Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/Forrest%20Love.jpg

Co by se stalo, kdyby Edward udělal osudovou chybu a k Belle se nevrátil? Dokáže dvakrát vstoupit do jedné řeky? Dokáže naplnit svůj osud? Nechá se jím tentokrát vést?

Prolog

 

Jmenuji se Marie Qahla Blacková. Jsem poloviční indiánka. Qahla znamená v quileutštině slunce. Nevím, kde to naši sebrali. Tady ve Forks slunce skoro nesvítí. Každopádně mi podle toho všichni říkají Sunny. Máma říkala, že jsem jako táta – vždycky jí rozehřeju. Jako slunce. Takže asi proto.

Je mi osmnáct. Mám patnáctiletého bratra Billyho Pititchu a třináctiletou sestru Renée Kwaiyu. Jejich quileutská jména znamenají Měsíc a Voda.

Já jsem přesná kopie táty. Černý rovný vlasy, zrovna teď dlouhý, snědá pleť, široké lícní kosti, vytáhlá. Všechno zjemněno maminčinou bílou krví. Míšenka. Z bělošského hlediska kráska. To vím už od školky, většina mých kamarádů byli kluci. O to těžší jsem to měla s holkama. Šikovná na sporty. Oči? Tak ty mám tutově po mámě.

Maminka. Vždycky je to stejný. Nejdřív se mi sevře srdce, pak stáhne hrdlo, ztuhnou čelisti, nakonec vyhrknou slzy. Před pěti lety zemřela při autonehodě. Naštěstí snad moc netrpěla. Je pochovaná u dědy za domem, ve stínu stromů. Ráda tam odpočívala. Teď je tam malé pietní místo, lavička a nenápadný náhrobek s malou podobenkou a jemným zlatým nápisem:

 

Isabella Marie Blacková

 

I. Something begins

 

„Sunny, už jsi hotová?“ houknul na mě táta zezdola a vytrhnul mě ze zamyšlení před zrcadlem.

„Chviličku!“ odpověděla jsem nepřítomně a otočila pohled do místnosti.

Dnes mám velký den. Jedu na výlet. Dlouhý výlet. Naposledy jsem se rozhlédla po našem pokoji. Tady jsme se s Renée schovávaly v dětském stanu s panenkami. S Billym jsme viseli na laně, které pověsil děda až z půdních trámů, abychom po něm mohli šplhat otvorem ve stropě našeho pokoje až do podkroví, kde měl Billy zařízený pokojík. Máma z toho vždycky měla hrůzu. Aby ne, ona byla tak nešikovná! Nikdy jsme nespadli. Renée taky ne – radši chodila po schodech. Ona je celá máma.

„Sunny, už fakt musíme vyrazit, jinak ti to uletí!“ Tátův tón byl tentokrát naléhavější. Byl nervózní, to poznám, možná víc než já.

„Billy, Renée, odchod do školy!“ Byl nervóznější než já. „Dneska vás veze Leah.“

Táta s Leah už dva roky chodil. Byla to ženská od rány, ale byli jsme rádi. Od té doby, co byli spolu, to s tátou nebylo tak zlý.

„Tati, a nešlo by,“ ozval se Billy.

„Nešlo!“ utnul ho táta. „Chceš, aby tě děda zase chytil?“ připomněl mu jeho nedávný průšvih.

Děda Charlie je místní policejní ředitel. Načapal ho před měsícem v tátově autě. Hroznej malér. Billy si prostě nemohl pomoct, v tomhle byl zase celej táta on. Auta, motorky, nic nenechal na pokoji. Táta mu v garáži chystal překvápko k šestnáctinám. Billy se tvářil, že o tom neví, a já zase dělala, že nevím, že tam chodil tajně slintat.

Z postele jsem popadla sbalený příruční kufřík, tašku s notebookem jsem si hodila přes rameno. Ostatní už bylo v autě. Tak a je to, vyšla jsem ven z pokoje.

Nádech, výdech.

Dveře jsem nezavřela. Byl to můj pokoj, přeci se zase vrátím… No, ne tak brzy jako jindy, ale vrátím. V podstatě jsem se hrozně těšila, ne, to není to správné slovo. Byla jsem vzrušená - bude to něco nového, voňavého dálkou, a ten pocit jsem prostě milovala. Odjížděla jsem na Aljašskou Univerzitu. Byla ze mě velká holka!

Venku pršelo, normálka. Začínal podzim a už bylo celkem chladno. Září. Věci jsem naházela do kufru.

„Tak co, sestřičko, nerozmyslíš si to ještě? V bistru u Harryho pořád sháněj tu pomocnou sílu,“ zazubil se na mě Billy. Vtipálek.

„Že tam nejdeš sám, věděl bys, co po škole čeká tebe, Einsteine!“ vrátila jsem mu úder.

Naoko se zamračil, ale pak nasadil úsměv a rozevřel náruč. Přikročila jsem k němu a přijala jeho výzvu. Opřela jsem  si bradu o jeho rameno a pořádně stiskla. On byl v naší rodině opravdový indián. Vzhledem i povahou.

„Víš, že seš můj nejoblíbenější brácha?“ řekla jsem skoro něžně.

Taky stisknul víc.

„No, a já jsem vosk, nebo co?“ ozvala se za mnou Renée.

Puberťačka otravná. Hrozně mě rozčilovala. Ale zároveň jsem ji k smrti milovala. Otočila jsem se k ní a uchopila ji oběma rukama za ramena. Sjela jsem ji pohledem od hlavy k patě a zpět. Byla tak jiná. Středně plavé vlasy na ramena házely na slunci rezavé odlesky. Kde k nim v naší rodině přišla, nikdo neví. Měla drobný, bledý obličejík s velkýma očima opravdu neidentifikovatelné barvy. Vlastně celá byla drobná. A tak… zranitelná.

„Dávej na sebe pozor,“ zopakovala jsem tento týden posté.

„Já vím, a taky na bráchu a na tátu a na dědu. Ještě nějaký úkol, Velká Indiánská Sestro?“ vykulila oči a našpulila pusu. Odjakživa si utahovala z toho, že je jiná. Musela jsem se smát.

„Tak končíme, mladá dámo, nastupovat!“ zavelel táta z místa řidiče. „Nebo mi tu zůstaneš na krku nadosmrti.“

Postavy na chodníku se vzdalovaly a já se pohodlně uvelebila na místě vedle táty. Cesta do Seattlu ubíhala rychle. Nejdřív po stojedničce objet Olympský národní park a pak po pětce už jenom kousek. Tuhle cestu jsem měla obzvlášť ráda, pořád máte po jedné ruce vodu a po druhé pohoří. Nikdy se mi to neokouká. Jsem tak trochu blázen do přírody. S tátou jsme byli od malička věčně někde po lesích. Jaký div, že nás tím spíš neodradil, ale asi to máme prostě v krvi. Však táta je taky šéfem průvodců v Olympském parku. Jako malou mě vždycky fascinovala jeho uniforma s drobnou jmenovkou nad levou náprsní kapsou. Byla to první slova, která jsem dokázala přečíst:

 

Jacob Black

 

 


 

Další kapitola

Povídky od Bye

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Bye

21)  Bye (25.08.2016 20:14)

Moje milá, tohle je moje prvotina Ale jsem náhodou moc ráda, že tě tu mám

TeenStar

20)  TeenStar (25.08.2016 12:53)

To, ako si jednotlivé postavy predstavila, je... neuveriteľné A dychberúce
Áno, áno, máš ma tu opäť Žeby som mala BÁJny maratón? Pravdepodobne Ale veď ja som ti vravela, že som sa zamilovala ;)

ambra

19)  ambra (06.11.2011 11:21)

Neruš!

Bye

18)  Bye (06.11.2011 11:06)

ježiši, snad to nečteš znovu! Shocked LOL

ambra

17)  ambra (06.11.2011 09:54)

Až teď doceňuju to geniální odhalení rodičů . Fakt jsem dojatá .

Bye

16)  Bye (01.09.2011 14:12)

Á, vidím, žes nedbala mého varování... No nic, jdu se někam zahrabat a počkám, až to skončí

Ajjinka

15)  Ajjinka (01.09.2011 13:06)

Jsem tu - a po první kapitole to dokonce vypadá, že jdu dál! Jak se to stalo? No to těžko říct
Sunny se zdá jako sympatická holka Jsem sice zastánce klasickýho páru EaB, ale všechno záleží jen na pojetí a důvtipu autora, a tohle má rozhodně potenciál
Já věděla, proč to zkusit a proč poslechnout anonyma, který Forest Love doporučoval
So here we go!

ScRiBbLe

14)  ScRiBbLe (07.08.2011 09:44)

Tak kolem týhle povídky už brousím nějakou tu dobu. Konečně přišla chvíle, kdy mám čas si sednout a nerušeně číst a řeknu ti - moc se mi to líbí.
Je mi líto, že je Bella...:'-(
Jacob, tři děti, který má s Bellou. Renée jiná. Hrozně mě zajímá, co se stalo, že se to takhle stalo.
Takže Sunny odlétá pryč a tam bude...?
Docela zmatenej komentář, že? Ale co už.
Krása, díky.
PS.: Sunny je fakt krásný jméno!

jeanine

13)  jeanine (14.06.2011 11:20)

Taky se přiznám, že jsem tuto povídku odsunula "na později" a už se k ní nevrátila Stydím se za to, protože vypadá fantasticky a já se určitě vrhám na další kapitolku.

Lenka326

12)  Lenka326 (10.06.2011 21:07)

Bye, přiznávám se, že když jsem přišla na Stmívko a našla tuhle povídku, tak jako zarytý zastánce teamu B & E jsem ji odsunula na pozdějc a pak jsem na ni zapomněla. Ale zvědavost je větší, navíc ty nikdy nezklameš
Takže Bella si vzala Jacoba a měla s ním tři poloindiánské děti. Jen Renée se nějak liší. Po kom je??? Je mi moc líto, že Bella umřela a jdu dál číst, co jsi pro její starší dceru
připravila za osud. Dějiny se budou opakovat???

Kristiana

11)  Kristiana (10.06.2011 16:50)

Bella si vzala Jacoba?! Vlasně to Jakovi přeju, zasloužil si jí. Jen je mi líto, že umřela. :(
Jsem zvědavá, jak se povídka vyvine. Mám ráda nové neznámé postavy, protože se nedají srovnávat s těmi z knížek a nikdy nevím, jak a kdo s kým skončí.

Bye

10)  Bye (10.06.2011 13:39)

Jo, tak šup do toho. Já sama jsem u téhle povídky celkem koukala, jak se nakonec vyvrbila. A neboj, žádný nespokojený čtenář se mi zatím neozval ;)

SarkaS

9)  SarkaS (10.06.2011 13:34)

Už od prvních vět mám tušení že tahle povídka bude divná. Ne nějakým špatným způsobem, to rozhodně ne. Prostě jen divná. Možná to bude tím, že dvojici Bella Edward mám natolik vžitou, že kdyby měl mít něco s její dcerou bude mi to připadat jako incest. Takže uvidíme... Každopádně jednu věc si dokážu představit víc než dobře a to reakci Jacoba Blacka

Bye

8)  Bye (12.02.2011 21:33)

Aničko, doufám, že dobré pocity Ti vydrží až do konce
Hezkou zábavu

Anna43474

7)  Anna43474 (12.02.2011 19:37)

Bude divné, když řeknu, že mám z téhle povídky "dobrý pocit"???
Já nevím, přijde mi prostě tak nějak... pohodová - Sunny je vážně tak trochu sluníčko, viď???
Trhlo to se mnou jenom jednou, to když jsem tam uviděla Bellino jméno :(
Ale ducha povídky to rozhodně nezkazilo...
No, ještě uvidíme
Já jdu dál Tak pa
TKSATVO

Bye

6)  Bye (05.02.2011 14:27)

Jujky, Ivanko, to jsem ráda, že Tě tu vidím
Tak příjemnou zábavu ;)

Ivanka

5)  Ivanka (05.02.2011 12:21)

Ani nevím, jak jsem k tomu dostala a proč vlastně jsem u toho nebyla dřív. A tak to doháním teď. Promiň za velmi nesrozumitelný komentář, ale ty kapitoly přede mnou jsou příliš velkým lákadlem...

Bye

4)  Bye (27.01.2011 22:45)

Eh, kytko, tohle je moje prvotina, myslím, že je na tom dost patrná nevypsanost (trocha sebekritiky nezaškodí v jakémkoliv množství ), ale i takhle zpětně se musím nekriticky pochválit: zápletka je snad zajímavá, ale rozuzlení (pokud vydržíš do konce), se dá nazvat originálním ;)
Děkuju!

kytka

3)  kytka (27.01.2011 22:37)

Postupně se dopracovávám ke dalším a dalším povídkám, tak to má opravdu velké zpoždění. Jsem zvědavá, jak to bude dál. Já jak vidím mrtvou Bellu, tak je smutno hned ze začátku, ale tohle vypadá na opravdu zajímavou zápletku.

Bye

2)  Bye (29.05.2010 13:26)

eMusko, dík za jubilejní první koment u prvního dílu

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek