Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/krev_ruce%203.jpg

Myslím, že tomuto útvaru se říká songfic.

Netuším, jak dalece se mi to povedlo, ale tahle písnička mne naprosto dostala a já si nemohla pomoci.

Doufám, že se bude líbit i vám.

Písnička (bez ní to nemá cenu číst):

Blood_On_My_Hands

 

Krev, lesklá, rudá, voňavá a ještě teplá...

Jen pár kapek mu zůstalo na rukách, ale o to více vynikly proti jeho bílé, ledové kůži.

Jen pár kapek bylo svědkem jeho šílenství.

Ještě před několika minutami žil svůj sen. Sen, ve kterém byl se svou láskou. S nejkrásnější a nejdokonalejší bytostí. Její krásná tvář byla vše, pro co chtěl kdy žít. Připadal si jako slepec, který prozřel, až když jí spatřil, když se směl utopit v jejím zlatém pohledu, když pocítil její vnitřní sílu, která mu dala to, co dlouho postrádal... naději.

 

The first time at your place,

blinded by your lovely face,

can´t stand the inner might can´t let you of sight.

 

To ona ho vytrhla z každodenního pekla jeho zvráceného života. Ona mu nabídla možnost osvobodit se od mučivých pocitů jeho obětí, jež v něm přetrvávaly i po jejich smrti a rozdíraly jeho nitro depresivními výčitkami.

Zoufale zavřel oči a klesl na kolena. Chtěl plakat, potřeboval plakat, ale nemohl.

Chtěl plakat nad tím předčasně ukončeným životem. Násilně přetrženým krutými sudičkami, které bez milosti nechaly tohle křehké stvoření překřížit cestu jeho žízni a ustřihly vlákno jejího života. A on posloužil jako ostré, smrtící nůžky.

 

So tell me why,

I´ve got blood on my hands

and my heart is bleeding.

 

„Proč?!“ zašeptal. „Proč se to muselo stát? Proč nedokážu odolat té vůni? Proč je pro mne o tolik lákavější a bolest kterou způsobuje, trýznivější? Proč musím mít stále na rukách krev?“

Něžně položil tělo, které stále svíral v rukách, na koberec z jehličí. Všude kolem bylo ticho a klid. Jen mohutné stromy byly svědkem smrti téhle dívky, která neopatrně odbočila z vyšlapané stezky a poraněná bloudila lesem, netuše, že právě kříží cestu lovci.

Zadíval se do jejího obličeje. Její oči, stále otevřené v němé výčitce s výrazem překvapení a bolesti, se mu zavrtávaly do srdce jako šípy a otáčely v ráně svým ostrým hrotem. A jeho srdce krvácelo.

Jemně jí přejel přes levandulová víčka a zavřel ty prázdné studánky. Nyní vypadala, jako by jen spala. Její tvář měla pokojný výraz, který se na ní objevil s mizející životodárnou tekutinou. Jako by na prahu smrti začala snít příjemný sen.

„PROČ!“ jeho raněný řev se rozlehl tichým lesem. „Já to zkoušel! Tak dlouho jsem to vydržel, tak mi řekni – proč!?“ nyní už jen šeptem nechával proudit slova mezi rty.

 

I try. Yes, I try!

 

Jeho láska mu nabídla život bez bolesti z výčitek ze zabíjení. Věřila mu. Otevřela mu své srdce a on to celé pokazil! Pošlapal tu důvěru, se kterou se na něj dívala.

Marně si snažil vzpomenout na hříchy svého lidského života. Marně pátral ve vzpomínkách, co učinil tak strašného, že si zasloužil tento úděl.

Bude s ním chtít dál sdílet věčnost? Bude ochotná zapomenout a dál snít svůj sen o tom, že už nikdy neuklouzne? Že už nikdy nebude mít na rukách lidskou krev?

 

Why I´ve got blood on my hands

and my heart is bleeding.

I try to remeber what I´ve done

that you´re still dreaming.

 

Vlastníma rukama té dívce vyhloubil hrob. Neznal její jméno, ale položil na něj alespoň větvičku. Jehličí na ní bylo jasně zelené, mladé a připravené k růstu. Stejně jako její život skončil dříve než stačila zestárnout, i tato větvička nikdy nedoroste plné velikosti.

Utopen ve svém vlastním pekle, zahlcen výčitkami a sebehnusem, znovu klesl na kolena a sklonil hlavu.

A pak ucítil vůni té, která byla důvodem jeho bytí. Na rameni mu lehce spočinula malá ruka.

„Jazzi, lásko, netrap se. Prosím, nemuč sám sebe. Já ti nic nevyčítám. Příště už určitě odoláš, já to vím.“

Její hlas, čistý a jasný jako zvonkohra a prodchnutý naprostou jistotou a důvěrou, mu vléval do duše hojivý balsám klidu.

Otočil se a nechal se obejmout tou láskyplnou, konejšivou náručí.

V její přítomnosti uvěřil, že je vše možné. Ona byla ochotná i nadále snít ten zvláštní sen, ve kterém nebude bestií. Ve kterém nebude mít na rukách lidskou krev.

Ona chtěla žít pro svou vizi. Vizi o čistých emocích, lásce a svobodě.

A on jí věřil.

 

Why I´ve got blood on my hands

and my heart is bleeding.

I try to remeber what I´ve done

that you´re still dreaming.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Povídky od Popoles

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

kajka

14)  kajka (14.03.2012 08:30)

Panebože, Popoles, ty jsi ve mně rozdmýchala emoce! Lapu po dechu, zadržuju slzy (nedají si říct) a jsem strašně smutná.:'-( Je mi tak líto Jazze, té dívky. Osud je někdy pěkná mrcha, proč ji musel potkat.......? Napsala jsi to nádherně! A.......děkuju.

AliceBrandon

13)  AliceBrandon (09.07.2010 19:26)

Popo, s tou písní je to neuvěřitelně silné, zvlášť na konci, kdy se ti dva objímají a hudba přechází do ztracena. Opravdu to byl zážitek!
Nádhera.

Bosorka

12)  Bosorka (09.07.2010 18:38)

Popo - co mi to děláš? Vždyť víš ,že Jazz je má nová láska a když trpí on, trpím já.....
Krásné, co dodat

Popoles

11)  Popoles (09.07.2010 18:34)

Ambro, Bye - to je do puntíku to, co mi běželo hlavou, když jsem psala. To, že se snaží, mučí ho svědomí a stejně to není dost - a v tom je jeho osobní peklo, které dokáže zmírnit jen slepá víra jeho Alice.
Díky holky, díky za ...
Gassie, krista81, - děkuji za přečtení a krásný komentík
belko - děkuju, červenám se

Gassie

10)  Gassie (09.07.2010 16:07)

Chybí mi tu smajlík s tikajícím okem a spadlou bradnou. To bylo... kruté, úžasné, nepopsatelné

Bye

9)  Bye (09.07.2010 15:27)

Popo, jistě sis všimla, že jsem k TOMUHLE sbírala odvahu dost dlouho.
Paradoxně jsem ji dosbírala právě v okamžiku, kdy mám takovou nijakou náladu.
Hmm...
Možná právě proto to funguje až moc dobře.
Pro Jaspera mám velikou slabost. Taky poto, že právě jeho "zaváhání" jako jediný v celý sáze připomnělo, že "vegetariánství" není patentem na věčný odříkání.
Připomnělo mi to taky:
"I vote YES. It will be nice to not wanna kill you all the time."
Přesněs to vystihla!

krista81

8)  krista81 (09.07.2010 01:03)

Krásně napsaný ačkoliv moc smutný, ale ta naděje co přišla s Alice - v podstatě to dopadlo dobře

7)  belko (08.07.2010 08:30)

Popolesko, neumím vyjádřit svoje pocity, emoce tak výstižnými slovy jako ty, nebo děvčátka tady kolem mě. Moc krásné, dočítala jsem se slami v očích. Klobouk dolů před tvým uměním psát

6)  hellokitty (07.07.2010 22:50)

ambra

5)  ambra (07.07.2010 20:04)

Popolko, já nevím, jestli je to tím, že jsem teď na Jaspera nějaká vyladěná (a začalo to nějak už před Eclipse), ale okamžitě mi došlo, že to je jeho chvíle v jeho osobním pekle. A možná jsem divná, písnička krásná, jenže Tvůj text je tak silný, že klidně může fungovat i samostatně.
Celou dobu je to o tomhle - žádný lidský život nemá menší cenu než ta úžasná upíří existence. A Jasper to ví. Dokonale jsi to vystihla jedinou větou: Ona byla ochotná i nadále snít ten zvláštní sen, ve kterém nebude bestií. Protože on ví, že je to jen sen...
Strašně silná modlitba. A modlí se někdo, kdo nemá právo na rozhřešení a ví to... Děsivé, smutné, krásné... :'-(

Popoles

4)  Popoles (07.07.2010 18:57)

Holky moc děkuju za komentář.
Já si říkala, jestli tohle vůbec někoho zaujme.

Hanetka

3)  Hanetka (07.07.2010 15:38)

Tedy, to jsou šoky v tenhle letní den. Nejdřív mě dostala Ambra, a teď ty. Tohle se dělá? Popo, jak jinak než obrovský potlesk a lítost za Jazze, lítost za Alice a lítost za tu dívku.

2)   (07.07.2010 11:31)

Teda... Veľmi nabité emóciami. Hneď ma upútal názov a zaujímavá pesnička.
Celý čas, ako som to čítala som videla pred sebou Jaspera... úplne sa mi pred očami premietala tá scéna s ním. Hoci je možné, že to ani tak pasované nebolo.
V každom prípade, najviac sa mi páčilo, keď tam za ním prišla (v mojich predstavách) Alice.

V její přítomnosti uvěřil, že je vše možné. Ona byla ochotná i nadále snít ten zvláštní sen, ve kterém nebude bestií. Ve kterém nebude mít na rukách lidskou krev. - presne táto časť ma dostala najviac.

Pieseň sa k tomu dokonale hodila, naozaj dobre napísané a krásne popísané všetky emócie... Fakt krása.

Nebraska

1)  Nebraska (07.07.2010 10:34)

Popo, teda, už ten perexovej obrázek mě dostal To ale bylo naposled, co jsem se usmívala, protože dál už jsem jen trpěla. A děsila jsem se, nedokázala jsem odhadnout, komu se to stalo. A v podstatě, i když to zní hnusně, to dopadlo dobře...
Výborně napsané!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek