Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/My%C5%A1%C3%A1k.jpg

Téma 2: Paranormal Activity (čsfd)

Autor: Pawi

Počet bodů: 35

Paranormal Activity

Právě jsem vylézal ze sprchy a utíral si své krásně tvarované půlky, když můj byt ovládlo zemětřesení. Ach ne, už zase! Všechno popadalo na podlahu. Já tu holku jednou tajně v noci uškrtím. Neustále se všechno otřásalo a mým uším hrozilo prasknutí bubínků. Odkryl jsem závoj, co jsem Renesmé ukradl ve skříni pro bárbíny, a rozhlédl se po svém skromném bytečku. Plastiková kulatá dóza na krém – můj stůl – byla převrácená, obrazy dříve pověšené na zdi, které jsem pečlivě vystříhal z Playboye od Emmetta, se povalovaly na zemi a váza s plastovou květinou, co jsem našel v Esméině sbírce porcelánu se povalovala u nohou mé postele. Zděšeně jsem se k ní rozeběhl. Můj nejdůležitější úlovek, ukradl jsem ji pro svou matku, když už má ty narozeniny. Jestli bude naprasklá, Obludka si to odnese, zamračil jsem se.

„Tatí, nemůžu najít stříkací pistolku!“ zaječela svým pisklavým hláskem, až mi zacukalo ucho. Prstem jsem si jej pořádně prošťoural, abych odstranil tlakovou bublinu, a skepticky se zadíval na sprchu. Dneska jsem si ji postavil. Pistole naplněná vodou připevněná ke stropu a noha barbie-panenky přilepená ke spoušti, abych to mohl pohodlně mačkat a nemusel vyskakovat až nahoru.

Jo, zlato, tu pistolku asi jen tak nenajdeš.

Ozvaly se další kroky, které naštěstí nechaly můj byt v klidu, a osoba řekla: „Nehledej pistolku, jdeme hrát Activity, Emmett je už připravil, tak pojď.“ Á, Edward. Rozumnej chlápek, to jo, ale pro tu prťavou otravu dělal první poslední, jako všichni v tomhle baráku.

„Jenže tati, chci si jí vzít zítra do školy, je den dětí.“ Dupla si Nessie. V tu chvíli se složilo kosmetické zrcátko, které stálo hned vedle sprcháče. Nesnáším tě, holko! Došel jsem k němu a znovu ho postavil. Rosalie ho určitě bude chtít zpátky v pořádku, no ne?

„Potom to najdeme, tak pospěš, čekáme jen na tebe,“ povzdechl si otec a odešel.

V krabičce od zápalek jsem měl schovaných posledních pár kousků čistého oblečení, tak jsem se oblékl do kárované košile a džínů, co mi krásně obepínaly zadek. V zrcadle jsem to zkontroloval a kriticky se na sebe zašklebil. Trochou gelu z koupelny Edwarda a Belly jsem si uhladil chloupky na špičatých uších a patku ofiny, pinzetou si vytrhl černej chlup na bradě a postříkal se Carlisleovým parfémem, co zapomněl v kanclu. Voněl fakt dobře.

Z batohu jsem vytáhl notebook a otevřel e-mailovou schránku, abych dal šéfovi echo.

 

Komu: Rumprdlich Issacov, Ing.

Od: Cimprdlich Wazovski, Ing.

Předmět: Den šestý

Dobrej, šéfe, právě odcházím pozorovat jejich noční aktivitu. Poslušně hlásím, že Renesmé Cullenová je neustále aktivní členkou rodiny, takže jdou znovu něco hrát. Pan Jasper Hale odešel i s Alicí, Isabellou a Rosalií Cullenovými na lov a doktor Carlisle Cullen se zdržuje v práci. Zítra podám konečně osobní hlášení. S pozdravem, Wazovski.

 

Zaklapl jsem počítač, vzal batoh na záda a dírou u trubky na topení se procpal o patro níž a po rouře na plyn sjel až na podlahu. Octl jsem se v kuchyni, kde pobíhala Esmé a něco kuchtila. Nadšeně jsem se rozběhl ke krabici s kořením, co ležela na stole a po židli se tam vyšplhal. Naštěstí babča akorát nalila dvě sklenice džusu a odnášela je do obýváku. Rychle jsem k plastikové krabičce přiběhl a vytáhl zelený papírový pytlík s nápisem Majoránka. Ten první, kterej jsem si vzal v pondělí, došel včera po párty, kterou dělala Nessie se svými barbínami. Musel jsem to nějak přečkat a majoránka od Esmé teda měla grády, zato dnešní ráno bylo fakt krutý.

Pytlík byl otevřenej, tak jsem si trochu nasypal do prázdné kapsy v batohu. Naštěstí s tebou nosím papírky a zapalovač neustále, spokojeně jsem se poplácal po rameni, opatrně zase slezl dolů na dlaždice a podél zdi se proplížil až do obýváku. Kolem konferenčního stolu seděli Jacob, Edward a Emmett. Nessie stála před televizí a něco předváděla.

„Jsi zfetovaná?“ zeptal se Emmett pochybně. Nessie se na něj zamračila a v nesouhlasu zavrtěla hlavou. Tentokrát měla své dlouhé vlnité vlasy s nádechem Edwardovského bronzu stažené v copánku. Páni, měla fakt obrovský hnědý oči, podrbal jsem se ve vlasech a přešel nepozorovaně k topení u televize. Nikdo mě nemohl vidět, díky: Uvidí jen ti, co uvěří – nebo jak to ta stará babizna z chatrče říkala.

„Jsi opilá?“ ozval se protentokrát Hafan. Obludka horečnatě zahýbala hlavou. „Opilec?“ Ujistil se znovu. „Jo!“ zakývala hlavou Nessie a posadila se mu na klín. Fuj, nechutný. Je fakt divný, když dospělej chlap dělá pro to dítě z první třídy takový věci. Že ho Eda nenahlásí za pedofilii, ohrnul jsem znechuceně ret a posadil se. Batoh jsem šoupnul vedle sebe a vytáhl notes s perem. Bod jedna: Jacob znovu projevuje svou úchylku na Renesmé. Znuděně jsem se opřel a v tu ránu jsem vyběhl co nejdál od toho místa.

No kurva! To bolí! Au, au, au! Třel jsem si záda.

Sáhl jsem na topení a rychle ucukl. Pálilo jak sviňa. Já si říkal, že je mi nějaký vedro, uf. Tak to bývá, když upíři zatápí. Vzhlédl jsem a Hafan si akorát bral zelenou kartičku se čtyřkou na zadní straně. Renesmé už seděla vedle něho, tak aby mu neviděla dovnitř. „Kreslím.“ Oznámil a popadl papír a propisku. Nevidím tam! Zamračil jsem se a raději vylezl na stolek s televizí. Batoh jsem schoval za stojan té obrovské plazmy a užíval si výhled na to, co Psisko kreslilo. Obr dychtivě natahoval krk a Edward se tvářil nanejvýš otráveně, oproti nadšené Obludce. Mně bylo jasné, co Jacob maluje, tak jsem se porozhlédl po místnosti. To by se Dorodle líbilo, povzdechl jsem si nad mou mladou. Bílá kožená pohovka, vázy, obrazy, kytky… Jako na fotkách z časopisu Doma.

Fakt se mi po ní stejskalo.

„Sněhulák!“ Zvolal Velikán nadšeně. Oči mu svítily spokojeností, když Hafan zakýval na souhlas. Obludka se zamračila. „Podvádíš,“ obvinila ho. Zakoulel jsem očima. Jasně, protože nevyhráváš, viď, prcku? Emmett se jen zachechtal, pokrčil rameny a posunul zelenou figurkou o čtyři políčka.

„Byl jste někdo v kuchyni?“ Vešla zamračená Esmé do pokoje. Všichni se na ní nechápavě otočili. „Někdo mi vzal z krabice majoránku a druhá byla vytáhlá na stole.“

„Vidíš, tatí? Říkám, že tu máme šotka.“ Zamračila se Nessie. A sakra, zapomněl jsem ji uklidit zpátky!

Edward se na malou podíval a zvedl obočí. „Šotkové neexistují, zlatíčko.“

Jo jasně, asi tak jako upíři. Zašklebil jsem se a pozoroval, co na to poví.

„Existují, pořád nám něco schovávají a pak se nám smějí, když to hledáme. I paní učitelka říkala, že jí občas něco zmizí.“ Ohradila se. Všichni tři na ni zakouleli očima, jen Esmé se shovívavě usmála.

Jo, kdybyste věděli. Víly, skřítci, šotci všude, kam se podíváš.

Emmettisko se na ni pobaveně podíval a řekl: „To jen omlouvají svou sklerózu, prcku. Prostě se to vždycky někam zakutálí a svedou to na šotky, chudáčci malí.“

Ale to taky, Obřisko, kývl jsem. Šotci neodvedou všechnu práci, jen to jsou děsní kleptomani, co dodat. I mně sem tam něco ukradnou. Vždycky jsem zastával názor, že by se měli léčit na mišugárně.

„Jdeme hrát, konec konverzace o šotcích,“ zastavil je Hafan a pobídl Edwarda k líznutí kartičky. Vzal jsem notes a napsal - Bod dvě: Nikdo nevěří na šotky, kromě Renesmé. Zbytek jsou ignoranti, hlavně, že mají superschopnosti… Pár minut jsem pozoroval, jak hrají tu směšnou hru, než jsem se odhodlal si ubalit jointa. Začínaly mě pobolívat záda ze sezení na tvrdém podstavci televize a pořádný pokuřování mi poskytne tak měkkou podušku pod zadkem, že jsem si to nemohl odepřít. Během chvíle jsem zapaloval poctivě ubalenou a neošizenou cigaretu a nasával kouř s halucinogenními účinky. Po pár sekundách jsem měl nutkání se řehtat jako kůň všemu, co udělali. Ale vážně, Emmett neoplýval nadáním na kreslení. V životě bych nepoznal, že ta skvrna na papíře je buvolí zadek.

„Hele, to je jasná zadnice! Tady máš díru dovnitř a ocas! S váma je to těžký,“ postěžoval si sklesle. Edward ho počastoval zvednutým obočím a úsměvem To myslíš vážně?

„Tati, jakto, že jsi to neuhodl, když čteš myšlenky?“ podivila se Obludka nad stejnou otázkou jako já. Jsem z toho jelen, fakt že jo. Edward se zatvářil nešťastně. „Mamka mě obalila štítem, než odešli, takže nic neslyším.“ Mrkl na Emmetta. I když to předstíral, vykulil jsem oči. Štít? Tak to je pro mě novinka. Hned jsem si to poznamenal do notesu a dál uhrančivě sledoval jejich hru. Když odbila půlnoc, všichni obešli hrací políčka potřetí a já se nemohl smíchy zvednout. Emmettův herecký um je taky na hraně s postižením. A jak Edward zakrýval Nessie oči, když předváděl slepici! Utřel jsem si slzy z očí. Fakt, tuhle hru si musím pořídit, potáhl jsem nosem, aby mi nudle neukápla na kalhoty. Zapsal jsem do notesu Bod tři: Cullenovi jsou vážně nenormální.

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Pawi

6)  Pawi (09.05.2013 21:52)

Super, jsem ráda, že se líbilo. A děkuji, Anno43474. ;) Na to, že soutěžím poprvé, to docela ujde. :D Ale šotka jsem si zamilovala, je to fakt pako! :D :D :D

Anna43474

5)  Anna43474 (09.05.2013 20:55)

Gratuluji ke krásnému sedmému místu

Yasmini

4)  Yasmini (09.05.2013 15:08)

SestraTwilly

3)  SestraTwilly (09.05.2013 13:17)

Zaujímavá poviedka. Pekná.

miamam

2)  miamam (09.05.2013 12:14)

Hehehe, prvních pár odstavců jsem teda byla mírně ztracená - kdo to ksakru vypráví??? - ale pak to bylo o to lepší, když mi to začalo docházet. Super nápad!!!

ambra

1)  ambra (08.05.2013 22:40)

Tak tenhle nápad mě vážně dostal. I když povídce trošku chybí ten očekávaný dramatický oblouk s jasně vymezenou zápletkou a rozuzlením, nijak mi to nevadilo - tenhle deníček šotka otravy i bez toho perfektně vystačí. Opravdu povedené, moc jsem se bavila .

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek