Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/sexy%20boty.jpg

Ateliér, den třetí.

Zkuste vydržet tu úvodní nudu, pak se to trošku rozjede. Kapitola je delší, jak jsem slíbila.

15+ kvůli pár ostřejším slovům.

Věnuju všem, kterým není zatěžko ozvat se mi v komentáři. Díky, dívky ♥

EDIT: V této kapitole a na mém shrnutí najdete absolutně úžasný trailer k Růžovému popelu - díky úžasné Astrid ♥

 

Bella

V ateliéru jsem byla v bezpečí. Myšlenky na Carlislea zůstávaly za pevnými dveřmi. Nevím, kde se vzaly, ale najednou v mé hlavě jasně oddělily můj normální život od toho dočasného, nasáklého vůní barev, drobnými zrnky prachu vířícími ve výseči slunečních paprsků a zpomaleným časem. Edward si překvapivě snadno získal mou plnou pozornost.
Po dvou dnech jsme vklouzli do příjemné, i když únavné rutiny. První večer pracoval jen na skicách; když jsem dorazila další den ráno a uviděla stojan s připraveným plátnem, znovu se mě zmocnila tréma. Jeho trochu hyperaktivní nadšení mi ale okamžitě zvedlo náladu a za paraván už jsem vklouzla úplně uvolněná.
Pokračovali jsme v našem hovoru o ničem a o všem. Brzy jsem ho prokoukla: pokládal mi nevinné otázky, které mě až příliš často nutily říct o sobě víc, než bych si kdy myslela, že tomuhle zelenookému podivínovi povím.
„Pocházíš ze Seattlu?“ Jistě, mohla jsem prostě jen zavrtět hlavou a možná dodat, že z jednoho zapadákova pár hodin odsud. Ale příliš se mi líbilo, jak dokáže k zaujetí pro svou práci přidat ještě zájem o to, co říkám, a z nějakého neznámého důvodu jsem jej toužila přiživovat.
„Forks. Tři tisíce stálých obyvatel. Z Port Angeles je to ještě víc než hodinu. Otec tam dělá šerifa. A máma se snaží neutéct od něj. Už víc než dvacet let.“ Trochu se zamračil. Myslela jsem, že je to jeho obvyklá reakce na můj úšklebek. Dost dlouho jsme předtím řešili, jak se mám tvářit. A škleb to rozhodně nebyl.
„Vídáš se s nimi?“ zeptal se tiše a přešel k naprosto neutrálnímu výrazu. Přesto ta otázka zněla tak, jako by mu zrovna na tomhle nějak mimořádně záleželo.
„Čas od času. Vlastně spíš ne než ano. Teda ne. Ano. Předminulé Vánoce. Promiň, koktám jak pětiletá. Prostě… Neodešla jsem z domu úplně v dobrém. Nedodělala jsem střední, pak jsem se nějak protloukala, pak to chvilku vypadalo, že budu v pohodě, pak se to znovu podělalo…“ Chrlila jsem ze sebe neúplnou, ale v podstatě pravdivou verzi svého života. Až příliš brzy mi došel dech.
„Ale teď už jsi v pořádku, ne?“ zeptal se bezelstně. V tu chvíli jsem bolestně zatoužila po tom, abych mu s naprostou jistotou, s ničím nezkaleným přesvědčením, mohla říct ano. Už jsem stihla poznat, že i on má něco za sebou, ale byla jsem si skoro jistá, že ho to poznamenalo jen zvenčí. Že on sám, uvnitř, zůstal čistý, nedotčený svinstvem, kterým si prošel nebo ještě prochází. Muselo to tak být. Jinak jsem si nedokázala vysvětlit, proč zrovna s ním si tak ostře uvědomuju, že moje roky budovaná iluze normálnosti se celá třese a naklání jako příliš křehká skleněná stavba. Stavba, určená k okrasným účelům. Ne ke skutečnému žití.
Zmohla jsem se jen na křečovitý úsměv. Naštěstí tohle byl jeden z okamžiků, kdy se jeho zájem o mě jako o osobu vypařil. Už jsem je bezpečně rozeznávala. Ukazovákem poklepával na štětec a zíral na plátno. Levou rukou si trochu vyhrnul tričko a nepřítomně se škrábal na břiše. Po dvou dnech v jeho blízkosti jsem si dokázala přiznat, proč mám tyhle výpadky ráda. Mohla jsem si ho nerušeně prohlížet. Bez obav, že by mě přistihl. Muže jsem vždycky posuzovala komplexně. Jejich moc. Kolik peněz budou schopní a ochotní do mě investovat. Kolik nudy za to budu muset snést. Několikrát jsem musela překonávat skutečnou nechuť – slovu odpor jsem se ve vlastním zájmu vyhýbala – i když jsem vypozorovala, že to vždy nesouviselo se vzhledem. Ani udržovaný byznysmen se sklony k přehnané hygieně nebyl zárukou, že se něco ve mně nevzbouří při prvním pokusu o fyzický kontakt.
S Edwardem to bylo jiné. Jiné a jednoduché. Vypadal dobře a přitahoval mě. I když to nepřeháněl s holením, i když jeho triko připomínalo potrhaný pestrobarevný hadr na podlahu a z džínů mu lezla kolena. Voněl mi i bez kolínské. A na seznam, kterému stále vládly jeho rty, jsem rychle přidala jeho oči, jeho neuvěřitelné vlasy, dlouhé nervózní prsty a ten kus kůže na břiše, který mi pravidelně nevědomky ukazoval.
A bylo tu ještě něco. Myslela jsem na něj jako na někoho, kdo se mi líbí a kdo mě zajímá čím dál víc. Nikdy se mi do toho nepřipletl způsob, jakým jsem hodnotila své klienty.
Edward zůstával pevně ukotvený v mém příjemně bezstarostném dočasném světě.

 

Edward

Už jsem to nemohl odkládat. Potřeboval jsem detailní náčrt jejího tetování. Vzpomínka na mou indispozici ale byla pořád příliš živá. Děsil jsem se toho, že se mi znovu bez varování postaví, jakmile se k ní přiblížím na víc než na dvě minuty. Nakonec jsem se prostě nadechl a řekl to:
„Bello, potřebuju to tetování. Skicu. Mohl bych to vyfotit, ale malovat podle fotky je… To dělám jen v případě… Vlastně to nikdy nedělám.“ Díval jsem se jí do očí a snažil se vypadat uvolněně. Stačilo, že můj hlas měl k uvolněnosti daleko.
„Můžu k tomu dostat kafe?“ přimhouřila oči, jako by říkala Něco za něco. „Nebo u toho taky budu muset držet pozici a výraz?“ napodobila s trochou ironie moje zaujetí. Byl jsem jí vděčný, že tu situaci, která pro mě nebyla zrovna jednoduchá, dokázala takhle odlehčit.
Položil jsem štětec, otřel si ruce do starého ručníku a vyrazil pro její obvyklou dávku kofeinu. Připadala mi unavená, i když říkala, že má volno celý týden. Snažil jsem se bránit myšlenkám na to, co jí krade spánek. Co nebo kdo.
Když jsem se vrátil, seděla na starém gauči u okna, měla zavřené oči a hlavu zvrácenou na opěrce. Znejistěl jsem. Usnula?
„Jen jsem se trošku protáhla, nevadí to?“ zvedla koutek do krátkého úsměvu, ale jinak se nepohnula.
„V pohodě, promiň, pořád zapomínám, jak to musí být děsné, sedět tolik hodin skoro bez pohnutí.“ Nejistě jsem vyrazil k ní a zvažoval, jestli je ta pohovka dost široká na to, abych si mohl sednout vedle ní a přitom to nevypadalo příliš… Jak vlastně?
Nakonec jsem si přitáhl jednu z otlučených židlí.
„Bolí mě zadek,“ zašklebila se a s povzdechem se narovnala.
„Neutečeš mi?“ Ta obava byla v tu chvíli tak silná, že jsem se prostě musel zeptat.
Zvedla pravé obočí a zadívala se na mě. „Zůstanu s tebou, dokud nás smrt nerozdělí.“ Tvářila se hrozně vážně. Její obočí dál vypadalo jako otazník. Jako by čekala, jak na tohle zareaguju. Samozřejmě jsem věděl, že si dělá legraci, ale najednou… Nechtělo se mi porušit to ticho, které nás obklopilo. Chtěl jsem tu větu nechat jen tak viset v prostoru.
Rozesmála se.
„Dej to sem,“ natáhla se pro svůj hrnek. „Tak jak to provedeme? Musím zpátky na mučidla,“ kývla hlavou ke svému místu před růžovým závěsem, „nebo si dopřejeme trochu pohodlí?“ Spokojeně se zavrtěla.
„Myslím, že tady to bude perfektní. Odpočineš si a já budu mít dobré světlo.“ Přemýšlel jsem, jak ji posadím, aby to pro ni bylo aspoň trochu pohodlné. Najednou jsem ucítil její soustředěný pohled. Zvedl jsem k ní oči. Držela hrnek pár centimetrů od pootevřených rtů a bez mrknutí mě pozorovala.
Nervózně jsem si přejel rukou přes obličej. Možná šmouha od barvy. Pousmála se, ale jinak se ani nehnula. Prohrábl jsem si vlasy. Tím jsem vyčerpal všechny svoje možnosti, jak napravit to něco, co ji tak upoutalo. Pomalu se předklonila – postřehl jsem, že hladinu kávy v hrnku udržuje naprosto nehybnou – a dotkla se mě palcem nad horním rtem. „Trochu kafe,“ řekla potichu. Pak se znovu opřela a klidně se napila.
„Už jsi to vymyslel?“ zeptala se vyrovnaně, zatímco já se pořád pokoušel srovnat se s tím, co se mnou její dotek udělal.
„Edwarde, haló!“ zamávala mi před nosem rukou. Při té příležitosti pustila tu pitomou osušku a nechala si ji sklouznout k pasu. Tak jako to na svém obvyklém místě dělala už bez váhání několikrát za den. Jenže tohle nebylo její obvyklé místo. Ani obvyklá situace. Seděla naproti mně, sluneční paprsky, které pronikaly oknem za její hlavou, kolem ní vytvářely dokonalou svatozář, usrkávala kafe a nechala mě, abych z pár centimetrů pozoroval její dokonalou kůži.
Zaúpěl jsem, položil na podlahu svůj hrnek a schoval obličej do dlaní.
„Co se děje?“ Zněla skoro vyděšeně. Jen jsem zavrtěl hlavou. Dotkla se mého ramene, ale ucukl jsem. Pár hlubokých nádechů. Jo, to je ono. Konečně jsem se na ni dokázal znovu podívat.
„Právě jsem si představil další dokonalý obraz. Tvůj, samozřejmě,“ vydechl jsem odevzdaně. Na nic jsem si nehrál. Pokud nebyla hloupá – a to ona rozhodně nebyla – věděla od našeho prvního setkání, že mě má v hrsti. Spokojeně a trochu samolibě se usmála.
„Že bych konečně našla smysl svého života? Mám být múzou Edwarda Masena? Nejlepšího malíře tohoto století?“ Rozesmála se a znovu zvrátila hlavu. Ruku s hrnkem dala co nejdál od sebe. „Promiň,“ narovnala se rychle. „Doufám, že ti došlo, že se směju sobě. Ne tomu, že budeš nejlepší malíř.“ Nečekaně jsem si vybavil Carlislea.
Pokud víš, že v tom nebudeš nejlepší, nemá cenu to dělat. Já ti nabízím možnost být v něčem rozhodně nejlepší.
Bella neplánovaně schytala výraz, který patřil jemu. Nechtělo se mi vysvětlovat jí to. Skousla si ret a hrábla po osušce. Pak se ale zarazila. Došlo jí, že by to bylo zbytečné – už jsem se natahoval pro skicák a tužku.
Nejistě se rozhlédla po gauči, pak se pomalu položila na pravý bok; levou ruku zvedla tak, že jí paže zakrývala obličej. Dokonale mi odhalila celé tetování.
„Je to takhle dobře?“ zeptala se tiše. Všiml jsem si, že má znovu zavřené oči.
„Hm,“ zabručel jsem. Předklonil jsem se a opatrně jí cíp osušky přitáhl k hrudi. Nevěděl jsem přesně, jestli ji chci ochránit před chladem nebo sebe před přílišnou blízkostí jejích drobných světlých bradavek. A myslím, že to nevěděla ani ona.

 

Bella

Snažila jsem se, aby to vypadalo jako bezděčné gesto. Prostě jsem tu osušku nechala být. Nejdřív jsem se ho dotkla, ale to s ním ani nehnulo. Tak jsem přitvrdila.
Ne, neměla jsem to v plánu. A pořád jsem nevěděla, co jsem to vlastně neměla v plánu. Jen… Líbil se mi. A v tu chvíli jsem prostě zatoužila, aby se mě dotknul jinak, než jen jako objektu, který musí poupravit. Jen jeden jiný dotek. Nebo pohled. Cokoliv.
A pak jsem udělala ten pitomý vtip a celé to zkazila. Viděla jsem, že se ho to dotklo. Že jsem ho ranila a urazila. A ani jsem se mu za to nemohla doopravdy omluvit. Tím bych tomu dala ještě větší váhu a podělala to ještě víc.
Tak jsem se prostě jen připravila k další práci a zbaběle si schovala obličej. Zvuk tužky pohybující se po papíru mě trochu uklidnil.
Kvůli tomuhle jsem tady. To zvládnu. Budu raději mlčet. Mám to přece ráda. Mlčet a usmívat se. Mluvit jenom tehdy, když se to ode mě očekává. To mi jde. To mi jde výborně.

 

 

Edward

Pečlivě jsem opisoval každé zdobené písmenko. Nejdřív text, potom ornamenty kolem.
Den Tod, den ganzen Tod, noch vor dem Leben so sanft zu enthalten und nicht bös zu sein, ist unbeschreiblich. RMR
Poznal jsem němčinu, ale jinak jsem byl vedle. Iniciály na konci jsem tipoval na Rilkeho, ale zeptat se jí, co to znamená, jsem si netroufal. Rozhodl jsem se, že si to zjistím sám, až odejde. Byl jsem asi v půlce, když jsem si všiml, že se zachvěla. Zvedl jsem oči k její tváři. Zakrývala si ji, ale útlá paže nemohla schovat všechno.
Bella plakala. Tiše, bezhlesně. Nebýt jednoho prudšího nádechu, nevšiml bych si toho.
Strnul jsem. První a zoufale přirozená reakce. Zahodit ten pitomý skicák, sklonit se k ní a obejmout ji. První část jsem zvládnul. Když se ozvalo plesknutí, jak desky dopadly na podlahu, překvapeně zamrkala, odsunula trochu ruku a podívala se na mě. A uviděla moje strachem zdřevěnělé ruce přímo nad sebou. Zamrzla stejně jako já.
Nakonec, po nějaké době, kterou jsem si netroufal odhadnout, jsem ty svoje pitomé ušmudlané pracky nechal sklouznout na okraj gauče. Neobjal jsem ji. Svezl jsem se ze židle a klekl si k ní.
„Můžeme toho nechat,“ zašeptal jsem. Upřeně se mi dívala do očí. Všiml jsem si, že se jí rameno zvedá nahoru a dolů, jak se její dech zrychlil a zároveň prohloubil. Stejně jako můj.
„Nechci toho nechat,“ řekla ještě tišeji. Mučivě pomalu odsunula levou paži k boku. Zakryla tetování, ale uvolnila svůj obličej. Své rty.
Skláněl jsem se k ní a dával jí milion světelných let na to, aby ucukla. Aby mě odstrčila. Aby se mi vysmála.

Nic z toho neudělala. Stihl jsem zaregistrovat, že si špičkou jazyka navlhčila rty. Napodobil jsem ji.
Nechtěl jsem to uspěchat. Zoufale jsem toužil vychutnat si ten okamžik, kdy se jí konečně dotknu tak, jak jsem o tom snil od prvního okamžiku, kdy před třemi dny vešla do dunícího a zakouřeného klubu.
Bylo to jako smršť. Jako prudká jarní bouřka. Když se mi vytrhla, aby se konečně nadechla, skoro jsem zaskučel. Ale její objetí nepovolilo. Nechápal jsem, kdy jsme se objali. Kdy jsem se ocitl namáčknutý vedle ní na tom dokonale úzkém gauči. Zvrátila hlavu, lapala po dechu a zblízka mi nabízela svůj krk. Nedokázal jsem odmítnout. Nenapadal mě žádný přijatelný důvod, proč bych to měl udělat. Ucítil jsem, jak se pokouší vytáhnout osušku, která zůstala smuchlaná mezi námi. Sotva jsem se pohnul, ale stačilo to. Zatáhla silněji a už nebylo nic, co by nás oddělovalo.
Možná jsou na tohle holky nějak líp nastavené? Nevím. Každopádně ona slyšela cvaknutí zámku i otevírání dveří. Já ne.
„Edwarde!“ zasykla mi u ucha. Ta pitomá osuška byla ve vteřině zpátky. Jasper tam stál, zíral na nás a tvářil se… pobaveně. Hlavou mi proběhla všechna ta kázání, co jsem mu dával.
Nemusíš spát s každou holkou, která ti projde před foťákem, fakt ne Jazzi. Napadlo tě někdy, že bys mohl mít přítelkyni? Děláš to jen s ní, víš, jak se jmenuje, neděsíš se, že po tobě bude něco chtít.
Měl právo šklebit se na mě. Věděl, že znám Bellu tři dny.
Otočil jsem se zpátky k ní, ještě na chvíli si opřel nos o její krk a snažil se uklidnit. Dost na to, abych se mohl zvednout, posadit se a nezpůsobit mu záchvat. Jenže Bella se ke mně pořád tiskla boky a vůbec mi to neulehčovala.
„Co chceš?“ zavrčel jsem nakonec v nezměněné pozici. Neobtěžoval jsem se s oslovením. Snad jim oběma bylo jasné, na koho mluvím.
„Sorry, brácho. Ale potkal jsem Toma Kreténa Scotta a mlel něco o tom, že Campbell tě v podstatě prohlásil za mrtvýho. Teda umělecky. Vážně ses tam dva dny neukázal?“ Navzdory té otázce Jasper nezněl ani trochu ustaraně. Byl král všech flákačů. Měl mě za poseru jen proto, že jsem u ničeho nepřekročil padesátiprocentní absenci.
„Campbell se hodí jen na ty pitomý polívkový konzervy. A Scotta by do nich měli namlít,“ zahuhlal jsem. Jasper mě nemohl slyšet, Bella nemohla chápat, o čem mluvím. Přesto se mi trochu ulevilo. A obě zmíněná jména způsobila, že jsem se mohl opatrně posadit. No jasně, Jasper si kontrolní pohled neodpustil. Ani napůl posměšný a napůl zklamaný škleb.
„To je všechno? Pokud se ve tři odpoledne nemůžeš dostat k sobě, doporučuju ti schovat se v nějaké kavárně.“ Tvářil se, že mu pořád nedošlo, jak moc mě právě teď otravuje.
„No dovol,“ prsknul. „Za chvíli se mám sejít s Alicí,“ dodal až moc ledabyle.
„Minule jí to nestačilo?“ uchechtnul jsem se a sehnul se pro skicák. Poposednul jsem si tak, abych Bellu co nejvíc kryl před pohledem svého nenasytného kamaráda.
Jako by se mu ta arogantní a sebevědomá maska na chvíli rozpadla. Nahrbil se a ukazováčkem si masíroval ustaranou vrásku mezi obočím.
„Dám jí z těch prachů půlku. Vysvětlím jí to. Tu ročníkovku prostě potřebuju, jinak letím. Určitě to pochopí. Je ze mě vedle, zkusím na ni být trochu milej. To zabere.“
Bella se za mnou zavrtěla, a pak mi pod levou rukou prostrčila hlavu, tak, aby na toho idiota líp viděla.
„Jakože ji ošukáš a ona se pro tebe samou radostí rozkrájí?“ Jasper šokovaně pootevřel pusu. Zapomněl, že Bella Alici zná. Viděl jsem, jak mu mozek jede na plné obrátky. Zkoušel se dobrat k tomu, jaké riziko od Belly hrozí. Zopakuje Alici jeho akční plán? Nakonec zkusil to, o čem si myslel, že umí nejlíp. Udělal na ni oči a smutně se usmál.
„Promiň, prosím tě. To mi jen ujelo. Mám toho teď moc. Ve škole jsem pod hrozným tlakem.“ Dramaticky si povzdechl. Skoro jsem cítil, jak Bella protočila panenky. Jasperovy triky na ni nezabíraly. Absolutně. Uvědomil si to zároveň se mnou.
„Tak jo, ještě že tenhle s tebou šuká z čistý lásky,“ zamračil se a konečně vypadnul. Vystřelil jsem za ním, ale zabouchl mi těsně před nosem.
Vrátil jsem se do ateliéru. Bella seděla ve své původní pozici, pevně zabalená do froté. Tváře měla ještě pořád trochu růžové. A nádherně oteklé rty. Ale stačilo, abych se jí podíval do očí, a věděl jsem, že kouzlo je pryč. Jasper to podělal. Hajzl.
„On má klíče od tvého bytu?“ zeptala se chladně.
„Hm,“ trhnul jsem rameny. „Věčně má problémy s holkama. Když věděl, že ho přijde nějaká otravovat, šel spát sem.“
„To jste spali v jedné posteli?“ propalovala mě očima.
„Ne, mohl tu přespat, jen když jsem tu nebyl. Když jsem…“ strašně se mi nechtělo to říct, ale nenapadlo mě, jak jinak to vysvětlit. „Když jsem spal u Tanyi. To je moje… to byla moje přítelkyně.“ Pozorně jsem sledoval Bellin výraz. Nepohnula se. Dokonce snad na pár vteřin přestala dýchat.
„Netvař se, jako bys nikdy s nikým nechodila! Nic o tobě nevím, možná odsud odcházíš k manželovi a dvěma dětem!“ dal jsem konečně průchod naštvanosti, kterou ve mně vyvolal Jasper.
Pomalu, rozvážně, se nadechla. Nádech - výdech. Nádech - výdech. Něco tam bylo. Nevěděl jsem co, ale během vteřiny mezi námi vyrostl plot z ostnatého drátu.
„Půjdu, Edwarde.“ Zmizela za paravánem. Nedokázal jsem se pohnout, nedokázal jsem nic říct. Objevila se dokonale upravená. Dokonce se stihla i trochu nalíčit. Zastavila se přede mnou.
„Díky za kafe. A buď rád, že o mně nic nevíš. Nemohl bys to dodělat,“ mávla rukou k plátnu. Potom se na okamžik zarazila a vklouzla mi rukou pod okraj trička. Zlehka mě pohladila po břiše. Automaticky jsem se celý napjal, ale neucuknul jsem.
„Tohle jsem chtěla udělat celou dobu,“ usmála se. A pak byla pryč.
Úplně zpitomělý jsem si sedl k počítači a najel na vyhledávač. Ze skicáku jsem pečlivě opsal celý text. Vyjelo mi několik výsledků a překladů. Jeden se mi obzvlášť líbil:


Smrt, tu celou smrt, než počals ještě žít, mít něžně v sobě, zloby necítit, je nevýslovné.

 

 

 

povídky od ambry

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3 4   »

monikola

26)  monikola (19.01.2012 09:21)


keby som bola napojená na EKG tak by sa jasne preukázalo ako mi vyskakoval tep hore dole...toto sa mi deje vždy, keď čítam Ružový popel..Ambro, napätia, ktoré obklopovalo tú smršť, pretože podľa mňa slovo bozk je príliš všeobecné a ničnehovoriace, tak to napätie nemalo chybu... a potom Jasper...aaaaaaaaaaaaa... zabiť ho je málo...ale prečo si tu vybíjam nervy na Jasperovi, on chudák za to nemôže, on iba robí to, čo mu autorka prikáže :D
ale neboj, Ambríčku, teba kladivom po hlave plieskať nebudem, chcem totiž aby si pekne krásne pokračovala a postupne nám predostrela celý ten úžasný príbeh

25)  jenka (19.01.2012 09:14)

Nádherné, dokonalé, skvělé, ... Teď nedokážu vymyslet víc slov,k terá by aspoň trochu vystihovala skutečnost. Jsem z toho na prášky, ale kdybych měla přestat číst, musela bych jich spolykat rovnou tubu :) A i když vím, že je to zbytečné, zítra od půl osmé (po Ulici ) budu každou chvíli tady a hledat další díl.

Lucinka

24)  Lucinka (19.01.2012 09:04)

nejsem schopna slov

Twilly

23)  Twilly (19.01.2012 08:27)

Viď, Emíku, tohle jí říkám pořád a ona furt nic. Víš, jak mě to žere?!!!

miamam

22)  miamam (19.01.2012 08:25)

Vždycky, když něco od tebe dočítám, zjišťuju, že mi povoluje sanice a mám pootevřenou pusu. Kroutím tu hlavou a snažím se přijít na něco, co by věrohodně popsalo pocity, který ve mně svými povídkami vyvoláváš, jenže... Zatím prostě nemám slov. Je to naprosto... Naprosto... Já nevím. Jsem z toho omámená, jako byla Bella z Edwarda ve Stmívání. To je možná docela trefný přirovnání... Každopádně je to nejblíž stavu, ve kterým se teď nacházím. Tleskám, paní Spisovatelko. Změň jména a koukej to vydat Bože...

21)  hanka (19.01.2012 08:15)

nebudu spekulovat o vývoji příběhu,všechno může nabrat nečekaný směr
ale užívám si ten text,tu hru se slovy a stupňování erotického dusna :)
jen pomalu
poslouchej to srdce
snad ti jde vstříc
jen pomalu
krok a můžeš být v cíli
nebo zatracen
jen zlehka
dotknout se rtů
a přečíst je
jen zlehka
a ta exploze tě pohlcuje
ochromuje myšlenky i tělo
mizí strach
nejistota
......
jak sladká by byla smrt
teď


Ambro užívám si každý tvůj řádek a nestačím žasnout,tak mi ,promiň tu vsuvku - snadno jsi vyvolala ten nádherný pocit prvního polibku,který zůstává v mysli navždy
a Jasper je možná zasažen víc než sám tuší,pod toui klackovitostí skrývá touhu po lásce a strach .že se to může nestat - Alice není tak naivní-mám pravdu ?
těším se na každou další řádku :)

Twilly

20)  Twilly (19.01.2012 06:48)

Naprosto úžasný. Já vím, že jako koment nič moc, ale jsem z toho tak nejak mimo. Prostě, máš na mě dvojí účinek. Buďto pocity přetékám, nebo nejsem schopna reakcí. Tohle je tá druhá. Moc, opravdu moc děkuju, smršti moje milovaná.

Silvaren

19)  Silvaren (19.01.2012 00:24)

Dneska mě dostala Bella. V jedné chvíli ji necháš brečet na gauči, když je Edwardovi vydaná na milost a nemilost, abys ji pak nechala říct "ošukáš" a naprosto vyzývavě pohladit Edwarda po břiše. Budu potřebovat slovník, abych se vyznala v jejích i Edwardovo pocitech. Počkat, ne slovník, ale další kapitoly. Těšíííím.

ambra

18)  ambra (18.01.2012 22:48)

Děkuju, berunky, pročítám si (konečně v klidu) vaše reakce a mám takový dojem, že se příště vybodnu na ty psycho kecy a zaměřímse víc na bříška a další části těla:D . Chjo, znáte mě - než ze mě vypadne nějaká sexakce, musí si to ty moje postavy tvrdě odmakat:D .
Pokud se neurazíte, speciální díky Katce, Péti a Beře, které do toho šly a komentovaly!
Ale všem vám samozřejmě .
Jinak se omlouvám za to nemožné řádkování - posledních pár dnů s tím bojuju, mám to nějaké rozhozené v administraci a ukládají se mi takové nemožně nahusto odstavce - jen se na to dívám a bolí mě oči. Zkusím s tím ještě nějak zabojovat .

Nosska

17)  Nosska (18.01.2012 22:29)

Nádhera, dneska mi sice trvalo docela dlouho, než jsem dílek přelouskala, ale o to víc jsem si to užívala.
*fworks* *fworks* *fworks* *fworks*

kytka

16)  kytka (18.01.2012 21:45)

Jasper se tedy umí vybrat chvíli na příchod. Taková jemná tvář (dle předlohy) a takový buran. Klepat ho naučíme. Nebo pověříme Tebe. Teď vážně.
Ani jsem nedýchala. To všechno mezi nimi bylo tak křehoučké a jemňoučké. Nějaká vnitřní přitažlivost a síla. Každý svoje tajemnství, svá trápení a bolesti. Neumím si představit, co bude dál.
Ale to závěrečné pohlazení po břiše.
ambři, děkuji za chvějivé a milé čtení.

gucci

15)  gucci (18.01.2012 21:43)

Jaspereeeeeeeeee....ku**a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...ten si umí fakt vybrat blbec!!!...jestli něco Alice provede se srdcem, tak uvidí ....teď jsem si uvědomila, že by mohl konečně po dočtení přijít první nádech!!...jsem jimi tak pohlcena...konečně ho Bella chce...to jeho bříško si umím živě představit !!
...máš můj obdiv...má to šťávu a koule!!!

:D

leelee

14)  leelee (18.01.2012 21:27)

vždycky mě dostaneš nějakým nečeanym řešením čehokoliv
ať už je to životní milník, nebo naprostá banalita
vypadalo to že ani jeden neví co chce, objevil se Jasper a vyřešenoLenka326

13)  Lenka326 (18.01.2012 20:30)

Už zase mi to děláš! Užívám si to s nimi, to napětí, nechtěné otvírání se sobě navzájem, podvědomou touhu po tom druhém, drobné gesto, které se promění v požár. Jasper je prostě...Jasper. Zatím mi leze na nervy, prodal Aliciiny fotky, rozbil tu krásnou chvilku mezi Bellou a Edwardem, co s ním asi tak uděláme????
A konec byl mňamózní, pohlazení po bříšku... Těším se na další dílek, protože vůbec netuším, co bude.
Díky

Nerissa

12)  Nerissa (18.01.2012 20:03)

matysekmj

11)  matysekmj (18.01.2012 19:27)

Do pr...e,co tam ten v.. dělal já se snad nedočkám a když mu pohladila bříško,můžu taky??????????prosííííím a pak*fworks*
...víc nedávám...

Bye

10)  Bye (18.01.2012 19:21)

Jo, a ještě! Carlisle! Já vím, že je to povídka o E a B, ale tenhle C mě fakt vzal. Víš, co bych mu přála? Víš. Jen netuším, jak by to šlo zaonačit... Ale Ty určitě na něco přijdeš ;)

Bye

9)  Bye (18.01.2012 19:15)

ambro, já u téhle věci odmítám spekulovat o vývoji děje. Bohatá zkušenost mi v Tvém případě velí vyčkávat, co přijde a nedělat ze sebe trapku trefama vedle - Ty totiž vždycky překvapíš. Navíc jsem už zase tak konsternovaná dějem samotným a způsobem, jakým ten příběh vrstvíš a tím, jak se vyjadřuješ, že kdybys mi tu nechala vzkaz, že Bella skončí s Carlislem a Edward s Jasperem, osrdíčkuju Ti to tu a vůbec mě nenapadne se nad tím pozastavit.
A co se mi líbilo? Mnohé, ale pozastavím se u třech gest...
To, jak od Belly Edward neodskočil, když je vyrušil Jasper (já vím, potřeboval se hodit do klidu, ale i tak - jako by dával jasně najevo, že leží na svém teritoriu )
Pak to, jak Bella prostrčila hlavu pod Edwardovou rukou - v podstatě dost podobná situace. (Zajímalo by mě, co by shledal Jasper při případném kontrolním pohledu tehdy )
A pak samozřejmě!!!!!! Hlazení břicha! Uááááááááááááááááááá Ať už to dělal Edward nebo Bella...
A co se mi nelíbilo? Jasper. To ho nikdo nenaučil slušnému chování? Vyřiď mu, že na cizí dveře se klepe. A když náhodou někoho přistihnu, řeknu pardón a zase za sebou zavřu. Zvenčí!

Bosorka

8)  Bosorka (18.01.2012 19:10)

Jsem strašně zvědavá, co bude dál mezi Jazzem (kterého doufám Edward nakope do ukulele za jeho kazipřístup ) a Alicí (která doufám před ním nespadne do peřin jako hruška na hniličko ).
Ambří - jsi úžasná!

Bera

7)  Bera (18.01.2012 18:58)

Tak, první koment na Stmívání FF vůbec a zrovna u Růžovýho popelu! To je úžasný, úplně mi buší srdce! Miluju tohohle Edwarda, protože samotná představa, jak maluje, je neuvěřitelně sexy. Ale u Belly nějak tápu, nevím, co si o ní mám myslet. A občas mě napadá, jestli náhodou není záporná postava. A víš, co je nejhorší? Zítra píšeme asi tak ze 4 předmětů a já místo učení vyhlížím další kapitolu. Závislák

«   1 2 3 4   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek