Sekce

Galerie

/gallery/448.gif

Ansara opět zaútočili. Tentokrát byli úspěšnější. Jejich terčem se stala Bella a Edward je zoufalý. Cullenovi útok očekávali, ale přesto nemohli předvídat všechno. Díky Columovu daru je Alice bez vizí a Ansara disponuje i jinými nebezpečnými schopnostmi.

Colum, vůdce Ansara, z bezpečné vzdálenosti sledoval dvě auta plná těch zatracených Cullenů. Ruben řídil dodávku s tmavými skly, kterou si pronajali, a podle jeho pokynů se proplétal provozem tak, aby byli od Cullenů vzdáleni vždy nejméně padesát metrů. Bylo mu jasné, že čtenář myšlenek bude sledovat okolí, jestli neuslyší něco podezřelého. Columův dar jim poskytoval jakousi ochranu, ale nevěděl, jaký má Edward Cullen dosah a nechtěl na jejich auto upozorňovat.

 

„Dobrá, udržuj tuto vzdálenost. Teď mi řekni, Elyn, všechno, co víš o té dívce.“

 

„Zjistila jsem, co se dalo. Vůbec to nebyl problém, její záznamy jsou přístupné. Jmenuje se Isabella Swanová, má 22 let, svobodná. Matka alkoholička, drogově závislá, otec neznámý. V šestnácti letech byla umístěna sociálkou do pěstounské rodiny, u které byla do svých osmnácti. Potom už o ní žádné zprávy nejsou. Sociální pojištění platí řádně, nenašla jsem žádný záznam v trestním rejstříku, nemá ani pokutu za špatné parkování. Trvalé bydliště nemá. Vypadá to, že se na jednom místě usadí tak na rok, dva, víc ne a pak se zase odstěhuje. Zdroj jejích příjmů se mi nepodařilo zjistit. Často chodí do kasina, ale nemá žádné oblíbené, často je střídá. Vypadá to, že v době požáru byla v kasinu Volturi náhodou. Prostě byla ve špatnou dobu na špatném místě,“ pokrčila závěrem Elyn.

 

„Taková ztracená existence, žádné závazky, žádné kořeny, nic zvláštního,“ dodala.

 

Ale s tím Colum nesouhlasil. Něco na ní muselo být, když ji Cullen všude tahal sebou. Proč by zrovna teď, když se dostali do ohrožení, sebou vláčeli lidskou dívku, která by je akorát zdržovala. Cullenovi byli sice vegetariáni a pohybovali se v lidském světě bez problémů, i tak se s lidmi nijak nebratříčkovali. Lidé z nich instinktivně cítili nebezpečí, takže jejich společnost nevyhledávali. Něco na té dívce muselo být. Mohl jen hádat. Možná viděla něco, co neměla a teď Cullenovi neví, co s ní.  Zabít ji asi nechtěli, ale pustit ji také nemohli, protože je mohla prozradit. Volturiové by něco takového nepřipustili.

 

„Před tím požárem je nikdo spolu neviděl?“ ještě se chtěl ujistit.

 

„Ne, Colume. Do jejich kasina začala chodit až tento týden a s Edwardem Cullenem se do té doby nepotkala. Zjistili jsme, že před požárem ji Jasper odvedl od stolu poté, co vyhrála slušnou sumičku. Pak se objevila, až když vycházeli z garáží. Musela být u toho, když Taylor bojoval s Cullenem.“

 

„To mi právě vrtá hlavou. Jestliže byla u toho, musela vidět, že nejsou lidé. Podle mě to je důvod, proč je teď s nimi.“¨

 

„No, jak jsem je tak viděl v okně jejich chaty, tak mi jako nedobrovolné rukojmí nepřipadala. Cullen se k ní tiskl a ona neprotestovala,“ vyjádřil se k tomu Ruben.

 

„Pak je tu ještě jedna možnost. Edward Cullen v ní poznal svou družku. To by vysvětlovalo, proč ji tak chrání a proč už nedorazila kavalérie z Volterry. Pokud je to člověk, budou se snažit udržet její existenci v tajnosti před Arem co nejdéle a gardu tu nemohou potřebovat. To bude jejich slabina,“ zamnul si ruce Colum.

 

„Její fotku nemáte?“

 

„Máme její fotku ze sociálky, když jí bylo osmnáct,“ odpověděla Elyn a podávala Columovi fotku o rozměrech 10x15.

 

Colum se zahleděl do čokoládových očí příliš velkých v bledé tváři, orámované hnědými vlasy. Celý obličej vyjadřoval určitou zarputilost a zároveň sílu. Ta už toho v životě zažila tolik, že by to vydalo na několik lidských životů, pomyslel si. Na okraji jeho podvědomí se objevila vzpomínka, ale nestačil ji zachytit a zmizela. Chvíli se ji snažil znovu vyvolat, ale nepodařilo se mu to. Zatřepal hlavou, aby si ji pročistil.

 

„Teď budou Cullenovi držet spolu a bude těžké je rozdělit a zaútočit na ně jednotlivě. Musíme se zmocnit té dívky. Cullena vylákáme a zničíme ho. Pak přijdou na řadu ostatní,“ dodal nenávistně Colum.

 

„Jak to chceš provést?“ odvážil se zeptat Ruben. „Je nás příliš málo a Taylor je teď mrtvý.“

 

„Zapomínáš na Sandru a její dar měnit podobu. V davu stačí, že ji Cullen jen zahlédne a splete si ji s tou dívkou. To nám bude stačit. Chytíme ji a než přijdou na svůj omyl, budeme pryč.“

 

„Pokud vím, tak Sandra řekla, že už volavku dělat nebude. Poslední útok málem nepřežila,“ namítla Elyn.

 

„Udělá, co jí řeknu!“ zasyčel Colum, až se oba jeho spolucestující otřásli. S Columen nebylo radno si zahrávat.

 

***

 

Edward zavedl rodiče s Bellou do svého apartmánu. Alice s Jasperem šli do kasina a Emmett s Rose do hotelu, ale slíbili, že se za žádných okolností nerozdělí a budou se zdržovat tam, kde bude nejvíc lidí. Esme s Carlislem se ubytovali v apartmánu hned vedle Edwardova a Bella s ním zůstala sama.

 

„Ještě před pár dny bylo mou jedinou starostí, jestli zůstanu ve Vegas ještě další měsíc, nebo potáhnu dál a teď tu sedím s upírem a čekám na útok nějakých fanatiků, jejichž členem byl možná i můj otec,“ povzdychla si Bella, ale Edward viděl v jejích očích jiskřičky šibalství.

 

„Máš opravdu těžký život. A bude to ještě horší. Tento upír si totiž na tebe dělá nárok a už tě ze svých spárů nepustí.“

 

„A co se mnou máš v úmyslu? Budeš mi po nocích sát krev a jinak zneužívat mé panenské tělo?“ Bella přistoupila na jeho škádlení, ale věděla, že se za jeho prohlášením skrývá víc, než dává najevo.

 

„No, obyčejně piješ krev ty mně, tak bude jen spravedlivé, když si taky přijdu na své. Ty jsi ještě panna?“ reagoval Edward na její poslední slova a Bella zrudla, když jí došlo, že se málem prozradila.

 

„To je jen takový obrat, nemusíš hned brát všechno vážně,“ a aby skryla rozpaky, Bella rychle změnila téma.

 

„Co budeme dělat? Jak pokračují opravné práce?“

„Musím teď do kanceláře, ale byl bych rád, kdybys šla se mou. Budu mnohem klidnější, když na tebe uvidím,“ přiznal se Edward. Sám sobě už dávno přestal lhát. Když ji neměl poblíž, byl neklidný, nemohl se soustředit a po chvíli stejně zjistil, že jeho myšlenky se točí kolem ní a ne kolem práce.

 

Když Bella nijak neprotestovala a vyrazila z apartmánu směrem k jeho kanceláři, potěšilo ho to. Dopoledne strávili společně. Bella si všechny návrhy zaujatě prohlížela, ale jen asi dvakrát nebo třikrát mu řekla svůj názor a ve všech případech s ní musel souhlasit. Měla dobrý vkus, akorát sama by za takové věci nikdy takové peníze nedala. Když procházeli kolem butiku, kterého se požár ani nedotkl, Edward neodolal a zatáhl Bellu dovnitř. Pod záminkou, že si potřebuje promluvit s majitelkou obchodu o jejích požadavcích, ji nechal stát mezi stojany s oblečením a přistoupil k Tamaře, která právě dělala inventuru.

 

„Tamaro, ahoj. U tebe je všechno v pořádku? Měla jsi štěstí, nepronikl sem ani kouř, takže šaty ani nenačichly. Můžu pro tebe něco udělat?“

 

Tamara věděla, co by pro ni mohl udělat, ale za ta léta už pochopila, že Edward nemá zájem a protože byla pragmatická bytost, svoje počáteční poblouznění hodila za hlavu a vydala se lovit jinde.

 

„Všechno je v pořádku, děkuji za optání. Nevím, jak bych pojišťovně vysvětlovala, že šaty jsou sice nezničené, ale že jsou na vyhození, protože příšerně smrdí. Ale počkej chvíli, mám tu zákaznici,“ a s úsměvem se chtěla vydat za Bellou. Edward ji zadržel a zašeptal.

 

„To je Bella, Tamaro. Moje přítelkyně. Měl bych na tebe prosbu. Chci, aby si něco vybrala, ale nechce ode mě žádné dárky, je hrozně nezávislá. Co kdybys jí vysvětlila, že šaty jsou zničené a že je budeš muset vyhodit. Nebo jí nabídni velkou slevu, takže nebude moct odolat. Jo, to bude ještě lepší. Snaž se zjistit, co se jí líbí a přiměj ji, aby si vybrala co nejvíc věcí. Všechno ti samozřejmě zaplatím v plné ceně.“

 

Tamara se musela smát. Dívka, která nechce, aby jí takový nádherný a bohatý muž kupoval dárky, ta musí být opravdu originál.

 

„Udělám, co můžu, pro mě to bude skvělý obchod. Má krásnou postavu, nebude problém, aby si tu vybrala. Chceš něco konkrétního? Šaty na večer, koktejlky nebo sexy prádélko?“ přitom na Edwarda mrkla.

 

„Všechno na co sáhne a co se jí bude líbit. Při požáru přišla o většinu věcí, takže nemá co na sebe,“ lhal, jako když tiskne Edward.

 

„Chudinka,“ vyjádřila své politování Tamara a vydala se za Bellou. Edwarda mávnutím ruky nechala za sebou.

 

„Dobrý den, mohu vám pomoci s výběrem? Bohužel jste přišla ve špatnou dobu. Před dvě dny vypukl v budově požár a všechny obchody byly více či méně poškozeny. Můj je trochu bokem, takže takové škody nemám, ale i tak musím některé kousky prodat pod cenou nebo úplně vyhodit.“

 

„Vyhodit takové krásné kousky, to by snad byla škoda, ne?“ chytila se na vějičku Bella. A opravdu, pár věcí se jí líbilo, ale ty ceny! To by za oblečení nikdy nedala. Ale snad kdyby majitelka slevila...

 

Tamara si všimla záblesku v Belliných očích a věděla, že přání majitele kasina splní. Dívka možná dary nepřijímá, ale to jak žmoulá v prstech okraj hedvábného topu, mluví za vše.

 

„Zrovna tuto halenku budu muset výrazně slevit. Podívejte se, spadla z ramínka a na okraji je pěkně umazaná. Bůhví, jestli to půjde dolů. Zrovna třídím kousky na ty, které se nějak poškodily a na ty, které jsou úplně v pořádku. Chcete se na nějaké podívat?“ Tamara pomalu vedla Bellu ke zkoušecí kabince, a když stály naproti zrcadlu, přiložila jí na prsa top, který ji tak zaujal.

 

„Tento by vám velmi slušel, jeho barva vám jde k vlasům. Nechcete si ho vyzkoušet?“

 

Bella byla z topu uchvácená. No co, za zkoušku nedá. Ohlédla se, kde je Edward, ale ten vypadal, že je zabraný do telefonátu, který před chvílí přijal. Usmál se na ni a hovořil dál. Ten hned tak hotový nebude. Pár kousků by si mohla v rychlosti zkusit. Pohlédla na sympatickou obchodnici a nadšeně přikývla. Vešla do kabinky a zatáhla za sebou závěs. Tamara ji okamžitě začala zásobovat kalhotami, topy, sukněmi, šaty v její velikosti, až Belle oči přecházely. Obchodnice měla skvělý vkus, přesně odhadla její velikost a styl, který se Belle líbil. Přinesla i pár kousků, které by si sama nevybrala, ale když vyzkoušela několik navrhnutých kombinací, sama byla překvapená, jak jí to slušelo. Když se jí na věšáku objevilo i spodní prádlo hříšných barev a odvážných střihů, zarazila se a s otázkou pohlédla na Tamaru, se kterou si mezitím potykala.

 

Její nová přítelkyně okamžitě pochopila, na co Bella myslí a bezhlesně naznačila telefonování. Jasně, Edward stále ještě telefonuje. Rozhodla se, že si spodní prádlo vyzkouší a něco si koupí, aby ho překvapila. Přece jenom, při rychlosti, se kterou to mezi nimi jiskřilo, nemusela být Einstein, aby jí došlo, kam jejich vztah spěje. Jednou se bude sexy prádélko hodit. Věšák v kabince se rychle plnil a Bella se rozhodla, že by už měla brzdit. Tolik peněz u sebe stejně nemá.

 

„Tamaro, potřebovala bych i nějaké sportovní věci. Máš tu něco takového? Aspoň rifle, nějaká trička a mikinu, nebo svetřík. A boty k tomu. Nemůžu tu pořád pobíhat v jedněch balerinkách.“

 

„Rifle tu mám, určitě si vybereš, ale sportovní boty ne. Ale ty by mohli mít vedle. Jakou máš velikost, skočím ti tam pro nějaké,“ nabídla se Tamara.

 

„Jsi skvělá, díky. Přines nějaké třicetdevítky, ale ne moc drahé, rozumíš? Mezitím si vyberu rifle a triko k nim. Ještě jednou díky,“ odpověděla Bella a oblékla si první rifle, které ji zaujaly. Sedly jako ulité. Zrovna si natáhla těsné tričko, když uslyšela hlasy několika lidí, kteří vešli do obchodu. Strnula. Měla by vykouknout a říct jim, že majitelka hned přijde, aby počkali? Aby tak něco ukradli. Ale tady se pohybovali jen bohatí lidé, ti krást neměli zapotřebí. Snad.

 

Byli to mladí lidé, dvě děvčata a tři kluci a dohadovali se. Děvčata si chtěla prohlédnout zboží, ale kluci je pobízeli k odchodu. Byli hluční a obchod jich byl plný. Bella to nevydržela a vyšla z kabinky, aby je trochu usměrnila. Jaké bylo její překvapení, když už viděla jen Edwardova záda, jak vybíhá z obchodu. Skupinka mladých lidí už byla taky pryč. Kam tak pospíchal? A proč ji nevzal sebou? Bella pokrčila rameny a vrátila se zpět do kabinky. Měla vybraných několik halenek, černé společenské kalhoty, kterým neodolala, dva exklusivní topy a ještě se rozhodovala asi u třech kousků, jestli si je vezme, nebo ne. Něčí přítomnost si uvědomila, až když se kroky zastavily před kabinkou, ale předpokládala, že je to Edward, který se vrátil zpátky.

 

„Edwarde, berou tady kreditky?“ zeptala se Bella. Odpověď nebyla taková, jakou očekávala. Závěs se rozhrnul, ale v zrcadle za sebou nespatřila Edwarda, ale úplně cizího člověka. Než stačila vykřiknout, muž ji přitáhl k sobě, uvěznil ve svém sevření a volnou rukou jí přitiskl příšerně páchnoucí věc na nos a ústa. Okamžitě se jí zatočila hlava a cítila, jak jí poklesávají kolena. Omámená nekladla žádný odpor. Tak, jak byla, v riflích, tričku a bosá ji muž vyvlekl z kabinky, ale za jeho podpory byla schopná chodit, takže nepoutali pozornost. Vypadali jako pár, kdy žena trochu přebrala a partner ji podpíral. Obchod byl blízko výtahu a během chvilky byli ve vstupní hale, kde proudili lidé dovnitř i ven. Tam se bez problému ztratili v davu.

 

 

***

 

Edward telefonoval s Jasperem, který mu sděloval, co zjistil ze záznamů kamer. Nebylo toho moc, ale informace, že mrtvý žhář přijel modrou dodávkou, ve které seděli ještě dva lidé, je snad posune dál. Jasper se právě snažil pomocí speciálního počítačového programu, který ukradl NASA, zjistit jejich přibližnou podobu.

 

„Nějakou dobu to bude trvat, Edwarde, ale snad z toho dostanu slušnou fotku jeho kompliců.“

 

„Dobře, pracuj na tom. Hele, musím končit, Bella někam běží, musím za ní,“ přerušil bratra Edward, protože zahlédl Bellinu hřívu, jak spolu se skupinkou mladých lidí odchází z obchodu. Kam se to vydala?

 

„Má tě v hrsti, běháš za ní jako pejsek. A to bylo řečí, jaký jsme s Emmettem podpantofláci, co!“ chechtal se mu Jasper.

 

„Sklapni!“ zavrčel Edward do telefonu a vyrazil za Bellou. Veselá partička spolu s Bellou šla do kasina a bylo vidět, že se všichni baví. Že by je znala?

 

„Pane Cullene, pane Cullene! Počkejte!“ ozval se hlas za jeho zády.

 

Šéf opravárenské firmy, která vyměňovala popraskané mramorové desky na sloupech ve vstupní hale, ho zadýchaně dohnal a spustil: „Vypadá to dobře, viděl bych to na výměnu 50% mramorových desek, zbytek půjde zachránit.“

 

Muž Edwarda zdržel ani ne minutku, ale když vešel do kasina, Bellu už nenašel. Partu mladých lidí, ke kterým se připojila, uviděl stát u rulety, ale Bella s nimi nebyla. Ještě jednou se rozhlédl, jestli ji někde neuvidí, ale zachytil pouze tázavý pohled Alice, která seděla u Blackjacka. Přistoupil k ruletě a vybral si jedno z děvčat, které vypadalo jakž takž střízlivě.

 

„Ahoj, kam odešla Bella?“

 

Zřejmě byla opravdu střízlivá, protože na něj upřela celkem jasné oči. Podívala se na něj a s úžasem zamrkala. Její myšlenky mu prozradily odpověď, ještě dřív, než ji vyslovila nahlas.

 

„Jaká Bella? Neznám žádnou Bellu! Ale já se jmenuji Cindy,“ dodala dvojsmyslně.

 

Z jejích myšlenek vyčetl, že Bellu opravdu nezná. Myslí se jí mihl obraz brunetky, která se k nim přidala v butiku, ale kam šla potom, si nevšimla. Edward ji neuznal hodnou odpovědi, na místě se otočil a vyrazil ven z kasina. Vytočil Jasperovo číslo a ještě za běhu, přičemž se musel hodně ovládat, aby neběžel upíří rychlostí, utíkal zpátky do butiku. Tamara byla zpátky v obchodě a bezradně stála před prázdnou kabinkou. V jedné ruce držela bílé tenisky a druhé černé.

 

„Kde je?“ křikl na ni Edward.

 

„Nevím! Když jsem přišla, už tu nebyla. Ale všechno tady nechala, dokonce i svoje boty. To odešla bosky? Edwarde, kam běžíš? Co mám dělat s těmi věcmi?“

 

„Zabal je, přijdu si pro ně!“ houkl Edward přes rameno a do telefonu vydával jeden rozkaz za druhým.

 

„Najdi Bellu, někde tu musí být. Prohlídni všechny záběry kamer. Byli jsme v butiku, zkoušela si věci v kabince, pak přišli nějací lidé a Bella s nimi vyšla ven. Šli do kasina, ale už tam není. Kam mohla zmizet?“ Edward začínal panikařit. Jen silou vůle se ovládl a vyběhl těch pár pater, které ho dělily od bezpečnostní centrály kasina, království Jaspera. Bratra našel, jak prohledává záznamy posledních deseti minut.

 

„Proboha, Jaspere, kde je?“

 

Po pár nekonečných minutách Jasper našel záznam, který hledali. Oba nevěřícně sledovali, jak se Bella objevila u dveří butiku a když partička mladých lidí vycházela ven, odešla s nimi. Pozorovali, jak Edward vybíhá za ní a jak se zdržel rozhovorem s šéfem opravářů. Na záznamu z kamery umístěné v kasinu ale Bellu už nenašli.

 

„Kam zmizela? Kasino má jen jeden východ, kam mohla jít?“ I Jasper nemohl uvěřit tomu, co viděl na vlastní oči.

 

„Počkej, vrátíme se do toho butiku a podíváme se ještě jednou,“ navrhl Edward.

 

Na podruhé zjistili, že Bella vůbec z kabinky nevyšla. Koho to teda viděl Edward u vchodu? Vypadala jako Bella. Měla na sobě její halenku a kalhoty od Alice. Tentokrát nechali záznam běžet dál a tak viděli, co následovalo. Poté, co Edward vyběhl z butiku, Bella vykoukla z kabinky, ale pak se do ní zase vrátila. Do obchodu vešel neznámý muž a zamířil si to přímo ke kabince. Sledovali Bellin krátký zápas s útočníkem, a poté jak za její vrávoravé chůze vykráčeli z budovy. Kamery u vchodu zachytily, jak nasedli do modré dodávky a odjeli.

 

Edward se zhroutil do křesla a plný zoufalství složil hlavu do dlaní.

 

„Vylákali tě z butiku na dvojnici. Mohu se pouze domnívat, ale zřejmě to byla Ansara s darem měnit podobu. Edwarde, hlavu vzhůru! Neublíží jí, budou ji chtít využít proti tobě, takže by jim mrtvá byla k ničemu. Na něco přijdeme! Pojď, musíme to říct ostatním.“ Jasper uchopil Edwarda za ramena a zatřásl s ním.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

HMR

12)  HMR (02.08.2012 23:22)

jako obvykle... hele, ta holka má ale pech!

11)  nath (20.07.2012 18:49)

Koukam, ze jsem posledne zapomela pridat koment... takze.. emm hmm.. Bylo to fantasticke! Predpokladam, ze jsem ho nepridala protoze me ten konec naprosto zaskocil!!!!!

10)  Scherry (18.07.2012 17:16)

Parádní kapča, nemůžu se dočkat pokračování

9)  Rossi (18.07.2012 12:35)

Další, ale rychle, takhle nás napínat to je ošklivé

8)  skyrim114 (18.07.2012 09:24)

Marcelle

7)  Marcelle (18.07.2012 07:57)

Bojím, bojím, honem pokračuj

6)  marcela (18.07.2012 07:40)

Prosíííím,teď musíš přidat další!!!!!! Jinak mě picne. Nádhera.

5)  martty555 (18.07.2012 00:36)

4)  Deny (17.07.2012 23:50)

:'-( :'-( :'-( Doparoma !! Dúfam, že Bella bude naozaj v poriadku

mispa

3)  mispa (17.07.2012 23:37)

2)  lelus266 (17.07.2012 23:31)

ach Bella

1)  BabčaS (17.07.2012 23:21)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek