Sekce

Galerie

/gallery/kristen_stew_perex.jpg

Objevil se nový rozhovor s Kristen, který je asi zatím nejčerstvější, protože v něm mluví o přehlídce, kterou v Paříži navštívila minulý pátek.

Kristen především o módě.

Řekneme to. Kristen Stewart pro nás vždycky byla trochu záhadou. Je herečkou, v obrovské sérii plné závislých-křičících-fanoušků, která nevypadá, že by chtěla zářit na výsluní, hlídá si své myšlenky a pocity způsobem, který o ní umožňuje psát šílenosti. Také se nezdá, že by jevila velký zájem o krásu - zatím. Nyní je tváří jedné naší oblíbené nové vůně Florabotanica od Balenciaga.

Jsme do ní tak trochu zamilovaní… A co jsme se naučili? Je přemýšlivá, ochotná zkoušet nové věci a co se týče osobního stylu, je inteligentní a sebevědomá. Což je všechno, co hledáme ve svých přátelích.

Přečtěte si, jak přes módu poznala sama sebe, o chvílích na červeném koberci a jejím nadšení z knihy Jacka Kerouaca On the Road.

V pátek jsi byla na přehlídce od Balenciaga. Jaké to bylo?

Kristen: Úžasný! Bylo to vážně neuvěřitelný.

Viděla jsi v ukazovaných modelech nějakého favorita, který k tobě opravdu promluvil?

Kristen: Byl tam ten malý bílý korzet, pod kterým se většinou nic nenosí, ale oni pod něj dali tričko a byl úžasnej! A taky některé sukně a boty - ty byly skvělý! Přijde mi, že vůbec nemusím přemýšlet o tom, co budu následující půlrok nosit, protože už je to vlastně vyřešené.

Když vidíš modely takhle, víš okamžitě, které z nich bys chtěla na červený koberec?

Kristen: Všechny ukázky, co jsem dnes viděla, definitivně patří na koberec. Žádný z těch modelů bych nemrhala něčím, co by nebylo důležité, protože všechno tady kolem bylo prostě impozantní a slušivé. Balenciaga je mimořádná. Nechci, aby to znělo povýšeně, ale myslím, že potřebujete znát sami sebe, abyste nosili šaty, které k vám doopravdy patří.

Co na módě miluju, je to, že můžete najít věci, které vás překvapí v tom, že vám pomohou odhalit skryté části sama sebe. Balenciaga tak působí jako nikdo jiný, vždycky si jejich věci užívám. Nicolas (Ghesquière) vždycky vybere ty nejlepší věci vůbec!

Když to vezmeme jinak, jak estetika Balenciaga odráží tu tvou? Co se ti líbí na Ghesquièreho návrzích?

Kristen: Myslím, že je to rovnováha - můžete vypadat opravdu pěkně, záleží na tom, který kousek si rozhodnete vzít, ale stejně tak to může být opravdu složité, abyste toho docílili. Je těžké najít značku, se kterou by to bylo jednoduché. Já vím, že to vypadá, že běžně nosím jednoduchý kusy a hodně černé, ale já mám ráda barvy! Chci říct, Nicolas do toho opravdu jde, pohrává si se vzory - jeho vzorované džíny jsou lepší než kohokoliv jiného.

Chápeme, že na sebe nechceš upozorňovat oblečením, když tě fotí tisíckrát za den, ale přemýšlela jsi někdy o tom kombinovat barvy a vzory v tom, co běžně nosíš?

Kristen: Máte pravdu, důvod, proč mě vidíte nosit obyčejné věci, je ten, že paparazzim nechci dát nic. Chodím každý den ve stejných věcech, takže nemůžou nic říct. Takže to může vypadat, že nad tím vůbec nepřemýšlím, ale nedávno jsem si dala všechny svoje věci k sobě, OCD-styl, a uspořádala je. Jak holčičí!

A možná budete překvapeni, ale mám v šatníku víc než jen bílá trička a pár džínů, vlastně mám pár fakt super hadříků! A myslím, že je začnu využívat. Čím jsem starší, cítím se víc pohodlně a nacházím se v těchhle věcech, které mě definují. Dřív to bylo vážně jen tričko a džíny, ale teď se to mění.

Ale na koberci, seš, zdá se, docela odvážná, co se týče toho, že nosíš, co se ti líbí, a bereš na sebe konvenční rizika - třeba když tě bolí noha a máš na sobě conversky k úchvatným šatům. Kde bereš tu sebejistotu?

Kristen: Je opravdu důležité, aby se vám líbilo, co máte na sobě. Je to docela poznat, když se mi nelíbí, co nosím, nebo je taky poznat, když nosím věci určené jiným. Kdykoliv, když nevypadáte nejlíp, jak jen můžete, nebo vám oblečení úplně nesedí, pravděpodobně budete pořád vypadat dobře, když se vám ty šaty líbí.

Takže tvá mantra je jednouchá: „Tohle mě dělá šťastnou, to si obleču.“?

Kristen: Jo! Někdy nemáte tu správnou náladu, když se chystáte na nějakou akci a můžete pak vypadat oblečeně-neoblečeně, ale než tam jdete, musí vaše šaty vyhovovat vaší energii. Zní to totálně sebestředně, ale funguje to.

Může to znít jako klišé, ale máš nějaké tajemství, jak nenuceně pózovat fotografům?

Kristen: Znovu - myslím si, že jde hlavně o to, jak se cítíte v tom, co máte na sobě. Ve skutečnosti mi není moc příjemné, když se fotím, takže se přes to snažím dostat. Nedávno jsem ale měla hodně záležitostí s On the Road, a byla jsem neuvěřitelně v pohodě, ne protože jsem hrdá na sebe, ale protože jsem hrdá na všechny, kteří na filmu dělali, i na to, že jsem mohla být součástí téhle party. Takže si myslím, že tajemství, jak se nechat dobře nafotit, je mít pro to dobrý důvod. Jen se nehrb, holka! Vím, že je to zvláštní, když to říkám já, ale je to pravda.

Všichni se hrozně těšíme na On the Road! Byla jsi vždycky fanoušek Kerouaca?

Kristen: Četla jsem On the Road, když jsem byla nováčkem na střední, a Waltera (Sallese, režiséra filmu) jsem potkala, když mi bylo sedmnáct. Vím, že jsem to řekla už mnohokrát, ale opravdu to už v tu dobu byla moje oblíbená kniha, byla jsem jí posedlá. Milovala jsem ta slova, tolik zatraceně dobrých slov - opravdu se mi líbila, nebyla obalená a to tomu příběhu tak nějak ještě něco dodávalo.

Je to opravdu těžké vysvětlit. Byla jsem jako: „Musím najít takové lidi!" Vážně jsem se chtěla obklopit lidmi, kteří vás opravdu popostrčí. Když jsem potkala Waltera, byla jsem mladší než postava v knize a nedokázala jsem si představit sebe v samotném příběhu. Ale přistupovala jsme k tomu zhruba tak: „Udělám cokoliv!", a když jsem konečně tuhle roli dostala, váhala jsem: „Jsi si jistý? Je mi sedmnáct!" Naštěstí jsem měla pár let na to dospět. Bylo mi dvacet, když jsme začali natáčet. Ale fanouškem jsem někdy od čtrnácti nebo patnácti let.

Jsi tváří parfému Florabotanica od Balenciaga, a my zbožňujeme ten nebezpečný prvek v tradiční květinové vůni. Jak se cítíš, když ho nosíš?

Kristen: Nikdy dřív jsem se příliš nevoněla, ale myslím, že je to stejné, jak už jsem před chvílí řekla, když jste starší a nacházíte styl oblečení, které vás definuje - není to povrchní, je to kreativní - a v tomhle je to stejné. I parfém vám může pomoct najít část sebe.

Obvykle bych květinové vůni nefandila. Ale tohle je opravdu hřejivá vůně. Je mnohem nebezpečnější, než byste od květinového parfému očekávali, ale to se asi očekávalo - když se jedná o Balenciaga vůni, nečekáte babiččin parfém. Rozhodně nebudu lhát, když řeknu, že se mi líbí!

To je jedině bonus!

Kristen: Eh, ani netušíte jaký.

Když jsi na červeném koberci, máš tendenci nechat se fotit vážná – rozhodně nejsi ta ruka-v-bok holka…

Kristen: Bože, když někdy vidím svou ruku v bok, okřiknu se: „Přestaň!“

Víme, že nejsi zrovna make-upová holka, ale máš nějaký oblíbený produkt krásy?

Kristen: Používám Proactiv – to je dobrej matroš.

Máš nějaké tajemství krásy, které ses naučila z placu nebo z backstageí?

Kristen: Ani ne, ale používám opravdu hodně suchý šampón.

Refinery29

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

7)  na na na na na 1a0e7 (22.01.2014 14:06)

pig pig pig :) :) :) B) B) :( :D :D :D

Bye

6)  Bye (06.10.2012 12:46)

Hmm, tak opravdu hodně suchý šampón budu muset taky vyzkoušet. To je užitečná rada
Skvělý pokec! Děkuju

5)  Iwka (04.10.2012 16:25)

Sabienna

4)  Sabienna (03.10.2012 19:05)

Kruciš, zrovna jsem byla taky tou dobou v Paříži :D :D Jsem to trochu nevychytala :D Rozhodně bych raději viděla Kris, než nějakou Mona Lisu :D :D Jinak článek zajímavý, bezva překlad

Bosorka

3)  Bosorka (03.10.2012 19:02)

Marcelle

2)  Marcelle (03.10.2012 17:19)

Díky Ájji , je to zajímavé.

Silvaren

1)  Silvaren (03.10.2012 16:10)

Fajn článek, díky

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek