Sekce

Galerie

/gallery/vino.jpg

Omlouvám se předem za prznění Karolčina díla...

Sklenička je pro ni a pro Nebrasku za opravu, díky holky.

V temném pokoji spokojeně oddychovala autorka nádherných povídek. V jedné ruce třímala sklenici od vína a v druhé pantofli, čistě pro jistotu, kdyby se ten dotěrný neřád chtěl vrátit. Zdálo se jí o krásném světě, plném věrných Múzáků...

V okně se něco mihlo a tiše dopadlo na nohy pod parapet. Edward. Ve vlasech se mu třpytila večerní rosa, očima přejížděl místnost a hledal svoji nejoblíbenější autorku. Prošel kolem vypnutého počítače, nechápavě zakroutil hlavou, přece vždycky v tuhle hodinu píše. Kde jenom je?

Vtom se k němu donesl zvuk motorové pily. Poplašeně se ohlédl a uviděl ji, jak leží v křesle se sklenicí a... pantoflí?! Vzal ze skříňky deku a přikryl ji, aby mu nenastydla. Něžně ji pohladil po vlasech a ona se pod jeho dotekem prudce ohnala svou zbraní. Tak tak uhnul. Přitom mu padl pohled na terč, kde byla jeho a Jacobova fotka, prošpikovaná jako špíz před vložením na gril.

Nasucho polknul. Hlavně když zaznamenal, které partie jsou zasažené, rychle zkontroloval, jestli nemá ještě nějaké šipky, kdyby se omylem probudila. Vtom se pokojem rozlehla rána a zafunění.

„Tiše, vzbudíš ji!" zasyčel na Jacoba, který měl do jemnosti opravdu daleko.

„Co je?" zajímal se "potichu" Jacob.

„Šššš."

Jacob se tedy snažil potichu doplížit k Edwardovi, u čehož sejmul stůl. Na něm stojící lampička sundala prázdnou láhev Vavřince. Ještě si stihl všimnout, že je to kvalitní víno, což mu potvrdilo, že Karolka má vkus. Pak se ušklíbl, když si vzpomněl na existenci Edwarda. Jak v čem, no.

„To jako dneska nebude žvanec, jo?" zeptal se zoufale Jake.

Edward zvedl ze země misku s poslední křupkou a podal jí vykulenému Jakovi. To bylo poslední co stihli, neboť ona spisovatelka se probudila.

„Hééj!" křikla. Po jednom hodila pantofel a po druhém sklenici. Tak tak stihli vyskočit oknem, i když v rámu se potkali a málem ho vzali s sebou.

Kdesi jinde:

Jiná dívka si právě napouštěla vanu a zapomněla si naštelovat teplotu. Odešla něco naťukat do počítače a když se vrátila, zjistila, že v koupelně si přes páru nevidí ani na špičku nosu. Se vzteklým mrmláním otevřela okno a odešla si pro prádlo do ložnice. Když se vrátila, okno bylo zavřené a voda vypnutá. Nechápavě zakroutila hlavou a vlezla si do horké lázně. Zavřela oči a přemýšlela, co by tak ještě napsala, ale nic ji nenapadalo. Když se jí náhle před očima začaly míhat obrazy a postavy, zalitovala, že nemá alespoň tužku a papír, aby si to mohla zapisovat. Otevřela oči a střetla se ze zlatým pohledem. Vyděšeně vyjekla a zajela pod hladinu, kde si lokla vody i s pěnou.

Uvědomila si, že už jí asi opravdu hrabe. Pomalu se vynořovala nad hladinu as obličejem plným pěny pomalinku otevřela nejdřív jedno a potom i druhé oko. Byl tam pořád, jenom teď se na ni díval starostlivým až káravým pohledem.

Opatrně zajela níž aby se schovala celá pod vodu a koukala jí jenom hlava.

“Jaspere?" zeptala se a připadala si jako blázen.

„Ano? Potřebuješ umýt záda?" zeptal se nevinně. Její tvář nabrala odstín zralých jahod. Netroufla si ale odmítnout, tak stydlivě kývla. Na nic nečekal a rovnou jí poskytl i masáž krčníhch obratlů...

Z koupelny odcházela celá blažená. S vědomím, že už jí opravdu šplouchá na maják šla zpět k počítači naťukat těch pár vnuknutých nápadů. Jak tak psala, zvedla oči od monitoru, aby si protáhla prsty. Její pohled zavadil o okno, kde na lešení elegantně seděl třicetiletý blonďák a vesele komíhal nohama ve vzduchu. Tak jo, je blázen! Na nic nečekala a vyběhla před dům, kde našla zbytek osazenstva včetně jednoho indiána.

„Co to sakra...“ Máchla vztekle rukou do vzduchu, nebyla schopná souvislé věty. Všichni na ni hleděli se s obavou v očích. Slova se ujal Edward a vyprávěl jak je Karolka vyhodila, div jim křidýlka neustříhala. Všem bylo jasné, že přehání.

Dívka se na ně bezradně dívala a pak si uvědomila, že by mohli mít hlad, tak je pozvala domů. Všichni se jí nadšeně nahrnuli do bytu. V tom se strhla hotová mela. Jacob se vrhnul do kuchyně a ostatní se taky rozeběhli po bytě. Z obýváku slyšela jásavé zvuky nad počítačovou sestavou a následné klení, když se Emmett s Jasperem nedostali přes heslo v linuxu. Carlisle si povzdychl nad skromností knihovny a Esmé běhala s blokem po bytě a představovala si, kde jakou barvu či nábytek vyměnit. Jacob vystrčil hlavu z lednice a s plnou pusou zahuhlal:

„Ty tfu nemfámš žámfmý maso?“ Dívka němě zavrtěla hlavou, Jake na ní zděšeně vykulil oči. Bože ona je snad vegetariánka! Alice vyhazovala vzduchem oblečení ze skříní, a když v ruce držela oblíbené kalhoty od Afars a chtěla je vyhodit, děvče už toho mělo plné zuby. Múzáci nemúzáci, pomažou odkud přišli. Nebo klidně jinam.

„A ven, a všichni, na tohle nemám nervy!“ vřískla na ně.

„Kam jako máme jít? Odevšad nás vyhazují,“ posteskl si Emmett, nasadil štěněcí výraz a s hrůzou zjistil, že to nefunguje.

Vytlačila je ven a ukázala jim směr k Nebrasce ať si taky trošku užije té legrace...

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Jalle

28)  Jalle (07.08.2013 08:24)

Amisha

27)  Amisha (12.03.2012 20:26)

kajko: Je to nápad Karolky, já se jenom přisvezla. Určitě neváhej a přečti si originál :)

Empress: Děkuju za komentík, ale obávám se, že Jacob už má ustláno jinde. ;)

Empress

26)  Empress (09.03.2012 23:27)

Chudáci múzáci
Jacob môže kľudne ku mne, pantoflí ani skleničkou by som ho rozhodne nevyháňala

25)  kajka (09.03.2012 23:07)

Už nějakou chvilku jsem tady "tichý" čtenář, ale ke Karolčiným Můzákům jsem se ještě nedostala, takže se jen hloupě zeptám o jaké prznění se jedná? Tenhle převtipnej kousek může něco prznit? Pochybuju. Výborně jsem se bavila. Diky.

HMR

24)  HMR (17.07.2011 11:49)

Od Nebrasky, prosím, směrem dál, tudy, tak a ještě kousek...

Bosorka

23)  Bosorka (17.06.2011 18:32)

Copak dělají chudinky můzáci bezdomci dnes?

Twilly

22)  Twilly (17.06.2011 17:07)

jaké pak prznění... nádhera to byla akorát si neumím představit, že by Karolka, NAŠE Karolka někoho někdy někam, nebo spíš odněkud vyhodila.. nemluvě o hodu sklenkou (pantoflem možná jo )

PS: a kdepak bych mohla přijít k Jasperovi? Taky bych si dala takouvou masáž i s umytím zad

Kristiana

21)  Kristiana (16.06.2011 18:23)


Já se jich na chvilku klidně ujmu! Takové políbení můzákem by se mi šiklo.

SarkaS

20)  SarkaS (11.10.2010 09:40)

Tak tohle bylo perfektní... I když já bych se v té vaně asi utopila Prostě skvělé

MisaBells

19)  MisaBells (23.09.2010 17:44)

6 tříska Asi to projedu u Neb, jestli se Múzáci přeci jen dostavili Amííí super!

DeSs

18)  DeSs (10.06.2010 14:42)

Tak to se povedlo... Vzhledem k tomu, že se pařím pod stanem, všude hučí voda a "zpívají" práci, odháním miliardy komárů a dusím se v repelentu, tak jsi mi dost zvedla náladu... Děkuju...

A teď něco k záporům. Jak můžeš vyhodit Múzáky? Až budou zase otravovat, nechceš mi jednoho poslat domů?:D :D :D

17)   (18.05.2010 21:00)

Wow...nádhera...jenom čekám kdy někoho napadne napsat dílko konec múzáků v Čechách

krista81

16)  krista81 (17.05.2010 23:14)

Krása, no já bych si taky nechala od Jaspera umýt záda (sorry Alice ;)).
Moc dobrá povídečka, nálada opět vyletěla nahoru i při představě zítřejšího mokrého cestování do práce
Jen více a houšť takových povídek.

Michangela

15)  Michangela (17.05.2010 19:45)

14)   (17.05.2010 19:26)


No krása:D
Veľmi sa mi zapáčili tieto príbehy o múzákoch.
Dúfam, že čoskoro pribudne nejaký ďalší

MaiQa

13)  MaiQa (17.05.2010 14:45)

No tohle, já se chytala na psaní dalšího smutnýho příběhu a po přečtení tohohle budu zase psát parodii. Máte na mě špatné účinky. :D:D:D:D Když tak přemýšlím, co se mi tak moc líbí na těch špatných koncích? To bude tím že mě pravidelně navštěvuje můzák James. Ustřihnu mu křídla a bude mít po lítání ke mě. :):):):):):);););) To je tak, když vám soused odstřelí dobrýho můzáka. Chudák Seth.

Amisha

12)  Amisha (17.05.2010 09:26)

potvory křídlatý

Karolka

11)  Karolka (17.05.2010 09:17)

Věřili byste, že se ty potvory dokážou protáhnout malým záchodovým okýnkem? (Tolik ke tvé otázce Nebrasko). Po bytě se válí spousty nakousaných nedojedených zbytků a někam mi zmizely mé oblíbené tepláky!
A v noci mě někdo oňuchával...
To jsem teda zvědavá, jak se mi bude dneska psát...

Nebraska

10)  Nebraska (17.05.2010 08:46)

Amisho! Celou noc nám někdo škrabkal, ťukal a nakonec i bušil na okno v ložnici! Syšela jsem, jak nadávají na síť proti hmyzu a pak někdo kvílel, že má děsnej hlad a až ven cítí to kuře z lednice!
Pak to zkoušeli i přes balkón, ale v pokojíčku je v zásuvce odpuzovač komárů a funguje i na ně, hehe
A teď jsem otevřela, ale jsou pryč - kam zmizeli? Takhle tu Minnie zas budu psát až do odpoledne

Silvaren

9)  Silvaren (17.05.2010 08:08)


Nebrasko, až s nimi skončíš, pošli je na Plzeň.
Hlavně Jaspera, že čekám ve vaně!

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek