zdravíčka, štěstíčka a velice plodného můzáka. Jo... a ještě něco... mnoho času na tvé psaní *fworks* *fworks* *fworks*

Cathlin

73)  Cathlin (02.02.2012 10:25)

Tak to tedy, mohu-li si vybrat, upřednosťnuji to místo, kde jsou prudivé a třeba i ukecnané a klidně i trefené, protože není nic horšího než opuštěný autor! Ale co se týká vás, ani na jednu si nemohu stěžovat! B) B) B)

Twilly

72)  Twilly (01.02.2012 16:11)

Trefená... ????

Bosorka

71)  Bosorka (01.02.2012 15:52)

A některé z nich - věřte, nevěřte - jsou dokonce i ukecané! :D

Twilly

70)  Twilly (01.02.2012 15:21)

Macíčku, zapomělas slovíčko "vysoce" - vysoce prudivé fanynky :D

Bosorka

69)  Bosorka (01.02.2012 15:04)

Byla bys v místě, kde se nenalézají žádné prudivé fanynky?

Twilly

68)  Twilly (01.02.2012 12:39)

Cathlin

67)  Cathlin (01.02.2012 12:32)

Holky, vy jste prostě super rychlíci!!! Já vás nemít, tak fakt nevím, kde bych byla! ;)

Twilly

66)  Twilly (01.02.2012 12:20)

I s našima otiskama tlapek

Bosorka

65)  Bosorka (01.02.2012 11:55)

Už je to tam!

Twilly

64)  Twilly (01.02.2012 11:53)

To je instinkt, zlato . Když se něco mele, mě to táhne k nahlídnutí a... výsledek už znáš

Cathlin

63)  Cathlin (01.02.2012 11:25)

Twills... čekám na schválení... :) Jo jo. A človeče, ty máš oči prostě všude! B)

Twilly

62)  Twilly (31.01.2012 16:05)

Kačenko, takže UŽ?????

Cathlin

61)  Cathlin (16.01.2012 17:50)

Sarko, co ty tady? :) Zpověďnice bude! Pracuju na tom, ale ještě to potrvá. Nejdřív zkoušky, pak čtení díla mé "oběti" a potom na to půjdeme! Ten štafetový kolík ještě budu chvilku třímat v ruce. :)

SarkaS

60)  SarkaS (16.01.2012 13:40)

Ahoj, tak jsem ti přišla zase nakouknout do domečku Máš to tu náramný :) Co zpovědnice, bude? Už se těším co se zase dozvíme...

Bosorka

59)  Bosorka (29.12.2011 22:25)

Cath, ty to prostě musíš dát! Já to jinak nevidím.....

Cathlin

58)  Cathlin (29.12.2011 22:11)

Jestli se nepletu, narazil v MOTU nejednou, ale já jaksi myslím "nedokonalý" v úplně jiném smyslu... (a zase se tu jedná o jeho duši!)...
Ale půjčuji si tvé koště a případné nápady si horečnatě vymetám z hlavy!

Bosorka

57)  Bosorka (29.12.2011 21:04)

No právě, Cath, já prostě nevěřím, že by se nenašlo něco, s čím by tzv. nenarazil i u senzitivní Belly :D

1 2 3 4   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek