Sekce

Galerie

http://stmivani-ff.cz/gallery/n%C4%9Bm%C3%A1%20dohoda.jpg

Další dílek... Bellina minulost a její lehká pomoc Edwardovi. Prosím netlučte mě.

Kdyby situace nebyla tak vážná, tak by mi byl Emmettův pohled k smíchu. Stál tam s tím zapalovačem, ale my neměli čas. Museli jsme vypadnout.
„Emmette, chceš přežít?“ zeptala jsem se bez okolků. Zaklapl oheň a napřímil se.
„Jdeme,“ popoháněla jsem je k východu. Cestou jsem vzala za ruku Edwarda a pohledem kontrolovala, jestli není zraněný. Usmál se na mě.
„Jsem v pořádku,“ ujistil mojí rozvířenou mysl, ani jsem si neuvědomila, že jsem to na něj v myšlenkách křičela. Ulevilo se mi a kolem žaludku se mi usadil příjemný hřejivý pocit. Před hradem na nás čekaly dvě luxusní auta. Bez meškání jsme nastoupili a já se před zařazením rychlosti ohlédla na tu starou budovu. „Sbohem sladký domove,“ pomyslela jsem si ironicky.
Uháněla jsem před Carlislem, který řídil druhé auto, klikaté silničky Itálie nás vyprovázely. Edward vedle mě pohyboval rukama a občas se mi zdálo, že šlape na plyn.
„Proč jsi neřekl, že bys chtěl řídit?“
Překvapeně se na mě podíval.
„Netušil jsem, že bys mě nechala.“
Trhla jsem řízením a zajela na odpočívadlo, které jsme míjeli. Alice a Jasper vzadu zrovinka něco řešili a tak je můj manévr malinko vyděsil.
„Bože Bello, co se děje,“ vykřikl Jasper připraven okamžitě jednat. V tu samou chvíli se na odpočívadlo vřítilo druhé naše auto. Carlisle se tvářil naprosto stejně jako Jazz.
Zacukaly mi koutky. Jsou tak sladcí.
„Edward chtěl řídit.“ Ozvalo se pár zalapání po dechu a dvě zavrčení. Jasper a Carlisle.

O osm hodin později:
Uvelebená v sedačce první třídy letadla namířeného do Seatlu jsem se zavřenými víčky snila o blízké budoucnosti. Edward odešel protáhnout nohy, pro větší zdání lidskosti. Už z dálky jsem slyšela, jak tlumeně vrčí. Pro lidské ucho neslyšitelným zvukem. Blížil se. Za ním se ozýval lehký klapot podpatků tlumený kobercem na podlaze. Někdo ho pronásledoval. Hihi.
Dopadl do sedadla vedle mě. Celý napnutý. Očividně přemýšlel, jak se jí zbaví. Byl pravý gentleman, vůbec neuvažoval o tom, že by na to využil mě. Nechala jsem ji dojít až k nám. Tvářila jsem se, že spím. Vyčkávala jsem.
„Pane Cullene… ehm nemohla bych vám říkat Edwarde? Víte, až přistaneme, mám volno a jsem si jistá, že bychom spolu dokázali vymyslet nějaký program.“
Už už se nadechoval, když jsem se rozhodla zasáhnout. Zavrtěla jsem se a přehodila nohu přes jeho.
„Miláčku to už jsme doletěli?“ zeptala jsem se a u toho se mu vinula do náruče. Byl překvapený, ale po kratičké chvilce svoje ruce obtočil kolem mě. Ta žena se ale stále neměla k odchodu, jako by ani neviděla. Tak přitvrdíme no.
Jemně jsem se přitáhla k jeho krku a lehce skousla. Zachvěl se. Dobře jsem si pamatovala, co se mu líbí. Otočil hlavu ke mně a já se svým nosem otřela o jeho. Jeho rty našly ty mé okamžitě. Dál už jsem nevnímala, kde jsem, nebo kolik lidí tu je. Vyrušil nás až Carlisle. Měl s tím trošku práci. Já už měla ruce pod Edwardovým trikem a on se mi dobýval do kalhot.
Chtěl nás rozsadit, ale když jsme ho ujistili, že už je vše v pořádku šel zpět k rozpačité Esmé. Měla bych se stydět, nebo cítit alespoň rozpaky. Ale mně se to líbilo. A Edward měl určitě po zbytek letu pokoj. Seděl vedle mě a držel mě za ruku. Nebránila jsem se. Bylo mi s ním dobře a svým způsobem mi bylo líto ho opustit, ale já nechci další klec. Prostě to nejde, ale dokud bude sám, můžeme sem tam trávit čas spolu. Přejela jsem mu palcem po dlani.
„Bello…“
Raději jsem ho už nechala.

Seattle.
Mužská část osazenstva šla vybrat nějaká auta. Emmett halekal, že nutně potřebuje nové. Těšila jsem se, až konečně uvidím, kde žijí. Esmé je prý výborná. Přivezli tři. Edward měl jedno jenom pro sebe.
„Pojedeš se mnou?“ zeptal se a vyčkával, zdálo se, že mu na odpovědi velmi záleží.
„Jasně že pojede, potřebujete přece něco nutně dodělat, no nemám pravdu?“
Na to jsem vážně čekala, Emmett si nemohl nechat ujít příležitost. Vůbec jsem na něj nereagovala a nastoupila ke svému manželovi. Jenom jsem okem zahlédla, jak na Emmetta Edward vyplázl jazyk. Jako malé děti. Vyrazili jsme domů.
„Nevadila by ti malá zajížďka?“
Zavrtěla jsem hlavou.
„Večeře?“
Usmál se a kývnul. Bylo s ním opravdu snadné vyjít.
„Chtěl jsem se tě na něco zeptat.“ Počkal až se mu podívám do očí a pak pokračoval. „Ten Paolo, vy jste spolu něco měli? Nebo Demetri, choval se jako bys byla jeho. Tolik vzteklých myšlenek na mou osobu...“
Zastavil na kraji lesa. Opřela jsem se do sedačky a zavřela oči. Z nějakého důvodu jsem se mu nemohla dívat do tváře.

„Víš, můj život není pohádka, nikdy nebyl. Aro mě nenáviděl už od narození. Po tom, co mi zemřela maminka, jediná bytost, která mě milovala. Pamatuju si, jak mi zpívala, když jsem ještě byla v břiše, v bezpečí. Copak já za to mohla, že jsem to, co jsem? Nevěděla jsem, co dělám, když jsem se narodila. Otec mi celý život předhazuje, že jsem ji zabila. Ale on se tomu ani nepokusil zabránit.“
Edward mi sevřel ruku.
„Když jsem byla dospělá, trestal mě. Krutě. Služebné mě bily a týraly. A muži ve Volteře? Několikrát mě znásilnili otci přímo před očima. Měl z toho radost. Ale žádný trest mu nepřipadal dost tvrdý. Zamykal mě na měsíce do sklepení a nechával hladovět. Potom mi předhodil nějaké zvíře. Bral to jako potupu.“
Hořce jsem se usmála.
„On vlastně může za to, že jsem vegetarián. Brala jsem to jako pomstu pro něj. Časem jsem zjistila, že si nemusím nechat všechno líbit a začala se bránit. Tvrdě. Hodně z nich zemřelo. A otec… mi nakonec dovolil být v gardě.“ Z hluboka jsem se nadechla a vyhledala jeho oči. Byly jako tekuté...
„Bello…“ zašeptal.
„Netušil jsem, jak jenom mohl?“ Objala jsem ho, protože vypadal, že potřebuje útěchu víc než já.
Hladila jsem ho po zádech a s obligátním ššš se ho snažila ukonejšit. Když sebou náhle trhl. Lekla jsem se, napřed toho pohybu a nakonec jeho. Jeho oči žhnuly nenávistí a z hrdla se mu dralo nepříčetné vrčení.
„Já ho zabiju!“
Nedostal by se ani k Gianně. A on to věděl, jenom v návalu vzteku nedokázal přemýšlet.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Linfe

16)  Linfe (09.10.2010 19:57)

teda wow, jako Bella???? hm hustý tohle jsem nečekala a snad bych i nějaké věci vedět nemusela. Ale naprosto dokonale ji do posledního puntíku chápu....

eMuska

15)  eMuska (26.09.2010 20:08)

toľko k Bellinej minulosti.
Toľko k Edwardovej reakcii.
toľko k tvojmu písaniu

Michangela

14)  Michangela (13.09.2010 23:33)

Karolka

13)  Karolka (08.09.2010 00:46)

Ach Bello, kéž bys viděla to, co mi už dávno vidíme. Ty nechceš být v kleci, ale jednu takovou sis sama postavila. (A je jedno, že za to může tvůj příšerný otec). Vždyť ten tvůj strach z nesvobody tě tak svazuje, že už jsi nesvobodná. Podívej se na toho chlapa, co tě drží za ruku (a co se ti tak OMG roztomile dobýval do kalhot). To je ta svoboda, Bello. Svobodné rozhodnutí být konečně šťastná.
Krása Ami!

Hanetka

12)  Hanetka (07.09.2010 21:12)

Čeho ses bála? Proč bychom tě měli bít? Vztah Edwarda a Belly se krásně prohlubuje... možná odejde, ale určitě zjistí, že jí vlastně chybí. A že má Edward vztek na Ara? No, kdo by neměl? Zasloužil by... utrhnout hlavu!

11)   (07.09.2010 20:44)

Klepnúť mu je málo, tomu sviniarovi! ... Myslím Ara.
Edíííí ach Edííí... toto sa jej chcel spýtať... a ja že sa jej opýta, či by nemohol ísť s ňou, ak teda naozaj plánuje odísť.
Ach...

Amisha

10)  Amisha (07.09.2010 19:46)

Sakruško už mám půlku... Záleží na malé jak mě nechá psát...
Děkuju všem za komentíky a myslím že konec vás překvapí, jenom je otázka jestli mile...

sakraprace

9)  sakraprace (07.09.2010 19:20)

Doufám, že tentokrát Ara někdo skutečně zabije a pokud možno neskutečně bolestivě A doufám, že Bella u Cullenů zůstane a nechá si ukázat, že manželství s Edwardem není klec.
Krásný díl, další bude brzy, že jo???!!!

sfinga

8)  sfinga (07.09.2010 18:53)

Jestli Bella odejde, tak... tak... zařvu uááááá
Ta holka si zkusila víc než pes a zaslouží si trochu péče a lásky
Panebože, dej ať ti dva zůstanou spolu, prosííím
Amishko, bylo to luxusní a těším se na další díl

Eleanor

7)  Eleanor (07.09.2010 17:32)

Tak doufám, že zůstanou spolu a ona neodejde

Alaska

6)  Alaska (07.09.2010 16:03)

Esme s Carlislem musí být chudáci pěkně vyděšení z toho, co se děje mezi Edwardem a Bellou. Moc se mi líbila jejich cesta, jen se bojím toho, že Bella opravdu odejde. A konec mě trošku rozesmál, než jsem si uvědomila pravou podstatu věcí. Myslela jsem, že Edwardovou obětí bude Emmett.
Pěkné

5)  hellokitty (07.09.2010 15:42)

milica

4)  milica (07.09.2010 15:28)

No tak to je síla, chudák holka. Jsem zvědavá jak to s Edwardem dopadne

lied

3)  lied (07.09.2010 15:19)

no ty brdo ten konec je teda něco neměla snadný život

2)   (07.09.2010 14:58)

Wow
Krásný, krásný, moc krásný díl

1)  Lejla (07.09.2010 14:41)

Skvely dilek. Sem opravdu moc zvedava jak se to vse bude vyvijet. Je jasne, ze Edward k ni citi mnohem vic a Bella mozna az si to necha projit hlavou pochopi taky ze ho miluje a nedokaze bez nej byt.

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek