Sekce

Galerie

Láska k princi

 

Celkem kraťoučká kapitolová povídka.
Název už napovídá, o čem by mohla být. Edward a Bella jsou lidé, ale každý z jiných vrstev společnosti. A zpočátku se rozhodně v lásce nemají… víc nepovím.

Láska na splátky

Když hrdina můj odešel,
opadl první lásky pel
a jako první jarní květ
to okouzlení mizí hned...
Kde první lásky, kdepak jsou?
Ty štěstí nikdy nenajdou?

A časy malin nezralých
jsou pryč jak v létě loňský sníh.

Jen večer, když svět usíná,

mé srdce na to vzpomíná…

DOKONČENÁ


Láska nalezená mezi tyrany

Esme Cullenová

Opravdu lze najít lásku mezi tyrany? Mladá žena, zkoušená osudem, se shodou  nečekaných událostí dostane do italské Volterry, kde doufá v nový začátek. Ten ale nepřijde zrovna v  podobě, jakou si představovala.

 

Láska neumírá

Isabella Swanová žije se svým otcem v malém deštivém městečku na severu Států. Jednoho dne se tam přistěhuje nový mladík. Je uzavřený, nepřístupný; tak bledý, až vypadá nemocný a... velmi přitažlivý!

DOKONČENÁ

Láska překoná i hranice smrti

Bella se najednou ocitne v cizím domě a neví, co se jí stalo. Jen to, že je bloudící duše - duch. Nic si nepamatuje, jen žije v opuštěné domě v lese. Najednou se přesune do Itálie, kde uvidí krásného kluka s bronzovými vlasy. Bude vědět, že je upír, a nedovolí mu, aby se odhalil a tím pádem odsoudil k jista smrti. Jakmile ho přesvědčí, zase se vrací do toho domu, kam se chvíli na to nastěhují majitelé. Kdo to bude? Uvidí Bella ještě někdy toho chlapce? A dozví se, proč je duch?

DOKONČENÁ

Láska věc ďábelská

Isabella nežila pro lásku, nestihla ji pořádně poznat. A proto si našla svůj způsob cesty, který ji napomohl stát se poslem pekelným. Prošla mučením i mučením jiných, a tak dobře dělala svou práci, až si jí všiml samotný Lucifer. Ten hledal už dlouho duši nemající z něj strach, a z toho důvodu se mu Isabella zalíbila natolik, že se po tisíciletích rozhodl, že se konečně ožení. Isabella nic nenamítala, dokonce spíš měla radost, jelikož se jí tím v pekle vyhnou podřadné práce. A co? Z pekla se už přece jen tak nedostane, proč by si nemohla přilepšit? Ale všechno má svůj háček. Lucifer si přeje dárek, který není lehké získat - duši upíra, jenž mu uniká z kotle.

Láska? Ďakujem, neprosím!

Bella a Edward zostanú prekvapení hneď po Bellinom pôrode. Nenarodí sa im jedno, ale hneď dve dievčatká. Tak rovnaké a predsa každá iná. Zatiaľ čo jedna má presne nalinkovaný život vďaka vlčím legendám, tá druhá je vystavená napospas osudu, láske a dvom mužom jej života. Aké budú rozhodnutia mladšej z Cullenových dcér... ? Ako sa pretavia do jej života...? Budú mať v jej svete miesto city...?

DOKONČENÁ

Laskavý čtenář promine...

Velká láska se zdá být něčím mimo čas a prostor. Jak málo je v nás pokory, jak málo jsme schopni připustit vliv doby, ve které žijeme a místa, na kterém žijeme, na naše osudy.

Jak by vypadal příběh Edwarda a Belly, pokud by jim byl osud méně nakloněn? Co v jejich příběhu změní přetočení kalendáře o několik desetiletí zpět?

Máte-li chuť na nostalgický příběh plný velkých citů a bolestných rozhodnutí, s chutí se pusťe do čtení!

DOKONČENÁ

Ledové srdce

Zima nám klepe na vrátka
a s ní přichází pohádka.
O čem že bude? Kdopak ví?
O lásce, o kouzlech, o přátelství,
o tom, jak všechno přemůže ctnost,
o tom, co přinese budoucnost...
Bylo to, nebylo? Kdopak to ví?
Ti, co to věděli, dávno už spí...

Leknín z císařského paláce

Duše je na rozdíl od těla nesmrtelná. Jenže co když je tělo poškozeno tak, že duše v něm uvízne? Tělo se stává spolu s duší nesmrtelným...

 

A co když tato duše potká jinou, kterou dříve znala a milovala, ale v jiném těle?

Life of death?

Bella žije pouze se svou matkou. Otce před několika lety, z pro ni neznámých důvodů, spáchal sebevraždu. Její život není jednoduchý, ale ona sama to ostatním taky zrovna neulehčuje. Přesně ví, co dělat se svým životem. Zabije se. Jak jednoduché. Matka jí pošle na prázdniny k prarodičům do Forks. Změní tam Bella názor na život nebo je už příliš pozdě a její rozhodnutí je nezvratné?Lilliane Mercerová? Volturiová? Nebo Cullenová?

Jmenuji se Lilliane. Zemřela jsem, když mi bylo šestnáct let, ale stala jsem se upírkou. Spolu se svým stvořitelem Rollandem, jsem si žila celkem poklidným životem. Ovšem až do dne, kdy mu někdo zavolal, a neřekli byste, jak vám jeden takový telefonát může zkomplikovat život.

Lost In Twilight

Grace je docela obyčejná sedmnáctka. Žije v New Yorku a chodí do třeťáku na střední škole. Má kluka, ale v poslední době dost usilovně přemýšlí, proč s ním vlastně chodí. A ještě jedna zásadní věc – miluje Twilight a zná ho úplně zpaměti.

Jednoho podzimního večera se stane něco neuvěřitelného. Grace se splní sen a ona se ocitne přímo v příběhu Stmívání. Co když ale její přítomnost ohrozí příběh velké lásky?

DOKONČENÁ

Lotr

Vždycky jsem byla hodná a slušná holka. Nikdy jsem nechodila za školu, nekouřila, nepila a nedělala hlouposti. Když se podívám zpátky, byla jsem docela nudná. Všechno se ale změnilo, když jsem potkala Edwarda. Nebezpečí z něj přímo sálalo a já mu prostě nemohla odolat...

DOKONČENÁ

Má budoucnost je v mé minulosti

Fata viam invenient
Osud si najde cestu
(Vergilius, Aenesis;  heslo švédské královny Kristiny)

Vypůjčila jsem si postavu a stroj času ze stejnojmenného filmu.

Kdo z Cullenových bude cestovat časem a co se pokusí změnit?

DOKONČENÁ

Má drahá Alice...

První část dlouhé série.

Vždycky mě zajímalo, co stálo v e-mailech, které Isabella posílala Alice. Tak jsem se rozhodla, že jich pár napíšu.

Nejdříve to byl jen takový výkřik do tmy, ale pak z toho vznikl vzvláštní nápad.

Co kdyby se Bella nemusela vydat za Edwardem a nikdy by neskočila z útesu? Všechno se odehrává trošku jinak.

Děj v dopisech se shoduje s dějem v Novém měsíci.  Aspoň z části.

Má je noc

Edwardův život je nekonečnou noční můrou a Bella se z té své nikdy nevzpamatovala. Jak dopadne jejich setkání, když ani jeden z nich není úplně takový, jaké je známe?

Existuje Osud? Kráčí po cestách Života? A věříte v něj?

DOKONČENÁ

Má poslední šance

Edward - upír, který ztratil lásku svého života a stěhuje se společně se svojí rodinou do Londýna. Daleko od vzpomínek, daleko od nenávisti. Jeho existence se zdá být navždy zatracena. V Londýně se mu ale pod nohy připlete nádherná dívka. Může ještě milovat? Ukáže mu až tahle dívka, co láska doopravdy znamená?

Mačacie zlato


Jej životným cieľom je dosiahnuť postavenie v spoločnosti, jeho, uživiť rodinu. Aký búrlivý môže byť stret dvoch absolútne odlišných svetov? Je možné, aby dva úplne rozdielne sny dokázali uspokojiť týchto dvoch a umožnili im existovať pod jednou strechou, v jednej posteli?

Malá morská víla

Pokračovanie Jarusinkinej jednorázovky o malej morskej víle.

DOKONČENÁ

Malum Puella

Příběh, jež započal v pradávnu a končí ve vzdálené budoucnosti. Po té, co bylo předpovězeno, že se znovuzrodí první upír - žena jménem Amonike - jejiž moc byla tak strašlivá, že ji samotnou zničila, se na jednom místě, kdesi v srdci Evropy, probouzí ze snu dívka, jejiž přání - aby svět Twilight byl skutečný - se stává pravdou. Jenže v Moničině mysli je něco temného, jakýsi hlas, který jí našeptává, co má dělat. Hlas, který ví překvapivě mnoho o Moničiných výpadcích paměti a nově nabytých schopnostech.

Že by se věštba stala pravdou?

Man´s world

Forkští upíři žijí svou pohádku se šťastným koncem, jenže co zbytek světa?

Mají i další nárok na svoje štěstí nebo musí kvůli rovnováze světa trpět, aby mohli být jiní šťastní? A co ti, kteří svěřili své srdce někomu, kdo o ně nestál? Jak jejich život skončí? A pokud zrovna oni zemřít nemohou, jak se vyrovnat s věčností bez partnera po svém boku? Máme tu dvě bytosti, ženu a muže. Tanyu, které zbyly jen zklamané naděje a George, kterému nezbylo vůbec nic…

Mé oči se nepletou I. + II.

Za naším světem se prý skrývá jiný,  který je našimi touhami a fantazií. Je to místo, v němž žijí oblíbení představitelé našich knih a filmů. Jenže, co když se za jednou z  nejslavnějších ság poslední doby, skrývá neuvěřitelné tajemství?
Příběh z pera Stephenie Meyerové se stal skutečností, ale jen velmi málo lidí ví, že právě autorka toho celosvětového fenoménu popsala pouze pravdu, která se začala odvíjet na místě, kde to všechno stejně mělo začít.
Kdo by čekal, že by se příběh měl odvíjel stejně, tak se hluboce mýlí. Knihy se od skutečnosti velmi liší a to samé pozná dívka, která je vržena do světa, pro který by miliony jiných vraždilo, jen aby sem mohlo nahlédnout.
Bohužel všechno není tak skvělé, jak to vypadá a skutečný příběh je daleko temnější a zlověstnější než jeho knižní předloha.
Jste ochotni poznat skutečnou pravdu?
Mé oči se nepletou I. - Vzkříšení - ukončena
Mé oči se nepletou II. - Pronásledovaní - rozepsaná
Mé oči se nepletou III. - Vykoupení - v přípravě

Mé rozpůlené srdce

V tejto poviedke sa ale nestretneme s našimi dobre známymi hrdinami. V tejto poviedke sa budeme zaoberať najmocnejšou upírskou rodinou a to Volturiovcami.

Celý príbeh bude rozprávať o Caiovi, synovi Ara a Sulpicie, ktorý sa zamiloval do ľudského dievčaťa. Ich prvé stretnutie prebehne priamo vo volterrskom hrad, a svet div sa, ona odtiaľ odíde živá a zdravá so spomienkou na pekného mladíka, ktorý jej pomohol. Oprah, hlavná hrdinka, však nie je len obyčajné dievča a tým na seba upúta pozornosť Volturiovcov.

Poviedku píšem spolu s Petronelkou.

Milovaný diabol

Bella, ktorá bola vždy vzdorovitá dcéra, dostala od osudu poriadnu ranu. Nielen to, že po nej ide polícia a musí sa starať o dvoch mladších súrodencov, ale do cesty sa jej pripletie diabol, ktorému musí dať to najvzácnejšie čo má - svoju slobodu...

Milujem obe svoje deti

Dokáže si matka zvoliť utrpenie pre jedno svoje dieťa a šťastie pre to druhé? Ak druhá možnosť je len smrť oboch? Bella porodila dvojičky a žije šťastne so svojim manželom a rodinou už pätnásť rokov. No láska a šťastia netrvajú večne. Volterra nikdy nespí a možnosť skúmať dieťa splodené upírom a ľudskou ženou je pre nich príliš veľká výzva. Alebo je nakoniec všetko trochu inak a účel len svätí prostriedky?

Príbeh, ktorý sa vymkol spod kontroly:

O rodičoch ochotných obetovať všetko pre svoje deti.

O odvahe tých, od ktorých sa to neočakávalo.

O priateľstve toho, kto má byť bezcitný.

O láske tam, kde na ňu nemala existovať ani nádej.

O jablku, čo nepadlo ďaleko od stromu.

Minulost jde s námi...

Edward Bellu opustil - klasický, otřepaný začátek.  Ona je zlomená, vyhublá na kost a nemá chuť žít. Najde si ale partičku přátel v La Push v čele se Samem a Jacobem. Bella se dozví o jejich tajemství a oni ji vytáhnou z bryndy. Je konečně šťastná - a navíc... spřízněnou duši objeví v na první pohled zatrpklé Leah.

Jenže teď se stěhuje na dartmouthskou kolej. Jaké další osudy Bellu potkají po boku šílené trojky Abi, Meg a Dylana?

Miř přesně, lásko

Děti se někdy vymknou kontrole. A to i ty upíří. Edward a Rosalie mají už dost spořádaného života v nenápadných maloměstech a s věčným ohněm v krku. Nač se trápit? Je tu tolik velkoměst, tak bohatá nabídka na jídelním lístku…

Zbývá vyřešit jen nepatrný detail – kde vzít na pohodlný život bez rodičů?

Místo pěstounů teta? To bude ráj! A nebo ne?

Povídka je o dívce, která putovala od jedné pěstounské rodiny k druhé. Po šesti letech konečně úřady našly její příbuznou, Emily Uleyovou. Emily okamžitě, co se o Alex dozvěděla, chtěla, aby ji k ní okamžitě přivezli. Alex tedy sedá do letadla a letí přes celé státy do Seattlu, kde už na ni čeká Emily i se svým snoubencem. Bude Alex dál šedá myška nebo si najde kamarády? Bude s nimi podnikat různé akce a výlety? A co když její otec byl náčelník kmene Quiletů? A má Alex taky geny na to, aby mohla vést novou smečku? Nebo už starou?

Mít dobré srdce nestačí

Pocit prázdnoty je to, co nás může sžírat za živa. A jsou věci, které tomuto pocitu zabraňují. U někoho je to určitá dávka jakéhokoliv pohybu. Je jedno, jestli je to sex nebo třeba tanec, ale dotyčná věc nás do života nakopává.

Bellu v tomto případě nakopává pomáhaní druhým. Nedokáže někoho odmítnout a cítí, že je jejím posláním všem, kdo chce, aby jim pomáhala, pomáhat. Doslova prožívá pocity těch, které něco trápí, a je jedno, jestli je to žízeň upíra nebo jeho nezaplněné místo v srdci.

 

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek