Sekce

Galerie

http://stmivani-ff.cz/gallery/Proroctv%C3%AD_perex.JPG

Bacha na puberťáky, mohu být duševnímu zdraví nebezpeční!

Bella rozjařeně pozorovala blednoucí René. Představa, že bude mít sourozence, jí naplňovala radostí a klidem. Pokud by se jí v budoucnu něco stalo, nebo museli odejít, René nebude sama. Bude mít další dítě, Phila a Jakea.

René si stále beze slova tiskla ruce na břicho a kroutila hlavou. Pak nevěřícně vypískla:

„Já budu mít miminko,“ a znělo to, jako by konstatovala, že jí z hlavy roste muchomůrka.

Za Bellou se ozval prudký nádech následovaný zajíknutím.

Otočila se a zírala přímo na nahý medvědí hrudník Phila, který stál jen kousek od ní.

Vůbec jí nevěnoval pozornost. Jeho vykulená kukadla rentgenovala René, střílela těkavě od břicha k jejím očím a ve tváři se mu usadil výraz jedince po lobotomii.

„Hemf,“ ozvalo se.

Phil natáhl ruku a prstem ukázal René na břicho, jako by to byl jediný způsob, kterým byl momentálně schopen specifikovat svůj dotaz.

„Eh?“ udělal a jeho obličej nabral zelenkavo-popelavou barvu. Na jeho tmavé kůži s rudým nádechem to vypadalo opravdu působivě.

Bella se začínala skvěle bavit.

René plaše přikývla.

„Euch.“

Zelená nabrala vrchu a dvoumetrová hora svalů se bezhlesně poroučela k zemi. Cestou se Philova hlava konfrontovala s rohem skříňky. Nevydržela to skříňka ani hlava, ale skříňka na tom byla hůř.

V momentě kdy Phil dopadl na zem, se René probrala s výkřikem se k němu vrhla.

Vědomí se mu vracelo pozvolna, ale rána na hlavě se zacelovala přímo před očima.

René si k Philovi sedla a jeho hlavu si položila do klína.

Hleděl na ní očarovaně a barva se mu začala vracet do tváře. Možná až moc - označení rudoch na něj momentálně naprosto pasovalo.

Bella se nenápadně vypařila a nechala je o samotě.

 

Když se všichni sešli u snídaně, byl Phil už v pořádku, ale ve tváři měl stále mírně zasněný výraz a nespouštěl René z očí.

Mezi tím se přihnal Edward s ranní porcí mízolády pro Bellu.

Zkoumavě přejel pohledem vykolejeného Phila a když k němu dolehly jeho myšlenky, překvapeně nadzvedl obočí a začaly mu cukat koutky.

René pak s červenáním oznámila rodince, že je v tom.

Po počátečním překvapení jí všichni upřímně blahopřáli a další vlna gratulantů dorazila odpoledne v podobě zbytku Cullenů.

René využila přítomnosti lékaře v rodině a požádala Carlislea, aby jí prohlédl.

Prohlídka dopadala dobře a Carlisle konstatoval, že vše je tak, jak má být a René začíná třetí měsíc.

 

Bella byla samozřejmě moc ráda, že je René v pořádku. Starosti jí však dělalo něco jiného.

Když spojila svůj plamen s matčiným, zřetelně ucítila plamínek dítěte. Jak to, že tedy necítí plamen svého miminka?

Pokoušela se sama v sobě pátrat, ale nic. Žádný náznak dalšího plamene.

Byla z toho frustrovaná a smutná. Ačkoli jí Carlisle ujistil, že hladina těhotenského hormonu v její krvi stoupá, což znamená, že těhotenství se vyvíjí, náladu jí to moc nezvedlo. Bříško měla stále ploché a nejistota z budoucnosti se podepisovala na její náladě.

Sny o louce stále pokračovaly a ona se občas vzbudila s křikem a pláčem. Po jednom takovém, zvlášť realistickém snu, jí něco napadlo.

Co když se ta část, která má na svědomí její rostlinné buňky stane dominantní? Promění se pak v dryádu? Potom by porod rozhodně nepřežila. Snažila se tuhle dotěrou myšlenku hned zaplašit, ale moc se jí to nedařilo. Rozhodně však o tomhle svém podezření raději nikomu neříkala.

 

Dny ubíhaly a prosinec se přehoupl do své druhé poloviny. Phil chtěl být na vánoce s Jakem, ale René nechtěla odjet od Belly. Po rodinné poradě tedy bylo rozhodnuto, že Jake přiletí do Anglie.

Phil se chvíli nerozhodně drbal na bradě, ale pak to odkýval. Všichni si mysleli, že se bojí, aby Jake nevybuchoval do vlka při každé příležitosti.

„Ne, to není problém," ošil se Phil, „Jake má na tak čerstvého vlka výjimečně dobré sebeovládání. Jenže...“ nejistě se rozhlédl po svých posluchačích a nevěděl jak dál.

„Co jenže?“ chtěl vědět Edward.

Phil si rozpačitě prohrábl vlasy.

„No, řekněme, že s ním trochu cloumá puberta, takže nějaká přeměna bude ten nejmenší problém,“ zamumlal a dál to raději nerozebíral.

Jediný kdo s příjezdem Jakea nesouhlasil, byl Edward.

Nechtěl mít v blízkosti Belly mladého vlkodlaka, ale nakonec se s protestním vrčením podřídil většině, zvlášť když mu Bella připomněla, že to vlastně bude její bratr.

Dva týdny před vánocemi tedy Phil s René přivezli domů k Nateovi vytáhlého teenagera, který byl štíhlejší a menší kopií svého otce. Jakeova tvář nesla mnohé stopy po akné a hlas se mu teprve nedávno snížil. Měl hnědé rošťácké oči a na hlavě rozcuch, který mu mohl závidět i Edward.

Seznamování proběhlo postupně. Nejdříve lidé.

Jake se jako velká voda hrnul ke Kate a zahlaholil: „Nazdárek budoucí rodinko, tak mě tu máte“ a nadšeně jí objal.

Přes její rameno spiklenecky zamrkal na Natea a naznačil rty slovo kočka. Ukázal mu zdvižený palec a pak, místo aby vyjevenému Nateovi podal ruku, mu do ní plácl, propletl si s ním prsty a udělal pozdrav jak z nějakého gangu. Zmatený Nate se pokoušel přizpůsobit, ale když ho Jake přátelsky plácnul po zádech a prohlásil: „Tě prsk strécu“ jen otevřel na prázdno ústa a pak je zase raději zavřel.

„Chovej se slušně Jakeu,“ napomenul ho Phil, ale bylo vidět, že neočekává nějaké zjevné vylepšení Jakeova chování.

Jake se zazubil a vrhl pohled k domu. „Tak, kde máte tu partičku zubatejch, he?“

„Jacobe!?“ ozval se Phil rozzlobeně a Jake po něm hodil pohled tipu „no jo, dyk sem tak moc neřek ne?“ a zatvářil se jako neviňátko.

Pokusným králíkem upírů se stal Edward, který prohlásil, že buď bude po jeho, nebo Bellu prostě odveze, zamkne a nepustí, dokud tu Jake bude.

Bella stejně nedokázala v klidu počkat, jak pokus proběhne. Musela mít jistotu, že by v případě potřeby mohla okolo Edwarda rozprostřít štít.

Takže spolu s dvojčaty, kterým taky zakázali jít ven na první vítačku, stála u francouzských dveří v obýváku, obličej nalepený na skle a srdce nervozitou až v krku.

Jake s Philem pak počkali na zahradě a Edward se k nim pomalu blížil. Všichni očekávali, že jakmile ho Jake ucítí, okamžitě vybuchne do vlčí podoby. Ale on všechny překvapil. Ačkoli se mu chřípí nosu zkroutilo znechucením a po páteři přeběhl mírný třes, zůstal v klidu a s úsměvem na tváři Edwarda pozdravil:

„Čus Drákulo, prej seš testovací vzorek a větší příděl můžu čekat, až jestli ti nenatrhnu pr...“

„Jacobe, dost!“ zavelel teď už opravdu vytočený Phil.

„Koukej se chovat slušně, nebo tě roztrhnu jak hada sám,“ pohrozil mu.

Edwardovi však cukaly koutky.

„Neboj štěně, já tobě ani tvému tátovi neublížím a mé rodiny se taky bát nemusíš,“ zašeptal a sledoval, jak se Jakeova tvář protáhla nevěřícností.

„Kdo říkal, že se bojím,“ prskal Jacob a zlostně funěl.

Edward si poklepal na čelo. „Phil ti určitě řekl, že čtu myšlenky, že jo?“

Jake se zarazil, ale pak vzdorně vypjal zatím hubenou hruď a vyštěkl: „Tak si nech promazat závity a připojit lepší anténu, blbne ti příjem. Já se tě totiž nebojím,“ prohlásil, ale brada se mu mírně chvěla.

Edward do něj už víc nevrtal.

Bella nedočkavě vyšla z domu a spontánně Jacoba objala.

„Vítám tě u nás a doufám, že spolu budeme vycházet,“ řekla a nechala se sjet pátravým pohledem.

„Hele, skoro ségra, nemáš mít náhodou buben?“ zeptal se neomaleně a Edward společně s Philem utvořili vrčící duet.

Bella si dala ruce v bok a odpověděla mu: „No neboj, časem mi určitě bude dělat potíže projít dveřmi. Ale teď bych tě ještě snadno dokázala pořádně nakopat,“ řekla roztomile a zadívala se mu upřeně do očí.

Z nějakého důvodu to na něj platilo mnohem víc, než oba vrčící chlapi.

Odpoledne dorazil zbytek Cullenů a Jake opět zaperlil svou puberťáckou náturou, když se Alice zeptal, v kterým sekáči koupila ten hadr, co má na sobě. Vzhledem k tomu, že měla bundičku z poslední kolekce od Donny Caran, málem po něm skočila. Podobně vytáčel i zbytek osazenstva a očividně se tím velice bavil.

Po pár dnech všichni dokonale pochopili, co myslel Phil tím, že Jakeova možná přeměna je jeho nejmenší starost.

Byl to prostě typický rejpavý puberťák, bez zjevné úcty ke starším a moudřejším. A jako vrchol všeho se spřáhl s dvojčaty. Občas to vypadalo, že jsou zhruba stejného věku.

Jednou Rose našla v kapse svého sáčka rozpis na dietu s doporučením, aby se vyhýbala obepnutým kalhotám, dokud její pozadí bude mí rozměry Austrálie. Její vzteklé zaječení a vrčení, muselo být slyšet až v Londýně. Emm se rozesmál, ale vydrželo mu to jen do té doby, než na něj jeho drahá polovička upřela vzteklý pohled. Chtěl se v rychlosti obout a dát se na taktický ústup, jenže ucítil v botách podezřelé čvachtání. Po vyzutí zjistil, že mu někdo dal do bot tenký sáček s čímsi, co podezřele smrdělo jako staré sardinky smíchané s rybím tukem. Po došlapu se samozřejmě sáček protrhl.

Ze dveří vykoukly 3 klučičí hlavy, naskládané nad sebou. Jakeova byla nejvýš. Demonstrativně zavětřil a důvěrně Emmovi doporučil, že by měl více dbát na osobní hygienu a občas si umýt nohy. „Ten smrad se totiž nedá vydržet,“ spiklenecky mrkl a zmizel jak pára nad hrncem a nechal tam jen řehtající se dvojčata. Emmett to naštěstí vydýchal.

Prostě dny zbývající do vánoc, byly naplněny Jakeovými vtípky a pokusy Cullenů neroztrhnout ho vejpůl.

Jednou večer, Esme pozoroval obdivným pohledem a když zvedla obočí v němé otázce, zeptal se jí, zda nedělala někdy modelku, že jí podobnou krásnou ženu viděl v časopise. Esme polichocena odpověděla že ne a zeptala se, v jakém časopise tu ženu viděl. Když jí Jake sjel lascivním pohledem a odpověděl že v Playboy, vysloužil si ošklivé zavrčení od Carlislea. Jenže ani s tím si ten drzý rejpal hlavu nedělal a jen prohlásil: „Ale dědulo, to chce klid a nohy v teple!“

Bella si byla jistá, že tak vytočeného Carlislea ještě neviděla. Popadl Esme za ruku a ve vteřině se ozval zvuk odjíždějící ho auta.

Jediné ke komu si nic nedovolil, byly Bella a René. Respektoval jejich stav a opravdu se snažil je nevytáčet. Velký podíl na tom měli i otcové robátek, neb mu v důvěrném rozhovoru mezi šesti očima slíbili, že pokud jejich drahé polovičky rozruší, nechají Alice, aby ho protáhla nákupními centry celého Manchesteru. A to byla pro puberťáka Jakeova typu opravdová noční můra.

Alice se urazila.

Za několik dní mu již všichni důvěřovali co se týče ovládání a přeměny. Kate dokonce nechala kluky, aby s ním vyrazili na procházku. Když se vrátili, všichni zářili nadšením. Kate se vyptávala co dělali a kluci jeden přes druhého vyprávěli, jak si s Jakem hráli na indiány. Všechny to mile překvapilo a chválili Jakea, jak si s dětmi hezky rozumí, avšak jen do té doby než prasklo, že Jake v té hře figuroval jako kůň. A to doslova. Na škemrání kluků se přeměnil a vozil je na hřbetě. Phil se zatnutou čelistí a jemným chvěním rukou, popadl Jakea za ucho a beze slova ho táhl za sebou ven.

Nikdo nevěděl co Phil Jakeovi řekl, ale když se asi za půl hodiny vrátili, byl Jake jako vyměněný. Všem se omluvil za lumpárny, které prováděl a tvářil se velmi zkroušeně. Jediný kdo mu to nezbaštil byl Edward, kterému už zase cukaly koutky.

Chování vzorného hocha Jakeovi vydrželo celé dva dny. Pak Jasper našel ve školním batohu plyšového soba s věnovací kartičkou, na které bylo napsáno: „instantní svačina“.

 

Začaly prázdniny a také horečné shánění dárků.

Alice nespokojeně obhlédla obývák u Swanů a zamračeně pozorovala Kate, jak zdobí asi metr velkou jedličku. Pak dupla malou nožkou a prohlásila, že slavit se bude u nich, protože se sem rozhodně její dárky nevejdou.

Kate se nevěřícně podívala po místnosti, která měla dobrých čtyřicet metrů čtverečních a nechápavě se na Alice obrátila.

Alice jen pokrčila rameny a řekla: „Prostě mi věř,“ a Kate se po tváři rozlil výraz zhrozeného pochopení.

„Alice, kolik jsi toho nakoupila klukům?“ zeptala se podezřele klidně, ale oči se jí nebezpečně zúžily.

Alice se trochu ošila, ale pak nasadila nevinný úsměv. „Neboj, když se to k vám nevejde, můžou si něco nechat u nás“ a povzbudivě kývla. Kate zničeně zasténala, ale už raději neprotestovala.

 

Vánoce už klepaly na dveře a Bella přemýšlela, jak doplnit zbývající dárek.

Pro dvojice měli vždy s Edwardem společný dar. Většinou ho ona vymyslela a on financoval.

Bella si v duchu dělala seznam. Doufala, že se Esme a Carlisleovi bude roční abonentka do pěti hlavních oper světa líbit.

Emm a Rose dostanou pro změnu víkendovou vstupenku do Disneylandů v Paříži i ve Státech. Bella si nebyla jistá, co na to bude říkat Rose, ale Edward jí uklidnil. Když bude šťastný Emm – a to si byl jistý že bude - bude se to líbit i Rose.

Pro Alice a Jaspera měli poukaz na týdenní pobyt do hotelu na okraji Philadelphie. Stál na stejném místě, kde kdysi stála malá hospůdka ve které se potkali.

Pro Natea s Kate rezervovali pobyt v romantickém zámečku ve Skotsku s příslibem pohlídání dvojčat a René a Phil zase dostanou poukaz na 10 letenek USA-Anglie a zpět.

Jakeovi pořídili nejnovější playstation a pro dvojčata měli závodní auta na dálkové ovládání a kompletní výbavu pro malé rytíře.

Jediný dárek, který jí scházel byl pro Edwarda. Lámala si hlavu co mu dát, ale nic jí nenapadalo.

Přemýšlela co má Edward nejradši a pak jí konečně bleskl hlavou nápad. Bude potřebovat pomoc Alice, ale snad to stihne.

V tom se jí v kapse rozezněl mobil.

„Bello, proč tě vidím...“ Bella jí přerušila.

„Alice měla bys dnes odpoledne čas? Potřebuji zařídit jeden malý zázrak a to dokážeš jen ty,“ zaškemrala do telefonu.

„Hustý,“ souhlasila nadšeně Alice, která už viděla o co Belle jde.

Trvalo jim to celé odpoledne a valnou část večera, ale nakonec byla Bella spokojená.

 

Večer všichni svorně vyjeli ke Cullenům.

Jake sice brblal, že bude muset čuchat ten smrad celou noc a zítřek, jako by nestačilo, že u Swanů je nevyvětratelný puch z Edwarda, ale nakonec se docela zvědavě připojil k ostatním.

Když celá Swanovic rodinka spolu s Philem a Jakem vstoupila do obytné haly Cullenovic zámečku, zarazili se a jako na povel všem spadla čelist až ke kotníkům.

Stál tam strom. Nejen velký vánoční stromek. Tahle jedle měla dobrých deset metrů na výšku a tyčila se podél celého schodiště. Její špička dosahovala ochozu druhého patra.

Protože už bylo dost pozdě, všichni zamířili do připravených pokojů a za chvíli spali. Bella usnula téměř okamžitě.

Zase se jí zdál sen, ve kterém byla, cítila kouř v ústech a pak vybuchla v ohnivé smršti.

Brzo ráno se domem začalo rozléhat nadšené povykování dvojčat, které spolehlivě všechny spící vzbudilo. Ještě v županech sešli dolů ke stromu a znovu oněměli úžasem. Skoro celá hala byla zarovnána dárky. Téměř všechny byly pro děti a ty se v tom náležitě vyžívaly.

Nastalo velké rozdávání a rozbalování. Jeden přes druhého si děkovali a užívali si dárků. Dary od Belly a Edwarda slavily úspěch a Emm byl nadšenější než dvojčata, když zjistil co dostal. Celá ta nesourodá skupina lidí, upírů a vlkodlaků tvořila obrázek radostného zmatku a hlavně lásky.

Jake dal projednou pokoj a rozplýval se nad playstationem, novým ipodem a dalšími dary.

Pak se Edward obrátil k Belle a podal jí nějaké dokumenty. Zvědavě je rozdělala a pak jen nevěřícně četla. Až když byl její mozek schopen pochopit na co hledí, se vrhla Edwardovi kolem krku a rozbrečela se dojetím.

Ostatní se dožadovali odpovědi, co že to dostala.

„No,“ začal Edward, „víme, jak je Bells blízký ten les kolem vašeho domu. Sice je to rezervace a státní pozemek, který nelze koupit, ale podařilo se mi ho získat do pronájmu na sto let. Pronajímací listina je vystavena na Bellino jméno,“ vysvětlil jim Edward a pokoušel se štkající Bellu uklidnit.

Bella mu na oplátku předala svůj dárek s tím , že je jen pro jeho oči. Edward si od ní převzal balíček a střelil tázavým pohledem k Alice. Ta se ale jen zasmála a v duchu myslela na ten hotýlek v Philadelphii. Edward roztrhl papír a vyndal velké album vázané v kůži. Nedočkavě ho otevřel a pak prudce zalapal po dechu. Oči mu okamžitě ztmavly a s láskou se zadívaly na Bellu. Pomalu otáčel stránky a bylo vidět, že žasne.

Ostatní na něj s očekáváním hleděli.

„Bella mi nafotila album svých uměleckých aktů,“ řekl tiše a spaloval její červenající se tvář pohledem plným touhy.

„Byl to nápad na poslední chvíli,“ řekla Bella a vděčně se usmála na Alice. „Vlastně to byla neuvěřitelná náhoda. Alice se zná s jednou světoznámou fotografku a přemluvila jí, aby mne nafotila. To je celé,“ červenala se Bella.

Emmett chtěl samozřejmě ty fotky vidět, ale Edward je s výhružným vrčením odmítal dát z ruky.

Rozbalování zabralo celé ráno a značnou část dopoledne. Kate byla na pokraji infarktu, neboť Alice to s počtem dárků pro děti  poněkud přehnala. Bella byla z toho hemžení a brzkého vstávání najednou pořádně unavená. Edward jí vzal do náruče a odnesl jí do pokoje.

Za chvíli tvrdě usnula.

Probudila se o několik hodin později s pocitem, že je něco jinak. Cítila se podivně nafouknutá a v žaludku jí hlasitě kručelo. Pocítila takový hlad, až jí to zabolelo. Automaticky si sjela rukou na bříško, aby ho pohladila a v tu chvíli naprosto zkameněla.

Její břicho nebylo ploché. Zřetelně vystupovalo nahoru. Bylo velké asi jako u žen ve třetím měsíci těhotenství. Belle se rozbušilo srdce a rozrušeně se slzami v očích směrem k bříšku zašeptala.

„Konečně broučku, maminka se už bála, že tam ani nejsi. Ještě kdybych tě tak mohla cítit, kdybys ukázalo mamince svůj plamínek.“

A v tu chvíli jí připadalo, že se z jejího lůna zvedla opona a ona naplno pocítila život, který v sobě nosila.

A to co odhalila jí naprosto šokovalo, takže se zmohla jen na naléhavý výkřik:

„Edwardeee!!!“

 

Povídky od Popoles

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1

2)  agness (05.03.2015 07:47)

Co se děje? Kolik je jich?! Belko, naprosto souhlasím.

1)  belko (03.06.2010 08:48)

popoles: tvoje povídky po ránu čísti - celý den dobrou náladu míti
kde tobě se to líhne v hlavě...jsi ÚŽASNÁ!!!!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek