Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/babiBella.jpg

Songic za silné podpory Petera Nagyho. No jo, když on si Múzák prostě nevybírá...

Pojďte nahlédnout Edwardovi do hlavy. (Zase.)

Práve som sa pevne rozhodol.
že nikdy viac nezostarnem
sľúbil som si to a to by bol
trochu krutý ... má to márne
Musíš to cítiť
Ešte sa to dá zachrániť.

 

Ještě před nedávnem jsem chtěl skočit z nejvyšší hory světa, utopit se v největším jezeře planety, nebo se rozpustit v sopečném magmatu, ale teď… Dospěl jsem k přesvědčení, že nic z toho by nebylo správné. Ne, pokud ty tady jsi a spíš vedle mě. Rozhodl jsem se k věčnému životu – k věčnosti s tebou. Nezestárnu, pokud ty se ke mně přidáš. Jsem sobec? Samozřejmě, že jsem. Nedokázal bych se vrátit k myšlenkám na smrt, až bys ty odešla. Ach, Bello moje, vždyť ti to musí být víc než jasné. Neříkej, že to nevnímáš jako já. Ne, neříkej to. Raději mlč a já to za tebe všechno vyřeším. Ukážu ti možné krásy nesmrtelnosti…

 

Keď sa tak na teba pozerám
nechce sa ti stárnuť
Cítiš ako z teba ubúda
Krása ťa vybudí z podnájmu
Musíš to cítiť .. ešte sa to dá zachrániť.

 

Nesnášíš svůj věk, nenávidíš vlastní odraz v zrcadle, protože si každičký den uvědomuješ, že stárneš, ale se mnou to bude jinak. Jen kývni a já se o všechno postarám. Bez tebe bych byl ztracený a sám. Tvé vlasy ztratí lesk, kůže pevnost a paměť se začne automaticky vytrácet. Tomu nezabráníš, má milovaná sladce spící Bello. Kéž bych měl sílu, abych ti to řekl do očí. Věř tomu, že stárnutí rozhodně není příjemné. Revma v kolenou, křehkost kostí – s tebou obzvlášť rizikové – a ztráta pigmentu. Než si pro tebe přijde tetička Smrt, budeš jako albínská princezna a po tvém boku budu já – věčně mladý, barevný a plně funkční. Budou mě považovat nejprve za syna, pak za vnuka, a když budeš hodně šikovná, tak i pravnuka. Jak by se ti líbilo líbat se s vnoučetem? Vodit se s ním za ruku a nechávat si od něj podávat zuby? Neboj se, Bello, lásko, dá se tomu ještě zabránit. Stačí kývnout…

 

So mnou nikdy nezostárneš
So mnou nikdy nezostárneš
So mnou – nezostárneš
Skláňaš sa zo sveta dospelých
keď nado mnou rukou mávneš
Čo si chápal už nepochopíš
No ! A práve vtedy stárneš
Musíš to cítiť, ešte sa to dá zachrániť.

 

Ne, se mnou zůstaneš forever young! Slibuju, přísahám… Dokážu ti svou lásku a ukážu ti krásu věčného života. Tolik možností, když budeme my dva spolu. Tak moc, až z toho srdce bolí, když si uvědomím, že bys třeba přeci jen chtěla pomalu začít zapomínat, mít třes rukou, ztrácet nit v myšlenkách, být inkontinentní… Co když je to přesně to, co ty chceš a jen si tak pohráváš se slovy, jak to nenávidíš? Ne, já vím, že to nesnášíš. Chceš být jako já. Já chci, abys byla jako já. Mladší už nebudeme – ty nebudeš – a s každým rokem to bude horší. Jednou zemřeš. Tak by to mělo být, ale chceš to? Chci to já? Chci se vrátit k úvahám o sopkách, jezerech, nebo horách? Ne, nechci. Chci s tím něco udělat. Zabránit Smrti, aby se stala tvým milencem! Bello, probuď se, máme šanci s tím něco udělat! My dva ano!

 

So mnou nikdy nezostárneš.
So mnou nikdy nezostárneš.
So mnou ou ou – nezostárneš.

 

Zůstaneme věčně mladí a spolu. Ano, to je přesně to, co chci každičkým kouskem svého těla. Ale dokážu ti to říct?

„Edwarde, měla jsem hrozný sen,“ říkáš a já se mračím, protože nenávidím ty tvé noční můry, které tě budí z klidného spánku.

„Copak?“ zajímám se a hladím tě po zpoceném čele.

„Byla jsem stará a ošklivá a… Nechci nikdy zestárnout,“ fňukáš a mé svědomí se roztrhává ve dví. Jedna část – ta černá - mi o hlavu mlátí všechny mé duševní rozhovory, druhá – bílá - se staví do popředí s logikou starou, jako sám svět.

„Tak to ale má být, Bello. Je to přirozený vývoj.“

„Přeměň mě…“ prosíš a mé odstrčené černé svědomí odhazuje ceduli s velkým nápisem: UDĚLEJ TO! a řítí se do popředí s křikem.

„Ne.“ Sakra, tak snad příště, pomyslí mé černé svědomí, chápe se odhozené cedule a se svěšenou hlavou se vrací do kouta mé mysli.

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Kamci

15)  Kamci (22.07.2011 14:06)

:) :) :)

MisaBells

14)  MisaBells (22.07.2011 12:58)

Janebko moje, já děkuji :-*

Janeba

13)  Janeba (21.07.2011 23:17)

Mišutko , pozdě, ale přece, tak ti nevím, jestli se mám smát nebo brečet!!! Pokud by se však dalo jistým věcem předejít ..... Tak moc, až z toho srdce bolí, když si uvědomím, že bych třeba přeci jen chtěla pomalu začít zapomínat, mít třes rukou, ztrácet nit v myšlenkách, být inkontinentní… .... šmankote, není už na léčbu v mém případě pozdě??!! Edwarde, UDĚLEJ TO! ;)
ěkuji!!!

Alda

12)  Alda (21.07.2011 21:39)

Pěkný.:D Děkuju!!!

Nosska

11)  Nosska (20.07.2011 18:50)

Moooc hezký

10)  Babča S. (20.07.2011 16:28)

MisaBells

9)  MisaBells (20.07.2011 13:13)

Moc děkuji za komentáře. Všem.
Iví, copak je Edward někdy depresivní?

sfinga

8)  sfinga (19.07.2011 20:59)

Mibelko, jenom ty dokážeš spojit Nagyho - So mnou nikdy nezostárneš s povídkou a napsat takovouhle depresárnu. ach jo, ještě že víme, že to dopadne po upírsku Prima povídka. Díky, lásko

Anna43474

7)  Anna43474 (19.07.2011 20:45)

Hrozná představa
V názvu ti zřejmě chybělo slovíčko "černé"

6)  Edmonka (19.07.2011 17:46)

krááásné! A Edward vždy tak nechutně ušlechtilý:/ :/ :D :D ..kdyby mu Bella v té chvíli četla myšlenky

5)  Tru (19.07.2011 16:04)

Nádherný, hlavně ten začátek, prostředek a konec:)

Kim

4)  Kim (19.07.2011 15:18)

úžasně úžasný!!!

Twilly

3)  Twilly (19.07.2011 14:51)

Mišutko... ty víš, že??? No jo, jasně, že víš...

SarkaS

2)  SarkaS (19.07.2011 14:36)

Celou dobu jsem si říkala, co to máš za pošahaného Edwarda, který by se konečně choval trochu sobecky a ono zase prd. Možná by ta cedule měla být větší

eMuska

1)  eMuska (19.07.2011 14:29)

Prepáč, že sa rechcem, ale tvoje hlášky sú božské! Sakra, tak snad příště... Veľmi pekné!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek