Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/3940_mala.jpg

Bella jde k Rumunům, aby zachránila Chelseu a Aftona. Jaký plán mají Cullenovi? A co mají v záloze Rumuni?

Předem díky za komentáře. Blížíme se ke konci - už zbývá jen jedna kapitola. Doufám, že se vám bude líbit.

Zjistit, kde hangár je a dostat se do hlídané zóny letiště, je pro Bellu hračka. Ani nemusí nikoho omamovat. Je rozhodnuta být tak nenápadná, jak jen to jde. Po cestě se snaží vymyslet, jak nejlépe zařídit, aby všichni tři vyvázli ve zdraví. Nejlepší by samozřejmě bylo použít Alecův dar, ale plíživá mlha je vidět a navíc chvíli trvá, než se dostane ke všem. To by mohlo být Chelsee a Aftonovi osudné. Musí to vymyslet nějak jinak. Možná by jí mohla pomoct Chelsea svým darem. Když rozváže jejich pouto, mohli by reagovat jako jednotlivci. Možná ne všichni jsou ochotni padnout za Amira a pochybnou pomstu Volturiovým.

Ano, nejvhodnější bude přijít, jako by plnila jejich příkaz a zhodnotit situaci na místě. Použije Edwardův dar a bude jednat podle jejich myšlenek.

Obrovské dveře hangáru číslo 28 jsou pootevřené právě tak, aby se jimi mohla protáhnout dovnitř. Sotva to udělá, dveře se za ní zavřou s definitivním bouchnutím. Jako by oznamovalo, že konec se blíží. Bella si ale umiňuje, že její konec to nebude. To oni zaplatí!

Popojde dál do hangáru. Vyhne se jedinému menšímu letadlu, které je tam zaparkované a spatří je. Upíři stojí rozestaveni do zdánlivě nedokončeného kruhu. Sotva se Bella pohne, pochopí, že kruh končí za ní. Je obklíčena právě tak jako Chelsea. Ale moment? Kde je Afton?

Chelsea zvedne hlavu a Bella se dál nemusí ptát. Její tvář je výrazem utrpení, které mohlo způsobit jen sledování smrti její lásky. Bella roztáhne štít tak, aby mohla použít Edwardův dar. V hlavě se jí rázem rozezní myšlenky všech okolo. Tentokrát je jich dvanáct. Někdo se k nim přidal. Bella se nejdřív zaměří na Chelseu, aby zjistila, jak na tom je. Ona první by jí dala vědět, kdyby se něco chystalo. Afton zemřel, když ji chránil. Chtěli je zabít oba, ale Amir to po smrti Aftona zakázal. Chtěl mít pojistku, kdyby se cokoli pokazilo.

Belliny rty se stáhnou do úzké linky. Nejradši by… nedokáže se rozhodnout, jestli by raději běžela k Chelsee a utěšovala ji, nebo jestli se dřív vrhnout na Amira, aby mu vymazala ten spokojený úsměv z tváře. Ale asi to druhé.

To už ale Amir zvedne ruce dlaněmi vzhůru: „Vítám tě, Bello. Jsme velmi rádi, že ses rozhodla nás navštívit za podmínek, které jsme navrhli.“

Bella pokývne a zaměří se odhalení jejich plánu. Co mají v rukávu? Odkud přijde útok? Zatím žádnou zradu neobjevila, ale z Amira cítí takovou poťouchlost, že je jí jasné, že něco skrývá. Proč nic neudělají? O co jim vůbec jde? To nechávají iniciativu jí?

Zatím co takhle přemýšlí, prohodí: „Jsem tu, takže Chelseu už nepotřebujete.“

Amir nakloní hlavu na stranu: „Bylo by jistě velkomyslné pustit tvou kamarádku na svobodu, ale taky velmi hloupé. A já hlouposti nedělám. Navíc jsem ti nic takového ani neslíbil. Nehledáš toho druhého?“ dodá trochu škodolibě.

Chelsee se z hrdla vydere hlasitý vzlyk a Belle z očí srší blesky. Zavrčí: „Na to, že jsi prakticky mrtvý, máš obdivuhodnou schopnost nevkusně vtipkovat, Amire.“

Amir se usměje jako dítě pod vánočním stromečkem: „Ale Bello, proč tak ošklivé výhružky? Zatím se cítím stejně živý jako kdykoli jindy. Vlastně víc. Tvoje blížící se smrt mi vlévá novou krev do žil. Obrazně řečeno, samozřejmě. Volturiovi zasáhne zničení jejich tajné zbraně víc, než kdybych zlikvidoval celou gardu.“

Podívá se za Bellu a pokyne třem upírům za ní. Rozhovor právě skončil. Bella upraví svůj štít tak, aby kryl ji i Chelseu a pak se bleskově otočí. Stačí jí jediný pohled a trojice se svíjí na zemi v agonizující bolesti. Možnost pomstít se, vlila do Chelsey novou energii. Bella se spolehne, že ohlídá Amira a dá jí vědět, kdyby se něco chystalo. Sama na nic nečeká a zbaví svíjející se trojici jejich utrpení a hlav dřív, než kdo stihne pořádně zareagovat.

V tom zaslechne Chelseino zavrčení – spíš zařvaní. Znamení, že na ni chtěl zaútočit někdo další. Upíři, kteří stojí okolo, se začnou blížit. Nehodlají jim dát šanci… Bella je v mžiku u Chelsey. Postaví se zády k sobě, aby se mohly lépe bránit. Bella si všimne, že upírka, stojící vedle Amira (ti jediní se dosud ani nehnuli), se najednou rozdvojila. Bella musí zamrkat, aby se ujistila, že se jí to nezdá. Opravdu tu jsou teď dvě. Ta původní dál zůstává na místě, zatímco nová se rozdělí stejně jako ta první předtím. Teď jsou tu tři stejné a v zápětí jich je pět. Čtyři se přidají k útoku, pátá se dívá z dálky, aby mohla případně zasáhnout.

Amir se spokojeným úšklebkem kývne: „Výborně Tino.“

Podívá se na Bellu s vítězoslavným výrazem. Proti takové přesile nedokáže bojovat ani ona.

Pomsta a vědomí, že bojují o život, dává oběma přítelkyním nadliskou (no spíš nadupíří) sílu a rychlost, ale i tak se přesila začne projevovat. Sotva jednoho roztrhají, Tina ho nahradí dvěma dalšími. Nepřátelé se k nim tlačí víc a víc – nemají už pomalu žádný prostor k boji.  Kdyby byli lidé, hrozilo by, že je za chvíli umačkají.

Bella se rozhodne zjednat si trochu místa tím, že použije na nejbližší útočníky osvědčený dar Jane. Upíři, na něž ho zacílila, okamžitě popadají na zem. Než se ale Bella stačí volně nadechnout, uslyší bolestné výkřiky a vzápětí spokojený hlas, který zná: „To máš za to, že si dovoluješ na holky!“

Emmett! Kdyby na to byl čas, nejradši by mu skočila kolem krku. Těžko byste hledali někoho vděčnějšího, že ji pro jednou neposlechli. Bleskově se rozlédne a spatří, jak se zapojil i zbytek Cullenů. Chelsea na ni s úsměvem zamrká. Bella jí úsměv oplatí a v téže chvíli Chelsee utrhne jeden Tinin klon ruku. Zakřičí a Bella k ní přiskočí, aby jí pomohla.

Rozcupovat upírku na kousíčky netrvá Belle dlouho. Podá Chelsee ruku, aby si ji mohla připevnit zpátky a rozhlédne se po Amirovi. Cullenovi vnesli do boje úplně jiné prvky a hlavně převahu. Nemusí se už bát, že by prohráli. Jde jí teď o to, aby našla Tinu a Amira. Jakmile vyřadí Tinu, bude po boji. A Amir musí zaplatit.

Všimne si Edwarda, který se k ní snaží dostat. Bojuje tak ladně, že to vypadá, jako by tančil. Jeho výraz, když vycení zuby, je ale děsivý. V tom ucítí, jak ji kdosi chytil tak, že má znehybněné ruce přitisknuty k tělu a zády se opírá o útočníka. Na uchu ucítí vzrušený dech: „Tak a jsi moje. Pojistka víc než dokonalá. Dopomůžeš nám s Tinou k útěku.“

Amir! Cullenovi a Chelsea se během okamžiku vypořádají se zbytkem útočníků, a pak se všechny zraky upírají na Bellu a její únosce. V známých tvářích se střídají obavy s nenávistí a krvelačností. Zaslechne specifický zvuk, se kterým se Tina znovu rozdělila. Bella vidí rudě. Ne, tohle už znovu nesmí dovolit. Amir neuteče a Tina nesmí znovu vytvořit upíry, kteří by mohli ohrozit ty, které má ráda.

Nemůže se sice otočit, aby mohla použít Janin dar, ale Amir je tak blízko, že ten Alecův ho může skolit jako nic. Zacílí ho a sotva ucítí, jak Amir v šoku povolil sevření, osvobodí se úplně, otočí se a s hrozivým zavrčením mu utrhne hlavu: „Já nejsem rukojmí. Špatná volba, Amire.“

Zbývá Tina. Všechny čtyři, které zatím stihla vytvořit, se tváří dost vyděšeně, když je Cullenovi obklíčí. Zvednou ruce na znamení, že se vzdávají a Carlisle zaváhá. Udělá gesto, aby zastavil postup své rodiny, ale Bella zavrčí: „Tentokrát ne, Carlisle. Souhlasím s Amirem – nemůžeme si dovolit udělat hloupost a nechat je odejít. Tentokrát to dokončíme.“

Nahrbí se a mrkne na Chelseu, která její pohled opětuje. K Bellinu překvapení spatří ve stejné pozici i Edwarda a Alici. Vrhnou se na zbylé upírky a zničí je dřív, než by člověk zamrkal, aby se ujistil, že vidí správně.

Problém, jak zlikvidovat těla, vyřeší Emmett se svou bezstarostností: „Myslím, že se tady stane menší letecká nehoda.“

Všichni se na něj otočí a Bella se uculí: „Skvělý nápad. Připomeň mi, že ti jednou musím poděkovat.“

Emmett se na ni vesele zazubí: „V pořádku, sestřičko. Mně stačí, že jsem se mohl přidat k téhle zábavě. Myslím, že ji na dlouho nic netrumfne.“

Chopí se těl a brzy je zaparkované letadlo plné ostatků. Jediné, co Bella zakáže přidat, je Amirova hlava.

Chelsea s trpkým úsměvem souhlasně kývne: „Aro bude potěšen, až uvidí, že je po smrti.“

Jako poslední zůstane na místě Edward. Zapálí sedadlo a zmizí za ostatními. Venku je černočerná noc. Nesvítí ani hvězdy. Zastaví se až na kraji lesa, který začíná asi kilometr od letiště. Netrvá dlouho a spatří výbuch. Je dokonáno.


14. kapitola - 16. kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Kristiana

6)  Kristiana (21.07.2011 10:19)

Chudák Afton. :'-( Snad se Chelsea s jeho srmtí časem vyrovná.
Pěkně Rumunům nakopali zadky. Aro bude mít z hlavy jistě radost.

5)  hellokitty (07.10.2010 21:56)

Eleanor

4)  Eleanor (07.10.2010 18:29)

To byla ale rychlovka. Aftona mi je líto:'-(

Michangela

3)  Michangela (07.10.2010 17:19)

nesie8

2)  nesie8 (07.10.2010 14:35)

honem další

Marketa

1)  Marketa (07.10.2010 12:39)

rychle další

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek