Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/My%C5%A1%C3%A1k.jpg

Téma 1: „Ještě se uvidíme, Cullene!"

Autor: Linfe

Počet bodů: 38

Ugly - Loučení? Ani omylem!

Seděl jsem mezi dveřma a zíral na její shrbená záda. Už zas něco datlovala na tý divný stříbrný věci, která byla dobrá akorát tak na to, že se na ní příjemně spalo, protože krásně hřála. Od tý doby, co přijela včera domů, na mě házela bobek, když nepočítám to odfláknutý podrbání za ušima u večeře a pořádnej kus steaku. Byla pryč skoro celej rok, a když se vrátila, ani si mě nevšimla. Edward mi vysvětloval, že právě strávila téměř celej den v letadle a je unavená. Prej ať jí nechám odpočinout, že se mi ráno určitě bude věnovat.

Pche, kecy starý babičky.

Ráno seběhla dolů na snídani, málem mi přišlápla ocas, zhltla nějaký ovesný vločky a zachránilo ji jenom to, že mi dala vylízat zbytek mlíka. Pak zas vystřelila nahoru, aby půl hodiny visela na telefonu, a teď už zase mlátí do toho ďáblova vynálezu. K čemu mi to je, že prej z ní bude skvělá novinářka nebo velká paní spisovatelka? Prej má talent.

Talent měla, když si se mnou hrála s myšičkama a drbala na mě na břiše. To byl talent, kterej měla pěstovat.

Pes aby to vzal. Dlabu na to. Hm, dlabat…dlabanec… že bych před tím ještě zašel dolů do kuchyně něco zakousnout?

Na týhle rodině bylo fajn to, že vždycky, když jsem přišel ke svý misce, něco jsem tam našel. Tentokrát to byly kousky lososa. Nebejt těch čoklů za barákem, přísahal bych, že ten zrzavej kocour z televize by byl proti mně modelka. Ale byla s nima sranda a vždycky bylo fajn podívat se na svoje prcky. Ony to už teda nebyly zas takový koťata, Červená sbalila snad každýho koucoura v okolí a jestli s tím brzy něco neudělaj, tak nejspíš pokořím nějakej dědečkovskej rekord. A Modrej byl fakt bestie, kápo celý týhle kočičí bandy ve Forks. Narazit tady nebo v nejbližším okolí na myš bylo fakt umění, i kdyby tu nebydlela banda upírů. Nechápu, že to nikomu ještě nedošlo.

No, ale abych se moc nezakecal. Zpátky do práce. Renesmé měla na univerzitě vánoční prázdniny a konečně se vrátila domů a já se rozhodně postarám o to, aby je neproseděla u počítače. Ale budu na to muset jinak. Od jistý doby totiž všichni v domě používají ty malý věcičky bez kabelů. Jenom pes ví proč.

Vrátil jsem se zpátky nahoru a cestou jsem promýšlel detaily. Z obýváku jsem uslyšel jeho smích. No jo, ten aby něco nevěděl. Škodolibě jsem vycenil špičáky.

„Ty, Nádhero… krej mi zadek, jo?“

Vrčet uměl taky pěkně.

Nastal čas udělat ze sebe zase jednou pěknou roztomilou kočičku. Teda kocourka, no, i když… tohle tady nebudeme rozebírat. Ještě jsem to Edwardovi neodpustil. Prej zbytečná chemie, ty prášky pro Katie. Parchant je to, on si užívá každou noc. Probudilo by to mrtvýho. A prej, že mi to nikdy neudělá. Kdybych to nevěděl líp, řekl bych, že má dost krátkou paměť nebo stařeckou demenci.

Popojedem.

Plížil jsem se potichu ke stolu. V tomhle baráku dostává pojem plížení úplně jinej rozměr, kdyby se někdy pořádala olympiáda v kočkovskejch dovednostech, zaručeně bych dovezl všechny zlatý, protože trénink s upírama? Kdo by to kdy mohl překonat, jsem prostě dobrej!

Tááák, jsem tu. Raz, dva, tři…hoplajz.

„Uglyyyy.“

Rychle nahodit motory, udělat kukadla ze Shreka, jednou otřít, podruhý a pořádně sebou plácnout na tu teplou destičku. Teda počítač. Nejsem až takovej hlupák, jak si myslíte.

A hlavně se nevzdávat.

Skok, volume doprava, rychle pomazlíkovat a uvelebit se.

„Ugly!“

Tentokrát už jsem neskončil na podlaze tak jemně.

Vydrž, prťka, vydrž!

Hopla, co kdybych tentokrát vyzkoušel pár čudlíků? Třeba by to tomu jejímu veledílu dodalo trochu šmrnc.

„Uááá, Ugly, dej mi pokoj! Teď jsi mi to celý smazal!“

Jo, máš si to ukládat, holčičko. Emmett už se to naučil.

Uááá. Leteckej den? To jako fakt? Tak snídaně tam teda zůstala tak tak.

Rychle jsem se vyhrabal z peřin.

Jo, pro zábavu se tady musí evidentně trpět, hochu, hecoval jsem se.

Celej půlrok byla ve škole, teda, ne, že by mě ostatní zanedbávali, ale ona byla moje princezna a teď si mě ani nevšimne. To jsem jí byl dobrej, když jí bylo smutno a neměla si s kým hrát. Když jsme prozkoumávali lesy okolo a chodili spolu na lov. Když se potřebovala někomu vybrečet do kožichu nebo když měla takovou radost, až mě vyhazovala do vzduchu.

A teď si mě ani nevšimne. Copak na to všechno už zapomněla?

Tak znovu.

Učesat kožich, vypnou prsa, připraviiiiit…pozoooooor…skok!

Jauvajs.

„Mňáááu.“ Tak tohle vážně nemám zapotřebí. Se svěšeným ocasem jsem odkulhal na chodbu. Tentokrát jsem odletěl přes celej pokoj. Sice na postel, ale prásknul jsem sebou o pelest. Poloupír, no. Au.

„Renesmé, pojď okamžitě dolů!“ ozvalo se unisono. Tohle znělo fakt naštvaně. Tak tak jsem stihnul zase uskočit, aby na mě nešlápla. Co se to s ní ksakru děje?

Mrsknul jsem ocasem a pospíšil si na schody do obýváku, abych zjistil, co se to děje. No jo, ta tlapka, ale no tak? Chlapi, rýmička, znáte to ne?

Dole stáli vedle sebe Edward s Bellou a oba se mračili jak Aro, když mu omylem přivedou někoho staršího než pětadvacet s pytlíkem mezi nohama. Jo, Oliver mi to vyprávěl. Ten chlap to vážně nemá v hlavě úplně v pořádku.

„Co zas? Mám práci!“ zavrčela Renesmé.

„Ty, máš, mladá dámo, hlavně prázdniny,“ kontroval Edward.

Bella neřekla vůbec nic, jenom přistoupila ke své dceři a vzala ji za ruku. Pak jí nakázala, aby si vzpomněla na všechny ty dny, kdy jsem tu pro ni byl, a ukázala jí je. To, jak mě poprvé našla pod postelí a lákala mě ven na hračky, jak jsem s ní spával a jak jsme si hráli. Když se nám narodila koťata a jak k nám přibyla Katie. Jak jsme spolu jezdili na Jacobovi a jak byla smutná, že mě tu musí nechat, když poprvé odjížděla do školy.

Někdy v půlce toho jí začaly téct slzy. Bella se usmívala a Edward jenom otcovsky přikyvoval. Když skončili, Renesmé se otočila na patě a opatrně se na mě podívala.

„Promiň,“ kuňkla.

Trochu nejistě mi nastavila náruč, ale já už jsem byl na půli cesty k ní. Pak mě konečně pořádně poňuchňala a já jsem jí za odměnu vymlaskl jednu pořádnou čumáčkovou.

Nakonec to byly ty nejlepší Vánoce, jaký jsem zažil. Ale to říkám vždycky. Připadal jsem si jako nějakej mlaďoch, i když už mi na pár táhlo.

Ponaučení z toho, děcka, je, že na staré přátele se nezapomíná. A to je třeba si uvědomit.

Pročokla, dyť já zním jak nějakej profesor. Bleh, tohle teda přenechám raději Edwardovi.

Renesmé sice musela sem tam pracovat a věnovat se něčemu jinému, ale od té doby si vždycky našla hodinku dvě, aby se se mnou pomuchlovala nebo proběhla po lese.

Věci se mění, ale staří přátelé zůstávají. Jenom jim to občas musí docvaknout.

Když odjížděla, dostal sem od ní fungl novej obojek s packou, kde bylo vyryté R + U = ♥.

Vrazil jsem jí další čumáčkovou, doprovodil jsem ji k autu a pak jsem se s povzdechem otočil na Edwarda, aby mi to tlumočil. Ten se zasmál tím svým pokřiveným úsměvem, který říkal: „Počkej, tohle si při nejbližší příležitosti vyberu.“ A já jsem přesně věděl kdy. To až si Bella zase bude číst a já si budu hovět u ní v klíně, pak najednou poletím z ložnice a klapnou dveře.

Některé věci se nemění.

„Ještě se uvidíme, Cullenová!“ rozloučil jsem se.

Jacob, který právě nastupoval za Renesmé do auta, na mě mrknul. Snad jste si vážně nemysleli, že by jí nechal jet samotnou. Byl lepší než všichni bodyguardi světa, a že už jsem o pár drsných týpcích slyšel. Vrátil to Edwardovi i s úrokama. Vycenil svůj americkej úsměv a…

„Ještě se uvidíme, Cullene!“

Pozn. autora: Ponaučení či povzbuzení FF je jasné, za kopanec může Ambra, díky. Ale bez inspirace by to nešlo a tu jsem našla tady. Přišla kurevsky na poslední chvíli, to Vám povím, teda J A já si tu rozdělanou kapitolu naštěstí uložila!

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

kajka

13)  kajka (24.07.2014 10:23)

Linfe, výborná povídka.
Na Uglyho se chystám už hrozně dlouho, ale po týhle tvojí ochutnávce se těším ještě víc.

sfinga

12)  sfinga (25.05.2013 07:53)

Linfe moje milovana, precetla jsem si to a myslim, zes mi prave privodila dobrou naladu a to nejmin az do vecera. Chudinka jeden vykastrovanej


leelee

11)  leelee (14.05.2013 00:22)

Ugly je frajer:D
Q

HMR

10)  HMR (12.05.2013 12:36)

mňau!:) :) :)

SestraTwilly

9)  SestraTwilly (11.05.2013 13:44)

Ugly je teda dobrá podšívka. Myslím že by si
dobre rozumel s našim Donom(psom). Musím si
prečítať aj tú kapitolovú poviedku. Veľmi pekný a vtipný
pohľad do mačacej hlavy,nasmiala som sa.

miamam

8)  miamam (09.05.2013 12:22)

Kocóóóur!!! Teda, tohle se četlo úplně samo, psát z pohledu čtyřnohýho stvoření, který zas tak němý očividně není, byl fakt skvělej nápad! :D :D :D

Yasmini

7)  Yasmini (09.05.2013 10:29)

Nádherná povídka a nádherná fotka :)

Linfe

6)  Linfe (09.05.2013 08:08)

Tyhle vylomeniny dělá jenom Fred :-) George ctí Garfieldovské chování způsobného pecivála :-D

Twilly

5)  Twilly (08.05.2013 22:27)

Týnko, je to George nebo Fred?

ambra

4)  ambra (08.05.2013 22:19)

Uáááá!!! Jsem mrtvá! Perfektní! A to jsem si myslela, že už mě nemůže nic překvapit:D :D :D . V tomhle baráku dostává pojem plížení úplně jinej rozměr a asi sto dalších fórů a fórků - zdá se, že kočičí pohled je pro TW svět opravdovým přínosem:D . Moc jsem si to užila a kromě chechotu jsi mě zvládla i dojmout, což je v rámci jednorázovky ideální kombinace

Marvi

3)  Marvi (08.05.2013 20:27)

Ugly se vrátil, super povídka!!!

2)   (08.05.2013 19:58)

Linfe - ty potvory jsou prostě zlatíčka

Ivana

1)  Ivana (08.05.2013 19:45)

Nádhera. To mi tak pripomenulo tie moje dve chlpaté potvorky, že som sa nemohla prestať usmievať. A teraz ich idem nájsť. Lebo zo stola síce neleteli, keď sa prešli po notebooku, ale prácne som ich skladala na trikrát.

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek