Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/N+J.jpg

Mnozí z vás četli mé Potíže v ráji, povídku o Jakeovi a Renesmé. Pamatujete? Na začátku se Jake zachoval stejně bláhově, jako kdysi Edward a pod průhlednou záminkou od své vyvolené doslova utekl. Půl roku žil ve Forks, zatímco Nessie se trápila v kruhu své rodiny. Pak vzala osud do svých rukou, sedla na letadlo a pro Jakea si dojela. Jak se vlastně cítil Jake v těch měsících svého dobrovolného exilu? Otištěný vlkodlak, daleko od svého otisku.

Poslouchala jsem tenhle song od Kelly Family a najednou přesně věděla, jak mu bylo…

 

Nemůžu si pomoct

If I would tell you
how much you mean to me
I think you wouldn't understand it
so I wait,I wait
until this day comes
when you will understand it

Kdybych ti řekl,
co pro mě znamenáš
Myslím, že bys to nepochopila
A tak čekám,čekám
až přijdou ty dny
kdy to pochopíš

Čekal jsem na Ness, abych ji doprovodil na vánoční večírek její školy. Připravil jsem auto, vrátil se do domu… a uviděl ji.

Sestupovala ze schodů jako nějaká zatracená královna. Ještě včera dítě a najednou… Malá holka, na kterou jsem mohl dávat pozor, byla pryč. Přede mnou stála kráska a já věděl, že je moje.

Jen moje!

Ignoroval jsem vrčení jejího táty a nabíd jí rámě. Bůhví, kde se ve mně ta galantnost vzala. V autě jsem mlčel, najednou jsem nevěděl, co říct. Párkrát se mě pokusila zatáhnout do hovoru, ale nakonec to vzdala.

But I can't help myself
I can't stop myself
I am going crazy
I can't stop myself
I cannot control myself
I am going crazy

Ale nemůžu si pomoct
Nemohu se zastavit
Začínám z toho šílet
Nemohu se zastavit
Nekontroluji se
Začínám z toho šílet

Na to zatraceným večírku se rozpoutalo peklo. Teda aspoň pro mě. Všechno, co mělo kalhoty se najednou točilo kolem ní. A kdyby jen to. Proklínal jsem svůj vlčí sluch. Já je totiž slyšel. Ty parchanty, který se navzájem hecovali, kdo z nich mou Ness klofne. Kterej se jí dostane do kalhotek.

Grrrr.

Nedokázal jsem je odpálkovat. Nedokázal jsem Ness přesvědčit, že… Co vlastně? Byl jsem jen hlídací pes, krerej si lehne na práh, když mu řeknou. Jen strejda, dobrej tak akorát k tomu, aby ji pohlídal, když její rodiče zdrhnou na lov, nebo se rozhodnou si to rozdat. K čemu jinýmu jsem?

And I love you
I want you
I wanna talk to you
I wanna be with you
And I love you
I want you
I wanna talk to you
I wanna be with you

Miluji tě,
chci tě,
chci s tebou mluvit,
chci být s tebou
Miluji tě,
chci tě,
chci s tebou mluvit,
chci být s tebou

K sakru, proč jí vlastně nedokážu říct, jak strašně ji miluju? Že už není ta malinká holka, co se stulila do mýho kožichu a já ji blaženě hlídal celý hodiny. Že je žena a já chlap nadupanej hormonama. Je mi čtyřiadvacet a nikdy jsem s nikým nechodil. Ani s její mámou ne, protože to nebylo chození. Ve čtyřiadvaceti jsem panic. Nejsem nic. Jen odrbanej indián z vesnice. Nejsem vzdělanej, neumím jazyky, neumím se chovat ve společnosti. A ona? Krásná, sladká, žádoucí. Chytrá a šíleně vtipná. Půvab lesní víly. Nehodím se k ní. Nehodí se ke mně.  Nechám ji žít její krásnej, bezstarostnej život. Určitě si najde někoho, kdo ji bude mít rád tak jako já, ale ona se za něj nebude muset stydět. Edward na ní dohlídne. Prolustruje každej mozek, kterej bude mít na sobě kalhoty. Nikdo jí neublíží.

I cannot change it
I'm sure not making it
One big hell of a fuss
I cannot turn my back
I've got to face the fact
Life without you is hazy

Nemohu to změnit
jsem si jistý, že nejde dělat
peklo kvůli maličkosti
Nemohu se otočit
Musím se podívat do tváře skutečnosti,
že život bez tebe je strašný


Táta dostal infarkt. Rachel říkala, že to není vážný, ale já se rozhodl odjet za ním. Měl jsem důvod uniknout z jejího dosahu. Vím, že dobrovolně bych ji neopustil. Otisk funguje dokonale. Poutá mě k ní, svazuje mě, nenechává prostor k přemýšlení. Odjezd bude to nejlepší. Pro ni samozřejmě, protože mě uvrhne do nejhlubšího pekla. Jen jedno políbení, jen jedno…


Kiss me,thrill me
don't say goodbye
Hold me,love me
don't say goodbye
Oh,oh,oh...And don't say goodbye

Líbej mě, vzrušuj mě,
neříkej sbohem
Drž mne, miluj mne,
neříkej sbohem
Oh,oh,oh... neříkej sbohem

Byl jsem zbabělec. Políbil jsem ji na čelo, jako hodnej strejda a s těžkým srdcem odjel. Už na letišti jsem se chtěl vrátit zpátky.

Ona, jen ona, na ničem jiným nezáleží, Jacobe!

Ta věta se stala mou mantrou. Ona musí mít na výběr, když já neměl. I kdyby mě to mělo roztrhat na kusy. Doma mě čekal táta v docela slušným zdravotním stavu, ségra, smečka…  Všichni byli rádi, že mě vidí. Teda do tý doby, než jsem se poprvé přeměnil. Od tý chvíle mě moje vlastní smečka nenáviděla a utíkala z mýho dosahu. Z dosahu mejch myšlenek.

Našel jsem si práci v autodílně ve Forks a poprvé vydělával na domácnost. Vracel jsem to tátovi. Párkrát jsem volal Nessie a kupodivu, po telefonu jsem dokázal udržet svý emoce na uzdě.  Chtěla vědět, kdy se vrátím… moje malá, nádherná… byl jsem tvrdej a vyklopil to. Nevrátím se. Ne teď. Jenže, nedokázal jsem jí říct proč. Zase jsem se schoval za pomyslnej plůtek tátovy nemoci. Praštila mi telefonem a já zavyl. Proskočil jsem ven oknem a přeměnil se. Hodiny a hodiny se toulal po kraji. Nemyslel jsem na nic. Vnímal jen les, zvířata, šumění větru. Na malou prchavou chvíli jsem cítil svobodný, volný jak pták.

But I can't help myself
I can't stop myself
I am going crazy
I cannot turn my back
I've got to face the fact
Life without you is hazy

Ale nemůžu si pomoct
Nemohu se zastavit
Začínám z toho šílet
Nemohu se otočit
Musím se podívat do tváře skutečnosti,
že život bez tebe je strašný

Zapadl jsem do rutiny. Práce, starost o tátu, les, spánek… Toho posledního nejmíň. Zdálo se mi o ní. Viděl jsem před sebou její drobnou, ale ta ženskou postavu, šibalský pohled, prohrábnutí vlasů rukou. A skousnutí dolního rtu svými ostrými zoubky. Jak jsem chtěl to místo líbat. Nedokážu to… nedokážu bejt bez ní… do prdele…

Noci jsem proskučel do polštáře.

oh,oh...and oh,oh.... kiss me goodbye

oh,oh... polib mě na rozloučenou

Konec školního roku, má prázdniny a chce přijet. Nechci to. Nechal jsem si dát k telefonu Edwarda a vyklopil mu to. Všechno. On mě pochopí. Dělám to pro jeho dceru.

Seřval mě a křápnul telefonem. Přesto všechno se musím smát.  Nessie je stejná jako on. Zdrhnul jsem ven a po prolítání šel rovnou do práce. A potom, urvanej a k smrti utahanej, usnul ve svý posteli.

Zázrak.

Na svým rameni jsem ucejtil motýlí dotek. Zvedl jsem víčka a díval se do nejkrásnějších očí na světě. Dívaly se na mě vyplašeně, dívaly se na mě s láskou.

Vzdávám se, Nessie. Jsem jen tvůj, dělej si se mnou, co chceš.

Nemůžu si pomoct…Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Marcelle

18)  Marcelle (16.07.2012 11:39)

Ivuško, jak je možný, že mi takovej poklad utekl, když poctivě čtu všechno co tu kdo napíše. Napsala jsi to nádherně, díky.

Krystof

17)  Krystof (16.07.2012 10:39)

Miluji šťastné konce, takže miluji tvoji povídku, moc krásné Sfiingo...hned jdu na další :)

wuzinka

16)  wuzinka (19.04.2012 13:19)

Krása, dokonalost

15)  Babča S. (17.02.2012 22:05)

Anna43474

14)  Anna43474 (15.02.2012 18:13)

Nemůžu mluvit...

Twilly

13)  Twilly (15.02.2012 15:47)

Ivuško... je to.. OMG.. TOHLE JE ONO!!! Tohle je JACOB

12)  viki (15.02.2012 11:18)

Páni... to bylo nádherné ! Opravdu moc !

Linfe

11)  Linfe (15.02.2012 06:04)

Tak to vypada., ze nám stará dobra Sfinga zase vystrkuje růžky. :) S klidným svědomím muzu napsat, ze to bylo moc krasne. Věřím, ze se bude líbit

Empress

10)  Empress (14.02.2012 22:32)

Ivuška tak to bolo neskutočne krásne
Ako si opisovla tie Jakove pocity, úžasné

9)  Sabienna (14.02.2012 22:05)

Překrásné, vážně překrásné... Pro Jakea mám odjakživa slabost, takže jsem se nechala jeho pocity na plno unášet a za do provodu písničky a celkem slušně mě to dostalo! Moc se ti to povedlo... Pěkná romantika na Valentýna, moje jediná :D A rozhodně to stálo za to!

kytka

8)  kytka (14.02.2012 21:41)

Jé, Ivuško, to bylo krásný. Děkuji.

Astrid

7)  Astrid (14.02.2012 21:34)

Sfingo, nalákala ma sem pesnička a napokon som sa začítala a tento Jacobov príbeh sa mi veľmi páčil.
Smutný dvadsatštyri ročný vĺčok, ktorý sa podceňuje a radšej odchádza a trápi sa a nechá svoju vílu... že Edward si ju ohlída... strašne mi ho bolo lúto ňufka jedného.:(
Nj a napokon prišla? Teda dúfam, keď bol Edward tak vytočený - že sa mu to nesnívalo len.
krásny sonfic

Lenka326

6)  Lenka326 (14.02.2012 21:19)

To bylo hezké! Vzpomněla jsem si na čtení Potíží, jak jsi změnila můj názor na Jacoba. A tohle v kombinaci s písničkou je skvělé. Asi zas budu muset nakouknout k Blackovic klanu.

Kamci

5)  Kamci (14.02.2012 21:16)

FŇ to je tááááááááák ňuňavý, krásný a... dojímací

Bosorka

4)  Bosorka (14.02.2012 21:00)

Teda Ivuš, jsem naměkko jako to vajíčko....

Marvi

3)  Marvi (14.02.2012 20:41)

Krásně jsem si zavzpomínala na potíže v ráji, které si ráda pročítám znova a znova, nejen je, i další navazující díly. Nádhera!!!

maryblack

2)  maryblack (14.02.2012 20:28)

To je moc hezký, Sfin. Tleskám a poklona. A Jake je sladkej

Hanetka

1)  Hanetka (14.02.2012 20:20)

Jéééééééééééé, to byla nádhera. A ta písnička k tomu sedí přímo náramně. Jake je stejný tragéd jako Edward, co? Ti zamilovaní jsou blázni... ale nádherní!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Edward - EC promo