Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/Bou%C5%99ka2.jpg

Tak tu máme už třetí noc Jakoba a Nessie.

Dnes jsem se na večer neskutečně těšil. Ani na malý okamžik jsem nezapochyboval, že zase budeme spolu. Celý den jsem díky tomu měl neuvěřitelně skvělou náladu. Vše vyvrcholilo ve chvíli, kdy přede mnou Jasper doslova utekl. Sešli jsme se v kuchyni. On se zarazil ve dveřích a nechápavě pozoroval, co se tam děje. Docela by mě zajímalo, jaké emoce ze mě cítil. Když zjistil, že to vyzařuju já, běžel rychle pryč a cestou volal Alici.

Bylo mi jasné, co jdou dělat. Bavil jsem se tím, když jsem šel do svého pokoje. Lehl jsem si do postele a zaposlouchal se do zvuků domu. Dělal jsem to celkem často. Měl jsem dobrý sluch, sice ne tolik jako upíři, přesto jsem toho hodně slyšel. Teď jsem se soustředil jen na jednu osobu. Na tep jejího srdce. Nemohl jsem se dočkat okamžiku, až se konečně zjeví v mých dveřích. Ale ona určitě čekala, až se upíři zabaví, aby nás nikdo nemohl sledovat. Je těžké žít v domě, kde nikdo nespí.

Pokoušel jsem se nějak zaměstnat, tak jsem začal vymýšlet pohádku na dnešní večer. Pomalu se mi u toho klížily oči. Nechtěl jsem spát. Musel jsem ji vidět přicházet. Těšil jsem se na to, až mi vtančí do pokoje a budu ji moct pozorovat. Těšil jsem se na těch několik málo vteřin, které jí budou stačit na překonání vzdálenosti mezi dveřmi a mou postelí. Připadal jsem si jako malý kluk, který čeká, co najde ráno pod stromečkem. Až na to, že jsem moc dobře věděl, co to bude a o to to bylo horší.

Z mého polospánku mě vytrhl zvuk zavírajících se dveří. Byla ke mně otočená zády a vypadla, jak bohyně. Musel jsem se hodně ovládat, abych nevyskočil z postele a nevrhl se na ni hned.

Otočila se ke mně a viděla, jak ji pozoruju. Lehce jí zčervenaly tváře.

„Ty nespíš,“ zkonstatovala prostě a sklopila oči. Byla tak roztomilá, když se styděla.

Uvědomil jsem si, že dneska je to prvně, kdy se setkáváme takhle tváří v tvář. Zatím vždy jeden z nás spal, když k němu ten druhý přišel. Usmál jsem se a posunul se tak, aby se ke mně vešla. Ness nezklamala. Lehla si vedle mě a hlavu si opřela o můj hrudník. Tolik jsem toužil jí políbit. Určitě jsem po včerejšku už směl. Od myšlenek nebylo daleko k činům. Přitáhl jsem si ji blíž k sobě a několik nádherných, nekonečných minut jsme si užívali jeden druhého.

„Hele, co jsi dneska udělal Jazzovi?“ zeptala se mě, když se snažila popadnout dech.

„Proč se ptáš? Stalo se mu něco?“ hrál jsem si na nechápavého.

V očích se jí objevily krásné jiskřičky. „Byl se mnou v obýváku, pak narazil na tebe v kuchyni a nakonec odběhl s Alicí někam pryč.“

Oba jsme se začali hlasitě smát. Takže Jasper s Alicí o nás ví. Byla jen otázka času, kdy na to přijde i Edward. Už několikrát jsem se přesvědčil o tom, že i myšlenka na něj působí, jako by ho člověk volal. Zaklepal jsem hlavou. Nechtěl jsem myslet na svého budoucího tchána. Hlavně ne ve chvíli, kdy mám v posteli jeho dokonalou dceru. Znovu jsem Nessie políbil. Bylo to tak dokonalé, tak přirozené, správné. Lehla si mi na hrudník a já ji hladil po zádech. I když mé dotyky pro ni musely být teplé, cítil jsem, jak jí naskakuje husí kůže. Neubránil jsem se úsměvu. Všimla si toho a zatvářila se uraženě.

„Ty jsi jak Emmett. Ten se mi taky pořád směje,“ zaskuhrala naprosto nelogicky.

Vzdychl jsem si. Už je to tu zase. „Ness, lásko, já se nesměju tobě. Jen jsem tak šťastný, že se prostě nemůžu neusmívat.“

Spokojeně se zašklebila a já se neudržel a dal jí pusu na nos. Dál jsem jí automaticky jezdil rukama po zádech. Pomalu začínala dýchat pravidelně.

„Dobrou noc,“ zašeptal jsem, protože jsem si myslel, že už spí. Políbil jsem ji do vlasů.

„Dneska nebudeš povídat?“ zamumlala a dodala, že se z toho jen tak nevykroutím. Moje sladká Nessie.

„Toho rána se Vlk probudil a měl skvělou náladu. Venku pršelo a všichni upíři se vydali na lov. Měli s Princeznou celý den jen pro sebe. Vyběhl ze svého pokoje a utíkal za Princeznou. Měl tolik nápadů, co by mohli dělat. Můžou jet do kina, divadla, muzea, můžou dělat, co bude chtít, když tu upíři nejsou.“

Na pár okamžiků jsem se odmlčel. Čekal jsem, že mi Ness skočí do řeči a bude mi povídat, co by chtěla dělat ona. Bylo ale ticho. Lehce jsem zvedl hlavu a zaposlouchal jsem se do ticha pokoje. Spala. Naposledy jsem ji políbil. Přehodil jsem přes nás deku. Zavřel jsem oči a s myšlenkami na ni jsem za chvíli spal taky.

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1

maryblack

19)  maryblack (27.03.2012 15:04)

Twilly

18)  Twilly (31.05.2011 17:10)

ááááách jo... moc krásný Gassie, moc krásný

Morael

17)  Morael (29.05.2011 22:03)

Tolik mi to někoho připomíná až u toho brečím... Máš to moc krásný.

Kristiana

16)  Kristiana (29.05.2011 21:18)

Čekala jsem, co si bude přát dnešní noc a ta malá mrška usnula.

kytka

15)  kytka (28.05.2011 19:45)

Krátké, ale tak trefné a milé.

SarkaS

14)  SarkaS (26.05.2011 12:28)

Divím se, že se ještě Edward nezmínil. Tohle mu přece do hlavy dolehnout muselo Těžko byse mi žilo s jeho schopností a dospělou dcerou s nápadníkem v domě

13)  Tru (23.12.2010 12:21)

Carlie

12)  Carlie (17.09.2010 20:14)

Opět nádherný koncert písmenek :-) Nechávám doznít poslední tóny a nechce se mi rušit jej komentáři, krom toho si musím zvýšit dávku, jdu dááál

krista81

11)  krista81 (05.06.2010 23:57)

Krásný, tak něžný a romantický
To vždycky vezme za srdíčko.
Takže Jaz s Alicí už to ví, jsem zvědavá jak bude reagovat Edward..
Těším se na další dílek

Gassie

10)  Gassie (05.06.2010 21:53)

Děkuji za komentáře. Těší mě, že to někdo čte.
Bye, ChrisTea: Krátké to je, protože se usínání nedá protahovat do nekonečna. To by pak nebylo o čem dál psát :)

Popoles

9)  Popoles (05.06.2010 19:33)

Hmmm, už zase se přiblble usmívám...

ChrisTea

8)  ChrisTea (05.06.2010 09:11)

Naprosto souhlasím s Bye!!! Pročpak je to tak kraťoučké??? Chápu, že je to jedna noc. OK. Ale doufám, že bude brzičko další!!!
ChrisTea

Bye

7)  Bye (04.06.2010 22:41)

Tak něžné...
Tak smyslné...
Tak krátké???????????

Ewik

6)  Ewik (04.06.2010 22:28)

Moc krásné a procítěné.

Gassie

5)  Gassie (04.06.2010 21:51)

Ambra: Děkuji za upozornění. Už je to opraveno.

plyshovymedvidek

4)  plyshovymedvidek (04.06.2010 21:45)

pokračování prosím

ambra

3)  ambra (04.06.2010 21:39)

Zase táááková něha a romantika! Jo jo jo! Jen kus té deky se ti trošku ztratil;). Vážně moc povedené!

Joana

2)  Joana (04.06.2010 21:21)

Hlavně když není uražen, že usne po jeho třetí větě, no dobře šesté. ;) Jen tak dál, třeba upíři pochopí narážku a zdekují se z domu Ačkoli pak by to vzalo rychlý spád...

sfinga

1)  sfinga (04.06.2010 20:39)

Tak tohle je krásný, nádherný večerníček. Prosím,pokračuj.
Je to neuvěřitelně něžné a romantické. Děkuju.

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek