Sekce

Galerie

/gallery/6-bravo1.jpg

Rozhovor pro německé BRAVO.

Cool, odvážná - a kouzelně krásná. Jako Sněhurka v novém trháku Snow White and the Huntsman ukazuje Kristen Stewart vlastnosti opravdové hrdinky, když vyzve na boj zlou královnu Ravennu a temný les. Perfektní role pro tuhle dvaadvacetiletou dívku! Protože Kristen není bojovník jenom na place, během rozhovoru pro BRAVO dokazuje, že je opravdovou hollywoodskou rebelkou. "Tenhle business mě štve!" prozradila.

Že tato herečka není průměrnou glamour princeznou mi došlo už v minutě, kdy jsem se s ní setkala pro náš rozhovor v luxusním hotelu Ritz Carlton v Berlíně (200 eur za noc). Namísto sexy šatů a lodiček má na sobě kožené holinky, vínové džíny, jednoduchý top a černou džínovou bundu. Tato kráska si sotva kdy dá make-up a její vlasy jsou ležérní. Rychle si uvědomím: Je sama se sebou spokojená a má svou vlastní hlavu.

Obléká se, dělá a říká si, co chce, a to je důvod, proč jí v nablýskaném světě Hollywoodu přisoudili špatnou pověst outsidera. Někdy je dokonce popisována jako "neslušná" a "ve špatné náladě". Její přítel a Twilight kolega Robert Pattinson brání svoji životní lásku a říká: "Lidi už se rozhodli, jak ji budou vnímat. Nezáleží na tom, kolikrát se usměje, vždycky si najdou fotku, kde se neusmívá." Pravda! V reálu je maličká herečka velmi příjemná a neustále se usmívá. 165 cm vysoká superhvězda je samozřejmě pyšná na svou roli ve 140 milionů dolarů drahé adaptaci slavné pohádky. Citlivá Bella z Twilight se přeměnila v neústupnou hrdinku - a odvahu ukazuje i ve skutečném světě…

Co sis užila z natáčení Sněhurky nejvíc?

Boje s mečem! (směje se) Musím říct, že už být na place bylo jako žít v pohádce. Svět, který Rupert (režisér) vytvořil je neuvěřitelně krásný.

Věřila jsi mu hned v první moment? Byl to přeci jeho první film! Předtím dělal jenom televizní reklamy…

Věděla jsem, že je to ten pravý režisér už poprvé, kdy jsem se s ním sešla. Myslím si, že je velmi důležité dát novým talentům nějakou "moc".

Proč?

Protože čas od času je dobré riskovat a být odvážný. To se v Hollywoodu skoro nestane. Je to otravný! Podívejte se na Francii - natočili Intouchables. Díky dobrému příběhu byl ten film ohromným úspěchem. Přijde mi, že všechny ostatní země dělají oduševnělé filmy, jenom hollywoodští bossové neustále přemýšlí, kolik to může vydělat!

Co pro tebe osobně znamená mít odvahu?

Být vždycky upřímný! Všichni máme něco jako morální kompas, abychom věděli, co je správné a co je špatné. A to musíte poslouchat. Dokonce si myslím, že je lehčí být upřímný [než falešný], protože se nemusím stydět za svoje činy a svá slova. Můj názor je, že díky upřímnosti je život lepší!

Ve filmu Snow White and the Hunstman chce zlá královna být vždycky perfektní, krásná a nejlepší. Připomíná ti to show business?

Naprosto! Tady je příklad z posledních dní: Byla jsem veřejně kritizována za nošení tenisek na akcích, zatímco všechny ostatní ženy měly podpatky. Nikoho nezajímá, že jsem si vyvrkla kotník a byla v bolestech. Já NOSÍM tyhle věci [podpatky] na focení a úplně chápu, že hezké šaty vypadají lépe s podpatky. Ale když se mám pak setkat s fanoušky, sundám je a vezmu si kecky. Nechci trpět bolestí, když se jdu podepisovat fanouškům a někteří lidé v Hollywoodu to prostě nechápou. Otravují mě ohledně toho, jak se oblékám, protože nedělám to, co bych podle nich dělat měla… Ale život je o něčem úplně jiném než o oblečení.

Tvoji fanoušci si, zdá se, myslí to samé…

A to je na tom to skvělý! Nemohla jsem si přát lepší fanoušky, než mladé lidi. Jsou upřímní a v pohodě. Ještě nebyli otráveni jedem Hollywoodu a jeho ideálem krásy. Nevidí ten cirkus, co se jim předkládá, chtějí vidět reálné lidi… opravdovou Kristen.

Je tohle důvod, proč ráda hraješ silné hrdiny?

Ano. Co se týče vybírání filmů, poslouchám své srdce. A přesně díky tomuhle typu rolí se mě pořád někdo ptá, co dělá ženu silnou.

A jaká je tvoje odpověď?

Vezměme si Snow White and the Huntsman za příklad: co mě na té postavě okamžitě fascinovalo, bylo… Ten film je o akci a velkých bitvách, ale Sněhurka pořád zůstává stejnou dívkou. A dokazuje, že i jako drobná žena můžete dosáhnout velkých věcí. Jak? Tím, že zůstanete věrná tomu, co jste a věříte v sebe samu - to je přesně ta síla, kterou by měly ženy vlastnit. Sněhurka není silná kvůli tomu, že přepere dvoumetrové válečníky, ale protože zůstává sama sebou a nenechává se ovlivnit ostatními.

Měla jsi v dětství oblíbenou pohádku?

Mamka mi četla The Giving Tree od Shel Silverstein. Ale musím přiznat, že jsem se začala dívat na filmy už v útlém věku. I na filmy, které nebyly pro děti (směje se) jako Osvícení nebo Taxikář. Můj oblíbený film byla Kniha džunglí. A taky se mi hrozně líbil Medvídek Pú.

Jak by vypadala tvoje vysněná role?

Ráda bych hrála někoho, s kým bych nemohla ztotožnit. Zatím jsem vždycky měla se svojí postavou speciální pouto. Miluju je a bráním je přede všemi, kteří je rádi nemají. Dokonce i hledám důvody, proč bych jednala jako ony, kdybych byla v jejich situaci! (směje se) Ráda bych zahrála postavu, kterou bych neměla ráda - byla by to skvělá výzva!

team-kbitch

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Janeba

5)  Janeba (21.06.2012 18:20)

...Je sama se sebou spokojená a má svou vlastní hlavu... A i proto je mi velmi sympatická!!!

Lado, děkuji za skvělý překlad!!!

Lenka

4)  Lenka (18.06.2012 23:20)

Díky za skvělý překlad.

3)  hela (18.06.2012 19:55)

je paráda že je svá a ukazuje tak mladým holčinám jaká být

Marcelle

2)  Marcelle (18.06.2012 14:36)

Díky za překlad, mám jí pořád radši, asi proto, že je svá.

1)   (18.06.2012 13:57)

ta holka je skvělá - má hlavu i srdce na pravém místě a nohy na zemi.což oceňuji nejvíc
Lado,díky za překlad - s překladačem bych asi zjistila pěkné kraviny - holt jsem špatný ročník

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek