Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/Kalam%C3%A1%C5%99%20pero.jpg

Do hlavy ne...

 

Za tento článek mě pravděpodobně čeká nějaký krutý trest. Ty, jejichž jméno si dovolím uvést níže, se nejspíše za pár dnů budou dohadovat, kteráže to měla nejrychlejšího nájemného vraha…

Ale hezky popořádku.

Blíží se premiéra závěrečného dílu Ságy a všechny to tu vnímáme jako určité uzavření něčeho. Možná jen příběhu jednoho fakt sladkého upíra a jedné trochu divné lidské dívky, ale mnohem spíš jako uzavření části našeho života, která nám zřejmě nikdy nezmizí z paměti, a rády se k ní budeme vracet.

Pro některé z nás byla tato etapa dokonce přelomová, protože z „pouhých“ nadaných žen na rodičovské udělala oficiální autorky či překladatelky.

Cítíme smutek, nostalgii a možná už i počínající lhostejnost. Přesto někde v koutku duše doufáme, že se vždy najde pár čtenářek, které sem zabloudí a opráší příběhy našich Edwardů, našich Bell a našich Jacobů. Že je nenechají v tichu zesnout…

A tím se – já vím, že poněkud uslzenou oklikou – dostávám k tomu, proč tento článeček vznikl.

Kromě dokončených povídek nám tu visí i celá řada restů. Příběhů, v nichž autorky rozehrály osudy svých hrdinů, a nechaly je neuzavřené, často useknuté v nejhorším možném okamžiku.

Chachá! Jistěže zrovna já jsem ta, co tu tunu másla na hlavě sotva vybalancovává. Ale nebojte se, chystám se ztrestat i sebe.

Takže jaký je návrh? Jaký je plán?

Připravila jsem první „nástřel“ seznamu povídek, které jsem četla nebo aspoň zaregistrovala (a chystala se je číst) a které určitě nejen já, ale i čtenářky touží vidět dopsané. Jak říkám – abych nebyla fouňa, sebe jsem zahrnula též. Pokud mi v komentářích necháte vlastní návrhy, budu vděčná, na druhou stranu bych jich v tomto prvním kole (ano, doufám, že budou další kola) nemělo být nějak přehnaně mnoho, protože by se tím celý systém zpomalil.

Takže jak by měl tenhle bič na autorky fungovat?

Jednoduše.

Prostě budou autorky přidávat v pořadí, jak jsou uvedeny v seznamu, další kapitolu své momentálně stávkující povídky. Nechci být krutá, ale pokud by vám sem, milé čtenářky, přibývaly dvě kapitoly oblíbených povídek týdně, určitě by vás to potěšilo.

Nebo ne?

Ha, tady máme druhou část plánu. Usnuly nám tu totiž nejen autorky, ale i čtenářky. Takže autorka bude ze seznamu vyjmuta (a tím i z povinnosti přidávat další kapitoly), pokud se jí do týdne po vydání neobjeví pod povídkou alespoň čtyři komentáře. Takže úspěch téhle akce závisí i na vás, milé čtenářky…

Zdá se vám to komplikované? Jukněte na seznam a pod ním uvedu příklad:

 

 

Grace – Můj milovaný mimoň, Pan Krásný a slečna Chytrá

Yasmini – Můj vnitřní boj

Alaska – Život s upírem

Astrid – Hranica pod vysočinou

ambra – Ten, kdo ti dá jméno, Návrat do zeleného ráje

Nebraska – Nechrochtej a spi, Za Mlhou

Ree – Hide your soul

Sfinga – Snění o Sfinze

Twilly – Mačacie zlato

Spinny – Nevděčná

Miamam – Ber nebo nech být

KalamityJane – Svatba snů

FriendToRain – Sleduj, takhle se to dělá, Ona je moje!

Evelyn – Šestý smysl

 

A jak na to? Prostě každý týden přidají kapitolu dvě autorky ze seznamu, hezky za sebou (takže příští týden Grace a Yasmini, další týden Alaska a Astrid atd. dokud nepřijde řada na všechny – pak se jede zase od začátku). Když si to spočítáte, není to žádné dramatické tempo, ale byla by tu aspoň jakási šance, že tu za pár měsíců budeme mít minimálně desítku dokončených povídek (a taky nám to tu trošku ožije).

Pokud to zatím nevyznělo dost jasně – ani s jednou z autorek jsem tenhle nápad nekonzultovala, takže jsem smířená s tím, že se mi dole pod článkem objeví sloupeček ostrých NE. Tajně ale doufám, že se tam také objeví pár přímluv od těch, kvůli nimž se celá tahle věc víc než dva roky právě tady děla…

A to je vše.

Uf…

Letím se schovat…

 

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3 4 5   »

Astrid

68)  Astrid (05.11.2012 17:54)

ano Alasko si na rade!!!

Astrid

67)  Astrid (05.11.2012 17:54)

už je môj týden!!! ja som na prázdninách u fetišistov, ľudkovia to je welnes jak oči

Alaska

66)  Alaska (05.11.2012 16:44)

ambro, proč já, když sem jednou za uherský rok zablodím, kliknu vždy na tvůj článek .
Beru na vědomí ;)

65)   (02.11.2012 19:18)

Ambro ty jsi vážně statečná jako Meresjev
a šup ,víš,že příklady táhnou

HMR

64)  HMR (02.11.2012 19:18)

Ambro, ty jsi zlatíčko, víš to?

Bosorka

63)  Bosorka (02.11.2012 19:12)

...Hynku, Viléme, Jarmilo???? B)


ambra

62)  ambra (02.11.2012 19:08)

Děkuji všem za účast v diskusi .
Zatím to vypadá, že první tři týdny máme s výjimkou Alasky pokryté (ale já si ji najdu jinde a pokusím se ji uplatit;) ). Další část pelotonu je nejistá, ale autorky mají ještě nějaký čas na rozmyšlenou. Dobrovolnice - třeba s nějakou tou jednorázovkou, co Carlie??? ;) - se nikde nemusí registrovat, stačí, když KDYKOLIV příjemně překvapí...
Díky, díky, díky - těším se, až prověříme, jestli nám ten místní řetízkáč úplně nezareznul;) .
EDIT: Tak mě napadlo, že tu část s Carlie jsem zbytečně zkrátila, takže co třeba takhle: ...co Carlie, Ajjinko, Karolko, HMR?????? :D

HMR

61)  HMR (02.11.2012 18:59)

mé čtenářské seeerdce zaplesalo tak jen s chutí do toho a půl je hotovo

semiska

60)  semiska (01.11.2012 20:32)

Pěkný článek. ;) Už i já se dala do psaní restů, jelikož moje nová tvorba je někde jaksi v háji. Tak snad se čtenářky dočkají pokračování povídky Kdo jsem?. :)

59)  Petris (01.11.2012 11:36)

Já jsem pro

58)  marcela (01.11.2012 08:37)

Já,za sebe, bych byla šťastná,pokud bych si mohla přečíst další kapitoly. Je jasné,že každá ze seznamu,má svůj život a svoje starosti.Psát povídky by měl být relax,ne něco do čeho se nutíš.:p Takže,budu čekat a doufat,že jednoho dne otevřu tyto stránky a tady bude další díl povídky,která mi zpříjemní den.;) ;)

Clea

57)  Clea (01.11.2012 08:30)

skvělý nápad ambro
jakožto čtenář souhlasím a doufám, že aspoň některý povídky se tu začnou zase ukazovat
a jakožto pidipisatelka s máslem na hlavě potichu v rohu špitám, že se taky pokusím něco dopsat
jo a jsem všema deseti za dopsání vlků ne, Bos, nemohla jsem si to odpustit

Fanny

56)  Fanny (31.10.2012 22:08)

Já jako prachobyčejný čtenář/komentátor říkám nadšené ANO! Samozřejmě, že múze a času člověk neporučí, ale tak mohl by tohle být takový kýbl studený vody...?
Těším se, že aspoň někdo... někdy!
Rozhodně mám několik ze seznamu rozečtených...

leelee

55)  leelee (31.10.2012 21:39)

jak schovat? za klávesnici? ...to ti možná projde:D
nebo... že bych se měla držet seznamu a postupně otravovat do zblbnutí všude to se mi... začíná líbit

Nosska

54)  Nosska (31.10.2012 20:52)

Jůůů, to je skvělej nápad, zase bude co číst
Zlatýhho bludišťáka pro Ambru

dorianna

53)  dorianna (31.10.2012 19:59)

Výborný nápad a naděje pro oči čtenáře, který slavnostně slibuje, že pokud vyplodí něco Nebraska, Ambra a spol. ( připojte prosím do spolku Popoles a její Vražedné sny a Texii s Romíškovskou a Zradou) tak bude komentovat až zavaří klávesnici

Marvi

52)  Marvi (31.10.2012 19:55)

Jako čtenář chrochtám blahem pig pig pig pig a pokud to některé autorky nakopne k dopsání, budu šťastná jako blecha, protože všechny příběhy jsou skvělé. A taky věřím, že za pár dní ty nápady co psát přijdou i samy, ono velké plátno vaše fantazie určitě popostrčí, takže se těším co bude.
Ambři máš můj obdiv

monikola

51)  monikola (31.10.2012 19:28)

Bosorka kurnik šopa teba sa ani do najakej tej baby jagy nedá nadávať, ty to zoberieš ako poklonu ach jo...amazonska story je na rade...faaaaaaaaak, naozaj, nevymyslam si...normalne som si zalozila maly notysek co nesie nazov amazonska story a tam prepisujem dej, pretoze som sa do toho akosi zamotala a musim sa z toho vysomarit...ale Necakane dedicstvo je uz hotove.. och pssst, to som nechcela vyzradit...planujem vam to tu podavat pekne pomalinky...vies ako ked chces zaby varit

SarkaS

50)  SarkaS (31.10.2012 19:21)

Bos, to si piš, že jsem si musela vzpomenout. On je težké si nevzpomenou, když jsem ještě nezapomněla. :D :D :D Takže zasedni a datluj, protože ty víš, že já vím, kde bydlíš.

Bosorka

49)  Bosorka (31.10.2012 19:19)

Když jsme u toho Monikolo - nepřemnožily se v Amazonii kapybary? Nevybledlo Nahuelovi tetování?

«   1 2 3 4 5   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek