Sekce

Galerie

/gallery/butterfly_tree.jpg

Poslední dílek.

Stala se z Alice upírka?

Jak to bylo dál?

Kdo je George?

+15

Nové město, nový život. Z Mary Alice Brandonové se stala Alice Cullenová a za tři roky, které s nimi žila, se z ustrašeného káčátka stala nádherná a hlavně sebevědomá labuť. Chodila s ostatními do školy a prvně v životě byla obyčejná dívka. Jak zvláštní, že se jí mohla stát až mezi upíry.

Zbožňovala je. Všechny do jednoho. Carlisle byl úžasný otec. Věděla, jak je starostlivý a pečlivý jako lékař. Přesto to nečekala. Když za ní přišel prvně, aby si s ní promluvil, myslela si, že je něco špatně. Ale on chtěl vědět, jak se má. Jestli se jí u nich líbí. Jak se jí daří ve škole.

Další byla Esmé. Ta si dala za cíl ji vykrmit. Vyvářela jí samá její oblíbená jídla. Alice nedokázala pochopit, jak je možné, že je tak skvělá kuchařka bez chuti. Kromě toho byla úžasná designérka. Pokoj, který ji vytvořila v novém domě, byl tak nádherný. Světlý a prostorný s výhledem do lesa.

Kromě rodičů získala šest sourozenců. Vyrůstala jako jedináček, proto se jí líbilo, že nikdy není sama. Vždy se našel někdo… Rosalie ke sledování nejnovějších módních trendů a návštěvám obchodů. Jacob k plundrování lednice. Edward s Bellou k povídání. Nessie s Emmettem k vymýšlení lumpáren a žertíků na jiné členy rodinky.

Ale tím nejdůležitějším pro ni zůstal Jasper. Už dávno jejich vztah nebyl jen platonický. První týdny bez něj nemohla usnout a později ani nechtěla. Milovala ho. Hodně a věděla, že jejich city jsou oboustranné.

Jediné, co jí na něm vadilo, bylo to, že se od ní nehnul skoro na krok. Zajistil si s ní stejný rozvrh. Na obědech seděl vedle ní. Doprovázel ji na nákupy, do kina, na procházky. V noci byl v jejím pokoji. Když se na ni někdo jen podíval, vrčel. Když s někým promluvila, tvářil se ublíženě.

„Bojí se, že se zamiluješ do někoho jiného,“ vysvětlila jí Bella, když si jí večer stěžovala. Byla to jedna z mála klidných chvil. Jasper byl s bratry na lovu.

„Jak bych mohla? Copak necítí, jak moc ho miluju?“ Už dávno znala jejich dary. Stejně jako věděla, že pokud se stane jednou z nich, budou její sny jiné. Možná je bude moci i ovládat.

„Je to jen chlap, Alice. Oni občas žárlí.“

„Myslíš, že by pomohlo, kdybych se nechala přeměnit?“ Tehdy poprvé nad tím začala přemýšlet. Vždyť to vůbec nebylo špatné. Byla by s ním už napořád.

Tu noc se jí zase zdál sen, ve kterém měla bílou pokožku a rudé oči. Tentokrát ale nebyla jen ona a Jasper. Ve snu se objevil i malý chlapeček s černými vlásky a modrými kukadly. Dítě, které nebylo člověk ani upír. Když se probudila, věděla, že se to stane. Některým věcem mohli zabránit, ale tohle se muselo stát skutečností.

 

„Všechno nejlepší k osmnáctým narozeninám!“ Zahulákal Emmett a vpadl do jejího pokoje. V ruce nesl cosi, co asi mělo připomínat dort a neuvěřitelně se šklebil zadržovaným smíchem.

„Emmette, vypadni!“ zakřičel Jasper, který se jak bůh pomsty vztyčil z postele a s dekou omotanou tak, aby nepohoršoval, vyprovodil bratra ven. Otočil se na Alice. Ta jen pokrčila rameny. Nebylo to jejich poprvé. Ale tentokrát chtěli více než se jen milovat. Díky Edwardovi a Belle věděli jednu důležitou věc. Upír s lidskou ženou mohou mít dítě.

„Musel nás slyšet. Narozeniny mám až za týden.“ Posteskla si.

Měli to spočítané. Na oslavě to chtěli všechno oznámit. Dítě, svatbu, přeměnu. Oba doufali, že to budou její poslední opravdové narozeniny.

„Jaká je šance, že to nerozkecá?“

Oba se rozesmáli. Emmett byl drbna. V jejich rodině určitě největší ze všech. Věděli, že v tom je horší než ženská. Taková příšerná tečka za nádhernou nocí. Alice bylo do breku. Chtěla, aby to bylo krásné a dokonalé.

Jasper vycítil její náladu. Posadil se zpátky k ní a políbil ji. Věděl, že by stačilo, aby ji poslal nějaké emoce, ale takhle bez použití daru ho to bavilo víc. Věděl, co s ní dělají jeho polibky. Lehce ji zezadu objal a dotkl se rty jejího krku. Neskutečně ho vzrušovalo líbat ji na tom místě, kde proudila její krev. Cítit tu teplou vůni. Vnímat tep jejího srdce.

,,Co to děláš?" Zeptala se, ale nebránila se.

Otočil si ji k sobě a posadil si ji na klín. „Miluju tě a nedovolím Emmettovi, aby nám zničil naši dokonalou noc.“

Podívala se na hodinky. „Už je ráno.“

„Prázdniny.“ Políbil ji na tvář. „Nemusíme do školy.“ Polibek na ucho. „Můžeme tu proválet celý den.“ Polibek na krk. „Jídlo ti přinesu tak rychle, že ani nepoznáš, že jsem pryč.“ Pomalu se prolíbával níž a níž, až narazil na okraj prostěradla, ve kterém byla zabalená. Lehce zatáhl za okraj. Už tolikrát ji viděl nahou, ale pořád v něm přetrvával ten údiv prvního pohledu.

„Jsi nádherná.“ Nechal svá ústa tančit po její alabastrové kůži. „Jsi moje.“ Zajížděl pořád níž a níž. Užíval si její zrychlený dech.

Zabořila ruce do jeho vlasů. Přitáhla si ho blíž k sobě. Byla neskutečně šťastná, že ho má. Nechala své dlaně, aby obkreslovaly křivky jeho těla. Připomínal jí sochu. Byl stejně chladný, pevný, krásný a dokonalý.

Opatrně ji stiskl ušní lalůček. Ze rtů jí uniklo tiché zasténání.

Jejich laskání se přehouplo v nové milování.

Na Emmetta si už ani nevzpomněli.

 

Příroda si oblékala podzimní háv. Listí na stromech zežloutlo a zčervenalo. Krásně ladilo s kvítky na šatech nevěsty.

„Je nádherná,“ pošeptal Jasper směrem k Edwardovi. Se zalíbením sledoval svou budoucí ženu. Stála s Carlislem kus od nich a čekali na hudbu. Vždy byla pohledná, ale jako upírka byla překrásná. Její vzhled podtrhovaly šaty, které úžasně podtrhovaly přednosti její postavy.

„Jo, brácho, vybral sis dobře,“ pochválil ho a stiskl mu rameno. Možná by dodal ještě něco, kdyby se kolem něj neprohnala malá černá šmouha.

„George, okamžitě se posaď vedle babičky,“ procedil Jasper mezi zuby a z černého fleku se stal černovlasý kluk s modrýma očima. Vypadal tak na deset a měl pusu od ucha k uchu, jak se něčemu smál. Levou ruku schovával za zády. Jasper s hrůzou sledoval Emmetta, který na něj ukázal zvednutý palec. Oni dva se hledali. Jasper chtěl zabránit nejhoršímu.

Už ale nic nestihl, protože se rozezněl svatební pochod. Rosalie se kvůli nim naučila hrát na housle, aby jim mohla hrát i v přírodě.

Pak bylo všechno jak ve snu. Chvíli mluvil oddávající, pak oni přečetli své sliby. Vyměnili si prsteny a políbili se. Jejich nejbližší začali tleskat. Ani si nevšimli, že někdo chybí. George.

Seděl na stromě a v ruce držel igelitovou tašku, ze které začal sypat na hlavy rodičů platanové listy. Emmett mu prozradil, jaký význam má pro jeho rodiče právě tento strom. To byl vlastně důvod, proč chtěli svatbu v parku. Platan byl totiž stromem jejich splněných přání.

 


Povídky od Gassie

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

emam

21)  emam (11.02.2014 22:47)

Moc a moc děkuji za napsání těchti řádků. Snesla bych jich i víc

SestraTwilly

20)  SestraTwilly (01.07.2013 21:39)

Toto je vlastne prvá moja poviedka na pokračovanie,kde v hlavnej úlohe vystupujú A+J.Páčila sa mi a dobre sa čítala.Záver bol pekný,keď George
sypal na nich platanové listy... to je ich strom splnených prianí.Pekná poviedka Gassie,páčila sa mi.

Jalle

19)  Jalle (03.06.2013 16:58)

súhlasím s Ivankou, výborne sa to čítalo. Celý príbeh sa odvíjal postupne, príjemne to pôsobilo na čitateľa. Krása (som rada, že aj oni majú dieťa )

Ivanka

18)  Ivanka (30.05.2011 18:18)

Víš co mě na téhle povídce asi nejvíc fascinuje? To, jak lehce se čte. Není to žádné náročné čtení, jedna situace střídá druhou, všechno se plynule propojuje...
Působí to tak lehce a prvoplánově, ale vše je do detailu promyšlené. A právě to se mi na tobě líbí. Ta lehkost, se kterou píšeš. Je z toho přímo cítit, jak si to užíváš, jak tě to baví. Celé tohle je nádherná povídka. Není první a rozhodně ani poslední, kterou jsem od tebe přečetla.

Víš, říkala jsi, že tahle kapitola bude přeslazená. Mě to tak nepřišlo. Byla příjemná, pohodová, krásná. Malý George mě rozesmál, bylo to krásné zlobivé a klasicky nerozumné dítě. A poslední věta ještě podtrhla dojem celé povídky.

Gratuluji k vytvoření takového veledíla!

SarkaS

17)  SarkaS (30.05.2011 15:01)

Nádherné zakončení. Všechny jejich hrátky apošťuchování. Nenápadný Jasper hlídač Malý George s Emmettem A krásná svatba nakonec, lepší tečku už jsi nám dopřát nemohla

Kristiana

16)  Kristiana (27.05.2011 22:41)

Krásná, pozitivní tečka za celou povídkou. Zhtla jsem ji v podstatě za chvilku, ale byl to jeden z nejkrásnějších příběhů Alice a Jaspera, jaký jsem kdy četla. Děkuji

Gassie

15)  Gassie (26.04.2011 16:41)

LInfe, díky. Až dnes jsem si všimla Tvého komentáře.
Edit: A také Tvé jízdy celou povídkou jsem si všimla nějak pozdě Moc děkuji.

Linfe

14)  Linfe (11.04.2011 15:24)

To bylo kráááááásný moc jsem si to užila a zpestřilo mi to hodinku v práci. Děkuji Gassie

Gassie

13)  Gassie (04.01.2011 19:56)

Noro, Kamčí, děkuji.

12)  kamčí (03.01.2011 18:22)

tak jsem to zhltla celé najednou. je to moc hezká povídka. krásně romantická a dobře se četla. děkuji

Nora

11)  Nora (03.01.2011 14:45)

Gassie

10)  Gassie (03.01.2011 12:28)

Yasmini,
Bosorko, děkuji. Dítě... prostě jsem neodolala (ale to už jsem psala). Psát? Hm... Mám rozepsanou jednu povídku a s jistou autorkou jsme si slíbily, že si dáme spoluautorskou, tak to snad vyjde.
Karolko, děkuji. Přečetla jsem si celou Tvou cestu povídkou a udělala jsi mi velikou radost
Sakraprace, děkuji. Taky jsem si u psaní tu a tam pořvala...

Edit: Sakruško, zapomněla jsem Ti poděkovat za krásný postup povídkou. Přečetla jsem všechny komentáře. Děkuji.

sakraprace

9)  sakraprace (03.01.2011 11:56)

Miluju dobré konce, ale nevzalas to nějak hopem??? Ještě pár kapitolek by se ti tam určitě vešlo :D
Gassie, je to nádherná povídka a to i přesto, že jsem polovinu probrečela. :D Děkuju

Karolka

8)  Karolka (03.01.2011 09:54)

Áááááááááááách! Podruhé během této povídky slzy, ale tentokrát mě dostaly platanové lístky. Jak já miluju hepáče! Děkuju!
Strašně se mi líbila jeho myšlenka, že na ni nebude používat svůj dar, protože jeho doteky jsou stejně účinné...
Ještě jedno veliké díky, Gassie!

Bosorka

7)  Bosorka (03.01.2011 09:14)

Alice a dítě - skvělý nápad! Ten tvůj Jazz - mňamky, mňamky... ;)
Bylo to sladké, ale nikoliv přeslazené - prostě tak akorát.
ehm a co jsem to....? Jo už vím, co budeš psát příště? (a běžím se schovat;) )

Yasmini

6)  Yasmini (02.01.2011 17:40)

Gasinko kouzelné. Miluju tvoje příběhy a závěry nejvíc.
George je úžasný. Přeju jim ho. Jejich dítě. ;)
Ehm no ta postelová scéna, rozhodně souhlasím s Ambrou, měla jsem si to přečís a večer. :D:D:D


Y.

Gassie

5)  Gassie (02.01.2011 15:55)

Abmro, děkuji. George... Ještě jsem nenarazila na povídku, kde by měla Alice dítě, tak jsem prostě neodolala
Carlie, Už jsem děkovala. Tak to vezmu krátce. Děkuji.
Lenko, děkuji za vyčerpávající komentář. Taky mi vadí, co se z Alice dělá. Je v ní víc než jen mánie k nakupování a hezkým hadříkům. A plně si uvědomuji, že tohle bylo sladké až na půdu, ale nemohla jsem jinak Chtěla jsem jí vynahradit ten začátek.
Hanetko, jsem ráda, že se Ti to líbilo. Taky jsem to brala jako malou omluvu Alice za to, co jsem jí prováděla Děkuji.

Hanetka

4)  Hanetka (02.01.2011 15:46)

Gasiie, to bylo moc... krásné. Tak jemné a něžné a přitom vášnivé a vtipné. Nevím, jak víc to pochválit, chabí mi ta správná slova, ale užívala jsem si ten závěr a připadal mi jako hojivý obklad a živá voda na všechny ty Aliciny zhnisané rány, ať už na duši nebo na těle.

Lenka326

3)  Lenka326 (02.01.2011 15:35)

Gassie,
právě jsem to zhltla celé naráz. Byl to dokonalý, zvláštně originální příběh, plný neuvěřitelné vnitřní síly jedné drobné dívenky, která nebyla obyčejná. A setkání s dalším neuvěřitelným tvorem, který měl být monstrem, ale nebyl, z toho udělalo čtení plné hlubokých emocí.
Tvoje Alice je tak vyjímečná. Trošku mě už zlobí, jak z ní všichni dělají jen nakupovací a převlíkací Barbie, pro mě je především stvořením, které miluje svou jedinou a věčnou lásku a svou rodinu a snaží se je pomocí svého daru chránit. A číst tvůj příběh, jak se se svou láskou setkává, jak si navzájem zachraňují životy a dávají jim smysl, byl opravdu zážitek.

Děkuju za tvoji Alici, tvého Jaspera i ostatní Cullenovi a děkuju i za velké překvapení - malého George. :D I když mě na konci minulé kapči tato možnost napadla, znovu tu máme dva zamilované, upíra a člověčí ženu, která může a chce mít dítě.

Poslední kapitolka mi přišla trošku moc hepáčová, ale je plná nádherných dojemných momentů, takže jsem si to užila.
Děkuju.

Carlie

2)  Carlie (02.01.2011 15:29)

Gassie , já vím, že jsem komentovala jinde, ale mám mnoho dalších postřehů, sleduj :D V téhle kapitole konečně naplno svítí slunce a dvojice Alice a Jaspera je tady tak něžná
Usmívala jsem se nad Jazzem a jeho "hlavně nenápadně" doprovázením Alice téměř všude :D, ale zároveň jsem mu držela pěsti a trnula, aby se nezakoukala jinde... i když jsem Alice věřila, nemlať mě, Alice :D
A ještě něco, líbilo se mi to obrácení rolí, zkušená rádkyně Bella
Emmett
A proradný Jazzův způsob, jak na něj zapomenout , hot!
A ten konec, už jsem Ti to psala... krásné zarámování, provázání s názvem a smysluplné ukončení
Ještě!

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Edward+Bella