Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/Dv%C4%9B%20mal%C3%A1%20k%C5%99%C3%ADdla.jpg

Co by se stalo, kdyby Rosalie neochránila Bellu po návratu z líbánek? Jak by se vyvíjel vztah Belly a Edwarda?

Dvě malá křídla

 

Projděte dům do všech koutů

Najděte stín a jen stín

Dvě malá křídla tu nejsou

Byla tu málem a nejsou

Kudy jen bloudí a kde jsou

Hnízdo je prázdné

Tichý klín.

Probudila se s výkřikem. V první chvíli nevěděla ani kde je, ani jak se tam ocitla. Nad sebou viděla bílý strop, pomalu otočila hlavu na stranu. V židli schoulený, seděl tam on, její manžel. Černé oči, pod nimi výrazné fialové stíny a ve tváři vepsanou bolest.

V tu chvíli se upamatovala na všechno. Ruce ji pomalu sjely na břicho. Nic ji už jemně nešťouchalo, žádná vypouklinka, nic. Vzlykla. Oni jí ho vzali! Ani Rosalie nepomohla.

Kdo viděl dívku něžnou

Jít ráno k náměstí

Šla vrátit výhru

Zamknout bránu ke štěstí

Ta věc se zdála běžnou

A teď se hříchem zdá.

Myslela si, že ji Rose ochrání, i ona přece toužila být matkou. Nezvládla to. Příliš hlasitě mluvila do telefonu a Carlisle všechno slyšel. Okamžitě se spojil s Edwardem. Nepřistáli s letadlem na určeném místě, její… manžel to změnil. A po příletu na ni nečekala Rose, jediná záchrana, na kterou spoléhala. Byl tam jen Carlisle a jeho černý mercedes. V tu chvíli připomínal spíš pohřební vůz. Chtěla utéct, prala se, zoufale a zbytečně. I jeden upír by jí zvládl, natož dva. Carlisle Belle píchl injekci. Prý pro její dobro.

Auto se rozjelo a ona bezvládně ležela v Edwardově náruči. Nevěděla, že o hodinu později zastavili před malou klinikou. Takovou, kde se za silný balík bankovek na nic neptají.

Nevěděla, že ji Carlisle podrobně vyšetřil a rozhodl se pro okamžitou interrupci, prospala zákrok i další dva dny, jako by se vůbec nechtěla probudit. To, co mělo být jejím miláčkem, ten malý šťouchálek skončil roztrhaný na kusy v peci blízké spalovny.

Jen lékař napsal krátkou

Svou zprávu úřední

O někom zmínka první

Zmínka poslední

Už nejsi, dívko matkou

A ptáček nezpívá.

Po týdnu Bellu odvezli domů. Bledou, málomluvnou, apatickou. Hned po příjezdu se uchýlila do ochranné náruče Rosalie. Jedla, jen když ji donutili, vyhledávala samotu. Všichni jí dávali čas, chodili kolem ní po špičkách. Rose a Esmé Bellu chápaly, věděly jak jí je. Dokázala se přemoct natolik, že několikrát navštívila Charlieho. Svůj stav maskovala báchorkou o exotickém viru, který chytila na líbánkách. Strpěla Edwardovu láskyplnou péči, ale nedokázala mu odpustit. Po měsíci živoření odjela s ostatními na Darthmouth. Tady už to vypadalo lépe. Začínala se vzpamatovávat, smiřovat se skutečnosti. Začala chodit do školy. Učení ji pohltilo a odvádělo od depresivních myšlenek. Volné chvíle trávila zabořená v knihách. Příběhy Labutě avonské byly blízké jejímu srdci. Něžná Julie, krásná Perdita, smutná Ofélie, statečná Kordélie. V každé Shakespearově hrdince našla kousek sebe.

Pomalu ubíhaly týdny, měsíce.

Bella žila. Žila a radovala se z maličkostí. Už se dokázala bavit se svými upíry, dokázala s Edwardem probírat látku, těšila se na návštěvy otce. Jen jedno nedokázala. Odpustit svému manželovi. Přes den vypadali jako pár. Ale večer, když za nimi zaklaply dveře ložnice, stávali se cizími lidmi. Bella nepřipustila, aby se jí jen dotkl. Nejen že se nemilovali, ona ani nestrpěla, aby si ji přitiskl k sobě. Edwarda to trápilo, vyčítal si, že to on ji vehnal do této situace, a tak raději trávil noci v křesle a pozoroval, jak láska jeho života spí a ve spánku se usmívá. Myslel, že se to urovná, že jednou přijde den, kdy ho Bella dokáže akceptovat jako milence, ale pomalu už ho opouštěla naděje. Dokonce ze zoufalství své ženě nabídl přeměnu. On, který dříve každou debatu na toto téma bojkotoval. Jaké bylo jeho překvapení, když Bella jen zavrtěla hlavou a sklonila se znovu ke knížce. Nevěděl, že i jí to trápí, ale v jeho přítomnosti byla stále křečovitá a nevěděla, jak z toho ven.

Jdou mámy večer z jeslí

Kol hřišť a nároží

Do bílých cích

Dvě bílá křídla uloží

A dívka prstem kreslí

Psaní podivná.

Začaly prázdniny. Cullenovi naplánovali dovolenou, ale nejdřív vyrazili na velký lov, tentokrát o moc dál než obvykle. Belle to vyhovovalo, sbalila si pár věcí a vyrazila do Forks. Autobusem, nikdy nesedla do Ferrari, které na ni čekalo v garáži po neslavném návratu z líbánek.

U Charlieho se srazila s Jacobem, viděla se s ním poprvé od své svatby. Byla ráda, že ho vidí a on zase nadšený, protože je ještě člověk. Vytáhl ji ven, věděla, že ji vyzpovídá, ale nevadilo jí to. Jake by její přítel. Usadili se na pláži a ona začala vyprávět. Když došla k tomu, jak ji Carlisle s Edwardem  násilím odvezli na kliniku a zbavili té věci, Jacob zavrčel, jeho tělo se rozvibrovalo a trvalo moc dlouho, než se uklidnil natolik, že dokázal vyslechnout zbytek příběhu.

Byl naštvaný na Edwarda i na ostatní pijavice. Ne, kvůli tomu co Belle provedli, ale jak jí to provedli. Násilně, surově a bez emocí. Přitiskl si ji ke své hřejivé hrudi. Bella s údivem zjistila, že jeho objetí jí nevadí. Tolik se lišilo od Edwardova. V Jacobovi vše zpívalo životem. Pomalu si ji od sebe odtáhl a zadíval se do těch krásných čokoládových očí.

A tehdy se to stalo, vysvitlo slunce a jeho paprsky ozářily Bellinu tvář. Tu, kterou Jacob viděl už tisíckrát a přesto nyní poprvé. Náhle měl pocit, že ho už nic nepoutá se zemí, cítil se lehčí než pírko a v hrudi se mu srdce rozbušilo.

…krásná….…moje…nedám… chránit…

To bylo to jediné, co vnímal.

Bella příliš dlouho pobývala mezi smečkou, než aby okamžitě nepoznala, co se děje. Jacob se otiskl! Do ní! Po tak dlouhé době. Najednou měla v hlavě prázdno. Ale co bylo podivné, nebránila se tomu. Jako by věděla, že je to správné, že to tak má být. Jako kdyby někdo odstřihl všechna pouta, která ji držela u Edwarda. Nic nebylo důležitějšího, než tady a teď, ona a on. Bella a Jacob. A hlavně jeho horké rty, které zkoumaly ty její. A silné paže, které slibovaly ochranu před celým světem. A srdce bijící jen pro ni.

Projděte dům do všech koutů

Najdete stín a jen stín

Dvě malá křídla tu nejsou

Byla tu málem a nejsou

Kudy jen bloudí a kde jsou

Co já vím.

O pár dnů později se objevily před vilou Cullenových dvě postavy. Jacob svíral Bellinu dlaň a nechtěl ji pustit ani na okamžik, ani na setinu sekundy. Stačil všech její jediný pohled a kapituloval.

Pozorně sledoval, jak žena jeho života přichází ke vchodu, kde stál jeho sok. Najednou mu ho bylo líto. Věděl už jaké to je, ztratit Bellu a to teď čekalo Edwarda.

Potichu vrčel, když viděl, jak došla ke svému manželovi. Chvíle tichého hovoru. Byť napínal svůj vynikající sluch, zachytil jen poslední slůvko.

Promiň, pronesla Bella a vložila zkamenělému Edwardovi do dlaně dva prsteny.

Pak se pomalu otočila, sešla ze schodů a zamířila k novému druhovi.

Za zády nechávala temný a chladný svět. Před ní se otevírala budoucnost prozářená teplem a sluncem.

Jacob ještě zahlédl, jak se Edward sesunul na kolena, ale pak už se soustředil jen na dívku po svém boku, která k němu vzhlížela s důvěřivým pohledem.

No tak projděte dům

Z lásky tu zpívá jen stín

Dvě malá křídla tu nejsou

Byla tu málem a nejsou

Kudy jen bloudí a kde jsou

Hnízdo je prázdné

Tichý klín.

Když po letech v postýlce zavrněl Bellin a Jakeův syn, dostal jméno Angel. Na památku andílka, kterému okolnosti nedovolily sestoupit z nebe do matčiny náruče.


Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3   »

Silvaren

24)  Silvaren (15.04.2012 07:15)

:'-( Sfinguško, nádhera!

maryblack

23)  maryblack (15.04.2012 01:22)

Ivuško, vždycky jsem si myslela, že Bella a Jacob měli zůstat spolu. Tvůj příběh mě dojal, dokážu si představit Bellu plnou smutku nad ztrátou svého dítěte. :'-( :'-( Moc krásně napsaný!!! Nemám slov a tak jen dodávám tohle Miluju tvoje povídky.

22)  marushka (14.04.2012 22:12)

ˇUžasný! To je poprvý a doufám, že naposled co mi E neni líto.

21)  hela (14.04.2012 21:50)

wow co dodat? úžasné

sfinga

20)  sfinga (14.04.2012 21:10)

holky moc vám děkuju za komentáře, moc pro mě znamenají

semiska

19)  semiska (14.04.2012 20:34)

WOw, to je smutný sfinguš, úplně jsi mě rozplakala.:'-( :'-( :'-(

18)   (14.04.2012 20:26)

tu písničku jsem si prožila,takže vím,jak se Bella cítila
jen nový začátek trochu zacelí tu ránu na duši

Lenka326

17)  Lenka326 (14.04.2012 20:22)

Mám zvláštní a hodně emocionální vztah k této písničce, a tohle ho mnohokrát zvětšilo. Bylo to smutné a kruté, ale našla jsi cestu z toho ven, jak Belle zahojit tu ránu v srdci. Ale i tak jsem ráda, že je to jen... kdyby...

16)  Kajla (14.04.2012 20:15)

Wow, jsi génuis. Naprosto emotivní povídka podbarvená nádhernou a velmi výstižnou písní. Brečela jsem u toho jak želva, ale je to naprosto úžasné

15)  Babča S. (14.04.2012 19:17)

:'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-( :'-(

anetta

14)  anetta (14.04.2012 19:08)

Originální nápad. Edwardovi bych to teda nikdy v životě nepřála, ať by udělal cokoliv Ale je pravda, že je to pořád jen Edward a Bella nebo Jacob a Renesmé. Navíc jsi tam přidala tak výstižnou písničku...fííha, nemám slov

Clea

13)  Clea (14.04.2012 18:27)

Naprosto úžasná povídka. Hrozně se mi líbí, jak jsi dokázala dát do jedné povídky tolik smutku a zároveň lásku. A to, že se Jake otiskl až když ji uviděl v "novém" světle se mi moc líbí.

Bosorka

12)  Bosorka (14.04.2012 18:24)

Tahle píseň mě nikdy nenechá chladnou a k tomu tvá krásná slova Nádherná úvaha, co by mohlo být, kdyby....
Krása Ivuško

Marcelle

11)  Marcelle (14.04.2012 18:20)

Sfin, cos to provedla? U týhle písničky slzím skoro pokaždý a ty k tomu ještě napíšeš takový krásný písmenka . Jen Edwardovi jsem to teda fakt nepřála, ať se zachoval tak jak se zachoval,ale vím, že ty to cítíš jinak, tak je ti odpuštěno Fakt úžasná povídka, díky

eMuska

10)  eMuska (14.04.2012 17:59)

neviem čo ti mám povedať... absolútne rozporuplné pocity sa vo mne mlátila a mňa to bolí, zlato. to, čo spravil Edward, bolo neodpustiteľné. Ja som proti potratu nie len preto, že som kresťanka, ale aj preto, že ako žena si to nedokážem predstaviť ani v najhoršom prípade.
Ale Jacob? :'-( Prepáč, ale ja som fakt na opačnej strane. Aj keď to bolo krásne a súhlasím. Ale bolí ma to...

9)  Snuffy (14.04.2012 17:52)

Páni! Já neví... co napsat! Byla to nádhera, chytlo mě to u srdce. Od začátku se mi to zdál čtivé, protože tam nebyla žádná přímá řeč. Jen pocity a děj! Nádhera!!!

8)  Dsewood (14.04.2012 17:49)

Zajímavá uvaha!!!!!!!!!!!!!!!!pig :) :) :) ;) ;) ;)

nikaok

7)  nikaok (14.04.2012 17:38)

neuveriteľne nádherné.. neuveriteľne smutnééé... :'-( naozaj krásna jednorázovka.. kráása.. áách... a pokojne to tak to nejak aj mohlo dopadnúť, keby jej nasilu urobili potrat... :( ešte šťastie, že v skutočnom Twilighte to takto neskončilo.. ale naozaj krááásne si to opísala.. aj tie pocity a všetko... dostala si ma.. aj do plaču mi bolo...

Fanny

6)  Fanny (14.04.2012 17:27)

Tak...opravdivé. Reálné...snad. Musím se klanit

Linfe

5)  Linfe (14.04.2012 17:14)

Bylo to neuvěřitelně krásné

«   1 2 3   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek