Sekce

Galerie

/gallery/bels1.jpg

Kam by se autorka Proroctví nejradši zašila s někým z Cullenových? Jak se její mamince líbí Popolesiny jednorázovky? Proč už dávno nemá napsanou řádku knih?

Připravte si svoje otázky a vrhněte se na Popoles ;-)

1. Proč FanFiction na téma Stmívání? Psala jsi už před tím něco jiného?

Vezmu to odzadu. Ne, pokud nepočítám slohové práce ve škole, pak jsem nikdy nic nepsala. Ne, že bych neměla nutkání, ale scházela mi trpělivost. Což bylo mé prokletí, protože fantazie pracovala na plné obrátky, ale mít dostatek sebekázně a překonat lenost, abych to, co jsem viděla ve své hlavě, dotáhla až na papír... To bylo nad mé síly.
A právě TS u mne znamenala zlom. Ani si nepamatuji jak jsem se dostala ke stránkám s tématikou FF TS. Jisté je, že to bylo poté, co jsem už několikrát přečetla všechny čtyři díly a začínaly se u mne projevovat abstinenční příznaky. Prostě mi ta atmosféra strašně chyběla.
Přiznám se, že nejvíc mne ze začátku chytla série (Ne)obyčejný den ve škole od AliceBrandon. Její humor mne dostal a já si vzpomněla na malou příhodu mého kamaráda a do hodiny byly na světe Houbičky. A tím to všechno začalo.

 

2. Co tvá rodina, vědí, že píšeš? Co na to říkají?

Ano, moje nejbližší rodina ví, že píšu, a počítám v to i své kamarády. Prokecla jsem se asi měsíc poté, co jsem začala. Většina to neřeší, protože jim TS nic neříká, ale mám věrného čtenáře v mamce – pravda, některé z mých jednorázovek raději nekomentovala, ale líbí se jí Proroctví.

 

3. Jak tě napadl námět Proroctví?

Proroctví...
Ten příběh, či vlastně jeho kostru, už jsem měla v hlavě hodně, ale hodně dlouho. Dávno před tím, než jsem slyšela o TS.
Jak jsem už řekla, moje hlava je takové skladiště. Něco se v ní objeví, já si s tím chvilku pohraji a pak to uložím do šuplíku zapomnění.
No a příběh o silné holce, která bude umět cestovat časem, potká na cestě svou lásku a pomocí mystické bytosti, zvláštních schopností a kouzelného stromu si tu lásku vybojuje, byl jedním z nich. Dlouho ležel zaprášený a mírně obrostlý mechem, až vespod pomyslného šuplíku, než přišly vhodné postavy a prostředí, které mi z kostry udělaly životem dýchající příběh.

 

4. Jací jsou tví oblíbení autoři? Prostě, co Popoles ráda čte?

Tak to je těžké...
Mívám období oblíbenosti určitého žánru. Na základce jsem byla blázen do Mayovek. Ty nahradil A. Dumas a snad všechno, co napsal on i jeho syn. Přelouskala jsem něco od Součka, Loukotkové, Balsaca, Zoly a dalších autorů z povinné školní četby a kupodivu mne to bavilo.
Pak nastalo období romantiky a červené knihovny. Hltala jsem Garwoodovou, Lindsey, A. Quick, L. Kleypas, M. Brent a další, včetně Harlequinek. Říkala jsem tomu čističky. Člověk si u těchto sladkých příběhů vyčistí hlavu a nemusí na nic myslet.
Tyto příběhy, v podstatě na jedno brdo, mě přestaly bavit a hledala jsem něco jiného. Dostala se mi do rukou řada Mediátor a mě chytlo tajemno, dobrodružství a detektivní thrillery od různých autorů.
V současnosti mám rozečtené knihy od K. Hooper a J. Rollinse. No a mojí nejnovější, zatím nesmělou láskou je T. Pratchett.
Já říkala, že je to se mnou těžké....

 

5. Představ si, můžeš strávit dovolenou s někým z Twilight ságy. S kým by to bylo a na jakém místě?

Touhle otázkou jsi mne zaměstnala na půl dne.
Neřekla bych, že toužím po dovolené s kteroukoli samostatnou postavou, protože odtržena od ostatních, by ztratila své kouzlo.
Jó - takhle strávit dovolenou v jejich středu – myslím se všemi, včetně smečky, to by se mi líbilo.
A na místě by mi nezáleželo, i když taková Aljaška začátkem léta... jo, dala bych si říci.

 

6. Kdybys měla popsat Popoles, co bys o ní napsala?

Na tuhle otázku by měl odpovídat někdo, kdo mne zná. Nikdy jsem nezvládala charakteristiku sebe samé, ale zkusím to.
Povahou jsem asi sangvinik, což znamená, že vybuchuji v té nejnevhodnější chvíli. Jsem introvert s naivním pohledem na svět, sklony k snílkovství v soukromí a realistickým jednáním na veřejnosti. Moje kamarádka mi jednou řekla cituji: „Ty jsi tak hodná, až jsi blbá“
Do shrnutí mi někdo napsal dotaz, jak může jedna osoba psát Sudičku i Proroctví, tak odlišné žánry. Myslím, že právě tohle mě vystihuje. Jsem definitivně divná.

 

7. Jaká lidská vlastnost by podle tebe na světě nechyběla?

Nevím, zda se to dá pokládat za vlastnost, ale pokud by svět postrádal lidský fanatismus jakéhokoli druhu, bylo by nám lépe.

 

Povídky od Popoles

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2

Popoles

18)  Popoles (14.06.2010 21:51)

Bye, díky a řekni své mamince, že je velmi odvážná žena, když to ve zdraví přečetla :D

Popoles

17)  Popoles (14.06.2010 21:48)

Tedy Hanetko
Pohádku bych možná i zkusila. Bella proletářka... to už bych z ní raději měla toaletářku
Ale historický román - hmm...muhehe , že bys mi nasadila brouka do hlavy?

Bye

16)  Bye (14.06.2010 21:38)

Ahoj, Popo, Hanetka mi vzala z úst otázku. Na pokračování VS už se strašně těším, to víš, žejo.
A jenom musím dodat, že MOJÍ mamince se Tvoje jednorázovky líbily :D

Hanetka

15)  Hanetka (14.06.2010 21:36)

Popo, co chybí... Scifi, pak možná historický román, a co pohádka? A možná socialistický realismus, ale ten ti případně odpustím. I když taková Bella proletářka... A pak ještě kovbojku, nebo něco na způsob mayovky... Quilauti jsou sice indoši, ale neloví mustangy, fňuk. Tak šup šup, ať to lítá.

Popoles

14)  Popoles (14.06.2010 21:09)

Ahoj Hanetko,
VS jsou takový momentální nápad. Prostě už mě nebavilo mít upíry bez krve, tvrdý jak šutr a na první pohled odlišný od lidí.
Tak jsem si probrala několik upířích seriálů a filmů a následný mix jsou VS.
Příběh mám vymyšlený jen jako hrubou kostru,inspirovala mě právě K Hooper. Rozvíjí se mi pod rukama během psaní.
A že musím od každého žánru něco napsat? No...počkej co ještě chybí? :D :D
Ale máš pravdu, vyzkoušet bych chtěla všechno.

Hanetka

13)  Hanetka (14.06.2010 20:51)

Ahojky, Popo... když už jsme u námětů... kde jsi vzala Vražedné sny? Ty vážně musíš napsat alespoň jednu povídku od každého žánru, viď? Tak to se těším na další!

Popoles

12)  Popoles (14.06.2010 20:22)

Cam:
jo, s Jeseem bych se taky ráda seznámila

Cam

11)  Cam (14.06.2010 20:16)

Popoles: No ale mělas tam móóře originálních prvků, tkže supeer! Je fakt, že mediátor je bezva. Nepříteli bych to nepřiznala, ale tady jsem mezi samýma milýma lidičkama - takže: taky se mi mediátor moc líbil - hodně mi to Stmívání připomíná. Jesse je postě borec Myslím, že Steph Mediátora určitě taky četla

Popoles

10)  Popoles (14.06.2010 20:13)

Ahoj Cam,
ano Mediátor mi trochu pomohl ve formulaci, ale to cestování časem jsem měla v hlavě už předtím. Ale je pravda, že mám tu serii moc ráda. Bavil mě styl, kterým je napsaná.
A vůbec minevadí, že je určena pro náctileté a to já už...hmm...hodně dloho nejsem :D

Popoles

9)  Popoles (14.06.2010 20:10)

Neb, ten neurčitý chlapík z minulosti byl původně...duch

Cam

8)  Cam (14.06.2010 20:10)

Ahoj Popoles! Tak jsi mi tímhle rozhovorem potvrdila moji tajnou domněnku - viď, že jsi se u Proroctví trošku inspirovala Mediátorem - to cestování v čase. Bliklo mi to hlavou, protože jsem tak trochu Mediátora pročítala zároveň s tvou skvělou povídkou
Jinak píšeš vááážně bezva, hrozně moc čtivě

Popoles

7)  Popoles (14.06.2010 20:08)

Sfingo,když jsi mi to připomněla... uff, ještě že mám po ruce mokrej hadr...

Nebraska

6)  Nebraska (14.06.2010 19:58)

Moc neděkuj, ještě budeš litovat, žes to sfinze odkývala ;-) Páč jsem ještě neskončila
Psala jsi, že kostru Proroctví jsi měla v hlavě už dlouho - kdo byl původně místo Edwarda? Byl to normální smrtelník, nebo nějaká bájná bytost?

sfinga

5)  sfinga (14.06.2010 19:57)

Popo, to se ti nedivím. Mě by křísili ještě teď.

Popoles

4)  Popoles (14.06.2010 19:54)

Sfingo, já nic neříkala... prostě to se mnou seklo

Popoles

3)  Popoles (14.06.2010 19:53)

Ahoj Neb, ta láska je oboustranná - co s tím budeme dělat?:D
Co se týče hudby - záleží na náladě. Většinou poslouchám rock, někdy hard rock, mám ale ráda i vážnou hudbu, klasiku a rozhodně u táboráku nepohrdnu kytarou a folkem.
Filmy raději jmenovat nebudu. Bylo by jich totiž strašně moc. Od starých filmů pro pamětníky se starou, českou hereckou gardou, přes romantické filmy k thrilerům. Moc nemusím horory - bojim, bojim
Z posledních se mi líbil Avatar, Alenka v říši divů, či Sherlok Holmes nebo princ z Persie.
A děkuji za otázku.

sfinga

2)  sfinga (14.06.2010 19:47)

Ahoj Popo, i když jsem tě důkladně vyzpovídala, ńedá mi to, abych se nezeptala. Co jsi říkala na to, když ses objevila v Myšce a sáhla si na Willa?

Nebraska

1)  Nebraska (14.06.2010 19:44)

Ahoj, sfingo, děkuju za prima otázky
Ahoj Popo :-) Už jsem ti řekla, že tě miluju? Ne, vážně, tvoje Proroctví mě absolutně omámilo a nikdy se ho nenabažím. a řeknu ti tajemství, jo? Přečetl si ho i můj bratr, který s Twilight knížkama nemá nic společnýho, prostě jen proto, že jsi fakt dobrá
Chtěla jsem se zeptat na tvoje oblíbené filmy a hudbu? Taková moje obligátní otázka :-)

«   1 2

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek