Sekce

Galerie

/gallery/thumbs/DSC00068.jpg

Přeměna. Utrpení. První lov. Nevinní. Samota.

Zrození - 3. kapitola

 

Bolesti trvaly nekonečně dlouho, už musí umřít. Tělo tohle nemůže vydržet. Srdeční frekvence se zrychlovala. Již brzy. Lieme, přijdu za tebou. Srdce zaškobrtlo a zastavilo se. Konečně.

Bolest ustala stejně, jako přišla, nečekaně a rychle. Otevřela oči, byla překvapena tím, že po smrti to může být stejné jako na zemi. Měla by být v nebi nebo v pekle. To nebylo na jejím posouzení, ale nemělo to být stejné. I když jí připadalo, že očistec si už prožila zaživa.

To co viděla, nikdy dřív nezřela. Strukturu dřeva do nejmenších detailů. A ty zvuky byly hlasité. Příliš hlasité. Vůně lesů, vod a strání. Vstala ze země a tím letním pohybem roztříštila blízkou židli. Ani to nepostřehla. Stále oblečená ve svatebních šatech přistoupila k zrcadlu. Z obrazu před ní ji sledovala bytost ve zkrvavených zablácených šatech. Oči měla rudé jako ty zrůdy, co je napadli.

 

Ona se stala jednou z těch stvůr, bude muset sprovodit ze světa lidskou bytost, aby mohla žít. Teď už si byla jistá, tohle bylo peklo. Musí to jít zabít se. Nebyla už mrtvá? Na okraji všech těch myšlenek si uvědomovala pálení v krku. Asi chřipka.

 

V tu chvíli jí došla ta podstatná věc, všichni byli mrtví. Dolehla na ni hrůza předešlých dní. Od této chvíle se její mysl vypnula. Jala na záložní režim. Nádech, výdech. Sesunula se do sedu a opřela se zády o zeď. Automaticky zapnula svůj štít. Proti lidem zabíral neuvěřitelně dobře.

Místo jejího zrození totiž nebylo ideální na bydlení. Brzy se v okolí začali zjevovat lidé a zjišťovali, co se stalo. Nebyla schopná poslouchat jejich dohady a snahu prohledávat hromady spáleného popela, kde spočinuli její blízcí.

Nepohřbila je. Dnes si to uvědomovala a bylo jí to líto. Možnost vrátit čas zpět zachovala by se jinak. Možná.

 

Po několika dnech jako by se probrala z dlouhého letargického spánku. Uvědomoval si sebe a okolí. Spousta jídla, jako by stále uprostřed vývařovny. Ale kdo byla? Co tu dělala? Její mysl byla listem nepopsaného papíru. Mohla být kdokoli. První upírka s amnézií. Ale ne každé prvenství se oslavuje.

 

 

****

 

 

Bolest v krku se stávala nesnesitelnou. Procházela městem jako bůh pomsty a taky se tak cítila. Pohledy lidí prostupovali skrz ni. Mohla kohokoli zabít. Pak uslyšela, co podvědomě hledala. Rychlý dech funění a výkřik, který byl utnut v půli. Neuvěřitelnou rychlostí se přemístila ke zdroji zvuku. Pořád byla sama sebou a věděla, co dělá. Jinak by mohla roztrhat nevinné. Myšlenka se vynořila odněkud z hlouby její duše. Vyběhla do patra a prošla zavřenými dveřmi, aniž by je otevřela.

Stál tam muž. Manžel dívky, která se choulila v koutu pokoje. Čpěl z něj alkohol, zorničky měl zúžené. Napřahoval se k dalšímu úderu. Ale ruka nedopadla a nikam již nedopadne.Zůstala uvězněna v sevření jiné paže.

Bela chytila ruku jemně, ale důrazně. Vykloubil si ji sám a ona udělala jen krok zpět. Ze zbytku vzpomínky má poměrně rozmazanou a rudou vzpomínku. Byla tak hladová…

Dívka, která stále seděla v koutě a plakala, nic neviděla. Policii řekla, že se nebyla schopna vnímat. Ale pravdou bylo, že je vidět nemohla. Vše bylo pod štítem, kam nikdo nedohlédl.

Můj první lov.

 

****

 

Bella žila v lese a živila se především ve městech. Vzdálenějších místech, aby ji nenašli. Nevěděla proč, ale zabíjet nevinné lidi se jí hnusilo. Vybírala si násilníky, vrahy. Vždy je přistihla při činu. V okruhu, kde se pohybovala, se razantně snížila kriminalita. Usnadňovala práci policii.

 

Současnost

Seděla na střeše a přemýšlela nad svým dosavadním životem po životě. Vzpomínala na upíry, které potkala. Nechtěla se nechat spatřit. Občas s některými strávila čas. Ale nikdo z nich se jí nezdál. Nebylo dostatečně bezpečné se jim ukazovat. Na druhou stranu svojí výzvědnou činností se dozvěděla spoustu užitečných věcí. Mohly by se jí hodit.

Pravidlo č. 1 vyhýbej se Itálii. Co slyšela, tak by se jí u „šlechty“ nelíbilo. Neschvalovali by její způsob stravování, ale jako trofej do sbírky by se vyjímala. Měla ráda svoji volnost. A hodlala toho využít. Pojede do Texsau.

 

Půjde nakoupit nějaké oblečení, podívala se s despektem, co zbývalo z toho jejího. Za pět prstů jak říkala maminka, oči se jí jako by zamžily. Doslova by reakce lidí mohla být zajímavá, když by se všechny prsty snažily dopíďalkovat zpět k majitelce. Zasmála se a ztratila se do noci svůj plán uvést v život.

 

Povídky od Yasmini

předchozí kapitoladalší kapitola

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

1

Yasmini

11)  Yasmini (14.10.2010 19:51)

No, teď jsi mě dostala, neviditelná. Spíš ji prostě ti lidé přestanou vnímat. Ale asi se to tak dá popsat taky.
Představ si, že s někým mluvíš a uprostřed rozhovoru ti najednou přijde divné, s kým to mluvím. Přeci tu nikdo od začátku nebyl...
Protože kdyby byla neviditelná, tak by jí ten upír asi nepustil.
Hloupé to uvažování poblázněného autora.
Děkuji ti za koment Evelyn.
S Y.

Evelyn

10)  Evelyn (14.10.2010 17:38)

Ona umí být neviditelná? Páni!

Yasmini

9)  Yasmini (06.10.2010 21:31)

Děkuji děvčata, jsem ráda, že se to někomu líbí. A za chyby se ještě jednou omlouvám, já je prostě nevidím. Promiň Hanny. Takže jedině se mnou takhle zatočit .
Vaše Y.

julie

8)  julie (06.10.2010 21:21)

Wou, je to fakt zajímavá povídka, narazila jsem na ni náhodou a je bezva. Ta ztráta paměti ji dost omezuje - a zároveň osvobozuje, no teď se to může vyvinout jakkoliv, takže ... jsem zvědavá a nedočkavá

Hanetka

7)  Hanetka (06.10.2010 21:01)

No... letím dál. Sem tam chyba, ale příběh fakt stojí za to!

Yasmini

6)  Yasmini (12.09.2010 21:42)

Děkuji moc Všem. Sérii jsem jsi založila (zvládla jsem to ). Díky za připomínky.
Vaše Y.


5)   (10.09.2010 18:14)

Myslím, že jsem se tvářila tak, jako avatar Nerissy. Vážně

Nerissa

4)  Nerissa (09.09.2010 06:20)

Téda, jsem zvědavá, jak to půjde dál. Bells to asi nebude mít jednoduchý, i když si nic nepamatuje. :(

ambra

3)  ambra (08.09.2010 23:46)

No tohle je... Jsem pořád nějak v šoku. V takovém tom omámeném, příjemném šoku. Prosím, rychle další kapitolu!!!
Mmch - nechceš si vytvořit sérii? Ušetříš si práci s vkládáním odkazů a pro čtenáře budeš k dohledání i ze sekce Série. Je to hrozně jednoduché (zvládla jsem to i já:D ).

Yasmini

2)  Yasmini (08.09.2010 20:45)

Děkuji Gassie. Sama jsem zvědavá jak to dopadne. Je to nějak mezi klávesnicí a židlí :D Chyba v Metrixu
Díky

Gassie

1)  Gassie (08.09.2010 20:32)

Yasmini, krásné. Jsem zvědavá, co s Bellou zamýšlíš dál. Přece jen jsi jí vymyslela dost náročný začátek a velice zajímavý dar.

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek