Sekce

Galerie

/gallery/patty_perex_047.jpg

Rozhovor s Robem z chilského časopisu TU.

Rob o konci ságy, Edwardovi, bulváru,...

Být upírem musí být zábava. Jakou upíří schopnost bys rád měl?

Rob: Myslím, že Edward je unavený z toho být upírem. Nevýhody převažujou nad výhodami.  Máte výjimečné fyzické schopnosti, ale pořádně nemůžete v životě nic dělat. Co je dobrýho na tom, že máte sílu, když ji celou dobu musíte skrývat? Myslím, že Carlisleovi se to líbí víc, ten alespoň studoval jazyky a podobně, Edward ani neumí číst (směje se). Jediná věc, kterou Edward za sto let udělal, bylo stěžování si. Co ho těší, se týká Belly. Když ho jako člověk schválila, až pak konečně začal přijímat to, čím je. Ale tou dobou už chce být upírem i ona, vždycky byla víc připravená být upír.

Jak se cítíš po těch letech, co jsi hrál toho samého zamilovaného upíra?

Rob: Po dokončení prvních tří filmů, se dostanete do bodu, kdy své postavě začnete rozumět tak, že nevíte, kde končí ona a kde začínáte vy. Strávil jsem tolik času natáčením ve Vancouveru, že můžu říkat věci jako: „Edward by to neudělal, protože já bych to neudělal.“. Nečetl jsem knihy, dokud jsme nenatočili druhý film, protože jsem měl ten pocit: „tohle je to, co by udělal on.“

Edward si vybral silnou partnerku na zbytek jeho věčného života, máš rád silné ženy?

Rob: Byl jsem vychován v domě plném žen, které jsou všechny silné… Když máte pouze sestry a jste ten nejmenší, vždycky skončíte utlačovaný.

Tohle je teď konec. Jaké drobnosti ti budou chybět z placu Twilight ságy?

Rob: Ve Vancouver je jedno místo, kde prodávají kebab. Neuvěřitelně dobrej, to je něco, co mi bude chybět, a to nejhorší na tom je, že ani nevím, kde přesně to tam je, protože jídlo kupoval vždycky někdo jinej (směje se). A taky obalované kuřecí kousky z hotelového servisu (směje se).

Je pro tebe úleva, že tohle všechno končí?

Rob: Upřímně, natáčení posledních dvou filmů bylo velmi těžké a velmi dlouhé, každej den mi dvě hodiny nanášeli make-up a dělali to celejch osm měsíců. Po čase to začne nudit. Ale bude těžké nejezdit každý rok do Vancouveru.

Scházíš se se svými kolegy ze ságy?

Rob: Při natáčení prvního a druhého filmu jsme společně trávili hodně času, ale po natočení třetího se to stalo komplikovanější, protože vždycky venku pobíhali fanoušci, ať už před hotelem nebo kdekoliv jinde. Ale tihle lidi jsou jedni z těch, které v Americe znám nejdelší dobu, a vídáme se… teda s výjimkou Taylora (Lautnera), protože žije na kraji Los Angeles a já tak musím půl hodiny řídit, než se dostanu k němu domů.

Mackenzie Foy hraje dceru Edwarda a Belly a říká se, že měla sklenici nadávek, kam se dával dolar, když někdo řekl sprosté slovo…

Rob: Nadávání je něco, co dělám chorobně. Ani si neuvědomuju, že nadávám. Ale… Mackenzie jsem nikdy nezaplatil (směje se).

Nechal sis něco z filmu?

Rob: Kristen si nechala svatební prsten, ale mně nikdo nic nedal. Můj psten určitě skončil v jedné z těch Hollywoodských Planet restauracích. Možná už ho můžete koupit na eBay (směje se).

Cítil jsi velkou zodpovědnost, když jsi dělal poslední film? Po tom, co ty předchozí byly tak úspěšné…

Rob: Twilight, i když je tak obrovsky úspěšnej, je pořád dost jinej. Je tu hromada věcí, které mu jsou podobné. Ale dokonce The Hunger Games, ve kterých je hlavní hrdinka taky holka, nejsou stejný žánr. Za první promítací víkend vydělal hodně peněz, taky jsou filmy založené na knižní sérii pro teenagery, ale není to stejné jako Twilight.

Jsi fanoušek The Hunger Games?

Rob: Pár dní zpátky jsem se díval, ale nedodíval se. Ale je to skvělý. Není to vůbec podobné tomu, co jsem si myslel. Není to přesně to, co jsem čekal, ale je to zase něco jinýho. Je to zajímavý. Je docela vtipný, že to někteří lidé nazývají jako nový Twilight, protože mu to není ani podobné.

Když se podíváš pět let zpátky, byl bys rád, kdybys věděl něco o tom, jaký bude tvůj život po Twilight?

Rob: Bylo mi jednadvacet, když to celé začalo, a já byl součástí party kamarádů, které se furt držím. Oni věděli, čím chci být. Natáčení filmů je zábava, není na tom nic složitýho, jen to okolo filmů je někdy šílený. Každého promítání nebo podobné akce se zúčastní zástupy lidí, ale je důležitý vidět tu zábavnou část toho všeho.

Čteš si rád věci, co o tobě píše tisk?

Rob: Jo, ale většinou vypadám jako blázen v těch všech věcech, co si vymýšlí. Nějakej čas zpátky jsem četl v časopisu o tom, že jsem si vzal Kristen. Psali tam, jak jsem ji požádal o ruku. Údajně jsem ji vzal na pláž, oba jsme byli v uhlazených šatech a já hrál na svoji kytaru. Doufám, že kdybych ji takhle požádal, řekla by mi ne (směje se). Je to ohavný, ne proto, že si něco vymysleli, ale proto, že tím ze mě dělají toho největšího idiota pod sluncem (směje se). Proč si nemůžou vymyslet něco o tom, že jsem ji požádal ve vesmírné lodi, nebo nějak podobně?

Jakou lidskou vlastnost oceňuješ po tom, cos tak dlouho hrál upíra?

Rob: Asi to, že vím, že je na všechno vyměřenej čas, nelíbí se mi myšlenka věčného života. Musím mít důvod kvůli něčemu ráno vstát. Možná je trochu depresivní o tom tímhle způsobem přemýšlet, ale tak to je.

Za překlad do angličtiny díky RobstenDreams

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

maryblack

10)  maryblack (09.10.2012 16:31)

Marcelle

9)  Marcelle (07.10.2012 19:58)

Díky

ambra

8)  ambra (06.10.2012 14:26)

Děkuju!!! A trošku lituju Roba, že kvůli Sáze si uvědomil vlastní smrtelnost už před třicítkou .
Krása, on je fakt úžasný . Vesmírná loď?

7)  hela (06.10.2012 13:08)

Bye

6)  Bye (06.10.2012 12:42)

"Proč si nemůžou vymyslet něco o tom, že jsem ji požádal ve vesmírné lodi, nebo nějak podobně?" :D :D :D
Rob rules!
Díky!!!

Astrid

5)  Astrid (06.10.2012 10:32)

Díky za preklad, pekný článok.:)

Lenka326

4)  Lenka326 (06.10.2012 08:27)

Díky, moc hezké odpovědi

piky

3)  piky (06.10.2012 08:08)

Je perfektní Rob i překlad
Díky za překlad ;)

2)   (06.10.2012 07:58)

děkuji - nejen za překlad,ale i za toho kluka,který chce mít vyměřený čas - dost silný motiv žít správně

SarkaS

1)  SarkaS (06.10.2012 02:40)

Chytrej kluk, mám ho ráda. Občas mě ještě pořád dokáže překvapit tím co si myslí o světě. Ne často, ale když ano, vždycky mě pobaví. Děkuji za překlad, tohle byl po dlouhé době vážně pěkný rozhovor

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek