Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/thumbs/Kris%20black.jpg

Trochu oddychová povídka.

Co kdyby Bella... Víte co, přečtěte si to;).

 


 

 

Probouzela jsem se s pořádnou kocovinou.

I když očividně nejen s ní.

„Ahoj,“ ozvalo se vedle mě tiše. „Bello,“ dodal po krátkém zaváhání.

Vedl jedna nula. Mně trvalo skoro minutu, než jsem si na to jeho divné jméno vzpomněla. A to ještě oklikou přes Jane Austenovou, kterou jsem při večerním seznamování zneužila jako pomůcku pro svou děravou hlavu.

„No, ahoj, Edwarde. Ty jsi ještě tady?“ Ne, tohle nebylo slušné. Ale mnohem neslušnější bylo, že se nevypařil někdy nad ránem. Jak si to teď představuje? Dá si sprchu, kafe, nechá si připravit sendvič do krabičky a zamává mi od branky?

Trapas. Zřejmě mu nikdo nevysvětlil pravidla sexu na jednu noc. Tahle myšlenka protlačila mezi údery usilovně pracujících permoníků v mé hlavě několik útržkovitých vzpomínek.

Jeho překvapený výraz, když jsem ho pozvala nahoru. Jeho zaváhání, když pochopil, že pivo je jen jiný výraz pro Pojďme tenhle fajn večer dokončit v posteli. Jeho nejistotu, když jsem zručně rozepnula celou sadu knoflíků na té jeho pekelně drahé košili. Jeho úžas, když jsem spustila ramínka svých šatů a jediným zavrtěním boků se před ním ocitla nahá.

A to další…

Uf! Najednou jsem si nebyla jistá, jestli se se mnou můj pronajatý pokoj točí kvůli zbytkovému alkoholu nebo to způsobuje vzpomínka na to, jak rychle se jeho počáteční milá neohrabanost měnila v dravý proud, který mě chytil a po pár hodinách vyhodil na břeh úplně zničenou.

Kvůli objektivitě nutno dodat, že velmi příjemně zničenou.

Zatajila jsem dech. Připadalo mi, že vedle mě strnul. Ale on přeci nemůže slyšet, že mi právě hrudníkem projel dunící rychlík!

Něco mě zašimralo mezi lopatkami. Pak to postupovalo směrem k rameni. Pak zpátky mezi lopatky a po páteři velmi pomalu a systematicky níž. Další záblesk. Ano, jeho rty, jeho neskutečně jemné a přitom naprosto neúnavné rty… Permoníci někam zmizeli. A rychlík se někde stihl obrátit a znovu testoval, kolik toho můj hrudní koš vydrží.

To ráno se protáhlo. Společná sprcha. Kafe ve dvou. Sendvič potom, co jsme se nějak znovu ocitli v posteli.

U branky se otočil, ale nezamával. Neměl komu. Schovala jsem se za závěsem. Lístek, na který napsal svůj telefon, jsem roztrhala a spláchla do dřezu. Drtič odpadu pojistil neoblomnost mého rozhodnutí.

Pravidla sexu na jednu noc se někdy můžou porušit. Třeba tak, že je z toho sex i na následující ráno. Ale to je maximum. Dál to nikdy nezajde.


xxx


Říkala jsem tomu rehabilitační víkendy. S Jess jsme vybraly některý ze svých prověřených podniků – tedy jeden z těch, kde aspoň sedmdesát procent návštěvníků bylo relativně normálních a ve stejně pozitivním poměru vedly i měkké drogy nad tvrdým fetem – páteční odpoledne jsme věnovaly přípravě – vlasy, boty, šaty, a kolem desáté jedenácté večer jsme vyrážely.

V Chicagu to žilo. Při vzpomínce na Forks jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo plakat. Tak absurdní to srovnání bylo. Chicago mělo vlastně jen jednu nevýhodu. Zdejší univerzitu jsem si vybrala ještě společně s Mikem. A na střední jsme spolu chodili tak dlouho, že i naše zájmy se prolnuly. Zpočátku ten plán zněl jako legrace. Jeden z jeho šílených nápadů. Během dvou let, kdy jsme z kategorie zabouchnutí puberťáci přešli do fáze vážný vztah, se ale z legrácky stala naše budoucnost. Společná budoucnost. Právnická kancelář Newton a Newtonová. Našli jsme tisíc důvodů, proč to bude skvělé.

Tím hlavním se jevila téměř nepřetržitá blízkost toho druhého.

Na večírku po závěrečných zkouškách ho Lauren potkala cestou ze záchodků. Moc toho nevypil, i když se později pokoušel uvádět alkohol jako polehčující okolnost a mlel taky něco o presumpci neviny. Jenže já se neplánovaně stala očitým svědkem, a i když jsem z toho neměla radost, nakonec jsem vypovídala před porotou.

Rozdal si to s ní v Malloryovic přeplácané koupelně, kde se ani neobtěžovali zamknout. V tom domě bylo asi šest koupelen a večírku se účastnilo skoro sto lidí. Žádný právní termín nedokázal vysvětlit fakt, že jsem jim tam v nejlepším vpadla zrovna já.

Když se přehnala vlna největšího vzteku a křivdy, dohodli jsme se, že budeme schopní neničit si navzájem život. Jinými slovy – že se na stejné vysoké nezavraždíme. Já neměla moc na vybranou – dostala jsem stipendium. Jemu studia platili rodiče; zdálo se mi fér nechat ho vlastními duševními silami přijít na možnost přihlásit se někam jinam.

Zřejmě jsem ho celé ty roky přeceňovala.

Nejen, že se nepřihlásil jinam – kachna Malloryová si zařídila přestup do Chicaga, aby mu mohla být nablízku.

Sice nechodila na práva, ale i tak jsem je spolu vídala nechutně často. Bolestně často. K zblití často.

Jak se jeden přiopilý úlet mohl změnit ve vztah? Co jsem udělala špatně? Jasně, ve srovnání s Lauren odpovídaly moje zkušenosti patnáctileté skoropanně. Jenže ten, kdo ze mě měl udělat zkušenou, byl Mike. Takže pokud jsem nebyla dost dobrá, zvoral to on!

Tyhle ubohé úvahy se pokoušely překřičet jediný prostý fakt. Pro Mika jsem prostě byla jen první láska, která vyprchala jako levné šampaňské. Najednou se mi zdálo, že vedle Lauren chvílemi vypadá jako opravdový chlap. Když jsem se topila v jeho modrých očích na úzké posteli v mém dívčím pokojíčku, pořád jsem viděla toho kluka, který mi zamotal hlavu chvíli po mých čtrnáctých narozeninách. Přenesla bych se přes to někdy?

Tyhle rádoby filosofické kecy mi šly, pokud jsem ho nepotkala. V tu chvíli se rozum zase vypnul a znovu to jenom bolelo. Hrozně, hrozně moc. Děsilo mě, že ani po půl roce to vůbec nepolevovalo.

A pak přišla Jessica s tím nápadem. Léčba šokem. Jsem příliš nezkušená? Tak mi pár zkušeností zařídíme. Vypadá Lauren jako by si sem oskočila z Los Angeles? Já budu vypadat jako hlavní hvězda z titulky FHM. Nebo tak něco.

Jessica si mě vzala do parády. Něco to stálo, ale výsledek byl úžasný. Při první testovací návštěvě jednoho menšího klubu v Down Townu jsem neměla čas trápit se tím, jak se budu seznamovat a o čem budu konverzovat. Další den Jessica usoudila, že tohle byl pro mě příliš malý píseček.

A tak začala naše spanilá jízda po vyhlášených chicagských podnicích. Nevím, jak to Jess dělala, ale brzy nás vyhazovači znali jménem a bez problémů nás pouštěli přednostně dovnitř.

Moje první rande na jednu noc dopadlo skvěle – ten kluk pořád opakoval, jak jsem úžasná; nijak netlačil na pilu a ani se mě nepokoušel moc opít nebo zdrogovat. Když jsem se mu potom rozbrečela na rameni, že to dělám kvůli svému bývalému, další dvě hodiny mě utěšoval a větu o mojí úžasnosti prokládal tvrzením, že můj bývalý musí být naprostý idiot s koulema velikosti lískových oříšků.

Ne že by mi druhý den bylo líp. Ale nějaký normální vztah vzhledem ke stavu mého srdce nepřipadal v nejbližších asi tak padesáti letech v úvahu, a tak hrát tuhle hru na blízkost se zdálo jako dobrá a vlastně i celkem zábavná alternativa.

Edward Cullen se mi to zřejmě rozhodl pokazit.

Mělo mě to napadnout hned, když se v Two Diamonds objevili.

On a dva další hezouni, kteří nejen vypadali, ale hlavně se tvářili jako jeho bodyguardi. Vešli ve chvíli, kdy jsme to s Jess už pořádně rozjely na parketu. No teda… Rozjela to hlavně ona, já si sice mohla natáhnout skvělé šaty a podmalovat oči, ale s mou fyzickou zdatností se zázraky dělat nedaly. Nicméně jsme jejich příchod nemohly nezaznamenat. Snad i Lady Gaga uprostřed písničky vydechla úžasem.

Dokonalost krát tři. Asi tak nějak vypadali. O hodinu později bylo jasné, že jsou gayové nebo teroristi, kteří mezi nás za chvíli hodí bombu. Jinak se nedalo vysvětlit, že ignorují ten oblak estrogenu, který kolem nich postupně houstnul – tak, jak se procesí přítomných krasavic procházelo kolem baru v místě, kde ti tři ucucávali svoje zteplalé pivo.

Nepochopila jsem, kde vzala Jess drzost oslovit zrovna toho nejhezčího. Najednou stála před ním, prsa jen milimetr od jeho vypracovaného hrudníku a nadšeně štěbetala:

„Ahoj, vážně ti nepřijde trapný, že po tom minulým týdnu nezajdeš Bellu ani pozdravit?“ Její výraz byl v naprostém rozporu s tím, co říkala. Nebo co se snažila říct. Usmívala se jako čerstvá vítězka loterie. Co mě ale opravdu šokovalo, byla jeho reakce. Žádný přezíravý úšklebek, nic ve stylu Odpal bejby. Vypadal – nejistě? Chvíli snad dokonce vyděšeně. Jako by měl odnést babičce léky a zapomněl na to.

Ale to už ho Jess popadla za ruku a táhla k našemu boxu. Tedy – chtěla táhnout. Nepohnul se ani o milimetr. Pak jsem si ale všimla, že jeho kámoši na sebe mrkli a ten tmavovlasý ramenatý zatlačil Jessičině oběti mezi lopatky. Nevěřícně se k němu otočil. Tmavovlasý mu něco rychle pošeptal a hezoun se skutečně nechal odvléct ke mně.

„Ahoj.“ Zdálo se mi to, nebo naznačil nepatrnou úklonu?

„Tys byl minulý semestr v Japonsku?“ neodpustila jsem si. Cvičení dělá mistra a já za těch pár měsíců, co se ze mě stala drsná holka, zvládla obstojně tyhle oražený řeči, jak to nazývala Jessica.

„Minulý ne, ale…“ zarazil se vteřinu předtím, než jsem se rozesmála. A zase reagoval nečekaně. Usmál se a konečně se zdálo, že se trochu uvolnil.

„Smím?“ ukázal na volné místo vedle mě. „A chceš?“ nenechala jsem ho vydechnout. Zůstal stát a na chvilku se mi pozorně zadíval do očí. „Jo, myslím, že chci,“ řekl naprosto vážně a úplně mě tím rozhodil. Brzy jsem se ale srovnala. Pár koktejlů, dokonce mě vytáhl na další tanec – a tančil vážně úžasně, a překvapivě příjemné povídání. Podezřívala jsem ho, že mě snad skutečně poslouchá. Že ho snad opravdu zajímá obsah mých slov.

Večer hrozně rychle utekl. Jeho kamarádi se rozloučili už dávno; Jessica se věnovala svému kolegovi z ročníku, kterého měla po ruce vždy, když se nic jiného nezadařilo.

Edward mi nabídl odvoz. V taxíku jsem se přistihla, že mi vadí, že se celý večer o nic nepokusil. Polkla jsem a připomněla si věty pro tyhle případy. Netušila jsem, proč mi připadají trapnější než jindy.

„Ewarde?“ řekla jsem tak potichu, aby se ke mně musel naklonit.

„Ano?“ reagoval zdvořile a skutečně přiblížil ucho k mým ústům.

„Byl to hezký večer,“ vydechla jsem mu na citlivou kůži na krku a zároveň pomalu vzala jeho ruku a položila si ji na koleno. Spokojeně jsem zaznamenala, že nejdřív naprosto strnul, a pak se prudce nadechl. Ale neodtáhl se. Jen pootočil hlavu tak, že naše ústa teď byla naproti sobě. A hrozně blízko. I když pořád ne dost blízko.

„Moc hezký, Bello,“ řekl moje jméno tak, jako by si dal do pusy lízátko se svou oblíbenou příchutí. Teď jsem to byla já, kdo potřeboval prudký nádech. Při té příležitosti jsem dostala neředěnou dávku jeho vůně přímo na jazyk. Ach můj… Přešla mě chuť na další řeči. Nevěděla jsem jak, ale najednou jsem ho pevně držela za krk a jediným pohybem si ho přitáhla k sobě. Chutnal ještě líp, než voněl. Mnohem, mnohem líp.

Neodtáhl se. Naopak.

A nechal se pozvat nahoru a i když očividně netušil, co se od něj čeká, bez reptání se přizpůsobil. Porušil pravidla, když zůstal do rána. Nechal mi na sebe telefon.

Edward Cullen vlastně dělal všechno úplně naopak, než normální kluci jeho věku.

Tak proč se celý další měsíc o nic nepokusil?

Proč v tomhle musel být normální?

Copak jemu ten měsíc nepřipadal tak nemožně dlouhý jako mně?

 

 

Little crazy 2/2 (závěr)

 

 

povídky od ambry

 


Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2

Bosorka

15)  Bosorka (13.03.2011 16:42)

Ambro ty mě zlikviduješ! Doufám, že pokračování bude brzy, abych opět neumusela šílet a škemrat o pokračování další povídky ;) .
PS: Co stehy? Už se zahojily? ;)

LadyLilianne

14)  LadyLilianne (13.03.2011 15:50)

no-ty-si-robíš-srandu?
to bolo úplne geniálne! rýchlo pokračovanie, lebo sa asi pokockám alebo čo...

13)  maggie (13.03.2011 11:17)

jo! ambro, opět válíš!

tohle je krásná oddychovka, edward, který je sice nejistý, ale pak se změní v dravý proud....úúúúííííí
líbí se mi, že tady neni tak zpátečnický jako originál

má poklona

Anna43474

12)  Anna43474 (13.03.2011 10:53)

Skvělý nápad!!! Vážně úžasná oddychovka, která má všechno, co mít má
TKSATVO

11)  Adriana (13.03.2011 08:12)

super, super a ještě jednou super! Nemůžu se dočkat dalšího dílku

10)  Tery (13.03.2011 01:50)

Jo tak tohle se mi strašně moc líbilo.... Jasně, kdo jinej byl vždcky jiný než nás Edíííííííík Byl to luxusní, bombastický díl, sice si Naší belu ze stímvka takhle nedokážu představit ale tohle je FF ne? proste skvěléééééééé
jo a mimochodem koule jako lískové oříšky?

Ewik

9)  Ewik (13.03.2011 01:03)

Dokonalé!

HMR

8)  HMR (13.03.2011 00:50)

Co je "brzy"? A oddychová? Jak jsi to myslela? Já tedy rozhodně neoddychuju, ne, ne!!!

Yasmini

7)  Yasmini (12.03.2011 23:37)

Aaaaaaaaaaaa!!!
Doufám, že velmi brzy. Dokonalé Ambři.

Y.

eMuska

6)  eMuska (12.03.2011 23:34)

Ach nervy! Tak to je teda, Belline úžasné úvahy, Edwardovo kazenie pravidiel.. Neuveriteľné, s úžasom som sledovala písmenká a v hlave sa mi premietal film. Echm. Film hodný Oscara, vďaka tebe. Dúfam, že pokračovanie bude už zajtra...
Jo a ten mesiac - blázni! On čaká, že sa ozve ona, ona zas, že on... Hm, hrdosť je sviňa! Ale aj tak sa je nevzdám!
úúúžas!

Kristiana

5)  Kristiana (12.03.2011 23:00)

Místy pěkně žhavá oddchovka
Taky bych se ráda nechala chytit dravým proudem v podobě Edwarda
Dokonalý Snad se pokračování dočkáme brzy.

Abera

4)  Abera (12.03.2011 23:00)

Nebraska

3)  Nebraska (12.03.2011 22:45)

Newton a Newtonová byl blbej nápad, jen jsem si to přečetla! Pakoši! Ale Lauren mě stejně nakrkla
A Eda, hmm, jakže to bylo? dravý proud, který mě chytil a po pár hodinách vyhodil na břeh úplně zničenou. - jo, tak to bych si nechala líbat. Líbit, tedy, samozřejmě
řekl moje jméno tak, jako by si dal do pusy lízátko se svou oblíbenou příchutí. !
Jsem zvědavá, co dravý proud provede dál

2)   (12.03.2011 22:41)

Podezřívala jsem ho, že mě snad skutečně poslouchá.
Ou jééé
Perfektná oddychovka. Tú pesničku som ešte dovčera nemusela, ale dnes sa mi zapáčila:D
To Japonsko bolo kruté A takisto aj ten koniec. Že všetko robil opačne To bolo proste také sladké. Už aby tu bolo pokračovanie

Joana

1)  Joana (12.03.2011 22:27)

Jo, Edwarde, koukej naklusat! Bella by potřebovala jednak zase trochu unavit a jednak konečně přestat s chlápky na jednu noc, přeci jen zde existuje riziko pohlavně přenosných chorob. A Mike nestojí za to, aby jí zkazil navždy pohled na vztah delší než... deset hodin?

«   1 2

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse B+E