Sekce

Galerie

/gallery/USA.jpg

Producent Twilight ságy Wyck Godfrey o Breaking Dawn.

Spoilery!

USA Today vyzpovídalo producenta Twilight ságy Wycka Godfreyho přímo z Baton Rouge, kde se současně natáčí obě dvě části Breaking Dawn. Wyck odpověděl na některé naléhavé dotazy.

Kde bude příběh rozdělen?

Wyck: V podstatě chceme, aby diváci prošli celou emocionální cestu do Belliny přeměny. Takže v první části bude svatba, líbánky a porod. Film končí těsně předtím, než započne svou transformaci v upíra.

Kniha má tři části, dvě z nich z pohledy Belly, kterou dělí pohled odmítaného vlkodlačího nápadníka Jacoba (Taylor Lautner). Jak jste se s tím vypořádali?

Wyck: Bellin příběh bude protínat ten Jacobův v celém průběhu filmu, má vlastní dilema. Nejdřív si myslí, že je Bella jako Cullenovi, pak se zabývá těhotenstvím. Celý svět se točí kolem Jacoba.

Proč byl zrovna Bill Condon, který je nejvíc známý režií muzikálu (Dreamgirls; 2006) a scénárními schopnostmi (Chicago; 2002), vybrán jako režisér závěrečného dílu?

Wyck: Tyto filmy byly nejtěžší z hlediska výkonu režie, nenapadá mě nikdo, kdo by byl pro naše herce lepší. Navíc, režisér, který v roce 1995 pracoval na pokračování Candymana, je nebojácný nadšenec. Má cit na tento žánr a vášeň pro Twilight knihy a filmy.

Vzhledem k tomu, jaká muka se dějí během porodu, bude PG (přístupnost) pořád od 13 let?

Wyck: Jádro Twilight fanoušků je mladší osmnácti let, pro diváky by to bylo jako zločin, kdyby měla být přístupnost takhle omezená. Nicméně, základ vychází z více dospělé knihy, proto tak musíme postupovat.

Kompromis: Velké, kostilámající krveprolití uvidíme Bellinýma očima. Ona to nevidí jasně, zažívá bolest a všechno kolem ní padá. Uvidíme jen to, co vidí ona.

Jak to bude s dlouhoočekávaným sblížením Edwarda a Belly?

Wyck: I přesto, že jejich fyzický vztah přesahuje zatím vše, co jsme mohli vidět v prvních třech filmech, pořád se z toho nestane soft porno. Je to důležitou součástí filmu, skutečné, romantické a smyslné...

Na konci Breaking Dawn dorazí asi kolem sedmdesáti upírů z celého světa do boje s Cullenovými, jejich spojenci a Jacobovou vlčí smečkou. Jak udržíte obě části příběhu stejně přesvědčivé?

Wyck: Druhá polovina je víc akčním filmem, co se týče sázky života-a-smrti. Ale domácí momenty prvního filmu mají emocionální sílu. Jsou tam strasti novomanželského napětí, které se vyskytnou i v takovémto fantasy filmu. Nebudete potřebovat zkušenosti manželství, abyste to pocítili.

Je nějaká šance, že si do filmu Bill Condon propašuje nějaké hudební číslo?

Wyck: Tak bude tam tradiční tanec na svatbě, ale nečekejte žádné vlčí vytí nebo hopsání do rytmu.

USA Today

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2

Ree

1)  Ree (07.01.2011 15:22)


Ach jo, já se tak těším

«   1 2

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek