Sekce

Galerie

http://www.stmivani.eu/gallery/image.jpg

Všechno je to na houby, nebo ne?

17. kapitola

 


Chodila jsem po pokoji jako lev v kleci. V hlavě se mi objevovalo tisíce scénářů, jak zabiju Jacoba. Utrhnu mu ocas – jako té vlčí podobě Jaka. Pak ho upeču a hodím Kiki. Ne, zlomím mu ruku. Ne, umlátím ho lopatou. Ne, přejedu ho autem.

Každá moje myšlenka končila stejně – Jacobovou smrtí. Však Edward už bude vědět, jak se zbavit mrtvoly. A když ne on, Emmett určitě ano, nebo Jasper?

„Co budeme dělat?“ ptala jsem se Edwarda už po padesáté.

„Bello, miláčku, všechno bude dobré. Tak se do ní Jake otiskl. To se nedá změnit. Ona na tom tak není, i když tohle je jen otázkou času, prostě to tak funguje,“ krčil rameny Edward.

„No to jsem teda zvědavá, kdy Quinn obrátí, zatím mu říká retardovaný indián, to je do miláčka celkem štreka,“ vyštěkla jsem. „A kromě toho, dokážeš si představit Quinn, jak běhá s Jakem po lese? V růžových šortečkách, titěrném tílečku, růžovou gumičkou ve vlasech a deseticentimetrových šteklích?“ Při té představě jsem se začala chechtat a složila se vedle něj na pohovku.

„No měli bychom si s Jakem promluvit,“ řekl Edward, když jsme se dosmáli. Tak na tohle si budu muset obalit nervy. „Quinn s Alici se vrátí z nákupů až večer, takže se s ním nepotká,“ dodal. No alespoň něco.

Ládovala jsem se asi třetím kouskem dortu, když zazvonil zvonek. Málem mi zaskočilo. Snažila jsem se vykašlat čokoládu ze svých plic – což je mimochodem bomba pocit!

Jakmile jsem dokašlala a utřela přebytečné  slzy, spatřila jsem vlčího napomádovaného seladona a jeho dva kamarády. Moc se mi nelíbilo, že jsou tady tři, když je tady Edward sám, nicméně poměry se změnily, jakmile dovnitř domu naklusal Jasper s Emmettem. Věděla jsem, odkud vítr vane – Alice. Tohle bylo jisté. Ačkoliv jsem měla Jacoba hodně ráda a věřila jsem mu,  byla jsem z přesily rozčarovaná.

„Ahoj, Bell,“ usmál se na mě Jake, kývla jsem, co jsem jako měla dělat? Zaječet – Ahoj, můj nejlepší kamaráde, co se měníš ve vlka a zblbnul ses do královny krásy? Její matka považující se za aristokratku tě zcela jistě přivítá s otevřenou náručí! Hlavně ten tvůj zablešený kožich! Při té představě jsem se začala smát.

Matka Quinn – paní Sweyrová – by svými rudě namalovanými rty, které by byly stoprocentně stažené do úzké linky, zašeptala něco jako – Ty jsi se zbláznila, drahoušku? S takovým – tady by se zarazila a pěstěnou rukou by ukázala na Jacoba… Jo… Takže jestli se mu podaří pobláznit Quinn, bude muset zmáknout ještě její matku. A tu neoblbne. Mě stačilo jedno setkání a pokaždé, když se mi vybaví její hlas a tvář, mám osypky.

Rozmluva s vlky ohledně Quinn netrvala dlouho. Prostě a jednoduše jsme neměli dělat nic neobvyklého. Takže jsme večer zorganizovali „náhodné“ setkání Quinn a Jacoba. Jacob přišel večer a já ho pozvala na večeři. Quinn na mě sice zpočátku dělala ksichty a protáčela oči směrem k Jacobovi, ale s postupujícím večerem se vše nějak měnilo. Večeře, film, pak procházka s Kiki –  venčili ji naši otištění a když se vrátili, bylo vše jinak. Quinn už nenazývala Jakoba retardem, ale milým stydlivým klukem.

Fajn, takže teď jsem retard já, protože absolutně nechápu, že se svět otočí o stoosmdesát stupňů během třiceti minut. Fakt to nechápu!

 

************************

 

„Quinn!“ ječela jsem a mlátila na dveře koupelny, „Quinn, doprdele otevři ty dveře, nebo tě zabiju!“ z mlácení do zavřených a zamčených dveří mě už bolela ruka. Kiki se mi motala pod nohama, strašně jsem ji bavila, a proto začala skákat po dveřích. „Quinn, že ti všechno oblečení obarvím na černo!“ v tu chvíli se rozrazily dveře.

„Jsi zlá,“ štěkla na mě Quinn, kdyř kolem mě procházela v ručníku s něčím zeleným na obličeji. Že by plíseň?

Rozhodla jsem se, že zřejmě plísní olézající Quinn budu řešit později. Rychle jsem skočila do sprchy a pustila na sebe horkou vodu. Kiki se mezitím položila na předložku a odpočívala. Charlie byl pořád v Bostonu a jí bylo smutno. Proto chtěla být neustále u mě, další, koho si oblíbila, byl Emmett, ten s ní totiž prováděl všechny možné lumpárny a většinou se ze společných kratochvílí vraceli jak čuňata. Za Esme se chodila pomazlit a Alici se vyhýbala jako čert kříži. Zřejmě ji pořád viděla s rozprašovačem v ruce. Alici to štvalo, ale jakmile přijela Quinn, měla  jiného mazlíčka kromě Jaspera na hraní.

S pocitem čistoty jsem vyšla ven a jen tak tak jsem se vyhnula Kiki, která si samozřejmě lehla na nejvíce frekventované místo. Klasika. Přemýšlela jsem, co si dnes večer obleču, chystali jsme se ven. Ve Forks se pořádala každoroční slavnost, Alice se rozplývala nadšením, jak všichni vyrazíme jako jedna rodina. Quinn sdílela její nadšení a pečlivě si vybírala své oblečení.

Když se mi přišla ukázat v modelu číslu jedna, málem jsem se udusila špagetami. Ona byla ve Forks krátce, samozřejmě, že neznala rozmary počasí. Odjakživa, co si pamatuju, na Forkských slavnostech pršelo, a ona si to doprostřed obýváku nakráčí v růžových minišatech a botách na deseticentimetrovém podpatku. Je to blázen.

Zamumlala něco o blbkách a jala se mi ukazovat model číslo dvě. Ten byl o něco praktičtější. Růžová tunika a světle růžové dlouhé kalhoty. Sice nepraktické, ale budiž. Ale co ty boty? Copak ta holka nemá tenisky? Už jsem se chystala říci svůj ortel, ale v tu chvíli k nám vlítla Alice jako tajfun, že si musíme koupit něco teplého, protože bude večer pršet. Samozřejmě, že bude pršet, vždyť jsou slavnosti. V den slavnosti vždycky prší, myslela jsem, že je Alice, co se týče předpovědi, rychlejší. Na tohle já radar do budoucnosti nepotřebuju.

Než jsem se nadála, seděla jsem i s holkama v autě směr nákupní středisko. Copak mi nestačí mikina, co mám ve skříni? Kiki byla narvána do náruče Emmettovi, který ji měl mít na starost. Byla jsem na ni naštvaná. Jindy, když odjíždím někam s Edwardem, následuje scéna jako blázen, kdy vypadáme, jako bychom ji týrali. Ale dnes nám skoro mávala a vrtěla ocáskem. Podezřívám Emmetta, že měl v kapse flák šunky.

Snad o několik hodin později jsem seděla znechuceně na židličce v obchodě a snažila se předstírat, že nepatřím k těm dvou šílenkyním – Alice a Quinn – které chtějí po prodavači pohodlné tenisky v barvě fru-fru.

Jak doprdele vypadá barva fru-fru?

Tak na tohle se děvčat zeptal i ten malý uhrovitý prodavač, který byl červený jako rajče a nepoužil slovo prdel. Od děvčat si tato jeho otázka vysloužila dvojhlasné – Pche?

Když z nich vylezlo, že se jedná o odstín růžové, vážně jsem se rozřehtala na celé kolo. Růžová v army shopu, si dělají srandu?

Když už jsem přes slzy neviděla, vypadlo ze mě:

„Tak to zkombinuj, army oblečení a tru tru tričko,“ navrhla jsem ironicky. Představa Quinn v kanadách a army oblečení mě znovu rozesmála. Děvčata se na sebe podívala a pak začala výskat. Oni to fakt pokládají za bezva nápad? A pak nastal shon, jak správně vybrat khaki kalhoty, pohorky, kšiltovku a hlavně gumičku! A přeci nesmí mít jiný odstín! To by byla módní sebevražda.

Jejich šílený výraz v očích a zběsilé pobíhání po obchodě mě natolik vyděsil, že jsem se schovala do vystaveného stanu. Chvíli jsem tam seděla na bobku a přemýšlela, proč raději nejsem s Edwardem, když mě přerušilo zakašlání.

„Ehmm, ehmm,“ ozvalo se z venku.Možná, že když budu úplně zticha, bude si myslet, že se spletl, napadlo mě.

„Ehmm, ehmm,“ upozorňovala na sebe osoba mimo stan. Do hajzlu! Asi bud muset fakt vylézt.

„Slečno, jestli okamžitě ne…“ začal a tak jsem se začala štrachat ven.

„Výborný materiál, stan je prostorný, dobře řešený, určitě si ho koupím,“ vyhrkla jsem na prodavače, který na mě koukal jako sůva z nudlí.

„Do-dobře,“ polkl.

Co mu je? Vždyť je to jen blbý stan, kolik taková blbost může stát? Tak maximálně sto babek? Otočila jsem se zpět na stan a uviděla cedulku.

Nový unikátní stan, který se hodí do extrémních podmínek. K výbavě stanu patří spacák a horská výbava pro dvě osoby. Cena 468$

Do prdele!

 

*********************

 

„Ahoj Bello! Jaké byly nákupy?“ ptal se mě Emmett, na kterého jsem po příjezdu narazila jako na prvního.

„Fájn!“ vyštěkla jsem. Utratit tak nehoráznou sumu za stan, který ani nepotřebuju. Kde ho jako použiju? V obýváku?

„Co je jí?“ kroutil hlavou. Mezitím se probudila Kiki a pádila ke mně.

„Koupila si stan s horskou výbavou pro dva!“ smála se mi Quinn.

„Hahaha, alespoň mám praktickou věc a ne tru tru tičko,“ odsekla jsem.

„Co je tru tru?“ zeptal se Emmett.

„Fru fru!“ zaječely Alice a Quinn současně.

„Kdo?“ nechápal Emmett.

„Fru fru,“ opakovaly holky.

„Nějaká návštěva?“ vložil se do hovoru právě přicházející Jasper, tak to  už jsem se chechtala. Jasper neví, že fru fru je odstín růžové? Ten si to ale vypije. Emmett zřejmě ztratil zájem zjišťovat, co je to fru fru, a  otočil se opět na mě.

„Jedete s Edwardem stanovat?“ ptal se mě. S vítězoslavným úsměvem jsem se otočila na Quinn a Alici.

„Jo, pojedeme na výlet,“ přikývla jsem.

„Je to je super, já chci….“ Začal Emmett.

„Sami dva,“ dodal Edward, který se právě vrátil z lovu. Okamžitě jsem byla v jeho náruči. Venku zahřmělo a začalo pršet. No, co jsem říkala, když jsou ve Fork slavnosti, vždycky prší!

Super!!!

 

*********************

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Janeba

20)  Janeba (21.10.2010 23:06)

Promiň, na víc nemám! Jo a díky!

19)  Aalex (16.09.2010 12:56)

Fru fru mě vážně dostalo. Hurá na další kapitolu.

Stelletta

18)  Stelletta (15.09.2010 17:47)

Holka ty pokoušíš moje zdraví. Chlamala jsem se jako debil a málem mi zaskočila mléčná čokoláda. Perfektní.

Alaska

17)  Alaska (09.09.2010 20:17)

Fakt fru-fru existuje??? Chudák Jacob. Jsem zvědavá, kdo se komu bude spíš přízpůsobovat.

Silvaren

16)  Silvaren (09.09.2010 07:33)

Úžasné, skvělé, vtipné a čím dál lepší! BRAVO!!!

Ewik

15)  Ewik (08.09.2010 22:42)

Mě snad klepne, fru fru...
Moc pěkný díl
Těším se na pokračování

14)  belko (08.09.2010 22:26)

al,to se dělá takhle navečer pobláznit starší osobu?!? jak asi můžu jít spát,když nemám fru fru pyžamko?!?!
Bylo to zase skvělý! Ty to ani jinak neumíš!!

13)  Leni (08.09.2010 21:22)

Nádhera. Ale neznalost Jaspera, co je fru fru, po několikaletém soužití s Alicí, je nepochopitelná.

piskot94

12)  piskot94 (08.09.2010 20:52)

fru-fru? cože? :D
výlet!výlet!výlet!

morningstar

11)  morningstar (08.09.2010 20:49)

Fru-Fru sem si málem cvrnkla do kalhot
Bezvadný těším se na další díleček tak šupky dupky (pěkně prosím, smutně koukám)

10)   (08.09.2010 20:20)

Nádhera ! Bavila jsem se skvěle !

Dennniii

9)  Dennniii (08.09.2010 19:55)

to byla paráda, úvahy nad zabitím Jakea, šílený nákupy a stan, společně s kombinací fru fru trička a vojenských kalhot , Quinne v růžovoučké pobíhá s Jakem po lese , prostě dokonalá paráda, snad spolu pojedou doopravdy stanovat

Mili

8)  Mili (08.09.2010 19:49)

Ó můj bože, fantastická kapitola, brečím tady smíchy

semiska

7)  semiska (08.09.2010 19:18)

Tys mi dneska ale dala :
Nejdřív ty její úvahy nad smrtí Jakea , pak Quinn celá v růžové běžící s Jakem po lese , Bella a nákup stanu . Poprskala jsem si limčou monitor svého miláčka noťáska. Příště prosím nějaké varování, že to bude až takhle vražebné Naprosto nádherná kapitolka

Hanetka

6)  Hanetka (08.09.2010 19:00)

Al, řehtala jsem se už potřetí. Poprvé, když jsem pro smích zapomněla na korekturu. Podruhé, když jsem se to snažila číst opravdu svědomitě. A teď potřetí. A pořád se královsky bavím!

SarkaS

5)  SarkaS (08.09.2010 18:46)

Ty ses mě rozhodla odrovnat viď? Já se tu tlemím jako magor, dusím se žvýkačkou a manžel se tváří asi takhle Fru-fru!!! No já se jdu oběsit tohle nerozdýchám ani do zítřka... Opravdu, ten stan barbie bežící po lese za obřím zablešencem a její aristokratický matinka, to už je prostě moc. I ten kousek s čoko dortem v plicích mě málem stál zdraví. Víš jak nepříjemný je z plic dolovat žvýkačku? Minimálně jako ten čoko dort Tak a teď jsem jak na abstaku honem potrebuji dalsi dil Pomoc!!!

sfinga

4)  sfinga (08.09.2010 18:04)

Já tě zabiju, já tě někam pověsím a poleju barvou odstínu Fru-fru
Čaj je všude kolem mě
Kruci, lidi, kdy už se naučíte dát na začátek takovýhlech lumpáren varování: Nejíst, nepít, předem vyčůrat
Představa královny krásy Quinn a zablešnýho Jacoba (promiň Jaku) byla luxusní
A taková to byla romantická povídka ale opovaž se jí měnit
Dokáže mi do duše přičarovat sluníčko

Popoles

3)  Popoles (08.09.2010 17:49)

Holka moj zlatá, já z tebe fakt chcííípnu
Nejdřív představa načinčané d růžova a krajky navlečené slečinky jak hopsá za obrovským vlkem po lese - vážně jsem viděla drobnou blondýnku s dokonale upraveným účesem v pnatoflíčcích s růžovými pírky jak drží na vodítku 2 metrového vlka a jde ho venčit
No a pak to tvoje fru fru ... uuáááááááááááááá
Stan do extrémních podmínek uuáááááááááááááááááá

Kruci zavolejte někdo záchranku, mám záchvat uuáááááááááááááá


Zlatíčko jsi úžasná a nejlepší, krásně jsi mi zvedla náladu.

nikolienka

2)  nikolienka (08.09.2010 17:41)

krásne

1)   (08.09.2010 17:24)

vlčího napomádovaného seladona

Utrhnu mu ocas – jako té vlčí podobě Jaka. Pak ho upeču a hodím Kiki. Ne, zlomím mu ruku. Ne, umlátím ho lopatou. Ne, přejedu ho autem. umírám
Krásnéé

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek