Sekce

Galerie

/gallery/bels1.jpg

Víte, že slovo kombajn a délka žní, v podání Al, jedno jest? Že nemusíte být postavou velcí, aby o vás vědělo celé okolí? Tušili jste, že inspirace se stala hitem na pultech supermarketů? A že fantazie je místo, kde Al odkládá svůj ječák a bere do rukou

světelný meč?

 

Řekla jsem si, já bláhová, že zkusím vyzpovídat nekontrolovatelný

živel jménem Alrobell.

Jak se mi to povedlo či nepovedlo – posuďte sami.

1. Prozradíš nám, co se skrývá pod tvým nickem? Je to nějaká zkratka?

Za mým nickem se skrývá malá, blonďatá dívčina, s modrozelenýma očima, která má úsměv od ucha k uchu – teda pokud ji neprobudíte, když sní krásný sen. Jejím znamením je piha na pravé tváři a je jí více slyšet, než vidět. Za prvé je mrňavá a za druhé hrozně hlučná.

Tak to se skrývá za nickem, a jak vznikl?

Alrobell – no vlastně náhodou. Pořád jsem přemýšlela, jak si budu říkat a pak se mi rozsvítila nad kebulkou žárovka a měla jsem to. Al – jako Alice – miluju ji. Ro – jako Rosalie – je blond. Bell – jako Bella – no, jsem stejně nešikovná.

Ježišinky, ty se mě zeptáš na takovou otázečku, na kterou by kde kdo odpověděl jednou větou a já se tady rozepisuju. No jo, no, můj chlap vždycky říká – TY NEŽ ŘEKNEŠ KOMABAIN, JE PO ŽNÍCH.

 

 

2. Kam chodí Alrobell na inspiraci? Co tě dokáže dostat do správné nálady, na tvoje neuvěřitelné vtípky, nebo naopak plačtivé srdcervoucí povídky?

 

Inspiraci chodím nakupovat normálka do Tesca, Hypernovy, Glóbusu a občas skočím do Kauflandu. Ale teď vážně. S inspirací to mám různé. Většinou mě něco napadne, když v klídku sedím na schodech našeho domečku a vychutnávám si svou cigaretku (přestaňte se pohoršovat dámy a pánové – je to moje jediná neřest!) a přemýšlím, jak svým hrdinům ztrpčit život. Ale je to všechno kolem mě, příroda, můj muž, Tekča (fenečka beagla – strašné zlobidlo), rodina, přátelé…

Vtípky – přiznám se, že ne všechny jsou moje. Normálně jsem zlodějka, která to krade svému okolí. Google – kamarádka Bibika. Straší ti v salaši? – opět kamarádčin výstřik.

No, ale spousty situací mě napadne tak, nějak samo. Prostě třeba škrábu brambory a najednou zajedu pod linku. Muž si myslí něco o bláznech a klepe si na hlavu a já letím pro tužku a papír. Já jsem totiž hlava děravá. Kdybych ji neměla přišroubovanou, stoprocentně ji někde nechám.

Když potřebuju psát smutně, něco smutného si přečtu a pak si pustím bulící muziku – jak já říkám. Hodím to do sluchátek, sedím u PC a čekám. Najednou šup a moje prstíky se rozjedou po klávesnici a je to.

 

3. Často mluvíš o lázních. Pověz nám něco o nich – jsi masírovaná nebo masírující? A na co bys nás nalákala, abychom přijeli na návštěvu?

Pracuji v jodobromových sanatoriích v Klimkovicích, na přijímací kanceláři. Pokud k nám přijedete a já nebudu mít dovču, určitě se potkáme, protože přes „přijímačku“ musí projít každý pacient, či host. Takže masírující nejsem, ale občas mi masírují nervy pacienti.

A na co bych Vás nalákala? Lázně jsou na kopečku a je z nich nádherný výhled na Beskydy. Je zde příjemný a profesionálně vyškolený personál. Krásné okolí a jodobromová solnaka zaručí, že se budete cítit, jako znovuzrození.

 

4. Zabruslíme jinam – co si představíš, když se řekne bezbřehá fantazie? Dokázala bys takové místo popsat?


Hodně barev. Zelená, azurově modrá, žlutá, růžová… Šum moře, teplo, ale ne horko. Běží tam jednorožec, jsou tam motýli a květiny – lilie, miluji lilie – jejich vůně hmmm… Ptáčci zpívají, tichá hudba, sluníčko… To vše je kole mě a já můžu vše. Dotknout se hvězd, plavat s delfíny, proletět se na drakovi, zašermovat se světelným mečem, kouzlit, vypadat jako modelka s pořád perfektním účesem a make-upem, můj hlas zní jako zvonečky – kam se poděl můj přirozený ječák, který když spustí, praská sklo? Tak asi tak nějak…

 

5. Z Tvého bravurního pera už vzešlo několik povídek. Zatím nejdelší dokončená je Dávné proroctví. Prozraď nám, kde jsi byla políbena múzou – tedy pamatuješ si, kde jsi byla, nebo co jsi dělala, když tě napadl ten příběh?

Bravurního pera? Jsem červená až na zadečku – děkuji… Múza mi dala pusu, někde mezi Bruntálem a Ostravou. Zrovna jsme se vraceli s mužem a Tekinkou z návštěvy u rodičů. Často, když jedu autem a neřídím – vlastně i když řídím – rozvíjím si v hlavě příběhy.

Seděla jsem v autě a kochala se přírodou a své makovičce jsem dala volnost. A najednou šup a měla jsem to. Když jsem dojela domů, měla jsem v hlavice hlavní myšlenku a pointu.

Pak už to šlo ráz naráz. Nikdy nemám celý příběh rozmyšlený úplně. Jen zpočátku, pak se nestačím divit, co se mojí povídkou děje a musím si dávat pozor, abych vše vysvětlila a mlátím hlavou do stolu!

 

6. Nyní zkusíme něco přímo z TS - napsala bys něco, nějakou pasáž, či kapitolu, v některém ze čtyř dílů jinak, než SM?

Po pravdě nic. Opravdu bych nezměnila nic. Příběh je to nádherný a obdivuji ji za její fantazii. Stačila by malá změna – zásah – a možná by ztratil své kouzlo, kterým nás – vlastně celý svět - uchvátil.

 

7. A nyní nejdůležitější otázka, na níž stojí veškeré základy lidstva – Co myslíš, bylo dřív vejce, nebo slepice?

Tohle je opravdu záludná otázka a já dlouho přemýšlela nad odpovědí, asi po půl hodině, hrnku kafe a dvaceti sprostých nadávkách, jsem došla k závěru. Je to slepice… ne, vejce… ne, slepice… ne, vejce… ne, slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice… vejce… slepice…

FAJN, TUTO ZÁHADU, ASI NEVYŘEŠÍM – VZDÁVÁM.

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2

Noth

16)  Noth (05.07.2010 20:21)

Bože můj,
já se strašně omlouvám, že to tu zase narušuji, ale válím se tu smíchy při představě 180cm Ree, kterážto (jak sama níže píše) vesele vyskakuje, aby ji všichni viděli

Ree

15)  Ree (05.07.2010 20:14)

Sím, sím, já mám taky otázku. *vyskakuje, aby ji všichni viděli*
Co děláš v pátek, Al?

Hanetka

14)  Hanetka (05.07.2010 20:13)

Al, ty nápady chrlíš jako fontána. Takových povídek, a dokážeš psát i dvě najednou, což obdivuji. Máš už nějaké další nápady nebo se jim bráníš, abys nejdřív dokončila FO a LR?
P.S. Máš vzkaz na ICQ.

Alrobell

13)  Alrobell (05.07.2010 19:58)

Ahoj Noth, k tvé otázce. Jak říkám, není nad vůni papíru. Ale přece jen už je to dávno, co jsem napsala někomu dopis. Komunikuji spíše přes telefon, volám a pak se nestačím divit.

Tužse a papíru se nic nevyrovná. V každé kabelce mám bloček a tužku a zapisuji si své nápady. Ale Pc je Pc. Holt jsme už moc zhýčkaní.

Alrobell

12)  Alrobell (05.07.2010 19:56)

Omlouvám se, moji dvoji koumáci vypli proud a tím pádem i internet.
Možná se to stane znovu.

eMuska

11)  eMuska (05.07.2010 19:33)

Prvé bolo vajce, lebo tie mali už aj dinosaury. Sliepka sa vyvinula až potom :D :D :D

Noth

10)  Noth (05.07.2010 19:33)

Zdravím, Al.
Mne by zajímalo, jak jsi na tom s vyjadřovacími prostředky - myšleno jako ty hmotné.
Jsi zapřísáhlým zastáncem různobarevných a hlavně neposedných baletek, nebo nejen Tvému sluchu lahodí klapot klavés, sklánějích své hřbety pod tíhou nejrůznějších slov?

A co korespondence?
Láká tě efektivnost emailů, či dáváš přednost šustění skutečného papíru mezi prsty a nahořklé chuti pojidla, jež drží známky na svém místě, na jazyku?

Děkuji;)

Alrobell

9)  Alrobell (05.07.2010 19:10)

Ahoj Ambro: já a psaní před TWS. Psaní mě bavilo už před tím, ale měla jsem na něj díky náročné práci opravdu málo času. Pokoušela jsem se něco napsat a mám to někde hozené a zaprášené, jinak nic. Pak jsem zabrousila na ff stránky a rozhodla se to zkusit.

ambra

8)  ambra (05.07.2010 18:59)

Dívky milé - krásné otázky, skvělé odpovědi! Dávám si "to" už potřetí a výborně se bavím! U č. 4 jsem nějak zapomněla zavřít pusu... . Č. 5 mě pobavilo i proto, že z vymýšlení za volantem už mám podmíněný reflex:D . Za č.6 děkuji - možná Ti jede papulka, ale přesně poznáš moment, kdy málo slov řekne vše. No a č.7 .
Al - co ty a psaní před Twilight? Díky;)

Alrobell

7)  Alrobell (05.07.2010 18:54)

Ahoj Evelyn: Z Ts mám nejradši Emmetta. Je to prostě zlatíčko. Kluk s velkým srdcem a je pro každou lumpárku.
Nejoblíbenější pasáž z knihy? To bude těžké. Ze stmívání je to asi kapitola Anděl (myslím, že se tak jmenuje) - baletní studio a Edward zachraňuje Bells. U dvojky - návrat z Voltery. Z trojky je to scéna ve stanu a u čtyřky - ostrov Esme.

Ke koníčkům? Já na ně moc nemám časík. Opravujeme domeček a je tady spousty práce. Zrovna teď můj muž se švagrem zase cosi vrtají a já to po nich budu do noci uklízet. A zítra ještě musím uvařit slavnostní oběd pro 6 lidí. Jo vidíš! Vaření! To je můj koníček!

Evelyn

6)  Evelyn (05.07.2010 18:47)

Zaprvé, musím říct, že význam Tvé přezdívky mě ani nenapadl a docela překvapil. Dobrý nápad
Taky se zeptám a too značně neoriginálně - Která postava TS je Ti nejmilejší? Máš v TS nějakou oblíbenou pasáž? Pokud nejsi v práci, nepíšeš, nespíš či nejíš, věnuješ se nějakému zajímacímu koníčku?
Díky za odpověď

Alrobell

5)  Alrobell (05.07.2010 18:40)

Ajjinka: je mi líto, že jsem tě zklamala, ale snad to vyřešíš ty . K TWS jsem se vlastně dostala náhodou. Kamarádka mě na to nějak upozornila a já řekla - zase nějaká blbina. No a pak jsem se nudila a pustila se do čtení. Za 5 dní jsem přečetla 4 díly. Vlastně jsem nic jiného nedělala, jen četla a jedla... Odmítala jsem se podívat na cokoliv, co s tím mělo něco společného... nechtěla jsem si azit svou fantazii. Pak jsem viděla filmík... No a k psaní FF? To nějak přišlo samo. Prostě jsem čítala povídky a pak mě napadl příběh v autě - jak jsem tady psala - a už mě to nepustilo a já datlím dodnes a pořád a všude, kde to jen trochu jde.:D

Ajjinka

4)  Ajjinka (05.07.2010 18:34)

Teda, Al. Nejdřív bych chtěla říct, že jsi mě docela zklamala poslední otázkou. Konečně jsem doufala v rozhřešení! :D
Já budu mít naprosto neoriginální otázku, ale odpověď mě všeobecně zajímá, takže:
Jak ses dostala k Twilight. Četla jsi první knížky, nebo viděla film? A co FF, jak ses dobrala k psaní?

Alrobell

3)  Alrobell (05.07.2010 18:19)

Ahoj holky:

Sfinga: Miluju romány - zejména historické. Ale mám ráda i klasiku. Můj neoblíbenější autor je Maupassant - mám jeho sbírku povídek - Vášeň. Už je pěkně potrhaná, ale pořád ji čtu.
Co se týče muziky, kromě metalu poslouchám všechno. Od klasiků přes rock. Na co mám náladu, to si pustím
A kino? Hlavně komedie, romantika... Mám ráda jak české, tak zahraniční filmy.

Nebraska: no to je trochu zákeřnější otázečka... Musím si ji trochu promyslet... Edward - tady by se nabízelo několik adeptů Justin Bartha,Jonathan Rhys Meyers - asi tito dva... Ale ROber do té role sedí... Co se týče Belly - myslím, že i představitelka Alice by byla dobrá v její roli, ale jinak nevím.

Nebraska

2)  Nebraska (05.07.2010 18:08)

Ahoj Al, zákeřná otázka: zapomeň, že Twiliht sága už byla zfilmovaná. Jaké herce by sis představovala pro role Edwarda a Belly? A je úplně jedno, ve které dekádě jim bylo +- dvacet ;)

sfinga

1)  sfinga (05.07.2010 18:05)

Al: Zeptám se tě - co ráda čteš, posloucháš a na co nejraději spočine tvůj zrak v kině. :)
Díky za odpověď. sfinga

«   1 2

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse