Sekce

Galerie

http://stmivani-ff.cz/gallery/edward_neobyc.jpg.jpg

Po noci s více méně velkým en vykouklo na naši dvojici světlo nového rána.

Kromě banánů si doporučuji připravit pár ručníků, ořechy a pro jistotu i náhradní pneumatiky, na Forkské střední se totiž dějí podivné věci. Kdosi je vytočen do nepříčetnosti a věřte mi, nechtěli byste ho potkat na opuštěných záchodcích. Neumíte si ani představit, jaké hrůzy by mohl provést mít po ruce sklenici malinové marmelády.

Ale nebojte čeká na vás i trocha té pravé všední romantiky zahrnující hysterické výlevy, slzy a lopaty. Nemusím asi ani zmiňovat, že se můžete těšit na trubkové palce, palcové trubky a sem tam i nějakou tu smrkovou větvičku.

Pokud jste mou předchozí povídku ještě nečetli, z čehož vás omlouvá pouze dlouhodobé koma nebo právě zakončený výlet z Antarktidy, kde jste dělali výzkum pro svou disertační práci na téma Vliv hospodářské krize na pohlavní pud tučňáka císařského, doporučuji začít zde.

Vám ostatním přeji příjemné počtení. Budu ráda za případné komentáře.

 

1. kapitola – Báječné ráno

 

Když Bella otevřela oči, přivítal jí nádherný den. Bylo zataženo a pršelo, jak říkám, nádherný den. Bella se zamračila na pošmourné světlo, které si dovolilo vtrhnout oknem k ní do pokoje. I ta slabá šedá záře jí bodala do očí. Raději si přetáhla peřinu přes hlavu, otočila se na druhý bok a rozhodla se ještě chvíli se prospat. Od křesla v rohu se ozval tichý smích.

Sakra, Edward. Bella na něj úplně zapomněla. Chvíli sbírala odvahu a nakonec na něj z pod přikrývky tajně vykoukla. Vypadal až nechutně svěže. Čistý obličej, učesané vlasy, nažehlená košile... Košile? Jakási vzpomínka se snažila přihlásit o slovo. Na nějaké vzpomínání se ale Bella cítila až moc bídně.

Edward sledoval, jak se ve škvíře mezi dekou a matrací zjevilo zalepené oko. Pak se celá deka i se svým obsahem uvnitř vznesla a vyběhla ze dveří. Tedy lépe řečeno, pokusila se vyběhnout. Když ale tápavá ruka vzala za kliku, zjistila, že je zamčeno. Deka chvíli zmateně pobíhala po pokoji a hledala klíč. Když ho našla, vcucla ho, chvíli zaraženě stála a pak znovu vyrazila ke dveřím. Cestou sykla, trochu zakolísala, na potřetí se trefila klíčem do zámku a vypadla ze dveří. Edward se rozvalený v křesle znovu zasmál, Bella je prostě komik.

Bella doběhla, tedy spíše dopajdala, do koupelny. Na něco totiž v pokoji šlápla a to ji teď při každém kroku nepříjemně tlačilo do paty. Shodila ze sebe deku a ve stoje se marně pokoušela dotyčný mučící nástroj nahmatat. Nakonec si zmoženě sedla na okraj vany, nepříjemně si zkroutila pravou nohu a zůstala zírat na své chodidlo. Do paty měla vtlačený malý bílý knoflíček od košile. Opatrně ho odloupla a přemýšlivě se na něj zahleděla. Kdepak jsi se tady vzal?

Vzpomínka se vrátila s nebývalou silou a uhodila Bellu do tváře. Její oči se v úleku rozšířily. Před nimi se jí odehrával celý včerejší den. Jed a její ranní setkání s ním. Její následná pomsta na jeho autě. Vražedný míč v její ruce. Jedův rozbitý nos. Dvířka od skříňky. Jedův podruhé rozbitý nos. Jejich návštěva v Cullenovic domě. Edwardův polibek. Setkání na chodníku před prádelnou. Překvapivý objev, má bratra. Návštěva u Jacoba. Další překvapivý objev, má i sestru. Jacobův uvítací rituál. Červené plameny ohně a čadící dýmka míru. Pak už byla vzpomínka mírně rozmazaná. Rozhovor s Charliem. Vášnivá předehra s Edwardem. A pak...

Ach bože. Aby potlačila zaúpění, vrazila si Bella pěst do pusy. Ona vážně usnula při... S mlasknutím vytáhla ruku z pusy a společně s tou druhou je zabořila do své rozcuchané hřívy. V zoufalství si div nervala vlasy. Tu hanbu asi nepřežije. Jak se mu teď může podívat do tváře?

Vstala, dobelhala se k umyvadlu a zadívala se do tváře sobě. Hnědé oči ji vracely vytřeštěný pohled. Rozcuchané vlasy jí trčely od hlavy. Teprve teď si všimla, že nemá tričko a stojí tam jen v kalhotkách. Znovu se jí před očima vybavil klíč, který si strčila za výstřih a který pak s cinknutím přistál na podlaze, když ze sebe servala tričko. V uších slyšela jeho cinknutí i následný zvuk pršících knoflíčků z Edwardovy rozervané košile. Na kůži znovu cítila Edwardovy ledové ruce. Teď už se ničím netlumené, zoufalstvím plné a zcela určitě naprosto hlasité zasténání prodralo ven z jejího hrdla. Dopr... Tohle tedy vážně zeslonila.

Vlezla do sprchy a v záchvatu sebemrskačství na sebe pustila studenou vodu. Když se drobné, jako led studené kapky zabodly do jejího těla, pronikavě zavřískla a vyskočila ven. S trochu jasnější hlavou a větším kusem sebelásky naštelovala příjemnější teplotu vody a dokončila očistu. Nad umyvadlem s kartáčkem v puse pak spílala svému odrazu. Když hřebenem dokončila svou přeměnu na člověka, začala se shánět po oblečení. S pocitem, že teď si to tedy vypije do poslední kapky, zjistila, že si ho při svém spěšném útěku z pokoje zapomněla vzít.

Chvíli v ručníku nerozhodně stepovala před dveřmi koupelny, načež sebrala deku a odvahu a vydala se zpátky k sobě do pokoje. Edward přece už z ní včera viděl o hodně větší kus, než teď odhaluje osuška obmotaná kolem jejího těla.

Přesto před dveřmi do pokoje ještě na chvíli zaváhala, zkontrolovala, jestli osuška zakrývá vše co má, uzel jestli dobře drží a pak opatrně otevřela dveře a nakoukla dovnitř.

Edward pořád seděl v houpacím křesle v rohu, na tváři, vzhledem k včerejší noci až podezřele vysmátý výraz. Strašně se totiž bavil zvuky vycházejícími z koupelny.

„Vraždilas tam prase?“ zeptal se a na tvář si nasadil provokativně zvědavý výraz.

To byl ten pravý popich, který Bella potřebovala, aby vpadla polonahá dovnitř.

„Dej si pozor, abych to prase spíš nezavraždila teď,“ vrátila mu ťafku zpátky i s úroky.

Edward se zarazil a zvážněl, bylo vidět, že uvažuje nad jejími slovy. Vážně si Bella myslí, že se včera choval jako prase? Jako z dálky uslyšel mučitelský hlas, který mu odpověděl. Ano, choval jsi se jako prase! Ona je nevinná, věřila ti a ty ses na ní vrhnul jako zvrhlík, osahával si ji a ona to zřejmě přes ten zelený opar ani nevnímala, možná se chtěla dokonce bránit a nemohla, protože ji silnější. Jsi zrůda, netvor! Edward se zhnusil sám sobě, provinile sklopil hlavu a chystal se vyskočit z okna.

Bella překvapeně sledovala měnící se Edwardův výraz. Tvářil se teď, že skoro nenávidí sám sebe. Šmarjá, co mu to provedla?

„Edwarde, stůj, neblázni. Nemyslela jsem to tak. Mně se samozřejmě včerejší večer moc líbil. Strašně se omlouvám, že jsem to včera tak zabila. Můžeš mi to odpustit? Můžeš mi odpustit i to, co jsem ti před chvílí řekla? Vůbec nevím, co to do mě vjelo-,“

„Já to očividně nebyl,“ ozvalo se tiše z místa, kde stál Edward.

Bella se v šoku zadrhla ve svém monologu. Vykulenýma očima se podívala na Edwarda.

Ten na ní koukal stejně vykuleně, dokonce měl v úleku pootevřenou pusu. Nemohl uvěřit tomu, že to skutečně řekl nahlas.

Belle při pohledu na jeho ohromený výraz začaly cukat koutky. Z postele popadla do obou rukou polštář a se smíchem s ním začala Edwarda mlátit po hlavě. „Ty...“ Plesk. „Ty zvrhlíku jeden.“ Plesk. Plesk. „Že se nestydíš.“ Plesk! S posledním plesk se polštář roztrhl a na oba se začala snášet bílá peříčka. „Vyklubal se z tebe pěkný ptáček,“ dodala Bella a odpinkla Edwardovi z nosu zabloudilé pírko. Edward celou dobu zkameněle a nevěřícně stál a nechal se od Belly mlátit. Jen obočí mu stále více stoupalo vzhůru. Teď už se na Bellu koukal s tázavě pozvednutým obočím a v očích mu blýskalo pobavení.

„Bello?“

„Co je?“

„Jsi v pořádku?“

„V tom nejlepším.“

„A nepostrádáš něco?“

Bella se na sebe podívala a zrudla i na místech pod osuškou. Jenže ta osuška bohužel ona místa neskrývala a jen se tak válela opodál na zemi. S pištivým zvukem se otočila a sehnula pro osušku, pak si uvědomila, co udělala, rychle se narovnala, otočila Edwardovi čelem, rukama se marně snažila zakrýt určitá místa, kterých bylo ale poněkud víc než rukou, které k tomu měla k dispozici. Nakonec se schovala za postelí.

V pokoji se rozhostilo naprosté ticho.

„Edwarde?“ ozvalo se pak.

„Ano, lásko?“ zeptal se konverzačním tónem.

„Mohl bys odejít z mého pokoje, prosím tě?“

„Jistě.“

Ale nic se nedělo. Bella na něj vyčkávavě pohlédla zpoza postele.

S nečitelným pohledem se na ni zahleděl.

„Uvědomuješ si, že dveře jsou na tvé straně postele?“

Bella hodila pohledem za záda, jako kdyby se tam ty dveře objevily teprve teď. Chvíli se od ní ozývaly podivné zvuky prokládané šťavnatými nadávkami. Pak znovu nastalo ticho.

„Můžeš,“ ozvalo se konečně.

Edward se pomalu vydal ke dveřím. Prostě si to nemohl odpustit a hodil očkem směrem k posteli. Bella byla pod ní skoro celá schovaná, koukala jí jenom hlava.

„Pokud mě omluvíš, počkám na tebe dole,“ pronesl se zcela vážným výrazem k Bellině vykukující hlavě a zavřel za sebou dveře.

Bella se vyškrábala zpod postele, ještě celá rudá a nahá sebou na ní plácla a rukama si zakryla oči.

Skrz zavřené dveře se k ní donesl výbuch smíchu.

 

Bella na sebe rychle naházela nějaké oblečení a seběhla dolů. Na stole ji čekala připravená miska s cereáliemi. Ostražitě si sedla na židli vedle Edwarda.

S cukajícím koutkem k ní přisunul misku.

Zabořila do ní lžíci a vsunula ji do pusy. Najednou zjistila, že má strašný hlad.

Edward přimhouřenýma očima sledoval, jak v ní miska cereálií mizí neuvěřitelnou rychlostí.

„Tak jaké to bylo u Jacoba?“

Bella zalapala po dechu a rozkašlala se. Edward na ní chvíli trochu vyděšeně koukal, zvažoval možnost, jí dát herdu do zad. Naštěstí si to rychle rozmyslel a raději Belle natočil sklenici vody. Chvatně po ní sáhla a na jeden zátah ji vypila.

Skrz slzy se na Edwarda koukla a zvažovala odpověď. „U Jacoba? Jaké by to tam mělo být?“ zeptala se opatrně. Tušil snad Edward něco?

Edward nevinně zvednul obočí. „Bavila ses?“

„Uhm,“ odpověděla neurčitě.

Edward zvážněl. V ruce si pohrával s její lžící. „Bello, chápu, že jsi to chtěla zkusit. A nemám nic proti tomu, kdyby sis to chtěla zkusit ještě párkrát, ale příště bych u toho radši byl.“

Bella vykulila oči. „Edwarde, já vážně nemám chuť se s Jacobem znovu líbat, ať už tam budeš nebo ne...“ Její slova vyzněla do ztracena, protože si právě uvědomila svůj omyl. Edward samozřejmě mluvil o stavu, ve kterém včera přišla domů. S velkými obavami se na něj zahleděla.

Lžíce v jeho ruce se pomalu ohnula a nakonec s prasknutím zlomila.

„Líbat?“ Znělo to, jako by se dusil.

Bella se rychle pokusila napravit škody. „Ne, Edwarde, tak to není. To nebyl ani polibek, spíš taková rychlá pusa, žádný jazyk, nic.“ Ale Bella viděla, že to její slova jen zhoršila.

Edwarda zase zahalila rudá mlha. Představa Jacobova jazyka byla na něj už trochu moc. Jen Bellin vyděšený pohled ho přinutil zůstat sedět na židli a nerozběhnout se za hranice La Push, aby tomu štěněti ukázal, jak vypadají jeho játra zvenku.

Bella se to snažila obrátit v žert. „Vsadím se, že už se o nic podobného podruhé nepokusí, pokud by se mu ovšem nelíbil obtisk mé dlaně i na druhé tváři.“ Nuceně se zasmála a zoufale hledala na Edwardově tváři známky příčetnosti.

Edward se s velkým sebezapřením ovládl. Na tvář si pak nalepil strojený úsměv.

„Už je spousta hodin, vyrazíme?“

Bella ho stále s obavou pozorovala, ale kývla a vzala si věci do školy. Rychle zamkla dům a nasedla do Edwardova nablýskaného Volva.

Edward za ní zabouchl dveře možná jen s o trochu větší silou, než bylo třeba. V okamžiku už startoval motor. A v hlavě promýšlel plán.

Bude muset toho psa naučit slušnému chování.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

12)  Tery (10.02.2011 23:44)

tak nejdriv sem nemohla z ty fotky edwarda pak sem se tak debilne culila ale pak me dodelalo Zabijelas tam snad prase?
a pak kdyz si ed prebral slova a prej : váze si myslela ze se choval jako prase NO TO UZ SEM NEMOHLA ANI DEJCHAT
dale: jak mlatila eda polstarem a pak prej ale dvere sou na tvy strane postele :D:D:D:D:D:D:D:D:
no pak fraze Edward na ní chvíli trochu vyděšeně koukal, zvažoval možnost, jí dát herdu do zad. HERDU DO ZAD A JA ABSOLUTNE VYBOUCHLA
a nejvic kdyz mu rekla edwarde ja se nechci s jacobem znovu líbat
no a uz sem ani nevidela co ctu po frázy :aby tomu štěněti ukázal, jak vypadají jeho játra zvenku.

no proste dekuju uz sem se po dlouhe dobe konecne zasmala od srdce

SarkaS

11)  SarkaS (27.09.2010 20:11)

Teda ja to asi nevydycham, protoze moje branice po nekolika denni pauze nezvlada... Manzel je na me nastvany ze se tu lamu v pase a nechci mu rict proc. Dalsich devet dilu na ktere se chystam mi asi zruinuje manzelstvi

10)   (23.08.2010 19:30)

Jeho játra zevnitř??
Uf, to je tak skvělý
Když tuhle povídku čtu, vždycky si ještě chvíli připadám

Carlie

9)  Carlie (21.08.2010 23:32)

No koukám, že předchozí série byla jen zahřívací kolo a bránice dostává čím dál větší nakládačku! Jsi geniální! Tak jdu do dalšího kola, snad nebudu muset do ringu hodit ručník já, až nebudu moct popadnout smíchy dech

ambra

8)  ambra (31.07.2010 10:54)

Omg!!!! Je to tu!!! Deka! Osuška! Lžička! VŠECHNO!!!!!

sfinga

7)  sfinga (29.07.2010 17:24)

Mňam
Víc, už ze mě asi nevypadne.
On už první den byl famózní a tenhle vypadá, že bude ještě lepší
Díky a jdu si pořídit náhradní bránici, ta stará dostala zabrat.

Stebluska17

6)  Stebluska17 (29.07.2010 14:47)

Já - to - prostě - zbožňuju! Když jsem to četla, tak jsem se málem udusila tyčinkama. Nechápu, co to do mě vjelo?! - Já to nebyl.

Linfe

5)  Linfe (29.07.2010 13:38)

Jáj to bylo perfektní, úžasný, vtipný a báječný. Bohužel jsem zase trochu podváděla a tak nebudu mít následující dny co dělat, ale Edwardův báječný den a seznam pomsty je dokonalý. Zase si to krásně napsala :-)

dorianna

4)  dorianna (29.07.2010 13:38)

tak jsem si k obědu dala repete tvé povídky, no vlastně několikáté repete))) Někdo říká, že opakovaný vtip není vtipem, ale proč se tedy chlámu jak pominutá sotva tvou tvorbu otevřu, tak to je mi záhada :D :D

semiska

3)  semiska (29.07.2010 11:24)

Tak to je supr, žes napsala pokračování. Jsem naprosto nadšená a těším se na další díl. Jsem zvědavá na lekci slušného chování od Edwarda pro Jaka. Jen ať se u toho nepomlátí JInak opravdu moc skvělé.

Popoles

2)  Popoles (29.07.2010 11:21)

Tak jo , AB. Dám si tohle mučeníčko znovu a ráda.
Jdu si nachystat propriety a hurá na to, je obědová pauza....Před ústy mám kapesník a kolegyně zvládá první pomoc... :D :D

Nebraska

1)  Nebraska (29.07.2010 10:35)

Jsou zpět! Jsou zpět!!! Já je miluju!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still