Sekce

Galerie

/gallery/thumbs/Kopie%20-%20edward_and_bella_rock.jpg

Isabella Swanová žije se svým otcem v malém deštivém městečku na severu Států. Jednoho dne se tam přistěhuje nový mladík. Je uzavřený, nepřístupný; tak bledý, až vypadá nemocný a... velmi přitažlivý!

Prolog

 

Lékař se sklonil nad zuboženým tělem, které začalo svůj boj prohrávat mnohem dřív, než mohl zasáhnout.

 

Žena, které to tělo patřilo, ho ukotvila němým pohledem smaragdově zelených očí. Její rty se pohnuly, ale vyšel z nich jenom trhaný dech. Pevně stiskla víčka, která se vzápětí zachvěla v urputném soustředění. Znovu otevřela oči. Její rty se pokusily ještě jednou zaartikulovat. Dech jimi tentokrát prošel úspěšněji.

Byla si jistá, že ta zářící bytost, která se nad ní sklání má moc udělat zázrak. Věděla, že ji slyšel, přestože ve skutečnosti neřekla nic. Poznala to. Ty nezvykle zlatavé duhovky, které fixovala veškerou zbývající silou, změnily barvu o nepatrný odstín. Neměla by si toho všimnout. Ale v tu chvíli cítila, že existuje mnohem víc věcí, o kterých nevěděla zhola nic. Dokud…

 

Vydechla a její náhle prázdný pohled, mu sklouzl někam k límečku košile.

Slyšel, co řekla. Tak, jak to dokázal jen on a nikdo jiný.

„Zachraňte ho…“ Byla to zároveň prosba i příkaz.

Ona tušila, ke komu mluví – tím si byl v tu chvíli jistý.

Pohlédl na vedlejší lůžko.

Chlapec ještě žil.

 

 

I. Novinka

 

Poslední prázdniny před vejškou.
Původně jsem je měla strávit skoro celé s mámou a Philem v Californii. Philovu týmu se ale letošní sezóna obzvlášť vydařila a prémie byly tak tučné, že se konečně rozhoupal, a vzal mámu na líbánky. Aby jí to dlouhé čekání na svatební cestu vynahradil, unesl ji téměř na dva měsíce někam do tichomoří.

Vlastně mi to ani nevadilo. Za ty roky, co jsem žila s Charliem, už jsem si zvykla, že se s mámou vídám nejčastěji po večerech na webkameře (pokud jí Phil pomůže zahájit videohovor), takže jsem ji asi postrádala  mnohem míň, než ona mě.

Co se californského počasí týče, měla jsem v tom už taky nějaký čas jasno. Nikdy bych nevěřila, jak snadno si zvyknu na to všudypřítomné forkské vlezlé vlhko. A taky že mě nakonec, při mých letních pobytech u mámy, bude ten náhlý nadbytek slunečního záření obtěžovat. Takže mě vidina prázdnin, strávených ve Forks nijak neznepokojovala.

Byla jsem nadšená, že si konečně přivydělám větší sumu peněz, když budu moct pracovat v Newtonovic obchodě s outdoorovým vybavením prakticky denně. Paní Newtonová byla ráda, že si zase jednou zajedou s manželem na dovolenou v normální sezóně. Nebáli by se přenechat celý chod rodinného podniku mně a Mikovi – oba jsme tam vypomáhali už několik let.

Jenže maturita, jakoby sepla v mé hlavě nějaké tlačítko, díky kterému jsem najednou dospěla. A byla schopná si přiznat, že Mike je strašně fajn kluk, mám ho ráda... a tím to končí. Cítila jsem to od začátku, už od první pusy na vánočním večírku, ale tehdy jsem nebyla schopná posoudit rozdíl mezi prvním poblouzněním a skutečnou láskou. Teprve po tom maturitním, kdy jsme se v našem vztahu dostali  mnohem dál, jsem to věděla.

I když jsem se opravdu snažila, abychom se rozešli v dobrém, dal mi jasně najevo, že jsem mu ublížila. Jak snadno se láska změní v opačný cit... Tím ovšem moje práce v jejich obchodě skončila. Ne, pan a paní Newtonovi se ke mně chovali stále stejně. Kdekoliv mě potkali, rádi se ke mně hlásili. Jen Mike se přes to zatím nedokázal přenést.

Nakonec to byl právě pan Newton, který mi ze známosti sehnal práci v Olympijském národním parku. Na prázdniny vždycky přijímali několik placených „dobrovolníků“, aby ten nápor turistů zvládli. Naštěstí mi ještě nebylo jednadvacet, což byl požadovaný věk pro průvodce. Nevím, jak bych jinak mému novému šéfovi vysvětlila, že s mojí schopností pohybovat se v horském terénu, bych byla pro turisty jistou jízdenkou do pekel. Takhle mě první prázdninové pondělí čekalo místo v turistickém informačním centru Hoh Rain Forest, horské stanici něco přes dvacet mil od Forks směrem nahoru do hor. Dotvořila jsem tak místní team starší manželské dvojice.

Stanley byl bodrý šedesátník a horal každým coulem. Neuvěřitelně vypracované lýtkové svaly dával nevědomky na odiv tím, že celoročně chodil v šortkách. Pracoval tu zřejmě už dávno předtím, než jsem se narodila a bylo to na něm znát. Díky desítkám každoročních výstupů na Mount Olympus se jeho pevné šlachovité tělo pohybovalo s pružností kočky a lehkostí, o které si mohla většina mých spolužáků ze střední nechat jenom zdát.

Jeho žena Mary byla drobná, pohledná, lehce prošedivělá brunetka. Vějířky vrásek kolem očí a úst svědčily o její optimismem hýřící nátuře. Právě tak jako její příjemný smích, kterému jsem okamžitě uvykla.

Kdybych si měla vzpomenout, co přesně jsem tam první týden dělala, nedokázala bych to. Naskočila jsem v plné sezóně; auta a autobusy přivážely nekonečné množství turistů. Stanley jim dělal průvodce, a protože na to sám nestačil, Mary mu vypomáhala. Sotva jsem pobrala to množství informací, které jsem musela překotně vstřebat, měla jsem na starosti chod celého centra. Byl to neuvěřitelný blázinec. Naštěstí Mary slibovala, že v pondělí snad dorazí nový průvodce a ona tak bude moct zůstat se mnou a pomoct mi s náporem lidí, dychtících po informacích o parku a pralese, upomínkových předmětech, průvodci a… pláštěnkách. Kdo by řekl, že v deštném lese bude pršet?!

V pátek jsem se z práce domů sotva dovlekla. Najednou jsem byla šťastná, že na turisticky nejvytíženější dny - sobotu a neděli - měl Stanley zajištěné „skutečné“ celoroční dobrovolníky.

Ta hodina navíc, co jsem teď denně trávila cestováním ve svém rozhrkaném náklaďáčku, už prostě byla nad moje síly. Cestou jsem se zastavila pro pizzu. Pomyšlení, že bych si po tom všem měla ještě stoupnout k plotně, mě zabíjelo.

Charlie se nad tou luxusní večeří nepozastavil. Se Stanem se znal dlouhá léta a tak měl celkem slušnou představu do čeho jdu. Narozdíl ode mě. Usínala jsem s myšlenkou, že se v pondělí novému průvodci nejspíš vrhnu kolem krku. Jenom za to, že tam bude.

 

∞∞∞

 

„Kde seš?“ vyjela na mě nakvašeně Angela, když mi v sobotu odpoledne volala.

„Sakra!“ zaúpěla jsem do telefonu. Už když jsem viděla její jméno na displeji, měla jsem silné tušení, že mi nevolá jen tak. Hned, jak jsem uslyšela její nabroušený hlas, došlo mi, která bije. Už půl hodiny seděla u Sullyho a čekala až dorazím na to kafe, které jsme si v týdnu domlouvaly…

A naproti ní seděla Jessica a ona musela poslouchat ten její kafemlejnek úplně sama!

„Sakra!“ zaklela jsem ještě jednou, když mi to došlo.

„Jo, to je přesný,“ sjela mě znovu.

„Promiň, já na to úplně zapomněla,“ zakňourala jsem provinile.

„Ale přijdeš, žejo?“ Teď zněla spíš prosebně. Jessica byla v pohodě, ale v neředěných dávkách nepoživatelná.

„Budu tam za deset minut,“ uklidnila jsem ji.

 

∞∞∞

 

„No konečně!“ zahlaholila Jessica, jen co mě zahlédla ve dveřích. Angela vyjadřovala v podstatě totéž - svým výmluvným pohledem.

Ještě jsem ani neusrkla pěnu z horkého laté a už se k nám Jessica nakláněla s tím výrazem ve tváři.

„Víte, co je nového?“

To byla jedna z jejích nečastějších vět. Angela jen zoufale protočila oči. Zřejmě už si předtím musela pár novinek vyslechnout.

Jessica se na ni ušklíbla. „Počkej, budeš zírat!“

„Dneska jsem se stavovala v nemocnici,“ začala. A mně bylo v tu chvíli jasné, od koho ty novinky budou. Její máma pracovala v nemocniční recepci, ale spíš to budilo dojem, že dělá šéfredaktorku místních bulvárních novin.Ta ženská věděla všechno. O všech. Bylo to skoro děsivé.

„Přijali nového doktora - holky…“ udělala  dramatickou pauzu. „…já ho viděla!“ Její nadšený výraz teď nebezpečně připomínal pubertální holku před plakátem svého idolu.

„Chceš říct, že je hezký?“ zeptala se jí Angela a zkoumavě se na ni zadívala přes obroučky brýlí.

„Jo!“ vyjekla Jessica a zahihňala se. „Blonďák,“ vydechla zasněně.

To by sedělo, jí se tyhle typy vždycky líbily. Všimla jsem si, že od té doby, co jsem se rozešla s Mikem, mě měla tak nějak radši.

„Máma říkala, že mu je třicet, ale podle mě vypadá na pětadvacet. Maximálně!“ zdůraznila. „A to není všechno…“ dodala tajemně.

Nevědomky jsem se naklonila blíž.

„Má syna!“ prohlásila tak důležitě, jako by nám sdělovala, kde se nachází Archa úmluvy.

„A co?“ utrousila Angela s despektem. Taky mi unikala pointa.

„Je nádhernej!“ vzdychla Jessica omámeně. Její pohled teď nepřítomně zamířil někam mezi naše ramena. Vrhla jsem na Angelu nechápavý pohled.

„Mluvíš o malým klukovi,“ upozornila jsem pak Jessicu. Ta se vytrhla ze svého transu a vyprskla smíchy.

„Ne, on je dospělej! Doktor si ho osvojil.“

„Aha,“ utrousila Angela překvapeně.

„A to není všechno…“ zatetelila se Jessica, evidentně potěšená naším rostoucím zájmem. „Hádejte, kde bydlej?“

„Povídej,“ vyzvala jsem ji netrpělivě. Jestli nás chtěla napínat, tak se jí to začínalo dařit.

„V Cullenovic vile!“

„Cože?“ vyhrkla Angela nevěřícně. „Vždyť je to ruina!“

„Tak tos tam, holčičko, dlouho nebyla. Nechali si ji zrekonstruovat. Rony Hallbrook jim tam dělal obklady. Na všechno prý dohlížela doktorova žena – je to nějaká architektka, nebo co. A mimochodem,“ odmlčela se a významně nadzdvihla obočí, „doktor se jmenuje Cullen, takže ten barák nejspíš patřil jejich rodině.“

„To si děláš srandu, vždyť tam už přes padesát let nikdo nebydlí!“ vykulila jsem na Jessicu oči.

„No tak to se teď změní,“ ušklíbla se na mě. „A Bello, to nejlepší jsem si nechala na konec!“ řekla významně, a naklonila se ještě blíž.

„Ten krasavec údajně v pondělí ráno nastupuje jako průvodce na Hoh Rain Forest!“ pronesla slavnostně.

A mně se v tu chvíli, bůhvíproč, zhoupnul žaludek.

 

 


 

 

Povídky od Bye

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2 3   »

TeenStar

41)  TeenStar (23.08.2016 01:09)

Carlisle je hot, hot, hot! Úplne s Jess súhlasím
Teším sa na sexy sprievodcu

Jalle

40)  Jalle (16.01.2013 17:46)

začína to vážne dobre

Bye

39)  Bye (03.09.2011 22:13)

Jejda. Ty tu? Tak příjemnou zábavu. Turistika bude, neboj

Ajjinka

38)  Ajjinka (03.09.2011 21:38)

Heeee
Krásnej syn bude dělat průvodce? Že bych v sobě našla turistický a poznávací sklony? Nechala bych se provést
To jsem na něj zvědavá

Sky

37)  Sky (03.08.2011 10:52)

Bájinko!
Tak som si konečne zasadla aj k tvojim dielam a... zírám!
Neskutočné! Krásne popísané, do detailu. Nápad na zakusnutie, no čo si viac priať. Jup, už viem! Nášho neodolateľného Edwarda Cullena! Uf, frčím ďalej!

Bye

36)  Bye (13.06.2011 13:17)

No, tak doufám, že to vydrží ;)

Morael

35)  Morael (13.06.2011 12:42)

No jo... Zase nová verze. Zatím se mi líbí.

SarkaS

34)  SarkaS (10.06.2011 11:30)

Jaká to zvláštní náhoda...jestli on se nebude jmenovat Edward. Ne, dělám si humor, začátek vypadá skvěle a já už se těším na to jejich poznávání

Bye

33)  Bye (01.06.2011 20:40)

Tyjo Kristianko, vrátím se z práce a nestačím se divit! Ty ses do mě pěkně zakousla A jo, hloubáš správně a všechno se dozvíš! ;)
Děkuju!!!

Kristiana

32)  Kristiana (01.06.2011 19:12)

Napadlo mě, že tím novým průvodcem by mohl být Edward, ale pořád se mi na tom něco nezdálo - proč by Ed dělal průvodce? Cullenovi měli vždycky dost peněz, proto pochybuji, že by si potřeboval přivydělat. Baví ho provádět lidi po horách? Nebo jako průvodce pracuje z nějakého skrytého důvodu? Ehm... možná se v tom přehnaně pitvám, ale je to podezdřelé! Snad se dozvím, proč do toho šel.
Těším se na jeho první setkání s Bellou. Vsadím se, že bude velmi vzrušující!
Bella chodila s Mikeem? Potěš koště! Ta má, ale vkus! Ještě že se rozešli, nemám Mikea moc ráda. Na můj vkus byl vždycky moc dotěrnej.
Povídka vypadá moc dobře, chytla mě hned po pár větách. Píšeš neskutečně poutavě.

Silvaren

31)  Silvaren (23.03.2011 14:13)

Začíná to moc zajímavě! Moc se těším na Edu - průvodce.

kytka

30)  kytka (31.01.2011 22:04)

Opět jsem chycená už od začátku. Hezky se povídka rozjíždí a jelikož už vím, jak píšeš skvěle, tak se mám na co těšit.

Bye

29)  Bye (15.01.2011 22:27)

Jejda, Anna s číslem! :)
Vítej.
No neboj, objeví se.

Anna43474

28)  Anna43474 (15.01.2011 22:11)

První, co od Tebe čtu, a hned jsem unešená (A to se tam ještě ani neobjevil Edward )
TKSATVO

Twilly

27)  Twilly (07.01.2011 22:18)

prológ - bol Byeinko úžasný... zápletka, NO JASNĚ!!!! Jdu do čtení, lásko, takže KLÍÍÍD nerušit

26)  Lejla (19.11.2010 11:14)

Dospělá Bella a Edward jako průvodce hmmmm to bude ale zajímavé

Wendy

25)  Wendy (19.11.2010 09:29)

uff, že by nový průvodce byl Edward

semiska

24)  semiska (19.11.2010 01:37)

Supr kapitolka, bavila jsem se u drbárny holek a nemohla ze slepice Jessiky.

sakraprace

23)  sakraprace (17.11.2010 13:30)

Povídka od Bye To si piš, že po tom, co ji stihnu zaregistrovat, že ji musím číst. A samozřejmě mě to výborně naladilo, navnadilo a těším se na další

Alaska

22)  Alaska (16.11.2010 22:39)

Bye, Bye, Bye to je tak opravdový "obyčejný" a přesto dechberoucí.
Začátek jsi nemohla zvolit líp - pohled Edwardovy matky. Nikdy mě to nenapadlo, ale opravdu silný zážitek.
A potom Bellino pomaturitní ujištění, Bože jak já jí rozuměla. A teď ten konec, koušu se do prstu a nadskakuju nedočkavostí na posteli, abych aspoň napsala tohle než se vrhnu dál. Ale už pádím, tak zase za chvíli.

1 2 3   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek