Sekce

Galerie

/gallery/448.gif

Bella prožije den v zajetí. Na jedné straně doufá, že ji Edward zachrání, ale na druhé straně nechce, aby se kvůli ní dostal do nebezpečí. Její žalářníci se s ní nebaví, takže neví, jaké byly jejich požadavky. Dorazí posila z Volterry včas? Jak dopadne souboj mezi upíry a Ansara?

„Nevím, jestli to byl dobrý nápad. Znáš Ara, nic nedělá zadarmo. Jejich pomoc nás něco bude stát, uvidíš!“ vrtěl hlavou Edward.

 

„Smlouva je smlouva. Podle ní je povinen nám poskytnout ochranu. Já vím, že bys o ni nikdy nežádal, kdyby nešlo o Bellu, ale to na věci nic nemění. A pokud se bude chtít s Bellou seznámit a prozkoumat její dar, jednu návštěvu Volterry snad vydržíš,“ odpověděl na jeho pochybnosti Jasper. „Jdu zpátky do centrály, projdu ještě pár záznamů, třeba na něco narazím. Demetri bude mít i tak problémy lokalizovat osoby, které nikdy neviděl. Připravím pro něj fotky z kamer.“ Zvedl se z křesla a vyrazil ke dveřím. Tam se ohlédl po Alici, jestli půjde s ním, ale ta měla na tváři nepřítomný výraz.

 

„Edwarde,“ zašeptal směrem ke svému bratru. Edward svým darem sledoval obrázek, který se Alici objevil v mysli. Tentokrát to bylo jasnější. Bella ležela na posteli v nějakém sklepě. Všude byla spousta krámů a místnost ozařovala jediná žárovka. Její světlo dopadalo na její tvář a Edward se zhrozil. Na čele měla krůpěje potu a obličej zarudlý horečkou. Vize se zamlžila a skončila.

 

„Co jí je? Alice! Zkus to znovu!“ vykřikl Edward.

 

Ostatní se shlukli kolem a dožadovali se vysvětlení, co se děje. Edward si ještě jednou vybavil celou Alicinu vizi. Místnost propátral do všech koutů, jestli nenajde nějaké vodítko. Nic. Okna byla překrytá prkny, takže nebylo vidět ven. Znovu si pozorně prohlédl ležící Bellu. Spala nebo byla v bezvědomí? Teprve teď si všiml její zavázané ruky. Obvaz byl špinavý a stále prosakovala krev. Zranění muselo být vážné.

 

„Carlisle, připrav si svůj kufřík. Bella je zraněná. Má ovázanou ruku, ale asi se to zanítilo. Vypadá to, že má horečku. Bohužel nic jiného jsem nezjistil. Je ve sklepě plném harampádí a ven není vidět.“

 

„Jakého harampádí, Edwarde? Lidé dávají do sklepa většinou věci, které už nepotřebují, ale podle nich bychom se o bývalých majitelích mohli něco dozvědět,“ přišla s nápadem Esme.

 

„Tak já se zkusím víc soustředit na ten sklep než na Bellu, třeba se mi to podaří. Myslím, že je Bella v bezvědomí, proto se mi občas objeví její budoucnost. Její štít pak nefunguje,“ pronesla Alice a s lítostí pohlédla na Edwarda, který si to také uvědomil.

 

„To by vysvětlovalo, proč najednou její budoucnost vidíš,“ povzdechl si Edward. Když si pomyslel, jak teď Belle je. Chtěl ji zahrnout láskou a péčí, aby už nikdy nepocítila odmítnutí a fyzické týrání jako v dětství, ale zatím ji jen zklamal.

 

Esme k němu přistoupila a objala ho kolem ramen.

 

„Bella je silná. Jistě se víc bojí o tvůj život, než o ten svůj. Ještě si to sama sobě nepřiznala, ale v jejích očích jsem viděla, že tě má ráda.“

 

Alici se podařilo vyvolat vizi o sklepě, ve kterém byla Bella vězněna. Všude visely kůže, kožešiny, drátěná oka a ponk u zdi byl plný masa a krve. Proboha, co to mělo znamenat? Edward současně jak sledoval Alicinu vizi, tak nahlas do nejmenších podrobností popisoval, co vidí a celá rodina přemýšlela, kdo by měl takové věci ve sklepě.

 

„Musíš si uvědomit, Edwarde, že vidím budoucnost a ne minulost. Sklep, ve kterém Bellu drží, byl celý špinavý, dlouho nepoužívaný. Uskladněné věci tam byly zaprášené. Je možné, že dům je prázdný už několik let a Ansara ho využili bez vědomí majitele. Ale teď vidím, že ho v budoucnosti bude někdo využívat. Na co, to nevím. Kdo má ve sklepě krvavý stůl, sekáčky na maso a podobně. Masový vrah?“

 

„Ty máš nápady, Alice. Dům musí patřit nějakému lovci a ten ve sklepě bourá úlovky. Vidělas tam kožešiny, ne? Zvířata tam vyvrhne a rozporcuje na kusy. Teď není sezóna, takže se zvěř nesmí střílet, proto je sklep tak zanedbaný. Lovci mívají takových chat víc a střídají je, je možné, že tuto už dlouho nevyužíval,“ ozval se Emmett a všichni se na něj s úžasem obrátili. Rose pohladila Emmetta po hlavě a zavrněla mu do ucha: „ Tys na to přišel! Jsi můj lovec! Až bude po všem, co kdybychom si zase zahráli tu hru na Sněhurku a lovce, co říkáš?“

 

Emmett se šťastně zaculil a Edward jen protočil panenky, když zachytil v mysli jeho asociace. Rychle se stáhl, protože tohle opravdu vidět nemusel. Přesto musel uznat, že má Emmett nejspíš pravdu.

 

„Jaspere, to by mohlo značně zúžit oblast hledání. Bohužel i rozšířit, protože Ansara nemusí mít chatu oficiálně pronajatou od nějaké realitky, ale třeba ji prostě jen zabrali, protože byla opuštěná. Spíš bych se soustředil na lovecké chaty v nedalekém národním parku. Kolik jich tam může být?“

 

„Divil by ses, ale dost. Mám ještě jednu nevybranou službičku u mého kontaktu v CIA, možná z něho dostanu několik minut sledovacího satelitu. Kdybychom získali pár snímků z té oblasti, třeba bychom zahlédli nějaký pohyb. Jak Emmett říká, není lovecká sezóna, takže kromě ojedinělých turistů, by se v lesích neměl nikdo pohybovat.“

 

„Dobře, zkus to. Máme ještě šest hodin do výměny. Místo nám zavolají půl hodiny předem, takže vědí, že se tam do půl hodiny dostaneme i my. Z jejich strany se může jednat o trik, jak nás zmást. Zavolají nám, až budou na místě a počkají na nás. Rád bych je předběhl. Určitě zvolí nějaké místo, které bude přehledné a pokud uvidí, že nejsem sám, zmizí i s Bellou.“

 

V tom zazvonil Edwardův mobil.

 

„Prosím?“

 

Ze sluchátka se ozvalo zavrčení: „ Za hodinu budeme přistávat, ale nejdřív musíme jít na lov. Takže za dvě hodiny na této adrese,“ Demetri Edwardovi nadiktoval adresu opuštěného hangáru v průmyslové čtvrti a telefon ztichl.

 

„Nesnáším ho a on mě taky, ale jestli nám pomůže, budu mu vděčný,“ procedil skrz zuby Edward.

 

„Jdu zavolat svému kontaktu v CIA a uvidím, co se dá dělat,“ řekl Jasper a vyběhl z apartmánu. Věděl, že dvě hodiny je málo, ale za pokus to stálo.

Carlisle si připravil do kufříku všechno, co bylo potřeba k ošetření ran, ale věděl, že se může stát i něco horšího.

 

„Edwarde, kdyby to nedopadlo dobře, jsi připraven Bellu proměnit? Vím, že jste o tom ještě spolu nemluvili, ale možná nebude čas a budeš se muset rozhodnout rychle. Co uděláš, pokud Bella nebude ve stavu, aby ti řekla svoje rozhodnutí?“

 

„Nechci na to ani pomyslet. Vždyť jsem jí ještě ani neřekl, jak taková proměna probíhá, vůbec na to nepřišla řeč. Fakt, že jsem upír, vzala vcelku normálně, až jsem se divil, ale Bella je prostě originál. Všechno se událo tak hrozně rychle, na nějaké rozhovory o její představě budoucnosti nebyl čas. Co když mě má jen ráda, ale na to, aby se mnou chtěla strávit věčnost, je to málo. Když ji proměním, nebude mě nenávidět?“

 

Edward věděl, že tato možnost může nastat. Bella byla zraněná a v průběhu bitvy se mohlo stát ledacos. Pokud by umírala, byl by schopen rozhodnout za ni? Bez ohledu na následky?

 

Za dvě hodiny stál klan Cullenů připraven na setkání s Volterrskou gardou. Hangár byl na odlehlém místě. Kamery tu nikde nebyly a strážný se při svých obchůzkách držel v okolí svého domku.

 

„Už jdou,“ zašeptal Edward, i když věděl, že ho slyší i příchozí. Stoupl si za Carlisleho, aby dal najevo, že souhlasí s jeho dočasným vůdcovstvím a tak se distancoval od rozhodnutí povolat na pomoc gardu.

 

Bylo jich pět, to nečekali. Obvykle chodili ve třech. Demetri, Jane a Felix, nebo Felix a Alec.

 

„Drahý příteli, nakonec jsem se rozhodl, přiletět také. Má zvědavost se nedala utišit jinak, než že se s tou dívkou setkám osobně, a to co nejdříve. Čím víc nás bude, tím lépe, ne?“ přivítal se s Carlislem Aro. Stoupl si dopředu a za ním zaujali postavení Demetri, který se na Edwarda škodolibě šklebil, Jane se svým bratrem Alecem a Felix, který zamrkal na Alici. Věděl, že tím naštve Jaspera a to byla jejich oblíbená hra po staletí. Felix vytočil Jaspera a následoval souboj. Pak zase naštval Jasper Felixe a tak to pokračovalo roky. Ústy formuloval: „25:24“ Skóre bylo těsné.

 

„Aro, tvoje přítomnost je pro nás ctí. Jak jsme zjistili, příslušníků Ansara je nejméně čtyři. Dar jsme viděli jen u jedné ženy. Umí měnit podobu a tak se dalšímu muži podařilo Bellu unést. V autě na ně čekali ještě další muž a žena,“ shrnul informace Carlisle.

 

Jasper přistoupil k Demetrimu a podal mu fotografie, které pořídil ze záznamů kamer.

 

„Před chvíli jsme se trochu pohnuli dál. Ze satelitních snímků jsme vytipovali tři místa, kde by mohli být. Zbývají nám tři hodiny. Na jejich místě bych nechal sledovat hotel, ale nikoho jsme neviděli. Buďto je jich příliš málo a soustředí se na zajištění místa setkání, nebo má někdo z nich dar, kterým zastírá svou přítomnost,“ rozvíjel své úvahy Jasper.

 

Edward sykl a všichni obrátili svou pozornost k němu.

„Pořád jsem měl pocit, že jsem něco přehlédl, ale v přítomnosti Belly můj dar nefungoval stoprocentně, tak jsem to přešel. Teď si uvědomuji, co by to mohlo znamenat.“

 

Aro k němu přistoupil a natáhl před sebe ruku. Edwardovi nezbylo nic jiného, než ji uchopit. Věděl, že Aro si svým darem přečte v jeho mysli všechno, co se za poslední dny událo, ale nemohl ho odmítnout. Trvalo to jen chvíli, ale Arova tvář se stále více zachmuřovala.

 

„Vždyť víš, jak nemám rád, když se mi něco tají, Edwarde! Jane! Tady náš mladý přítel zlobil.“ Sotva to dořekl, pocítil Edward sílu Janina daru. Jediný její pohled způsoboval nepředstavitelná muka. Vše se odehrávalo pouze v mysli jejích obětí, ale ani upíři nebyli vůči takové bolesti imunní. Křehký člověk by její dar nepřežil. Edward se zhroutil v bolestech na zem, ale zaťal zuby, aby nevydal ani hlásku.

 

„Dost!“ zašeptal Aro. Potom, jakoby se vůbec nic nestalo, pokračoval: „Edward měl pravdu, to co cítil, ta absence jakýchkoliv myšlenek na jednom místě, mohl způsobovat dar nějakého Ansara. Při hustém provozu na dálnici je nemožné, aby se vytvořilo takové hluché místo bez myšlenek žádného člověka. Proto si nemůžeme být jistí, jestli vás někdo nesledoval od hotelu sem. Demetri, Felixi, prověřte to.“

 

Edward se mezitím vzpamatoval a s pomocí Esme, která k němu přiskočila, se pomalu postavil.

 

Aro už se na něj nemračil, ale oči mu zářily uspokojením. V Edwardově mysli si přečetl, že Bella má darů víc. Ansara musí být zničeni, o tom nebylo pochyb, ale existence dívky s takovými dary, která byla navíc Edwardovou družkou, byla třešinkou na dortu. Dospělé Ansara nikdy neproměňoval, protože by se mohli po proměně obrátit proti němu, ale Bella je nikdy nepoznala a jako Edwardova družka podstoupí proměnu co nejdříve. Edwardových námitek si nevšímal.

 

Edward Arovy úvahy všechny slyšel, ale neodvážil se nic říct. Teď, když vyšlo najevo, jak je Bella jedinečná, mohl pouze děkovat faktu, že jako jeho družku ji nemohl přinutit přidat se do volterrské gardy.

 

Demetri se s Felixem vrátili a hlásili, že okolí je čisté. Nikdo Culleny nesledoval, jinak by zachytili jeho pach. Společně se upíří rychlostí rozběhli do blízkého národního parku. Jasper je vedl k první lovecké chatě. Opatrně se připlížili a Edward záporně zavrtěl hlavou.

 

„Slyším jejich myšlenky, jsou to turisti a jen tu odpočívají.“

 

Volterrským se zablýsklo v očích, ale byli na lovu hned po přistání na letišti, takže se rychle ovládli. Kdyby nespěchali, osud turistů by byl i tak zpečetěn.

 

Přemístili se o několik stovek mil na severovýchod, ale ani to nebylo pravé místo. Čas se jim krátil. Pokud by Ansara teď zavolali, přišli by o moment překvapení. Chtěli na ně zaútočit ještě před tím, než s Bellou opustí chatu. Třetí vytipované místo bylo blíž k městu, a proto si ho nechali na konec, aby se mohli včas vrátit, pokud by místo setkání mělo být ve městě.

 

Mezitím se setmělo. Když dorazili k chatě na vzdálenost sto metrů, Edward přikývl. Slyšel hovor dvou mužů a dvou žen, ale myšlenky jednoho muže mu zůstaly utajeny. Bylo jasné, že je nečekali, protože mluvili o tom, že za chvíli jim budou volat. Za místo setkání zvolili lesní mýtinu, která sloužila ke kempování.

 

„Jsme v přesile, i kdyby měli nějaké útočné dary, nemají proti nám šanci,“ zavrčel Aro a pokrčoval: „Alecu, zkus svůj dar na tu ženu, co hlídá venku. Podle toho zjistíme, jestli muž, který má dar blokující naše schopnosti, ho může rozšířit i na další osoby.“

 

Alec se chvíli soustředil a pak uviděli, jak žena, která do té doby nervózně potahovala z cigarety, strnula uprostřed pohybu.

 

„Bella je ve sklepě, dostanou se k ní dřív, než my,“ zašeptal Edward.

 

V tom všichni zřetelně uslyšeli, jak muž dával pokyn tomu druhému, aby šel pro Bellu, že je čas vyrazit.

 

„Nebo ne! Počkej, Rubene. Dojdu pro ni sám, ty a Sandra sbalte věci a počkejte u auta. Elyn už čeká venku,“ rozmyslel se Colum a vyrazil ke schodům vedoucím do sklepa. Odemkl zámek, otevřel dveře a vešel do slabě osvětlené místnosti. Jak se venku stmívalo, jedna ubohá žárovka nemohla osvítit tak velký sklep. Už se lekl, že se dívka znovu pokusila o útěk a tentokrát se jí zdařil, když si všiml těla ležícího na posteli. Tady má někdo dobrý spánek anebo..., pomyslel si a přistoupil blíž. Dívka k němu ležela otočená zády, ale to bral jako trik. Určitě spánek jen předstírá a chystá nějaký úskok. Chytl ji za rameno a zatřásl s ní.

 

„No tak, Isabello, vstávat! Budíček!“ zachechtal se vlastnímu vtipu.

 

Ale dívka nereagovala. To ho naštvalo a tak ji prudce obrátil na záda, aby jí viděl do obličeje. Až když uviděl její zarudlou tvář a potem slepené vlasy, došlo mu, že tu něco nehraje. Znovu s ní zatřásl a pak ji začal poplácávat po tvářích, aby ji probral. Po chvíli otevřela oči. Nepřítomna na něj zírala, než pochopila, kdo to s ní třepe a pokusila se odtáhnout.

 

„Kdepak, holčičko! Je čas vyrazit na rande s tím tvým upírem. Přece bys ho nechtěla nechat čekat!“ a surově jí chytil za ruku, aby ji vytáhl z postele. Bohužel zrovna ji chytil za tu zraněnou. Nepředstavitelná bolest projela Belle rukou, až vykřikla.

 

„Pusťte mě, to bolí! Půjdu sama, nemusíte mě za sebou vláčet!“

 

Colum si znechuceně otřel dlaň umazanou od krve do deky na posteli a postrčil Bellu směrem ke dveřím.

 

„Ale žádné hlouposti! Jdeme k autu!“

 

Mezitím se dvanáct upírů přesunulo do blízkosti chaty. Jako první dostihl ženu, strnulou díky Alecovu daru, Demetri. Jedním pohybem jí zlomil vaz a zakousl se jí do krku. Přitom se s ní stáhl do přítmí, odkud na ni nebylo vidět.  Další vyšel z chaty Ruben. Rozhlédl se a očima hledal Elyn. Jeho instinkty ho varovaly, a tak se Jasperovi vyhnul.. Felixovi, který už stál za ním, už uhnout nestačil. Jeho varovný výkřik se ztratil v bublání krve, když mu upír roztrhl hrdlo.

 

Ze dveří chaty se vypotácela Bella a zmateně se rozhlížela kolem, když uviděla kromě Cullenů ještě další neznámé upíry. Esme se k ní okamžitě rozběhla, aby ji podepřela, ale Aro byl rychlejší. Uchopil ji do svého pevného sevření a na jeho tváři se objevil úšklebek. Pohlédl na Edwarda a bez sebemenšího zaváhání se dívce zakousl do hrdla. Esme vykřikla a celá rodina strnula. O to větší bylo jejich překvapení, když se podívali na Edwarda, který byl úplně klidný. Chvíli dokonce uvažovali o tom, že je pod vlivem Alecova daru, ale pak se na ně usmál a ukázal na dívku v Arově náruči, jejíž tvář se měnila, jak z ní život vyprchával spolu s životodárnou tekutinou. Když ji Aro mrtvou pustil na zem, Bellu už vůbec nepřipomínala. Měla blonďaté vlasy a tvář mnohem kulatější.

 

Zbýval poslední muž a Bella, kteří právě vycházeli ven. Colum držel před sebou Bellu jako živý štít a ke krku jí tiskl ostrý nůž. Všichni upíři nasáli vzduch prosycený Bellinou krví a postavili se do útočného postavení.

 

„Zpátky! Víte, že jsem skoro tak rychlý jako vy! Než se ke mně dostanete, podříznu jí hrdlo. Vím, že mě pak zabijete, ale jí už nepomůže ani přeměna, a to mi bude stát za to,“ vyhrožoval vůdce Ansara.

 

„Hm, Colum, Colum. Kde jsem to jméno jenom slyšel? Že by to byl ten had, který mi proklouzl mezi prsty v poslední bitvě? Vždycky říkám, když se něco neudělá pořádně, vrátí se ti to i s úroky,“ zavrčel Aro, ale dal ostatním pokyn, aby neútočili.

 

„Co chceš? Daleko se nedostaneš! Ta dívka je zraněná, bude tě jen zdržovat. Co kdybys nám ji dal, a já ti slíbím, že tě necháme jít?“

 

„Nejsem blázen! Ona jediná je důvod, proč jste mě ještě nezabili! Její dar se ti líbí, viď Aro? A ještě ke všemu je Cullenova družka!“ vztekle křičel Colum a přitom sevřel Bellu pevněji, až vypískla.

 

Sice se jí horečkou motala hlava, ale to hlavní pochopila. Edward a jeho rodina ji přišli zachránit. Přišli i s posilou, takže je jich víc a nebezpečí už jim nehrozí. To bylo hlavní, na co myslela. Podívala se Edwardovi do očí a vyčetla tam lásku, potřebu chránit a něhu. Takhle se na ni nikdy nikdo nedíval. Nemohla se do těch zlatých očí vynadívat.

 

Věděla, že byli v patové situaci. Colum žádal volný průchod a ji by vzal s sebou. Zase by byla od Edwarda odloučená. To nemohla připustit. Začala přemýšlet, jak by mohla pomoci. Její dar vidět budoucnost, pokud to mělo něco společného s čísly, jí tady byl k ničemu. Co to říkal Edward? Že má psychicky a fyzický štít. Díky psychickému štítu jí nemohl číst myšlenky jako ostatním, což ho dost štvalo, i když se to snažil nedávat najevo. Podobný dar měl i Colum, ale nenapadalo ji, jak toho využít. Fyzický štít použila jen jednou, a to když byli i s Edwardem v nebezpečí. Dokázala by ho vyvolat i nyní, na povel?

 

Bella zavřela oči a Edward měl pocit, že ji ztrácí. Ten pohled před chvílí. Znamenal pro ni to samé, jako pro něj? Z Arovy mysli vyčetl, že chce Bellu taky zachránit, takže se nemusel obávat, že by ji kvůli pomstě ohrozil. Postupně na Columa vyzkoušeli všechny dary, co měli k dispozici, ale jeho štítem neproniklo nic. Jane nad neúspěchem zkřivila rty, Alec zůstal stát s kamennou tváří a Jasper na jeho němou otázku taky zavrtěl hlavou. Colum musel mít podobný štít jako Bella.

 

Colum začal Bellu tahat k autu, které stálo připravené za domem. Uviděl mrtvoly svých společníků, ale ani nemrkl. Pro něj to byli jen nástroje v boji proti upírům. Pokrevní svazky pro něj taky nic neznamenaly. Na Rubena ani nepohlédl. Bella se nebránila, protože se jí nůž tiskl na krk a cítila, jak jí po něm stékal tenký pramínek krve. Jestli se mu smekne ruka, tak ji podřízne třeba i omylem, jak byl nůž ostrý.

 

Musí něco udělat! Ale co? pomyslela si  Bella a v duchu se snažila najít zdroj té záhadní síly, které Edward říkal fyzický štít. Schopnosti jsou na nic, konstatovala se sarkastickým humorem, který ji neopouštěl ani v nejhorších situacích. Když je člověk potřeboval, tak nefungovaly. Vzpomněla si na Edwardovy lekce a vystavěla v duchu zeď, jak ji to učil. Překvapilo ji, s jakou lehkostí se ochranná bariéra vztyčila. Ale zeď uvnitř mysli jí nepomůže, zoufala si Bella. Potřebovala ochranu vně svého těla. Soustředila se na zeď a změnila její strukturu. Už to nebyla masivní cihlová stěna, ale pružná membrána, se kterou se dalo hýbat. Bella se ztratila ve svém snažení, a proto ji překvapil Edwardův výkřik. Ten ji probral, a když otevřela oči, uviděla, jak Edwarda drží ve svém medvědím objetí Emmett. Ve tváři měl strhaný výraz a sledoval ji s děsem v očích. Co se stalo, zatímco byla mimo?

 

Už byli skoro u auta, když se Belle podlomily nohy. Únavou jí ztěžkly končetiny a pomalu se sunula k zemi, přestože se Colum snažil dotlačit ji ke dveřím spolujezdce. V okamžiku, kdy Bellu usadil na sedadlo, došlo mu, že je v koncích. S nožem v ruce ji nemohl držet jako rukojmí po dobu, kterou potřeboval k oběhnutí auta, aby se dostal na místo řidiče. V duchu zavyl zoufalstvím a zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Nechtěl prohrát svůj život nadarmo. Bez dlouhého přemýšlení se rozmáchl nožem s úmyslem probodnout Belle srdce, aby ji už nestihli přeměnit. Nebudou žít šťastně až navěky, o to se už postará!

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Jalle

9)  Jalle (02.01.2013 13:49)

HMR

8)  HMR (02.08.2012 23:52)

pěkně nám to odsejpá...

Marcelle

7)  Marcelle (26.07.2012 10:19)

do pr...kenný ohrady Doufám, že to Bella zvládne, musí Je to vážně moc hezká povídka

6)  skyrim114 (26.07.2012 09:24)

5)  marcela (26.07.2012 06:52)

ÁÁÁÁ........,prosíííím,moc prosíím napiš rychle další.Moc prosím.Je to nádherné.

mispa

4)  mispa (25.07.2012 23:27)

rychle dalšííííííííí!!!!!

3)  BabčaS (25.07.2012 22:53)

:( :( :( :( :(

2)  Deny (25.07.2012 22:37)

1)  lelus266 (25.07.2012 20:57)

ja jo zabijem. nikto nebude ničiť happy end s Edwardom

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek