Sekce

Galerie

/gallery/bels1.jpg

Velká bohyně vtipu, AliceBrandon, slétla z nebe, aby své poddané Ree zodpověděla pár otázek.

 

Jak vznikla její první parodie? Na kom ujíždí? A co žmoulá v ruce? :D

 

15+ (Ne, vážně vás nešálí zrak. Pro můj dobrý pocit tady raději dávám i tohle omezení :D)

Na téma Stmívání jsme od tebe četli jenom parodie. Jak tě napadla ta úplně první a která z nich ti přirostla nejvíc k srdci?

Neobyčejný den vlastně vůbec neměla být parodie. Měla to být normální povídka o Belle a Edwardovi. Plánovala jsem nechat Edu trochu zažárlit a finito. Jenže pak si začaly postavy dělat, co chtěly. Když se objevily banány, řekla jsem si oukej, hodím tam sem tam nějakou tu vtipnou hlášku a bude. Jenže pak se dočista utrhly ze řetězu. Myslím, že to bylo právě v tom okamžiku, když mě uprostřed usínání napadlo, že by se Eda mohl bát ve sprše sehnout pro mýdlo. No, a pak už to jelo :-)

A která mi nejvíc přirostla k srdci? Jelikož jich zase tolik není, tak to zase není tak těžké vybírání – (Ne)obyčejný den. I když s odstupem času mi přijde ten začátek tak trochu suchý :-) Mám ráda i první Lekci života, hlavně když si vzpomenu na tu debatu, která jí předcházela.

 

Jak moc skalní fanoušek ságy jsi? A jestli ne moc velký, je něco, za co jsi sáze vděčná?

 

Skalní fanouškovství mě drželo rok, což je u mě docela co říct. Prvních pár měsíců mě hrozně braly knížky a pak jsem se dočista zblbla do FF a vůbec do celé téhle naší komunity. Povídky jsem četla, psala, dýchala. Teď už velký fanoušek nejsem a když slyším jména Edward a Bella, utíkám pryč :-) Ale ostatní postavy ještě skousávám :-)

Sáze jsem vděčná za spoustu věcí, hlavně to, že jsem se odhodlala psát a našla odvahu to i uveřejnit. Vděčím jí za pocity euforie při psaní i čtení vašich komentářů. Nejvíc jsem jí ale vděčná za to, že jsem díky ní poznala a potkala pár skvělých lidiček jako jsou Popo a Dori, Ajja a Ree a moje láska – Neb.

 

Ví přítel, že píšeš? Jestli jo, toleruje ti to, nebo je to takové to: „Jestli ten počítač okamžitě nevypneš, vytrhnu ho ze zásuvky.“?

Přítel to ví. Jaksi se to nedalo utajit. Měsíce jsem mluvila jen o tom, co se těm chudákům chystám provést. Zezačátku to toleroval a občas se dokonce i sám zeptal, ovšem po mnohých mých vtíravých dotazech (jako například jestli je pohodlnější levá nebo pravá nohavice) se při mém psaní raději někam uklidil a tvářil se jako součást vybavení pokoje.

 

Dlouho jsi nenapsala novou povídku, máš už něco v hlavě a promýšlíš si děj, nebo pořád odpočíváš a střádáš síly, abys nás zase mohla naprosto odzbrojit?

 

Tak téhle otázky jsem se děsila. Hmm... Chtěla bych něco napsat na Bez Hranic. Žádný Edward. Žádná Bella. V současné době mám ale čtivé období. Čtivé období a zatraceně málo času. A tolik, tolik knih, které bych chtěla přečíst. Takže uvidíme, no.

 

Všichni známé tvou slabost pro Bratrstvo černé dýky, ale kdybys měla doporučit nějakou knihu, která by to byla, o čem je a proč zrovna ji?

Tahle otázka mě docela zaskočila. Jsem totiž doslova vášnivá čtenářka. Knihy, které jsem přečetla, se nepočítají na kila, ale na tuny. Vždy se ale jednalo o odpočinkovou (někdo by řekl nekvalitní, brakovou) literaturu. A z těchhle tun knih se nedá vybrat, co bych doporučila dál, jelikož, kdo nemá rád zamilované knihy, by mě ihned poslal do háje. Jenom naťuknu oblíbené autorky: Garwood, Deveraux, Quinn, Kleypas, Medeiros. Teď samozřejmě hltám J.R.Ward a její Bratrsvo, taky S.Kenyon a její Dark-Hunters a P.Briggs s hlavní postavou kožoměnce Mercedes.

Ale snažila jsem se opravdu zamyslet a přišla jsem na dvě knihy, které by se s přivřenýma očima daly nazvat „hodnotnými“. No ta první možná ne:-) Je to tenká kniha nazvaná Táta Sekáč od Jean Websterové. Asi první knížka, která odstartovala moji čtecí mánii. Příběh jedné holky psaný formou dopisů neznámému dobroditeli, díky kterému se dostala z dětského domova na studia do dobré školy a kterého si pro sebe překřtila na Tátu Sekáče, protože jediné, co z něj kdy viděla, byl dlouhý nohatý stín, který vrhal na zeď. Příběh je to svěží a vtipný, možná vás stejně jako mě dostane překvapivý konec.

 

U druhé knihy trochu zvážníme. Je to Dlouhý pochod od Stephena Kinga. Pokud to budete hledat, nelekněte se, napsal to pod pseudonymem Richard Bachman. Není to horor, jak by někoho mohlo napadnout při jméně autora, ale psychologické drama o průběhu jednoho závodu. Sto kluků se přihlásilo do takové dost drsné reality show. Sto chodců se vydá na Dlouhý pochod. Není důležité, kdo dorazí první, ani kdo dojde nejdál. Jde o to, kdo dojde. Každý totiž, kdo zpomalí chůzi pod minimální rychlost, je zastřelen. Vítězem je ten, kdo zůstane na trase poslední. Poslední, jediný. Je to fakt docela silný příběh, vyprávěný z pohledu jednoho z účastníků. Úplně cítíte tu euforii, kdy si každý z té stovky myslí, že vyhraje. A to šílenství, kdy si postupně každý uvědomí, že tam všichni zemřou. Tuhle knihu opravdu mohu doporučit.

 

No a jasně! *dotazovaná se mlátí do čela* Jak jsem mohla zapomenout? Tamtadadá... Úžasná Zeměplocha od neméně úžasného autora Terryho Pratchetta. Nejoblíbenější postava: Smrť (protože miluje kočky, a vůbec je Vilík Klika úžasně úžasná postava).

 

Jak by vypadala tvoje vysněná dovolená, koho bys měla u sebe a kde by byla?

 

Vysněná dovolená? To je moře a já natažená na lehátku na pláži pod slunečníkem s orosenou sklenkou nějakého drinku s paraplíčkem a nějakou dobrou knížkou v ruce druhé. Tichá hudba (asi nějaké to reggae – to se přece k této situaci hodí, ne?) se line z nedalekého stánku, kde tě obslouží rozmanitými pokrmy, co jen hrdlo ráčí. Vše grátis, samozřejmě :-) Sem tam se člověk zchladí a zacachtá si ve vlnách. Hotel s pěti hvězdami (i když stačily by i čtyři a půl) skrytý v zahradě s palmami. A samozřejmě můj zlatý Honza. Úplně ho vidím se šnorchlem a ploutvemi. Tlemí se na mě, právě našel nějakou škebli. Volá na mě, ať se jdu podívat. Jdu a upíjím při tom z drinku, přičemž mě paraplíčko píchá do oka, písek mě pálí do nohou a já si užívám to pomyšlení, že nemusím nic jiného než...

*dotazovaná dezorientovaně mrká*

Co... Kde... Sakra. Zítra do fachy. Tak ti teda pěkně děkuju, Ree.

 

Kakao x kafe, sprcha x vana, vlak x autobus, kočka x myš, tenisky x střevíce, povídky x fanfiction, psaní při hudbě x psaní potichu, válení se v posteli x procházky?

 

Takže, stručná otázka, stručná odpověď. Kafe (kakao -> škraloup -> fuj!). Sprcha. Vlak (i když autobus dlouho vedl). Kočka (Jerry mě vždycky děsně sr-ehm, dráždil). Tenisky (fakt by si někdo vybral střevíce?). Povídky fanfiction (tady jsem tak úplně nepochopila otázku, ale jestli to mělo být jako knihy versus FF, tak záleží na autorovi). Psaní potichu (hudba mě při psaní rozptyluje, ale v hlavě mi nějaká ta melodie běží v podstatě furt). No a ta poslední, to jsi mě vyhmátla – válení v posteli, jasná volba. Jo, je to tak. Jsem lemra.

 

Kdyby sis mohla vybrat někoho živého, mrtvého, slavného, nebo třeba knižní postavu, a strávit s ním celý den, kdo by to byl a proč?

 

Já jsem děsnej stydlín, asi bych si nevybrala nikoho, protože bych nevěděla, co bych si s ním měla povídat. (To je ale dneska hezky, co? Máš rád rizoto? Chceš být dole, nebo nahoře?)

Ale když tak nad tím přemýšlím... *dotazovaná v ruce nervózně žmoulá kouli* asi by to byl Vishous z Bratrstva černé dýky. S ním toho člověk moc nenakecá...

 

Na čem/kom v součastné době ujíždíš?

Odpověď, že na penisu mého přítele mi asi neprojde, takže...

Jistá závislost už mě drží řadu měsíců a nechce to přejít. Problém je, že je ta závislost v podstatě dennodenně přiživovaná. Jsem totiž naprosto blázen do jedné naprosto genitální osůbky - přítel je naštěstí tolerantní – která mě denně krmí myšima, králíkama, kachnama a jinou více či méně jedlou havětí, poslední dobou to na našich randez-vous i chrochtalo. Takže tedy ujíždím na ní, na její tvorbě a na jejím oblíbeném slově, které mě pokaždé dostane.

Shrnutí od AliceBrandon

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

«   1 2 3   »

Ajjinka

28)  Ajjinka (22.09.2010 21:33)

HAF, HAF!

Nebraska

27)  Nebraska (22.09.2010 21:31)

HAF!

AliceBrandon

26)  AliceBrandon (22.09.2010 21:28)

Bye, bude, slibuju. Sednu na to a píští týden bude.
A ano, byla. Ale říkala jsem si, že tu po mě stejně nikdo neštěkne, takže to nevadí...

AliceBrandon

25)  AliceBrandon (22.09.2010 21:26)

Neb, jo, ukládání redukovaného stříbra v tkáních je přesně to, co jsem měla na mysli, vždycky mi úplně tečou slzy.
Ale teď vážně. Pinďour!
A v mrazáku mám pinď-, ne, kupodivu, ten tam není. V mrazáku je momentálně pouze námraza.
Na nabírání pečiva používám kleštičky, když jsou. Když nejsou navlíknu si igeliťák na ruku a housky si omakam, popadnu jich plnou hrst a pytlík přetáhnu jako... no jako nějakou jinou věc, co se taky přetahuje. Na igelitový rukavice jsem ještě nenarazila, ale až narazim () vezmu si jich domu plnou hrst. Nikdy nevíš, kdy se můžou hodit ;)
Kruhový půdorys - brnkačka, ale vyplázneš za to dost peněz. Pěknej vopruz je oblešenit Sconto, už na tom dělám měsíc...
Martini, bejby? No jasně, už nemůžu dospat!

Bye

24)  Bye (22.09.2010 21:24)

Dámy, parádní zpověď!
AB, je vidět, že to sklouznutí do parodie nebylo náhodný. Čekala jsem, kdy to přijde a skutečně - u rozhodování mezi levou a pravou nohavicíu to prasklo. Jsi komik! :D
U mě jednoznačně vede Narozeninový přání.
Slibovalas třetí pokračování. Bude?
Jo, a... D(n)OD, fakt jsi byla jen líná to sem hodit?

Ajjinka

23)  Ajjinka (22.09.2010 21:20)

Hm... na hraní na trubku stačí i jeden tón...

Nebraska

22)  Nebraska (22.09.2010 21:19)

Hlavně aby při tom troubení neusnula, že

Ajjinka

21)  Ajjinka (22.09.2010 21:19)

Jo, nebo aby Bella na ni to... zatroubila

Nebraska

20)  Nebraska (22.09.2010 21:17)

Já bych taky chtěla, aby si ta jeho trubka... to... zatroubila

Ajjinka

19)  Ajjinka (22.09.2010 21:14)

Buééé :'-( Chmmmm... a co třetí? Jsem pro, aby si Edward vr.. heeee

Nebraska

18)  Nebraska (22.09.2010 21:13)

Ahoj, Ree! (Všimla sis tý čárky? ;-) ) Jsi úžasná, takový krásný otázky!

Ahoj, AB Taky jsi zvědavá, jestli si někdo všimne té drobné záměny slov? Tím nejoblíbenějším slovem jsi jistě myslela argyrie, že? Taky se vždycky rozhihňám, když ho použiju
Ale teď vážně: řekni pinďour! ;)
Tak ne, teď vážně: co máš v mrazáku? používáš v obchodě na nabírání pečiva jednorázové igelitové rukavice? Jak je těžké oblešenit kruhový půdorys? A těšíš se do MARTINI´S? ;-)

AliceBrandon

17)  AliceBrandon (22.09.2010 21:11)

Ajjo, je mi to líto, ale ten už jsi četla...

Ajjinka

16)  Ajjinka (22.09.2010 21:09)

Další (ne)obyčejný den? Hotový? Bude tady? Brzo? Chceš mě zabít?

Ty se nezdáš, ženská!

AliceBrandon

15)  AliceBrandon (22.09.2010 20:49)

Rosalie7, díky. Myslela jsem, že to Ree trochu zcenzuruje, ale je to miláček, no. Teď abych chodila kanálama...

AliceBrandon

14)  AliceBrandon (22.09.2010 20:46)

Ambro, je to tak, Další (ne)obyčejný den je již hotový, ale jak jsem na sebe už práskla, jsem lemra. Ale hrozně se stydím a během pár dnů vám ho sem celý vysázím.
Jak jsem se dostala k Mercy ani nevím. Chodím na různá fóra a sbírám typy. Taky jsem se všimla, že ji Neb sháněla, možná jsi ji právě infekčně zpracovávala, myslím, že v tu chvíli už mi hověla v počítači, tak jsem se do ní pustila.

13)   (22.09.2010 20:44)

AliceBrandon:

Ďakujem za odpovede;)

Rosalie7

12)  Rosalie7 (22.09.2010 20:44)

AB? Dostalas` mě! Úžasný rozhovor, děvčata Možná nejlepší itervjů, co jsem kdy četla - a nikdy jsem se tak nenasmála

AliceBrandon

11)  AliceBrandon (22.09.2010 20:41)

Jarushinko, bydlím v bytě u dvou koček, jsou tak milé, že mě u sebe nechávají bydlet pouze za kus žvance a čistý záchůdek.

Od Nebrasky mám nejraději... To je ale velmi záludná otázka. Myška byla dokonalá, neuvěřitelně propracovaná a čtivá. Paige mě chytla taky pořádně silně za flígr, na té se mi líbí, že je to naprosto originální povídka. No a vzhledem k mému obluzení bratrsvem zbožňuju i Maddy. Ale z téhle trojky? Asi Paige, doufám, že ji jednou uvidím u svého knihkupce.

Ohledně otázek, Ree je vymyslela fakt dobře, odpovídalo se na ně jedna radost. Zaskočila mě akorát ta, jakou osobnost bych chtěla potkat, dumala jsem nad tím několik dní, no a zjistila jsem, že jedinou osobu, kterou jsem fakt toužila poznat, jsem už poznala. Je to Neb.

ambra

10)  ambra (22.09.2010 20:35)

Ahoj AB, prosím Tě, koho budeš volit?
A teď vážně - včera Tě jistá osoba bonzla, že Další (ne)obyčejný den je hotová záležitost, jen je autorka líná to vložit SEM. Co mi k tomu můžeš říct?
Jinak - rozhovor skvělý, děkuju, cvrkla jsem si jen 4x. Dále by mě ještě zajímalo, jestli Tvá obliba Mercy T. pochází z mé infikační linie

Ree

9)  Ree (22.09.2010 20:34)

Jaruš, určitě měla hroznou radost

«   1 2 3   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek