Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/uplnek.jpg

XVII. Lovecká vášeň - napsala sfinga

XVII. Lovecká vášeň

 

Od chvíle, kdy se Jacob dozvěděl, co je předmět jeho touhy zač, seděl na sedadle a jen naprázdno otevíral a zavíral pusu.

„Připomíná mi kapra,“ řekl Edward a Bella vyprskla smíchy. Ten zvuk konečně mladého vlka probral.

„To… to přece nemyslíš vážně, pijavice.“ Zavrčel.

„Naprosto vážně, Jacobe. Znám ji. Je z rodiny podobné té naší. Netušil jsem, že se tady na čas zastavili. Museli přijet nedávno, když jsme si jich ještě nevšimli.“

Reakce Jacoba byla naprosto nepředvídatelná. Otevřel dveře od auta, vyskočil ven a rozhodným krokem se vydal k Lilly. Jako by ho fakt, že je upírka, zbavil ostychu. Bella a Edward sledovali, jak přistoupil k dívce, vzal ji za loket a začal s ní mluvit. Ani Edwardův upíří sluch nedokázal na tu vzdálenost zachytit, o čem se ti dva baví. Po chvíli Lilly kývla a odcházela s Jacobem po boku.

„Tak to bychom měli.“ Pronesl Edward a nastartoval. „Myslím, že s námi Jacob dneska nepojede.“

„Ty ji opravdu znáš, Edwarde?“ Zeptala se Bella.

Kývl.

„Její rodina je o dost menší než ta naše. Tvoří ji jen tři členové. Lilly, její sestra Patty a Pattyin manžel Oliver. Lilly a Patty jsou skutečné sestry, jediné, které před třemi sty lety přežily útok upírů na jejich vesnici.“

„Přežily? Vždyť jsou upírky, Edwarde.“

„Já vím. Dodnes nikdo z nás netuší, proč je tenkrát přeměnili. Naštěstí se dost brzy po přeměně setkaly s Carlislem a výsledkem je jejich vegetariánství. Oliver byl nomád, žije s Patty od počátku dvacátého století a z lásky k ní změnil jídelníček. Čas od času se s nimi potkáváme. Sice Jacoba moc nemusím, ale když už se musel otisknout do upírky, Lilly byla ta nejlepší volba.“

Dojeli domů za vzájemného škádlení. Když Bella vylezla z auta a pohlédla na oblohu, vzdychla. Edward ji pevně uzamkl ve svém objetí. Stála naprosto strnule.

„Neboj, nedovolím ti to. A ty to sobě taky nedovolíš. Máš v sobě sílu a já tě za to miluju.“ Políbil ji do vlasů.

Uvolnila se a přitiskla se těsněji k jeho chladnému tělu.

„Už jen dva dny. Bojím se, Edwarde. Bojím se sebe, bojím se té bestie v mém nitru.“

„Budu celou noc s tebou, ani na okamžik se od tebe nehnu. A jestli chceš, vezmu sebou i Jazze a Emmetta.“

Dívala se na něj důvěřivýma očima. Neřekla ani slovo, ale ten pohled říkal vše. Nemilovala ho pro jeho vzhled, ale pro dobrotu jeho srdce, pro ušlechtilost jeho mysli, pro statečnost, se kterou denně odolával volání lidské krve. Jestli jí někdo mohl pomoci zkrotit dravce, který v ní dřímal, byl to právě on.

Noc úplňku.

Večer se Bella vyplížila ven. Došla na kraj lesa a tam na ni čekal Edward. Poslední chvíle než vyjde úplněk.

„Nechci, abys viděl, jak se měním.“ špitla.

„Tak na to zapomeň, slíbil jsem ti, že s tebou budu po celou dobu a slib dodržím,“ odporoval jí Edward.

Rezignovala a psychicky se připravila na proměnu. O pár vteřin později začala. Po celou dobu se na ni díval s očima plnýma bolesti, ale jakmile se přeměnila, jeho obličej se vyhladil a on prohodil.

„Jdem‘ lovit, ne?“

Štěkla na souhlas a pak se bok po boku rozeběhli do hlubin lesa. Běželi po mechu, kterému třpyt měsíce dal stříbrnou barvu. Bella se s údivem přistihla, že si to užívá. Cítila se naprosto klidná. Zatím.

Tentokrát padly za oběť dvě pumy. Zatímco ona svou kořist rozsápala, Edward po vysátí té své neměl na sobě ani poskvrnku. A pak se to stalo. Vítr se otočil a Bella zavětřila. Okolo čenichu ji zavanula neskutečně sladká vůně. Otočila se a vyrazila.

„Bello, stůj!“ uslyšela za sebou výkřik plný děsu, ale nedokázala na něj zareagovat. Tlapy bušily do země, uši měla přitisknuté k hlavě a pádila směrem, odkud se linul ten lákavý pach. Na mýtině našla zdroj vůně. Lovec, číhající na svou kořist. Pro Bellu v té chvíli byl kořistí právě ten muž. Zůstala stát ukrytá v stínu lesa, za sebou slyšela přibližujícího se Edwarda. Teď, teď zaútočí a napije se lidské krve.

Náhle se jí v hlavě zaduněl hlas.

Co to děláš? Tohle přece nejsi ty. Vzpamatuj se, Bello! Ty nebudeš lovit lidi, nejsi příšera. Jsi člověk jako on, jako je Jacob, jako je Edward. Nesmíš! Slyšíš? Nesmíš!

Probrala se z opojení a začala couvat, otočila se a… narazila do Edwarda, který ji dohnal. Potichu zakňučela a rozeběhla se pryč, tentokrát s Edwardem vedle sebe. Spolu dorazili na kraj lesa, kde měla Bella schované věci. Edward se posadil do mechu a ona se položila vedle něj. Hlavu mu položila do klína. Hladil jí a potichu s ní rozmlouval.

„Belli, jsi ta nejstatečnější dívka, kterou znám. Tys odolala. Nelovila jsi ho. Omlouvám se ti, že jsem nedodržel svůj slib, že budu neustále s tebou. Překvapilas mě svou rychlostí, ani já ti nestačil. Promiň, promiň.“ Omlouval se lítostivě.

Byla naprosto spokojená a nakonec usnula. Když se probudila, měla stále hlavu v jeho klíně. Spala nahá, jen měla přes sebe přehozenou přikrývku, kterou si večer vzala sebou. Edward ji hladil po zacuchaných vlasech a potichu pobrukoval líbeznou melodii.

„Děkuju,“ pronesla chraptivým hlasem.

„Za co?“ zeptal se.

„Za to že jsi se mnou. Miluju tě.“

Sevřel ji v náruči a šťastně se usmál. Bella se tentokrát necítila tak unavená, jen byla mírně řečeno ospalá. Přesto si Edwarda přitáhla blíž a rukou mu začala vyhrnovat triko.

„Chceš?“ pronesla svůdně.

Neřekl nic, ale oči mu zčernaly vášní. Strhl triko ze sebe a překulil se na Bellu. To ranní milování v mechu bylo nádherné a nezůstalo by jen u jednoho, kdyby se neozval Bellin žaludek. Rozesmáli se.

Bella si oblékla běžecké oblečení, které měla sebou. Vypadali jako pár, který se rozhodl ráno si zaběhat. Doběhli k ní domů. V kuchyni snídal Charlie.

„Bells? Ty sis ale přivstala, ani jsem tě neslyšel odejít. Ahoj, Edwarde.“

„Dobré ráno, Charlie. Chtěli jsme si zaběhat ještě před snídaní. Rád bych na ni pozval Bellu k nám, jestli vám to nevadí.“

„To je v pořádku. Stejně mě za chvíli vyzvedne Harry a pojedeme rybařit. Vrátím se až večer.“

Teprve teď si Bella uvědomila, že úplněk tentokrát vyšel na sobotní noc a tudíž je neděle. Měla pocit, že se vyhrabala ze vší té mizérie a osud jí ukazuje přívětivější tvář.

Osprchovala se, převlékla a odjela s Edwardem ke Cullenům. Tam už ji čekala Esmé a stůl prohýbající se lahůdkami. Na nic nečekala a vrhla se na jídlo. S plnou pusou poděkovala, ale Esmé se jen smála.

„Edwarde, jak probíhal lov?“ zeptal se Carlisle.

Edward se nadechl a začal vyprávět. Když se dostal k tomu, jak se Bella dokázala ovládnout a utéct od své zamýšlené kořisti, oči všech přítomných se obrátily udiveně na Bellu. Emmett uznale zamručel, Jasper jen zavrtěl hlavou, Rose a Esmé vypadaly překvapeně a Alice přiběhla k Belle a nadšeně ji objala kolem krku.

„Nejásej, Alice, víš, co se říká: První vyhrání, z kapsy vyhání.“ Brzdila ji Bella.

„Nemyslím. Ano, ta touha po lidské kořisti tam bude pořád, ale odolala jsi a to je hlavní. Jsi pašák, Bello.“ Pronesl uznale Carlisle.

Bella se spokojeně najedla a proti své vůli zívla. Edward neřekl ani slovo, vzal ji do náruče a nesl do svého pokoje. Nebránila se. Zachumlal ji do peřiny a potom přitiskl k sobě. Usnula.

Probudila se naprosto čilá.

„Jak dlouho jsem spala, jaký je den?“ zeptala se vyděšeně.

„Pořád neděle, lásko. Jsou dvě odpoledne.“ Edward jí odhrnul vlasy z tváře a potom se jeho rty přitiskly na její. Vzdychla a její ruce se ovinuly kolem něj.

Vstali, když hodiny odbíjely šest večer.

 

sfinga

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Marvi

16)  Marvi (20.10.2011 23:00)

Je silná!!! No, ale jaké zkoušky na ni ještě čekají??? Jdu dál

Bye

15)  Bye (20.11.2010 10:31)

No Carlie, věc se má tak, že jsem DeSs poslala kapitolku už předevčírem. Nevím kde je problém, každopádně otázka zní:
"DeSs?"

Carlie

14)  Carlie (20.11.2010 09:17)

I sem musím směřovat svou omluvu za časovou prodlevu v komentování... Skvělá kapitolka, Sfinguško , zbytečně ses bála!!! Supeeer! Moc by mě zajímalo, co Jake řekl Lilly... Dokonale jsi navázala a popsala silnou osobnost Belly, která odolala!!! B) Moc se těším na pokračování... Bye?

ambra

13)  ambra (18.11.2010 11:27)

Chudák Jacob:D :D :D . Ty jeho kecy o pijavicích a teď tohle - tři sta let stará studená krasavice:D . Bella to zvládla? Bella to zvládla! A následky přeměny už jsou asi vážně v pohodě, když má hned chuť i na ehm... .
Super, těším se na další!

Bye

12)  Bye (15.11.2010 09:12)

sfingo, parádní kapitolka!!!
Jacob jako kapr úplně ho vidím!
Pěkně jsi Lily dotvořila, i s rodinnou historií - na to jsi prostě machr.
A to hlavní. Jo! Bella se ovládla, úplně sama!

11)  leacullenfun (14.11.2010 20:17)

no wow! ked bella lovila tak som skoro nedýchala.......ale som rada že to tak bravúrne zvládla s edwardom po boku. a som zvedavá čo to bude s jacobom......

každopádne napísala si to nádherne, a teším sa na pokračko ;)

Janeba

10)  Janeba (14.11.2010 09:22)

Báječné, ani jsem nedýchala! Bellinka to dokonale zvládla s Edwardem po boku! Díky!

Yasmini

9)  Yasmini (13.11.2010 22:46)


Je to perfektní, ona se nepoddala. Jsem za ni ráda.
Tleskám a klaním se až k zemi.
Příště prosím prosím Jacob :):):)
Y.

Lenka326

8)  Lenka326 (13.11.2010 20:24)

Krásné pokračování , Bella je úžasná, že se ovládla a Edward taky, jak jí podporuje, důvěřuje a zároveň i chrání. A co Jacob a jeho upíří otisk??? Zaslouží si taky kus štěstí, tak se snad příště dozvíme, co se děje mezi ním a Lilly.

MisaBells

7)  MisaBells (13.11.2010 19:08)

Ivíííí mazec! Klaním se, tleskám, uctívám! Moooc se ti to povedlo a ty ses toho tolik bála a zbytečně!

Kejt

6)  Kejt (13.11.2010 18:24)

no krása nemám slvo jen jediné-- honem další

Hanetka

5)  Hanetka (13.11.2010 18:03)

Ivuško, Sfinguško, to jsi naše spása,
a to tvoje vyprávění vždycky bude krása.
Kdykoliv čtu něco tvého, moje srdce jásá,
přestože mi nedočkavost občas nervy drásá!

Gassie

4)  Gassie (13.11.2010 17:22)

Sfin, naprosto úžasné
Bella se ovládla

DeSs

3)  DeSs (13.11.2010 17:17)

Stálo za to počkat si!
Skvělé, Sfingo. (Promiň za moje zdržení).
Opět jsi přiblížila hlavní hrdiny. A Jake - jen škoda, že jsme neslyšely, jak si to vyříkali. A mimochodem, ta nová rodinka zní skvěle!

Ewik

2)  Ewik (13.11.2010 15:59)

Nádherné
Klaním se

Amisha

1)  Amisha (13.11.2010 13:26)

Ty jsi moje záruka kvality! Já tě zbožňuju a tvoje psaní taky. Úplně jsem u toho přestala jíst...

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek