Sekce

Galerie

/gallery/3378.gif

Přijeli Denalijští. Belle se budou líbit a zvlášť Tanya jí padla do oka. Jak by taky ne, jako nástroj pomsty byla perfektní! Poté se kapitolka zvrhla ve vědecký experiment:-)

"Tak jedeme?" Vyzvala Bella nakvašeně Edwarda a sama vyrazila k autu. Po cestě vytočila Alicino číslo a zeptala se jí, jestli chtějí vyzvednout, nebo pojedou k vile sami. Čekalo ji zdvořilé odmítnutí. Alice s ní nejezdila tak ráda, jako Emmett.

 

Nasedla do auta, a kdyby Edward nenastoupil sekundu po ní, tak vyjela bez něho. Cesta jim ubíhala rychle, ale ticho, které panovalo v autě, bylo zlověstné. Edward přemýšlel, jak by nakousl téma Tanya a její představy společné věčnosti. Nadechl se, ale než stačil něco číst, ozvalo se.

 

"Nechci nic slyšet!" Uťala ho Bella.

 

"Možná bych ti měl něco říct o Tanyi", začal opatrně.

 

Bella nastražila uši. Edwardův nejistý hlas vzbudil její zvědavost. Co z něho vypadne?

 

"Víš, Tanya trpí utkvělou představou, že mě miluje a ani za tolik let pořád nechápe moje ne. Nikdy jsem s ní nic neměl, musíš mi věřit!" Snažil se Edward předejít nedorozumění.

 

Bella si pomyslela, že to je jedinečná příležitost pro její pomstu. Zatím si Edward myslel, že si stále na nic nevzpomíná a tak se ji snažil omámit jako dřív. Ale to byl chlapeček na omylu. Nahlas nic neřekla a řídila dál. Za chvíli zastavili u vily. Podle aut už tu byli kromě nich všichni.

 

Sotva vešli do obývacího pokoje, sesypala se na ně celá rodina. Bella s Edwardem občas při přednáškách potkali Alici, ale s Jasperem, Rose a Emmettem se celý týden neviděli. O Esme a Carlislovi nemluvě.

 

Bella se už zase usmívala. Tuhle rodinu prostě milovala. Včetně jednoho zatvrzelého upíra, který si myslel, že má právo rozhodovat o druhých. Mínila mu naservírovat vlastní medicínu.

 

"Tak kde jsou?" Zeptala se, protože už byla opravdu zvědavá. Hlavně na tu Tanyu.

 

Alice se chvíli soustředila a její pohled se zamlžil.

"Vzhledem k tomu, že vidím jejich budoucnost jen pár minut a pak nic, předpokládám, že za chvíli tu budou." Usmála se na Bellu.

 

"Ups! Promiň! Stáhnu štít k sobě. Odpoledne jsme byli s Edwardem malovat venku v parku a svítilo sluníčko, tak jsem štít roztáhla, aby tam nezářil jako lampion! Samozřejmě jsem to zase přehnala", dodala omluvně.

 

"Už je slyším, blíží se!" Oznámil Edward.

 

Ozvalo se zazvonění a Esme s Carlislem šli otevřít. Za chvíli se vrátili i s návštěvou. Eleazar s Carmen hodně připomínali Esme a Carlisle, ale Bellu zaujaly tři blonďaté krásky za nimi. Protože byla jediná, která se s příchozími neznala, všechna jejich pozornost se upírala na ni. Eleazar k ní přistoupil jako první.

 

"Isabello, rád tě poznávám. Aro mi volal a uložil mi, abych ti pomohl s ovládnutím nových schopností tvého daru. Dovol, abych ti představil svou ženu Carmen a naše dcery Kate, Irinu a Tanyu."

Postupně ukázal na jednotlivé upírky a Bella se tak konečně dozvěděla, která je Tanya. Nasadila soucitný výraz a odpověděla.

 

"Stačí Bella, na Isabellu neslyším, i když se to jméno Arovi líbilo víc. Doufám, že na vás moc netlačil, vím, jak dokáže být, jak bych to řekla, direktivní."

 

"Tykej nám, Bello, bereme tě jako součást rodiny", vyzvala ji Carmen a přátelsky se na ni usmála. Všichni byli velmi příjemní a Bella se uvolnila. Během představování sledovala Tanyu, jak se nadšeně vítá s Edwardem, i když se snažil uhnout.

 

"Jsem tak ráda, že ses vrátil, Edwarde!" Zatrylkovala.

 

"No, nevrátil se dobrovolně", pustil se do vysvětlování Carlisle poté, co se všichni usadili. Tím si získal plnou pozornost svých příbuzných z Denali.

 

"Když jsme jeli s Bellou do Volterry na oslavu jejích narozenin, překvapil nás Aro opravdu originálním dárkem. Vzhledem k tomu, že se Edward provinil proti upírským zákonům, čekal ho trest. Aro ho nechal vystopovat Demetrim a poslední měsíc strávil ve Volteře pod zámkem. Rozsudek Aro oznámil na Belliných narozeninách. Všichni jsme byli v šoku, když Bella rozbalila dárek a zjistili jsme, že je to Edward. Aro ho daroval Belle jako osobního strážce a sluhu. Trest je to překvapivě mírný, když uvážíme, že ho Aro mohl za jeho provinění zabít. Jen díky Belle, která s tím souhlasila, se Edward mohl vrátit domů." Dokončil neuvěřitelný příběh Carlisle.

 

Eleazar zakroutil hlavou.

"Už jsem slyšel kdeco, ale Aro umí vždycky překvapit."

 

"A jak mu to jde, Bello? Myslím tím Edwardovi jako sluhovi?" Rýpla si Kate škodolibě. Belle se zalíbila na první pohled. Bylo vidět, že se ráda směje a věčnost si užívá.

 

Do toho se vložila Tanya.

"To přece nemyslíte vážně? Edward jí nemůže dělat osobního strážce a sluhu už vůbec ne! Teď, když se vrátil, tak se konečně vezmene!"

 

Kdyby do obýváku spadla bomba, neměla by větší efekt, než Tanyina poslední věta. Kate protočila oči a Carmen zaraženě těkala očima z Belly na Edwarda a zpátky. Carlisle jim jejich příběh vyprávěl, i to, že Bella všechno, co bylo před proměnou, zapomněla. Teď nevěděla, jak zareagovat. Eleazar sykl na Tanyu, ať mlčí, ale už se stalo.

 

Bellu celá situace pobavila, protože Edward byl tak šokovaný, že se nezmohl na slovo. Edwardovi sourozenci se uculovali, protože už na takové situace byli zvyklí. Co se týkalo Edwarda, žila Tanya ve svém vlastním světě, kde spolu chodili, žili a už se viděla ve svatebních šatech.

 

"Ale to je úžasné, to jsem nevěděla. Vy jste s Edwardem pár?" Pronesla nadšeně a Emmett vyprskl smíchy.

 

„Ano!“ Vyhrkla Tanya.

„Ne!“ Vykřikl Edward ve snaze odvrátit katastrofu. Ale moc se mu to nedařilo. Bella začala rozvíjet svůj plán, jak ho potrápit.

 

„A už máte termín? No jasně, že ne, když byl Edward vězněný ve Volteře. Pánejo, teď si připadám jako nějaká dobrá víla, protože jsem ho zachránila. A teď už můžete být spolu konečně šťastní!“

 

Cullenovi zírali a nevěděli, jak ji zastavit. Vzhledem k tomu, že si mysleli, že Bella na svou lásku k Edwardovi zapomněla, nemohli dost dobře protiargumentovat. Alice si povzdychla a očima hledala pomoc u Rose, která jen pokrčila rameny. Jen Emmett s Kate se očividně bavili. A Bella taky, a to hlavně při pohledu na Edwarda, který jen bezmocně otvíral a zavíral pusu. Když k němu přiběhla Tanya a nalepila se na něj, aby ho políbila, na poslední chvíli uhnul a postavil se za Bellu. Bylo mu jedno, že na něj Emmettovy myšlenky a nejen ty jeho křičí, že to vypadá, jakoby se za ní schovával, protože to byla docela i pravda.

 

Bella se na něj shovívavě usmála.

„Nemusíš se přede mnou přetvařovat, Edwarde. Já chápu, že po takové době odloučení si máte hodně co říct, a proto ti dávám pro dnešek volno. Nikam se z domu nehnu a bude tu se mnou deset upírů, takže se mi nemůže nic stát. Jen běž, určitě se nemůžeš dočkat, až budeš s Tanyou sám.“ Trochu do něj dloubla, aby ho popostrčila a zadumaně pokračoval.

 

„Budu muset popřemýšlet, jak tuhle situaci vyřídím s Arem. Když stanovil tvůj trest na deset let, určitě nevěděl, že máš před svatbou. Těžko to skloubíme dohromady. Když bude chtít Tanya bydlet u své rodiny, ty budeš s ní, ale já se stěhovat nechci. Jediné řešení vidím v tom, že se Tanya přistěhuje sem za tebou. Pokusím se s Arem domluvit na změně trestu, ale kdyby s ním nebyla řeč, tak tu budeme žít všichni společně. Samozřejmě naoko, aby Aro nepojal podezření. Jak už jsem ti říkala několikrát, já opravdu osobního strážce ani sluhu nepotřebuji.“ Zakončila svůj proslov a spokojená se svým bravurním výkonem se podívala na Edwardovu reakci.

 

Ten byl krátce před výbuchem. Co to tu Bella plácá?

„Nic s Tanyou nemám, Bello! Vždyť už jsem ti to vysvětloval, něco si nalhává, my opravdu nejsme pár!“ Aby svým slovům dodal důraz, chytil Bellu za ramena a zatřepal s ní. Belle trochu poskočila hlava, ale ten zatracený milostivý úsměv jí z tváře nezmizel.

 

„To je v pořádku, Edwarde! Nemusíš se bát, v žádném případě nechci ohrozit tvé štěstí s Taynou. Já to s Arem umím, něco vymyslím.“ Jako pokus o útěchu ho poplácala po ruce.

„Teď běž s Tanyou! Když jinak nedáš, tak to ber jako rozkaz!“ A popostrčila ho k Tanye, která ho hned chytila za ruku a láskyplně k němu vzhlížela.

 

Potom se vděčně usmála na Bellu a Edwarda si odtáhla. Nakonec šel, ale vypadal u toho jako beránek na porážku.

Když byli pryč i z doslechu, Emmett poznamenal.

 

„To bylo lepší než telenovela v bedně, Bello!“ Za což mu od Rose přilétl pohlavek. Všichni jako na povel začali Belle vysvětlovat, jak to mezi Tanyou a Edwardem je doopravdy. Mluvili jeden přes druhého, že to pro změnu připomínalo grotesku. Belle bylo líto, že musí klamat i je, ale mínila Edwarda ještě trochu vydusit.

 

„Tanya je naše sestra, ale musíme potvrdit to, co říkají Cullenovi. Edward ji opravdu celá léta odmítal a nikdy s ní nic neměl. To jen Tanya si to nechtěla připustit.“ Vložila se do rozhovoru Kate. Irina souhlasně přikyvovala.

 

Carmen s Eleazarem se začali dokonce omlouvat.

„Je nám líto, pokud Tanya způsobila nějaké problémy. Strašně si to vždy přála, ale Edward její pobláznění nikdy ničím nepodpořil.“

 

Ale Bella jen mávla rukou a znovu je uklidnila, že se nemusí bát.

 

„Očividně se mají rádi, já to s Arem nějak urovnám, aby mohli být spolu. Teď bychom se mohli podívat na ten můj šít, co říkáš, Eleazare.“ Tím prohlásila věc za uzavřenou.

 

Všichni se po sobě podívali, ale nikdo nevěděl, jak ten omyl napravit. Chtěli Edwardovi pomoct, ale Bella si očividně užívala pocit, že dá dohromady dva ztracené milence a nebyla s ní řeč.

 

„Snad bychom mohli jít ven, musíme vyzkoušet různé možnosti tvého štítu, tak abychom v domě něco nerozbili.“ Vyzval Bellu Eleazar, který to zvědavostí nemohl vydržet. Za to si zasloužil zdrcující pohled své ženy a tak jen bezradně pokrčil rameny. Podle něho by si to mladí měli vyříkat sami. Edward by se měl konečně začít chovat jako chlap a prostě Tanyu odpálkovat. Byla to jeho dcera volbou, ne krví, ale přestože ji miloval jako vlastní, dokázal vidět i její nedostatky.

 

Bella souhlasila. Hodilo se i to, že jí Edward nebude stát za zády. Jakoby se jí mohlo něco stát.

„Dobrá, půjdeme před dům.“ Zvedla se z křesla a zamířila ke dveřím. Jako na povel se zvedli všichni a vydali se za ní. Před domem se Bella zastavila a s otázkou v očích se podívala po hloučku deseti upírů, kteří stáli za ní.

Carlisle se na ni omluvně usmál.

 

„Zřejmě si to nikdo nechce nechat ujít. Jsme zvědaví, co všechno tvůj dar umí.“

 

„Vždyť jste to už viděli, ne?“ Bella neměla ráda, když byla středem pozornosti a už vůbec ne být pozorována jako pokusný králík. Chápala Carlisleho, protože byl v hloubi srdce vědec a nemohl odolat, ale co ostatní?

 

Jasper vycítil její zmatek a odpověděl jí.

 

„Budeš potřebovat asistenty s dary. Já i Alice máme pouze psychické dary, ale tady Kate, to je jiná liga. Pochlub se, Kate, co umíš?“

 

Jmenovaná se ušklíbla a zvolala.

„Kdo bude dobrovolník?“

 

„Já, já, já, jenom já!“ Vykřikl Emmett a všichni protočili oči. Vždycky to bylo stejné. Jen Bella nechápavě hleděla z Emmetta na Kate a naopak.

 

„Kate má schopnost vysílat elektrické šoky různé intenzity. Emmett se s ní sází, jak dlouho vydrží. Jsou jako malé děti.“ Vysvětlila jí Rose.

„Uff, elektrické šoky? Ale to musí bolet, ne?“ Zareagovala Bella a pohlédla na Emmetta, který se uculoval. Pak se bouchl do prsou jako Tarzan a zařval.

 

„Taky jsem kus chlapa, ne? Něco vydržím! Pojď, jdeme na to, Kate!“

 

Eleazar ho zarazili ve snaze dát tomu trochu vědecký ráz a systém.

 

„Dobrá, začneme s fyzickým štítem, když chcete. Kate ti, Bello, s Emmettem názorně ukážou, v čem spočívá její dar a ty se ho pokusíš zaštítit. Mým darem je vidět dary ostatních, tak jsem zvědavý, jak funguje ten tvůj.“

 

Emmett se přistoupil ke Kate, zaťal ruce v pěst a zapřel nohy do země. Kate se dotkla rukou a vyslala slabý impuls, pak ho začala zvyšovat. Kolem Emmetta začala vířit pavučina bílých blesků a po chvíli začal skřípět zuby, ale pořád držel. Najednou uskočil od Kate a zůstal stát dva metry od ní, kde se třepal jako ratlík.

 

„Sakra, sakra!“ Nadával a u toho se snažil vydýchat doznívající křeče.

 

Rose na něj nadšeně mávala stopkami a vykřikla.

„Medvídku, máš nový rekord! 5,2 minuty!“

 

Emmett se ještě třásl, když s vražedným pohledem koukl na Bellu, která tomu divadélku vykuleně přihlížela.

 

„Proč jsi mě nezaštítila? Pořád jsem čekal, že už a ty nic?“ Houkl na ni, až sebou trhla.

 

„Už? Teď? Já myslela, až dá někdo povel!“ Zmateně se rozhlížela, ale jiskřičky v očích všem prozradily, že si z Emmetta vystřelila.

 

Ten zuřivě odfoukl, ale Rose ho začala uklidňovat.

„Podívej se na ten rekord! Tentokrát jsi překonal sám sebe!“ Její pohled plný obdivu Emmetta usmířil.

 

Kate se rozhlédla a rozhodila rukama.

„Nějaký další dobrovolník?“

 

Tentokrát se přihlásil Jasper, ale ten takový masochista jako Emmett nebyl, takže dal Belle jasné instrukce.

 

„Obal mě štítem hned a Kate může zkoušet, jestli ho její dar prorazí.“

 

Bella pokrčila rameny a roztáhla štít, kterým pak obalila celou Jasperovu postavu. Alice vyzkoušela svůj dar a podívala se na Jasperovu budoucnost, pak na svoji, a když nic neviděla, zeptala se.

 

„Nic nevidím, Bello!“

 

„Nerozlišuji fyzický nebo psychický štít. Prostě dotyčného obalím štítem a ten ho chrání přede všemi dary. S tou neviditelností to byla prostě náhoda. Neuvědomila jsem si, že můj štít se trochu liší od toho, který roztahuji na druhé.“

 

To Eleazara zaujalo.

 

„Aro se zmiňoval, že naposledy se ti podařilo někoho zneviditelnit. Jak to přesně funguje?“

 

Carlisle jeho nadšení zarazil.

 

„Pěkně popořádku. Teď zkoušíme Katinu schopnost.“ A obrátil se na Jaspera, do kterého nyní Kate vysílala svoje elektrošoky.

 

„Cítíš něco?“

 

„Ne, vůbec nic.“ Ujistil všechny Jasper a především Alici, která ho sledovala se strachem v očích.

 

„Přidej grády!“ Vyzval Kate, která neváhala. Kolem Jaspera to začalo jiskřit, až všichni ustoupili o krok dozadu. Když viděl, jak se Kate urputně snaží a on pořád nic necítil, začal se škodolibě křenit.

 

„Uf, končím!“ Kate stáhla ruku z Jasperovy paže a ustoupila.

 

Eleazar začal nadšeně popisovat, co viděl.

 

„Bellin štít je taková průsvitná bublina. Když na ni působil Katin dar, tak trochu zmléčněl, ale jinak se ani nepohnul. A pokud Jasper nic necítil, znamená to, že štít je schopen zesílit intenzitu podle síly, která na něj působí. Fascinující!“ Pak se obrátil s otázkou na Bellu.

 

„A ty to vnímáš, kdy na štít něco doráží?“

 

„Zpočátku jsem nic necítila, ale jak Kate zvýšila intenzitu, tak takové dloubání. U Jane to bylo stejné, když jsme zkoušeli její dar. Co zkusíme teď?“

 

„Chtěl bych vidět, jak někoho zneviditelníš!“ Vyzval ji Eleazar.

 

„Dobrá, teď potřebuji dobrovolníka já.“ Řekla Bella a rozhlédla se kolem.

 

„Jasper už neviditelný byl, když bojoval s Felixem. Já to chci taky zkusit.“ Ozval se Emmett, kterému otrnulo.

 

Bella pokrčila rameny, ale upozornila ho, že se to nemusí povést.

 

„Fakt to byla víceméně náhoda. Poprvé určitě, chtěla jsem ochránit Edwarda před Arovým hněvem, podruhé s Jasperem, to bylo krátce poté. No, snad se mi to podaří.“

 

Začala se soustředit a snažila se odloupnout kousek ze svého osobního štítu tak, jak to udělala ve Volteře. Ale ten nechtěl spolupracovat, vůbec nic se nedělo.

 

„Nejde mi to!“ Povzdychla si rezignovaně.

 

„Pokud to chápu, tak tvůj osobní štít má jiné vlastnosti než ten, který roztahuješ mimo sebe?“

Snažil se tomu přijít na kloub Eleazar.

 

„Přesně tak, můj osobní štít je mnohem šikovnější, umí měnit mou podobu, zabraňuje jiskření na slunci, blokuje můj pach, díky němu dokážu vypadat jako člověk. Dokonce mohu díky němu upadnout do něčeho podobného spánku. Sice jen na pár hodin, ale i tak je to příjemné. Když ho roztahuji mimo sebe, tak to vypadá, jakoby se mu nechtělo.“ Vysvětlovala Bella.

 

„Mluvíš o něm, jako by to byla samostatná osobnost, něco co žije a rozhoduje se samo od sebe.“ Poznamenal Carlisle vážně a vzpomněl si na to, co mu vyprávěl Aro o Helenině věštbě. Je možné, že by štít byl ve skutečnosti projekcí té druhé Belly, mocné upírky s rudýma očima, kterou by se stala, kdyby pila lidskou krev?

 

„Vidíš, to je zajímavá myšlenka. Takhle jsem nad tím nikdy neuvažovala, ale je pravda, že si někdy dělá, co chce, aniž bych ho vědomě ovládala. Někdy mě chrání až moc a někdy to vypadá, že je na dovolené. Když jsem utíkala před Jacobem a zakopla jsem, myslela jsem, že je to můj konec a štít nic“, zasmála se Bella a pak pokračovala.

 

„Zkusím to ještě jednou. Tenkrát se štít sám odloupl a vyletěl k Edwardovi.“ Snažila se na to Bella jít vědecky. V duchu štít přemlouvala, spílala mu, ať se konečně pohne a on nic. Už si připadala jako schizofrenik, co mluví sám se sebou. Když ucítila, jak ji přemáhá únava a podklesávají jí kolena, uvědomila si, že už uběhlo pár hodin, co tu experimentují. Kdy se naposledy napila, si ani nepamatovala. Vzdáleně slyšela nějaké výkřiky, ale známé studené paže, které ji zachytily před pádem, ji zahalily pocitem bezpečí. S důvěrou přitiskla svou tvář k příjemné látce košile, ze které byla cítit jeho vůně. Slastně vzdychla, omámená jeho blízkostí. Pokládal ji na postel a tak, aby jí neutekl, zasekla do něj prsty a stáhla ho sebou. Nijak se nebránil. Ležela na jeho hrudi se zavřenými víčky a až jeho šeptaný pokyn a dotek sklenice na jejích rtech ji přiměl k nějaké činnosti. Pootevřela ústa a nechala sklouzávat životadárnou tekutinu do svého hrdla. Zalil ji příval síly, ale na své současné pozici nechtěla nic měnit. Na uchu cítila jeho dech a pomalu se nechala ukolébávat ke spánku. Ještě uslyšela jeho smutný podmanivý hlas.

 

„Teď se lísáš, co? Ale až budeš zase při vědomí, tak bude po příměří. Jak tě jen přesvědčím o své lásce?“

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

12)  martty555 (30.05.2012 19:04)

11)  suzi (29.05.2012 23:43)

krasna kapitola. je uzasne,ako s lahkostou dokazes pisat veeeelmi dobre sa citaju tvoje pribehy,a tento obzvlast.uz sa neviem dockat pokracovania

Marvi

10)  Marvi (29.05.2012 20:46)

Páni, dneska jsem se hodně bavila, to jak Bella dávala Edwarda s Tanyou dohromady, to nemělo chybu!!!
Paráda

9)  teresis (29.05.2012 20:31)

Tleskám

LadySadness

8)  LadySadness (29.05.2012 20:28)

Bella, ó Bella, ó Bella teda ty mu dávaš, ale dobre mu tak, nemal sa chovať ako blbeček, infantilný sebecký a slaboch (ten si tuším tú natvrdlú Tanyu aj zaslúži), a všetci len valia oči, Bella skrátka dospela a chlapec sa musí snažiť, lebo pokúšať šťastie by sa mu mohlo pomstiť, staré triky už neplatia, juchu, toto bude ešte veľmi zaujímavé

Marcelle

7)  Marcelle (29.05.2012 20:25)

6)  marcela (29.05.2012 20:06)

ACH,to je taková krása. Ani netušíš,jakou jsi mi udělala radost,že jsi přidala tak rychle další díl.

5)  lelus (29.05.2012 20:05)

ked ako pravý chlap odpálkuje Tanyu

4)  Ajví (29.05.2012 20:00)

ach jo, pises krasne.. ale uz mi je Edvarda lito ::(( :'-( :'-(

3)  viki (29.05.2012 19:47)

Moc pěkné !

2)  Babča S. (29.05.2012 19:45)

Nebraska

1)  Nebraska (29.05.2012 10:16)

Prosím, oprav si přímou řeč - většinu uvozovacích vět máš špatně.
Jak má vypadat přímá řeč najdeš tady: http://stmivani-ff.cz/articles/jak-spravne-psat/
Pak znovu zaškrtni, že je článek hotov. Díky.

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek