Sekce

Galerie

/gallery/bels1.jpg

Chcete vědět, proč Edwardovi narostla křídla?

Zajímalo by vás, jestli si autorka série Padlí andělé nepláčou dala do avataru svoji vlastní fotku?

Je Team Edward, nebo Team Jacob?  A koho by chtěla zastřelit?

Chcete se dozvědět víc? Čtěte! To si nemůžete nechat ujít!

1) Pamatuješ si ještě, kdy a jak vzniknul námět k Padlým andělům? Bylo to okamžité vnuknutí, nebo jsi to musela nějak vymýšlet?


Námět k Povídce Padlí andělé nepláčou vznikl najednou. Tehdy jsem zrovna uveřejnila Emmetta a lesní pannu, nadchlo mě, kolik to má komentářů, a přemýšlela jsem, jakou jinou bájnou bytost bych ještě mohla zahrnout do svého repertoáru. A pak mi blesklo hlavou, že je vlastně Edward nějaký divný upír - čestný, svědomitý, láskyplný a shovívavý, a ten jeho ochranitelský komplex... Tyhle vlastnosti by byly divné u člověka, natož u upíra. A tak mě napadlo, co když byl v předešlém životě andělem? No a bylo to. Měla to být původně jednorázovka, která končila Edwardovou přeměnou. Dál už to přece je napsané, že. Jenže potom se strhla lavina žebrání o pokračování, já neodolala a tak je z jednorázovky prolog, povídka má 28 kapitol a ještě nejsme u konce.

2) Jaká je Tvá nejoblíbenější postava ságy Twilight? Proč?


Asi všechny. Mám ráda všechny postavy, každá má v příběhu své místo, ty kladné i ty záporné. Jsem trochu tým Edward, ale se silnou fixací na Jacoba, což je myslím z mého psaní znát. A z dívčích postav mě moc zaujala Bree. Té holky je mi vážně líto. Tak mladinká, vlastně i ochotná se změnit, a neměla štěstí ani žádnou šanci. Těším se na tu knížku o ní, co má teď vyjít.

3) Kde se vzal Tvůj krásný, a trochu záhadný avatar?


Na Googlu. Měla jsem původně jiný, ale po nějakém čase jsme byla upozorněna, že už ho někdo vlastní. To bylo ještě na jiném webu. Takže jsem zadala do vyhledávače obrázků slovo vampire, vytřídila, co už někdo použil a co se mi nelíbilo, a z toho prosévání zbylo nakonec tohle. Ta malá upírka se mi líbí, připomíná mi právě Bree, a koutkem pusy jí teče ještě zbytek krve od svačiny. Je tak trochu ztracená.

4) Jak jsi spokojená s převedením ságy TW na filmové plátno? Těšíš se na

Eclipse?


No, spokojená možná není to pravé slovo. Spíš smířená. Je mi jasné, že knihu nacpat do filmu není jednoduché, zvláště takhle tlustou, a ještě je v ní spousta pasáží o pocitech, což ve filmu moc okecat nejde. Docela se jim povedlo obsazení, ale ráda bych zavedla povolený odstřel na pachatele českého dabingu. A na Eclipse se těším, podle ukázek to vypadá na zatím nejlepší díl.

5) Kde, případně jak, se nejčastěji rodí nápady na Tvé básně a povídky? Když Tě

to přepadne, píšeš rovnou do editoru, nebo nejdřív používáš papír a tužku?


Nápady se rodí všude, není to tak, že bych si sedla a řekla: "Tak a teď vyplodím báseň nebo novou kapitolu." Tak to nefunguje. Někdy mě osloví cizí povídka, nebo knížka, film, hudba... někdy je to jen nálada, pocit. Většinou silná citová hnutí ve mně vyvolávají básnické střevo, k próze být pohnutá nepotřebuji, alespoň ne tak moc. Umím psát i na objednávku, ale za moc to pak nestojí. A píšu rovnou do editoru, papíry ztrácím, tužky lámu a nic po sobě nepřečtu.

6) Zdá se, že se kromě prózy vyjadřuješ snadno i ve verších. Jak se Ti to

stalo?


To je vrozený defekt. Nebo získaný v raném mládí horlivou četbou.Často se mi stává, že ze mě vypadne rým i v běžném rozhovoru. Kdysi jsem to používala cíleně, učitelce ve škole se to hodí. Děti si poučky lépe zapamatují, když jsou zrýmované a ke všemu ještě legrační.

7) Co Tě přivedlo k psaní FF básní a povídek? Píšeš a případně zveřejňuješ i

jinou svoji tvorbu?


Co mě přivedlo k FF... Já vlastně nevím. Už před pár lety jsem četla FF, o Harry Potterovi, to bylo moje první seznámení s tímto literárním útvarem. Stmívání mě dostalo opravdu hodně. Začala jsem číst povídky jiných a psala jsem jim veršované komentáře. Čím dál častěji se objevovaly výzvy, ať konečně taky něco napíšu, když mi ty komentáře tak jdou. A tak vznikl Emmett a lesní panna, H1N1 a Žalozpěvy, pak Bellin pláč a Edwardova zpověď, Padlí andělé... nějak se to rozjelo. Jinou tvorbu nezveřeňuji, moc jí není. Píšu jen pro přátele - různá blahopřání, novoročenky, taky básničky pro výuku - ty jsou tedy v pracovních listech. Napsat povídku by mě v životě nenapadlo nebýt tady té FF nákazy. Ale je to prima. Představte si , že ve škole jsem nesnášela sloh...

 


Povídky od Hanetky

Přidat komentář

Autor:

Text:

Komentáře

«   1 2

Hanetka

3)  Hanetka (26.05.2010 17:25)

Jé, tři? Jenom? Takhle kdybys řekla třicet... No ale dobře.
Pán prstenů, Dogma, Jak přicházejí sny. Ale je jich mnohem víc, včetně pohádek a filmů pro pamětníky, včetně Xmenů a Transformerů a Indiana Jonese a Hvězdných válek a Star Treku a... nemůžu pokračovat.
S hudbou je to podobné. Nemusím dechovku a metal (či co to je ten kravál bez melodie), jinak poslouchám skoro všechno. Opravdu hodně ráda mám folk, Enyu, kapelu Kryštof... Zase je toho docela hodně.
Při psaní poslouchám hlavně významné otázky typu: Kdy už bude večeře?
A veršované sny se mi nezdají, zato někdy lítací.

Nebraska

2)  Nebraska (26.05.2010 17:18)

Ahoj Hanetko
Pěkně prosím, mají některé tvé postavy nějaký reálný předobraz? Miluju Svatého Petra a Samiela, a přijdou mi tak živí a plastičtí, že prostě musí někde existovat v lidské podobně, nebo ne? :-)

Karolka

1)  Karolka (26.05.2010 17:14)

Děkuju Hanetko za odpovědi. (A díky Bye za otázky). Taky se zeptám:
1) Tři oblíbené filmy
2) Aktuálně oblíbená hudba. (Posloucháš při psaní něco?)
3) Zdají se ti veršované sny?

Děkuju!

«   1 2

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek