Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bels1.jpg

Pozor, pozor, vážení! Dovote, abych Vám představila další báječnou bytůstku ze světa ff - Ree.

Dozvíte se, v kom se Ree vidí a proč. Prozradila, co by na sáze změnila. Práskla na sebe, co ji potěší i vyděsí k smrti.

 

Takže neváhejte, čtěte a pokládejte Ree záludné a zajímavé otázky.

1. Jak moc sama ze sebe dáváš svým postavám? Neskrývá se třeba v nějaké tvé povídce Ree převlečená za někoho jiného?

Moc. Svojí drzost jsem přenechala Emmettovi, rytí Rose, nešikovnost Belle, Esme má tu trošičku mé milé povahy, proto i ona občas vypění. Carlisle rád poznává nové věci, Jasper je obezřetný a Edward… ehm, tak ten asi není po mně. :D Rozhodně se v žádné své povídce nevidím. Pokud bych měla ale brát povídky celkově, nejspíš bych se shlédla povahově v Minnie. Až na to, že ona je ještě větší držka než já a určitě píše líp :D

2. Máš povídky promyšlené takříkajíc do posledního písmenka, nebo vznikají postupně a ani ty sama na začátku nevíš, jak dopadnou? Chystáš se někdy napsat i něco mimo ff?

Zákeřná otázka :D U všech povídek mám vymyšlenou hrubou kostru, než začnu psát. A když říkám hrubou, tak opravdu hodně hrubou… Většinou jen začátek a nějakou zápletku, zbytek domýšlím až při každé kapitole, takže se mi konec v hlavě povaluje pár měsíců. Vždycky mám ale v zásobě napsaných pár prostředních kapitol, které postupem času opravuju a nakonec občas i úplně přepíšu, než se k ní s příběhem dostanu.
Nejtěžší na tom ale je potom na sebe ty dvě části navázat, což mi moje postavy vůbec neulehčují. Dělají si, co je napadne a neberou na mě žádné ohledy. Co odešla múza, jsou jako utržené ze řetězu. Dialogy si přepisují podle svých úvah, diví se v místech, kde vlastně vůbec neměli… Jenže potom zjistím, že mají lepší nápady než já, takže prakticky za příběhy vděčím právě postavám ;)

Co se týče tvorby mimo ff, mám už asi rok rozpracovanou jednu kapitolovku, ale pořád nejsem schopná v ní pokračovat. Takže pokud se mi to někdy povede, budu to považovat za svůj životní úspěch. Zatím se snažím cvičit alespoň na jednorázovkách. Pro mě je prostě jednodušší se držet nějakých záchranných lan, což jsou v případě ff alespoň postavy, než vymýšlet příběh úplně od začátku.

3. Kdybys měla tu moc a mohla ponouknout Steph, aby něco v kterémkoliv z dílů ságy změnila, využila bys ji? A o co by se případně jednalo?

Popravdě, asi bych ji nechala přepsat Nový měsíc. A teď prosím skalní fanoušky, ať to nečtou.
To, že je Bella naivní slepice, jsem si už zvykla. To, že se jí Edward snaží nakecat, že je ve skutečnosti zrůda, která nemá duši, přesto je pořád s ní, pořád se lituje, to bych taky přežila. Ale hrozně mě iritovalo, když se v Novém měsíci po Edwardově odchodu Bella zhroutila. Po tom, co se Steph oháněla tím, jak hrozně rozumná a dospělá Bella je, jak je rozumnější než její matka, se mi to zdálo hrozně přehnané. Zvlášť když jezdila na motorce, skákala z útesu a podobné věci, jen aby viděla jeho podobiznu v hlavě.
Ale celkově bych možná přepsala celou postavu Belly a Edwarda, protože třeba já bych se všechny jejich schopnosti snažila vyřešit  rozumnější cestou, než abych uvěřila, že jsou upíři. Snad bych mu dřív spolkla ten nával adrenalinu.
Kdyby nám byla sága poslána jen jako povídka, abychom ji zveřejnili, celkem by se mi líbil její styl psaní, ale řekla bych jí, že to má moc uspěchané. Na mě to tak alespoň působilo.
Pro mě prostě Steph není kdovíjaká spisovatelka a troufnu si tvrdit, že pár holek z webu píše rozhodně lépe a dospěleji.

4. Kdyby ses mohla stát jakoukoliv knižní postavou, kdo by to byl?

Přiznávám, že jsem zrovna moc knížek nečetla. A pokud jo, byly to detektivky, nebo Stmívání. Z detektivek asi raději nikdo. Nechci být ani mrtvola, ani vyšetřovatel. A kdyby se mělo jednat o Stmívání… nejspíš Angela. Už jenom proto, že je člověk. Nejsem někdo, kdo by toužil po věčnosti. Nějak si nedovedu představit, co bych celé ty staletí dělala. Možná by se tím vyřešila moje nešikovnost, nedostatky… Možná bych dokonce uměla i zpívat (!!!), ale raději se toho vzdám, než abych musela cucat krev.
Angela je postava, která má snad všechno. Své lidství, super kamarádku, bezva kluka. Je chytrá, pěkná – i když si to o sobě možná nemyslí –, nikdo si jí moc nevšímá. Rozhodně je škoda, že v knížce ani ve filmu nedostala více prostoru.
Každopádně se mě můžeš znovu zeptat, až se prolouskám povinnou četbou.

5. Jaká je Ree mimo svět stmívání-ff?

Jestli se ptáš na povahu, tak strašně milá, hodná a ulhaná :D Vážně nevím. Neb o mně říká, že jsem zlá a útočná, Ajja zase tvrdí, že jsem výbušný cholerik. Ale já si stojím za svým.
Taky jsem hrozně tvrdohlavá, rýpavá a ukecaná a rozhodně si nenechám nic líbit. I přes to všechno jsem ale docela stydlivá

Co se týče osobního života, je to celkem stereotyp. V 6 vstávám do školy, kolem 4 se vracím domů. Dám si oběd, začnu se učit, kolem osmi skončím a v deset jdu do postele, takže moc volného času nemám.
Víkendy nejraději trávím s kámoškama, ale jelikož nebydlíme zrovna blízko u sebe, tak spolu nejsme zrovna často. V tom případě s pejskem na procházkách, nebo při nějakém pěkném filmu (seriálu) zachumlaná v peřině, nebo přemýšlením nad pokračováním povídky.

6. Co tě zaručeně potěší, z čeho budeš vždycky otrávená a je něco, z čeho bys měla až fobii?

Zaručeně neodmítnu čokoládu, to po mně fakt nechtějte :D Takže pokud mi chcete zlepšit náladu, vykupte cukrovinky ;)
Pokud mě chcete otrávit a nechce se vám kupovat jed, nuťte mě do něčeho. Ať už jde o povídky, komentování, nebo cokoli jiného. Tohle vyloženě nesnáším, a i když jsem třeba k té povídce měla namířeno, naprosto mi ji tím ten člověk znechutí. Taky nesnáším přehnaně sebevědomé lidi a přetvářku.
Co se týče fobií, děsím se pavouků každé velikosti. Štítila jsem se hadů, ale co jsem měla možnost si na jednoho sáhnout, asi jsem začala mít fobii :D

7. A nakonec otázka na tělo - Jaký by měl být tvůj Pan Dokonalý a Pravý?

Hnědé vlasy, zelené oči, vypracované tělo… a ne, rozhodně tady nepopisuju nikoho konkrétního :D A teď vážně, rozhodně by neměl být moc dokonalý, protože bych se vedle něj cítila asi hrozně blbě. Na druhou stranu, někdo v tom vztahu musí být ten dokonalejší. Většinou to sice bývá žena, ale já mu své místo ráda přenechám.
Říká se, že holka si partnery vybírá podle svého otce. Jestli to tak bude i u mě, tak ho asi zase brzo vykopu, protože stačí, že jsem držkatá a tvrdohlavá já, nemusíme být oba :D Každopádně by měl mít smysl pro humor a měl by umět masáže, to bych ho brala všemi deseti :D


Povídky od Ree

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2 3   »

MishaVolturi

43)  MishaVolturi (02.06.2011 15:15)

nebyla bych to já abych se taky na něco nezeptala. Takže... (opravdu přemýšlím, to se mi moc často nestává :D ) 1. Volturioví nebo Culleny? :) a 2., nebo ne, to si ještě rozmyslím :D

Ree

42)  Ree (15.09.2010 12:22)

Iw, neboj, já jsem taky sehnala boty A byly mi trochu větší...

MisaBells

41)  MisaBells (15.09.2010 11:13)

Viva la kytičky!!!!!

Iwka

40)  Iwka (14.09.2010 19:49)

Ree, nápodobně
Ach jo, asi za dva týdny se chystám na matčin nátlak do tanečrních Asi tam budu jediná ve fuseklích

Ree

39)  Ree (14.09.2010 19:27)

Děkuju za soucit, ale víc by mi pomohlo, kdybys to nějak vyřešila

Iwka

38)  Iwka (14.09.2010 19:25)

Díky moc za odpovědi:)
A s tím, že bys to nejradši "natočila ze své hlavy" naprosto souhlasím a soucítím
A s těma střevícema taky soucítím:)

Ree

37)  Ree (14.09.2010 19:06)

Iw, lituju tě Já na sebe už od 13 nemůžu sehnat střevíce, aby nebyly na monstrózním podpatku
Zrovna včera jsem to prožívání řešila s anamor. Nikdy mě moje povídka nerozesmutní, nerozesměje, prostě z ní neumím vyčíst ty emoce, které do toho vkládám. A když si to čtu znovu, zdá se mi, že ten nápad, který se mi hrozně líbil, je fuč. Že je to prostě o ničem a žádné emoce z toho nevyzařují. Jen jsem teď asi trochu utahaná, protože když jsem včera něco takového psala, tak mě to dojalo Ale bylo to spíše proto, že jsem si to představila. Tím pádem zodpovídám i druhou otázku. Celý příběh mi běhá v hlavě jako film a tak zkouším, co by bylo lepší. Jestli jí má chmatnout tam, nebo tam. Jestli jí má přejet po jazykem po zubech nebo raději po jejím jazyku... Dobře, představivost mám dobrou, ale takhle zase ne Někdy (vlastně skoro pořád) nadávám, že to nemůžu z té hlavy rovnou natočit, protože popis je potom o ničem
Pesimistka x optimistka? Jsem většinou realista... Takže maturu udělám až příští rok v červnu, pokud mě nechají propadnout, řidičák nikdy nedostanu a umřu sama Optimistka jsem ve věcech, které se týkají někoho jiného, ale většinou záleží na situaci.
Můj největší sen? Nejspíš bych se chtěla setkat s Jensenem. Och, jaképak překvapení, že? Ne, vážně... Je to hrozný kus, ale taky člověk, o kterém si myslím, že bude naprostý pohodář, vtipálek a prostě celkově v pohodě. Ať už se kouknete na Bloopers k Supernatural nebo různá videa z Comiconu, je prostě zlatíčko Asi to není můj největší sen, ale je to hodně velký sen a v tuhle chvíli mě nic jiného nenapadá...
Ale s tím jedním přáním jsi mě zaskočila. Vždycky jsem chtěla mít chaloupku někde u pláže, kde bych lenošila s nějakým pěkným přítelem a poblíž hotel, který bychom vedly s kámoškou Ale zrovna teď si nejvíc přeju udělat maturu, řidičák a dostat se na vyšku ;)

Iwka

36)  Iwka (14.09.2010 18:38)

Ree, za 41 tě lituju. Ale v klidu, já mám od svých dvanácti veikost 42:p

A dál nějaké dotazy...
Když píšeš, prožíváš to hodně? Odvíjí se ti to při psaní celé v hlavě?
Pesimistka či optimistka?
Jaký je tvůj největší sen?
Kdybys měla jedno přání a musela si vybrat vážně jedinou, ale jakoukoliv věc, co by to bylo?

Díky :)

Ree

35)  Ree (14.09.2010 18:30)

Stojím při tobě, Míšo! Popř. je kouříš, co?

MisaBells

34)  MisaBells (14.09.2010 17:56)

Já jsem taky masopapálek Ree!!!! Kytičky jen očuchávám

Ree

33)  Ree (14.09.2010 12:25)

Eh, Lipi... Na focení musím mít náladu, jinak jsem hrozně nevrlá Nejsem jedna z těch fotogenických
Jednodušší otázka by byla, koho z ff jsem ještě neměla chuť zabít Najdou se i takoví, ale je jich proklatě málo...
A nejsympatičtější láhvinka je samozřejmě ta plná

Lipi4

32)  Lipi4 (14.09.2010 00:07)

Já normálně čučím jako vejr. Úžasná zpověď .. .. .. .. .. .. . ... . .Nebyla bych to já, abych se Tě na něco nezeptala, naše milá Ree:D .
. .. .. ... .. Jak moc miluješ foťáky? (samozřejmě myslím, když Tě fotí:D ).... ... Existuje (na FFku) osoba, kterou si měla nejčasteji sto chutí uškrtit, přerazit či utopit? .. . .. .. . .. . . . .. .. A nakonec, která lahvinka Ti je nejsympatičtější? :D :D

Ree

31)  Ree (13.09.2010 20:04)

Ne, Noth, neužívala jsem žádné růstové pilulky ani jiné stimulanty. Ale jak říká moje teta: "Geny ani lopatou neubiješ."

Noth

30)  Noth (13.09.2010 20:00)

41?
Škoda, že se nemůžu zeptat na ty růstové pilulky!:D

Ajjinka

29)  Ajjinka (13.09.2010 19:48)

Lidský, viď

Ree

28)  Ree (13.09.2010 18:55)

Ajji, 41
Míšo, rozhodně maso

MisaBells

27)  MisaBells (13.09.2010 16:59)

Ree? Maso nebo kytičky???:p

Ajjinka

26)  Ajjinka (13.09.2010 16:43)

Nemůžu si pamatovat všechno! A podpatkem do palice určitě chci!

Ree

25)  Ree (13.09.2010 16:29)

Tak nepamatuje...
Můj úplně první nick byl "rebra", který jsem používala snad všude. Jenže asi před rokem a půl jsem si s holkama z TW fora na lide.cz (zdravím, Ajjo! ) chtěla psát na skypu a jelikož byla rebra zabrána, tak jsem si tam dala dvě éčka (reebra), a protože by bylo oslovování dlouhé, začala mi kámoška říkat Ree. A to mi už zůstalo ;)

Ree

24)  Ree (13.09.2010 16:25)

Miluju kopretiny. Dokonce mi tak jedna holka říkala. Prý jsem tak tichá a milá jako kopretina Omlouvá ji jenom to, že se nějak moc neznáme ;)
Z barev žeru asi azurovou modř Kdysi to byla červená, ale nějak se ze mě stává chlap. Ne, jenom psychicky!
A nick... Tak schválně, jestli si to Ajja pamatuje

1 2 3   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek