Sekce

Galerie

http://www.stmivani.eu/gallery/05850bef7da443c9bf148927cede1c4b.jpg

A je tu Epilog. Jak to vlastně bylo dál? Zotavil se svět po těch tisících letech, kdy vládli upíři? A co Isabella? Jak končí její příběh?

Epilog

A tak se vše vrátilo do starých kolejí. Lidé, kteří se už nemuseli bát upírů, o nichž neměli ani ponětí, vycházeli ze svých opevněných měst a nikdo nechápal, proč tak žili. Země byla znovu slunnou plání, po které se proháněla bezstarostná zvěř a děti beze strachu vybíhaly za hradby, hrát si v trávě. Netrvalo dlouho a vše bylo znovu objeveno. Od aut po počítače a na celém světě vyrůstala krásná skleněná města. Vraždy byly v tomto krásném světě úkazem téměř neznámým. Jen tehdy, když měl nějaký upír žízeň, zbavil se jí na nějakém bezbranném chudákovi. Protože upíři nezmizeli, jen o nich nikdo nevěděl.

Královská rodina Cullenů se vrátila do Forks, městečka, které se stalo jejich trvalým sídlem. Carlisle se stal spravedlivým vládcem světa nesmrtelných a pod pohrůžkou návratu Isabelly se už nekonaly upíří války.

Po samotné Isabelle a Edwardovi nebylo ani stopy. Naposledy je někdo viděl tam, na troskách staré Volterry, kdy Bella pasovala na vládce Carlisla. Potom ve svitu zapadajícího slunce zmizeli a nikdo je už nespatřil.

Uchýlili se totiž až na dno mořské, kde stál jejich společný hrad celý postavený z perletě a mušlí. Po těch dvou tisících letech jsou tam jenom spolu a užívají si navzájem své blízkosti. Nevrátí se, dokud je svět nebude znovu potřebovat. Zatím tam však byli spolu a vzpomínali.

Jejich první setkání v městečku Montecatini Val di Cecina, kde si Bella všimla malé odstrčené fontánky a kde ji z přemýšlení vytrhl chlapec se zelenýma očima. To on byl první, kdo jí řek Bello.

Další vzpomínkou byl den, kdy si navzájem vyznali lásku. Procházeli se za soumraku, když je přepadla skupina mužů. Tehdy Edward zjistil, kým ve skutečnosti Bella je, když pro jeho záchranu naposledy zabila člověka. Potom se už lidské krve nikdy nedotkla.

Přidala se však i vzpomínka, která se jim kdysi nezdála šťastná. Teď, s odstupem času, dokázali poděkovat Arovi, že Edwarda přeměnil. Protože Bella by to nebyla nikdy schopna učinit.

Leželi tam spolu na posteli z mořských řas vzájemně propleteni a mezi polibky si šeptali slova lásky. Už je nikdy nic nerozdělí.

A tak končí tento příběh o pomstě, bolesti a síle lásky. Všechno se vyřešilo, ale je třeba mít na paměti, že minulost se může opakovat. A vězte, že se jednoho dne tak stane! Pak se Isabella s Edwardem po boku vrátí, aby vše urovnala a svět mohl znovu žít v míru. Možná, že jednoho dne, až nebude jediného upíra, živícího se lidskou krví bude člověk připraven na to, aby poznal pravdu, která je před ním skrývána mocným darem. Možná, že jednoho dne už ani nebude potřeba pohrůžky o návratu Isabelly, aby se chtiví moci drželi zpátky. Ale dokud je ne zemi jediný upír nebo člověk s takovými myšlenkami, nenajde Bella skutečného klidu.

Abych byl upřímný, vše je to v mých rukou. A nebyl bych       to já, abych jim trochu nezavařil, ačkoliv si už užili dost. Ale mohu slíbit, že už je od sebe nikdy nerozdělím.

Protože já mám tu moc.

Jsem Osud.

Jednoho dne,

až nebude na Zemi klid.

Povstane Bella,

aby ochránila svůj lid.

.

A tak pravím,

že nic věčné není.

Však ten den přijde!

A všechno se změní.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Jalle

6)  Jalle (22.03.2013 17:24)

veľmi dobré

5)  Hanka (18.08.2012 02:26)

Wow... vic rict neumim... nemam slov

ireen

4)  ireen (16.04.2012 22:13)

Nádherná upírská báje! Díky!

Kejt

3)  Kejt (08.10.2010 21:07)

jediné slovo se dá říct- krásné

Radussska

2)  Radussska (28.07.2010 12:36)

lied

1)  lied (27.07.2010 19:42)

to je nádherný konec moc se ti povedl

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek