Sekce

Galerie

http://stmivani-ff.cz/gallery/bels1.jpg

Do parády jsem si vzala tu, jejíž přezdívka prý znamená Zrozená z vody a milující přírodu.

Chcete vědět, proč chce dětem kupovat Malého chemika a od kdy jí nevadí vousatí muži? Jaký lék používá na chřipku a čeho se bojí pětadvacetiletá Linfe, autorka Zlomených upířích duší, nebo Jméno není všechno?

Já už to vím a jsem ráda, že tyhle drby můžu poslat dál.

1) Začneme něčím lehčím na rozehřátí, aby ses hned nelekla, víš jak. Jsi jedna z mála, co nemá přezdívku spojenou se Ságou. Jak se to stalo? Kde jsi k ní vůbec přišla a proč zrovna Linfe?

Tak to je dost zajímavá otázka hned na úvod. Tuhle přezdívku jsem dostala od svého vedoucího na letním táboře. Bylo to myslím o prázdninách před mou devátou třídou. Tenkrát se nás tam sešlo pár, kteří jsme měli rádi Pána Prstenů a Dračí doupě, takže jsme společně trávili čas dobrodružstvím s našimi imaginárními postavami po Středozemi. A tehdy jsem dostala tuhle přezdívku. To jméno je složením slov z elfštiny a znamená zrozená z vody a milující přírodu. Prosím, neptejte se mě z jakých, protože to nevím. Jméno jsem dostala a od té doby ho všude používám. Elfštinu jsem nikdy nestudovala, ač mám všechno od Tolkiena přečtené.

2) Už nesčetněkrát se mluvilo o tom, kdo je jaký tým a kdo je pro koho idol v tom správném slova smyslu, ale mě spíš zajímá, jaký idol jsi měla v dětství. Kdo byl tvá první láska a kdy jsi dostala první pusu? Pamatuješ si to?

Nepamatuju si, že bych v dětství ani v současnosti měla nějaké idoly v tom smyslu, že bych obdivovala jejich krásu nebo tak něco. Měla jsem a mám oblíbené osoby, ale jsem realista. Nemyslím si, že je vhodné ztrácet čas obdivováním někoho, s kým není možné se ani setkat, natož si promluvit. Raději se budu věnovat hledání svého pana dokonalého. Ale abych odpověděla na otázku. Z dětství si pamatuju plakát Michaela Jacksona nad postelí a všechny ty protancované hodiny v pokojíčku na jeho hudbu. Měla jsem ho moc ráda. První originální cédéčko, které jsem dostala, bylo jeho album History a od rodičů jsem ve třinácti dostala lístky na jeho koncert na Letné. Tenkrát to byl největší koncert u nás a mamka ho odnesla bolavými zády, protože mě celou dobu musela držet na ramenou, abych se mohla taky podívat. Teď jak nad tím tak přemýšlím, zjišťuji, že si z něj vlastně pamatuju jenom útržky. Lidská mysl je tak děravá a ta moje obzvlášť.

Moje první láska vám asi nic moc neřekne, tak proč to tady řešit. Byl to kluk a ta láska trvala něco kolem dvou prázdninových měsíců po prváku na střední. A tu první pusu jsem dostala od výše zmíněného vedoucího na letním táboře. A od té doby mi taky nevadí fousatí chlapi.

3) Co tě dokáže zaručeně vytočit k nepříčetnosti a naopak maximálně uklidnit?

Bohužel nemám žádnou konkrétní věc, která mě zaručeně dokáže naštvat. Nebo alespoň si na ni nemůžu teď vzpomenout. Dost záleží na mé momentální náladě. Jednou mě ta nějaká věc dokáže naštvat a podruhé jí s klidem přejdu a ještě mávnu rukou.  Co opravdu nemám ráda je, když mi někdo nedokáže odpovědět na nejjednodušší otázku nebo splnit nejjednodušší úkol, který po něm chci. V souvislosti s tím, že často něco zařizuji, organizuji a spolupracuji s hodně lidmi najednou, jsem se naučila po nich vyžadovat jenom to nejnutnější, ale o to víc mě naštve, že i přesto, jak moc se snažím jim to zjednodušit, někteří nejsou schopni splnit i to málo.

A bytostně nesnáším, když se někým mluvím a on mi ani gestem nedá najevo, že mě vnímá. A když někdo neodpovídá na SMS, ICQ, apod. Věta OK, nemám čas nebo moment přece nikomu neublíží. Takže jsme se nakonec přece jenom dostali k tomu, co mě spolehlivě naštve. Ale ono já své naštvání už nedávám tolik najevo. Přijde mi, že čím jsem starší, tím víc věcí dokážu akceptovat a přejít, než vybuchnu.

Věcí na uklidnění je hodně. Mám pár písniček, které mi vykouzlí úsměv na tváři pokaždé, když je slyším. Pak se uklidňuju a odpočívám u sledování zahraničních seriálů (jsem hodně velký fanda) a čtením knih. Někdy k uklidnění potřebuju naopak trochu fyzické námahy a endorfinů. Když už je nejhůř, zavolám přátelům.

4) Existuje nějaké motto, u kterého bys na sto procent mohla říct: „No jasně, takhle žiju a tohle jsem já“?

Nikdy neříkej nikdy. Co můžeš v práci udělat hned, odlož na zítřek. Život je otázkou priorit.

5) Co pokládáš za svůj největší dosavadní úspěch a je něco, co bys chtěla – kdybys měla šanci – změnit?

Moc jsem toho ještě v životě nedokázala a něco, co jsem dokázala nebo mám, není až tak úplně mým přičiněním. Za čistě svůj největší úspěch zatím považuju získání inženýrského titulu. Bylo to hodně těžké. Ale jsem taky ráda, že už teď mám svou vlastní střechu nad hlavou a nejsem více méně závislá na rodičích. Ale tu střechu mám právě díky tátovi. Díky kterému budu ale asi taky brzo mít první šediny.

Už jsem o tom párkrát přemýšlela, jestli bych chtěla něco změnit. Nemám na triku ještě žádné závazky nebo povinnosti, takže bych se klidně vrátila v čase zpět. Nevím, jestli bych pak něco měnila, ale chtěla třeba prožít znovu svůj život s tím, aby mi v hlavě zůstalo všechno, co tam teď mám. Bylo by zajímavé sledovat, co udělám stejně a co ne.

6) Studuješ chemii, proč zrovna ji?

Chemie je přece bezva. A je to proto, že už na základce mě nikdy nebavil český jazyk ani žádné jiné humanitní předměty, na které jsem se opravdu musela učit. Chemie mi šla sama a byla to zábava. O rok výš jsem měla spolužáka, který mě brával do kabinetu chemie místo normálních hodin a já tam poprvé objevovala „svět“. Zkoumali jsme x let staré lahvičky s podivným obsahem, tavili síru a podobné věci. To byla pravá škola hrou. Takže asi proto. Každému rodiči doporučuji koupit svému dítku Malého chemika.

7) Jak ses dostala k psaní povídek a co se ti píše lépe? Příběhy postav, u kterých je už charakter vymyšlený, nebo spíš tabula rasa? (malá reklama musí být)

Tak po té, co jsi mi vysvětlila, co znamená v překladu výraz tabula rasa, na to už můžu odpovědět. U Zlomených upířích duší jsem si vypůjčila všechny hotové charaktery a trochu si s nimi pohrála. Tu a tam jsem jim přidala nějaké vlastnosti, aby byli přesně takoví, jaké jsem je chtěla mít. Jinak jsou v podstatě stejní. Ale myslím, že mi to u tak rozsáhlé povídky, jakou jsou ZUD, asi na delší čas stačilo. Teď už si asi budu vytvářet spíš svoje postavy. Vlastně už jsem začala. Ugly je prostě Ugly a nikdo nemůže popřít, že je jedinečný a jenom můj. A Sfingy. Občas jí ho půjčuji na hlídání, když už mi přerůstá přes hlavu. A u hrdinů z povídky Jméno není všechno! už jsou stejná jenom jména. Ty holky jsou totiž celá já. Teď v současnosti si myslím, že se začínám dostávat do fáze, kdy moje další věci budou patřit už spíše na BH. A možná taky ne. Kdo ví, co bude pak (mimochodem, tohle je moc krásná písnička).

(Poznámka: Zajímala mě ta písnička, vás nejspíš také, takže tadá! Ok, ok... Utišíme se a pokračujeme...)

Psaní povídek předcházelo čtení. Hodně dlouhou dobu. Až pak, když jsem viděla, co všechno jste schopné vykouzlit, jsem si řekla, že by bylo fajn přenést něco málo z mojí hlavy taky na papír a stvořit si vlastní povídku. Pak následovalo čekání, jestli se to bude adminkám líbit a další čekání, zda to bude mít úspěch i u čtenářů. Občas jsou to nervy. Zjistila jsem, že tohle volné psaní mě neskutečně baví. Když mě do toho nikdo nenutí jako ve škole.

8) Jakou domácí práci ze srdce nenávidíš?

Žehlení

9) Každý si vysnil svou budoucnost, nebo o ni průběžně sní. Jak by měla vypadat ta tvá podle tvých představ?

Na rovinu říkám, že všechno, co bych si přála, tady psát nechci ani nebudu. Ale něco snad prozradit můžu. Nemám žádné velké ambice. Nechci upadnout do stereotypu, ať už se jedná o práci nebo život. Nestojím o nic jiného a menšího než je prima muž a dvě děti, pěkný domov, společně trávený čas různorodými aktivitami a pár dobrých přátel. Chci mít prostě koho milovat a někoho, kdo bude milovat mě. A k tomu práci, která mě bude bavit a bude rozmanitá. Jestli je něco, čeho se fakt bojím, je to stereotyp a nuda.

10) Nemůžu si pomoct a snad se nebudeš moc zlobit, ale je po období podzimních chřipek. Máš nějaký zaručený lék, jak se té potvory zbavit?

To ty jsi potvora! Kdybychom tohle už spolu neřešily, že? Ale ano, mám. Můj zaručený lék je pořádně to vypotit s mužem v posteli. Pak jsem schopná ráno vyskočit a cítit se jako rybička.

Problém je, že já zásadně chřipky nemám, spíše angíny. Teď doufám, že žádnou nechytnu, protože v nejbližším okolí není žádný lék.

11)Tomuhle se říká malá rychlosmršť, takže: Nejoblíbenější filmová hláška? Oblíbená barva? Oblíbené jídlo? Místo? Už tě štvu?

Zoubky!

Modrá, tmavě fialová, černá

Špagety se sýrem a kečupem, krvavý steak a pravá italská pizza

Sjezdovky ve Val di Fiemme, u sebe doma. Ale oblíbené místo je každé, kde jsem spokojená a šťastná.

Ne, neštveš.

To už je konec?

Tak pa.

Ne, to je pro tebe teprve začátek, milá Týnko.

Shrnutí Linfe

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

32)   (16.11.2010 19:29)

To neva. Aspoň něco spíš ty promiň, že tu vymýšlím tak natvrdlý otázky

Linfe

31)  Linfe (16.11.2010 19:26)

Uf no, na to je dost těžké odpovědět. Mám hodně ráda jedničku, pro tu kouzelnou pohádkovost, kterou ten příběh má. A pak mám hodně ráda i čtyřku, pětku a šestku. Z čehož si vydedukuješ co nejsou mé až tak oblíbené díly. Ale konkrétně jeden vybrat neumím, promiň.

30)   (16.11.2010 19:23)

Ha! Ještě jsem jednu vymyslel! Sice je taky nenormální, ale...
Který díl Harryho Pottera máš nejraději? a proč?
Páni, asi by mě vážně měli někam odvést...
Díky

29)   (16.11.2010 18:36)

Jo, četl jsem - protože sám čtyři chovám - , že jejich pěstování je úplně naopak než u normálních kaktusů. Takže ván. kaktus chce málo slunce, více vody...
Jinak díky za odpoveď

Linfe

28)  Linfe (16.11.2010 18:06)

S kaktusy je trochu potíž 1) jsem jeden pokud si pamatuju v mládí zabila a 2) mi přijdou zákeřný, když píchají.

Takže sama bych si ho nekoupila a jinak mi nevadí. A vlastně takovej vánoční kaktus mám ráda, ale to bude asi nějaká kaktusová vyjímka. :D

27)   (16.11.2010 16:16)

Ale jo! Něco bych měl...
Máš ráda kaktusy? A jestli ano/ne proč?
Blbost , ale co
Díky:D

26)  Iwka (16.11.2010 15:07)

Skvělé otázky i odpovědi, konečně se někdo rozepsal:)

25)   (16.11.2010 14:48)

Písnička ehm... promiň
Ale opět nemám žádnou - normální - otázku!
Slvšlý rozhovor, milé pisatelky

Linfe

24)  Linfe (15.11.2010 23:08)

Rose zrovna v tvém případě bych se mě tak trochu děsila Ale taky doufám, že se ještě někdy potkáme. Neměla jsem prostor zjistit toho na srazu tolik, kolik bych chtěla ;)

Rosalie7

23)  Rosalie7 (15.11.2010 23:06)

Krásný rozhovor, děvčata. Já momentálně nemám so dodat(pak, že jsem zvědavá...)
Jen mě udivuje, kolik toho máme společného...(teď ses lekla, co? )

Linfe

22)  Linfe (15.11.2010 22:45)

Lipi, už jsem si říkala, kdy na mě vyrukuješ. Olympie je bezva sjezdovka, na lyžích je pro mě v pohodě a krásně dlouhá až dolů. Na snowboardu se na ní jaksi ještě neodzvážím. Když jsem na ní, vždycky si říkám jak ten magor Bauer to může běhat na běžkách v opačném směru :D Bombardino je hnus a oboje s čokoládou je to strašně přeslazené, ale čokoládu si jednou dvakrát za týden dám. Nejraději mame Oberregen. Kavárnu nikterak nepreferuji. Moc ráda mám Popokafepetl v Lucerně, Coffe Heaven i Starbucks. Nejoblíbenější káva je rozhodně malinové latté od Starbucks.

Lipi4

21)  Lipi4 (15.11.2010 22:33)

Mibel , dokonale jsi jí vyzpovídala :D .. . .. . .. .Jen mě tak napadá .. ., že výjmečně asi nebudu mít žádnou otázku

Linfe , Týnko není pravda, že jsi nezajímavý člověk, jelikož ty seš jedinečná a originální tím pádem i velice zajímavá
Ale když už jsi zmínila Itálii a lokalitu Val di Fiemme , tak se nemůžu nezeptat, co jsi říkala na černou Olympii (Alpe Cermis)? :D :D
Ve kterém středisku mají nejlepší čokoládu a Bombardino?:D
Který z lyž. areálu ve zmíněné lokalitě máš nejoblíbenější?
A ještě mě napadla jedna malinkatá otázečka (vlastně dvě) . .. . Kterou kavárnu (typ) preferuješ? A oblíbená káva?

Linfe

20)  Linfe (15.11.2010 22:31)

Ahoj Sandro,

1) zima
2) mléko
3) smutný film, ježíš to se těžko popisuje. Já u filmů často brečím. Čím jsem starší tím víc. Ale včera jsem třeba viděla Zakletý v čase a to se mi moc líbilo. U Happy Feeta jsem taky smutnila když uvíznul na té lodi. Nejvíc mě pobavil např. Jako kočky a psi 2, Hilliwood show z poslední doby.
4) Ma tuhle otázku ti nedokážu tak úplně odpovědět. Moje sbírka hudby je obrovská. A když myslím obrovská, myslím to vážně. Zeptej se Sfingy. Úplně obecně mám ráda rock a heavy metal, ale mám i spoustu jiných věcí. V poslední době mám ráda hodne pouze klavírní skladby napr. od Jona Schmidta.
5) A proč ne? No přece, abyste měli co číst. Život není peříčko
6) Damon a protože je to ten spravnej s drzej chlap.

19)  Sandra (15.11.2010 22:13)

Á aj ty máš rada VD. Tak Damon alebo Stefan a prečo?

18)  Sandra (15.11.2010 22:11)

Tak na začiatok úžasne píšeš! Tak:
1) Zima alebo teplo?
2) Krv či mlieko?
3) Aký je tvoj obľúbený smutný film? A naopak ktorý ťa najviac pobavil?
4) Čo rada počúvaš?
A nakoniec, prečo si preboha, tak veľmi trápila hrdinov v Zlomených upířích duší?

Linfe

17)  Linfe (15.11.2010 22:02)

Bos, co by se mělo stat? pošli mi mail, to nebudeme řešit tady

Já bych chtěla žít asi v téhle době, protože jsem takový technický typ. Neobešla bych se bez svého mobilu a počítače a Kindla a iPoda. A kdybych byla v budoucnosti, tak by technický pokrok mohl být už dál a já bych se nechytla.

Takže bych se ráda podívala všude, ale žít bych chtěla dnes. ;)

Bosorka

16)  Bosorka (15.11.2010 21:52)

Linfe tak jsem to udělala a čekám, co se stane

Stejně se ještě zeptám - V jaké době bys chtěla žít? Nebo bys měla možnost cestovat časem - kam by ses vydala?

Bosorka

15)  Bosorka (15.11.2010 21:43)

Jsem, dokonce už má i nainstalované ICQ, ale neboť mě tato technika nemá ráda, tak mě to nechce registrovat - heslo to chce v latince a tu já prý nemám! Určitě ji mám a ono mě to jen nemá rádo!!!!

Linfe

14)  Linfe (15.11.2010 21:42)

Bye, díky za pochvalu, ale nevím jestli je to zodpovědností, spíš mi přijde, že nejsem moc zajímavej člověk na to, aby se ho někdo na něco ptal. Na setkání se těším klidně i soukromé pokud budeš potřebovat někdy pauzu. ;)

Linfe

13)  Linfe (15.11.2010 21:41)

Bos, no jasně že váháš. Já s tím počítám, po minulém víkendu je spolehlivě otestováno, že se ke mně pohodlně vejdou až 4 další lidi :-) Bos si teď na majlíku?

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse - poster