Sekce

Galerie

/gallery/patty_perex_01.jpg

Rozhovor s Robem pro německý magazín Interview.

O Cosmopolis, fanoušcích,

nahých scénách,...

Objevil se další rozhovor s Robem, tentokrát z německého magazínu Interview. Originál je tedy v němčině - holkám z PattinsonLife patří velké díky za překlad, ale protože použily překladač, nemůžu zajistit, že vše sedí s původní němčinou. Pro ty, kteří umí německy, je rozhovor zde. Snažila jsem se dát méně srozumitelné věty dohromady, tak snad to bude v pohodě. Nezvyk, když mu pro jednou novinář vyká, že? :D

Jeho fanoušci tu postávali, když Robert Pattinson pár týdnů zpátky dorazil do Berlína. Herec tu nebyl, aby propagoval svoji roli upíra v ’Twilight’, ale kvůli představení filmové adaptace Don DeLillova ’Cosmopolis’ pod režií Davida Cronenberga. My s tímto Angličanem mluvili o jeho starých a nových rolích a také o jeho nejlepších a nejhorších momentech minulého roku.

Pane Pattinsone, zase máte dlouhé vlasy. Minule jste měl krátký sestřih. Ostříhal jste se kvůli ’Bel Ami’ nebo kvůli ’Cosmopolis’?

Ani pro jedno. Bylo to pro film, kde hraju vojáka, který našel Saddáma Husseina. Natáčení mělo začít na jaře, ale bylo přesunuto na podzim.

Opustil jste své nadpřirozené role a přešel k těm více realistickým. Souhlasíte s tím?

Jako herec musíte mít prostě štěstí, abyste byl obsazen, a když můžu hrát, beru to. Měl byste být realistický, ať už uvědoměle nebo podvědomě.

Kvůli premiéře ’Cosmopolis’ před kinem tady v Berlíně kempovali věrní fanoušci už od včerejšího dne. Neuvažoval jste o tom, že je rolí, jako je tato, můžete vyděsit? Možná vás vaši fanoušci raději vidí jako upíra Edwarda Cullena, než jako Erica Packera, miliardářského obchodníka s cennými papíry s krizí identity?

To si nemyslím. Po tom, co jsem točil Bel Ami, se stalo něco zvláštního! Moji fanoušci mi dali svoje oblíbené knížky. Včera, když jsem byl v Paříži, kde byla premiéra, a lidi tam stáli v řadách, taky mi dávali knížky. Je to neuvěřitelný, že?

Líbily se vám ty knihy? A vážně si je všechny berete?

Ano, samozřejmě, protože jsou mezi nimi vážně výborný knihy. Včetně Lawrence Ferlinghettiho.

Doufáte, že se vaši fanoušci i něco naučí, když sledují vaše filmové adaptace?

Kdyby moje filmy měly inspirovat jednoho fanouška ze sta, aby si přečetl knihu a nějak víc se tím zaobíral, bylo by to vážně parádní. Kina můžou být víc, než jen čistá zábava. Alespoň občas.

Řekl jste, že už nechcete dál hrát v teenagerských filmech? Četl jsem to.

Ano, taky jsem to četl. Někdo mě musel špatně pochopit, nebo jsem se nevyjádřil správně.

Kdo říká, že Cosmopolis není film pro mladé lidi? Jestli je teď film se sexuálními scénami nebo násilím klasifikován jako film pro dospělé… Nezáleží na tom, co v něm je. Tohle zařazování je naprosto absurdní. Ne, tohle bych určitě nikdy neřekl.

Ale ’Cosmopolis’ není zrovna film pro mladé teenagery, ne?

No, když jsem byl teenager, nic mě zas tak snadno nešokovalo. A buďme upřímní: V dnešní době každý mladý člověk sleduje hardcorové porno a další mnohem drsnější věci, než jsou v našem filmu.

Ano, to je pravda. U ’Cosmopolis’ se rodiče nemají čeho bát. Všichni fanoušci Twilight můžou být v klidu posláni do kina!

Jestli nejsou rodiče odpůrci dialogů. Pokud si myslí: „Ale ne, nechci, aby moje dítě bylo zahrnutý tolika slovy!“, pak je nejspíš lepší, když je před naším filmem ochrání! (směje se)

Když se zaměříme na přístupnost, v hodně svých filmech jste nahý.

Ano. To je víceméně pravda.

Jak se cítíte, když máte být na place svlečený?

Jsem Angličan. Jsem víc nejistý, než kdokoliv jiný. Vždycky jsou na place všichni v pohodě, i když jde o nahé scény. Já jsem pokaždý strašně napjatej a znepokojenej.

Nelepší se to?

Pokud věřím režisérovi nebo bezpodmínečně chci, aby film byl dobrej, je to jednodušší. Ale kdyby to tak nebylo, cítil bych se jako prostitut. (směje se)

Máte za sebou vzrušující rok. Jaká byla ta nejlepší a nejhorší zkušenost?

Ehm… hm… Od každýho toho bylo hodně. Mohl bych říct to, když náš film přijali na festival v Cannes, to byl jednoznačně jeden z nejlepších momentů. Jsem vážně vděčný. Víte, doufal jsem, že budu mít v několika příštích letech film, který tam bude soutěžit. A ono se to stane přesně v tu chvíli. Absolutně šílený.

To znamená, že jste měl kariérní plán, který vás vedl přímo do Cannes?

Eh, víte, novináři se mě po Twilight ptali, jestli se bojím toho, že budu obsazován jen pořád do stejných typů rolí. A pak přišel první film, který jsem dělal po Twilight sáze a ten okamžitě zamířil na soutěž v Cannes. Totálně mě to ohromilo.

A jak jste se cítil ve své další neupíří roli?

Zbožňuju ten film. Myslím, že je to moje nejlepší práce. Předtím jsem se vždycky cítil blbě, když jsem se na sebe díval na obrazovce. V tomhle případě to bylo opačně.

Co se vám na vaší roli nejvíc líbilo?

Možná to bude znít divně, ale líbil se mi zvuk samotných slov, když je vyslovujete. Ten jazyk, věty, to, jak jsou uspořádané – všechno je krásný.

Jaké věty se vám líbily nejvíc?

„Jsou to moje arašídy, co cítíš.“ Ta je, myslím, super. „Věřím, že můj pohlavní orgán právě teď ustupuje do mého těla.“ to je taky skvělý a absurdní.

Teď jsme mluvili o nejlepších momentech. Co bylo nejhorší?

Můj pes onemocněl. To bylo vážně zlý. (směje se) Strašně zlý! Ale už se cítí líp.

- U NÁS V KINECH OD 9. 8., NA SLOVENSKU OD 23. 8. -

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Silvaren

8)  Silvaren (27.07.2012 09:29)

Ajji, moc díky.
To, že se natáčení přesunulo na podzim, znamená, že Rob bude holohlavej ještě jednou? Chjo.:(

Bosorka

7)  Bosorka (25.07.2012 10:50)

Ajjinko

Nosska

6)  Nosska (25.07.2012 09:05)

Dneska, když se snažil působit seriozně, jsem se smála víc, než když si dělá ze všeho prdelky
Wow, díky, konečně vím přesný datum premiéry To bych tu knížku možná mohla stihnout i dočíst :D
A též děkuji za překlad

Pejta

5)  Pejta (25.07.2012 08:24)

Zas vím víc ;) Děkuju za překlad

Marcelle

4)  Marcelle (25.07.2012 07:50)

Díky, zajímavé čtení.

3)  Elanoreth (25.07.2012 07:20)


Ajinko, jsi neskutečná !!!! Díky za všecky ty zprávy, co děláš a vyhledáváš a překládáš
Ale musím si rejpnout - co takhle spaní ? Znáš ještě tuhle činnost ?
P.S. Docela mám obavy o bezpečmost všech při natáčení toho filmu o Saddámovi - snad vědí, do čeho jdou....... Stačí jeden fanatik a .... ani domyslet se nechce....

2)   (25.07.2012 07:16)

moc děkuji a těším se do kina

Astrid

1)  Astrid (25.07.2012 00:20)

Díky za preklad

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek