Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/Gothic_Edward_Bella_Request_by_Sand_Team_Fan.jpg

Už teď ty tři lituju...

 

Bella

Našla jsem si v mailu svůj knižní seznam (jo, přesně ten, na který se táta vybodnul) a už deset minut jím rolovala nahoru a dolů. Zkoušela jsem odhadnout, jestli se mnou starající se Edward půjde do knihkupectví. Kdo ví? Možná místo toho vytáhne další funkční soupravičku a dá si pár kiláků, tentokrát v Port Angeles, nebo si skočí do supermarketu pro ingredience na skvělou véču (tipovala bych to na kyselý okurky s nutelou).

Tak či tak, cokoliv by bylo lepší, než aby se mi motal za zadkem. Když jsem totiž jako číslo jedna na svým seznamu uvedla Nabíječe, jako číslo dvě až čtyři všechny díly Padesáti odstínů a jako číslo pět Kámasútru pro 21. století, chtěla jsem hlavně naštvat tátu.

Teď, pokud bych na původním znění trvala a pokud by měl Edward pro dnešek splněný svůj tréninkový a přežírací plán, mi reálně hrozilo, že si po čeknutí mýho nákupu objedná na Amazonu bičík a důtky, zastrčí si je za svůj naprosto boží gotický opasek (případně za gumu běžeckejch kalhot) a po zbytek prázdnin na mě bude významně zvedat obočí pokaždý, když na sebe narazíme. Zároveň bude samozřejmě cvrnkat do obou zmíněných nástrojů, abych jako nebyla na pochybách (mám je a nebojím se je použít, bejby).

A to cvrnkání bude dělat těma svýma dlouhýma šikovnýma prstama (dvě vajíčka současně a bez koukání, bejby).

Otřásla jsem se a rychle začala seznam promazávat. Zastavila jsem se až u Hvězdy nám nepřály. Když už se musím na pár týdnů vzdát svýho gotik make-upu, tak si aspoň v klidu můžu užít ubrečený knížky.

 

Byli jsme domluvený na druhou hodinu, teď bylo skoro půl třetí, tak jsem si řekla, že moje hrdost neutrpí, když se pomalu přesunu dolů.

Seděl v kuchyni a zase se ládoval. A zase měl ten trochu nepříčetnej výraz, i když to vypadalo, že pyramidu před ním tvoří jen obyčejný sendviče. Pohled na linku mě vyvedl z omylu. Ananas a hořčice??? Ten cvok je buď v jináči, nebo se poslední týdny intenzivně věnoval hulení (přísahám, že já to zkusila jen dvakrát. Plus minus. Teda hulení, ne jináč.).

„Říkal jsem si, že když se domluvíme na druhou, budou z toho nakonec tři,“ zašklebil se. „Dáš si?“ přisunul talíř směrem ke mně a v očích měl vážně divnej výraz. Takový jako… očekávání.

„Dík, ale ty tvoje lívance budu trávit do patnáctýho srpna, takže fakt ne,“ pošoupla jsem mu svačinku zpátky. O slanině (super úžasný křupavý slanince) jsem samozřejmě ani necekla.

Teprve v tu chvíli jsem si všimla, že na stole leží i nějakej papír. Edward ho vzal do umatlaných prstů, se spokojeným povzdechem se opřel a poplácal si přecpané (a dokonale ploché) břicho.

„Charlie mi tu nechal vytištěnej ten tvůj seznam duševní potravy,“ zazubil se a významně zahýbal obočím (z toho jsem vyvodila, že bičík a důtky už jsou na cestě). Zaskřípala jsem zubama.

„Nabíječ?“ Dvě kmitnutí obočím.  Zabiju tátu. Ještě dneska. „Padesát odstínů šedi?“ Tři kmitnutí. „Já myslel, že padesát odstínů fialkový ti dokonale vyhovuje.“ A nebude to rychlá a bezbolestná smrt. „Kámasútra pro 21. století?“ Tentokrát nechal obočí vyhozený v půlce čela. „Jakože pro každý století je spešl vydání? Máš ty předchozí díly? To srovnání by mohlo…“

Dvěma kroky jsem byla u něj a vyrvala mu papír z ruky. „Jestli okamžitě nesklapneš, předvedu ti moje nejmilejší číslo z Kámasútry pro čtrnáctý století,“ zasyčela jsem pět cenťáků od jeho pootevřený pusy (Alici by nejspíš upoutalo, že nemá ani jednu plombu). „Jen mi dej pár minut, než si seženu třicet čísel dlouhej rozžhavenej železnej kolík.“

Proti svý vůli sebou cuknul. Poposedl a opatrně se usmál. „I na gotičku v internaci je s tebou sranda.“

Než jsem místo kolíku stihla použít třeba baseballku (klidně studenou), ozval se zvonek.

„To bude Emmett!“ vykřikl můj vzdálený příbuzný radostně a vyskočil od stolu. Z nějakýho důvodu jsem jeho nadšení nedokázala sdílet.

 

 

Edward

Vystřelil jsem ke dveřím, abych ho stihnul varovat. Marná snaha. Sotva jsem otevřel, zavětřil jako honicí pes. Teprve v tu chvíli jsem si uvědomil, že Bella používá parfém. Jinej než Beth. Sladkej. O dost sladší, než odpovídalo její povaze.

Zvedl jsem ruce, jako bych ho mohl zarazit (zarazte rozjetej buldozer). „Já ji viděl první,“ syknul jsem. Jako bych nevěděl, že Emmova soutěživost skoro dosahuje úrovně jeho nadrženosti. Skoro.

Pokusil se mě odstrčit stranou, ale nedal jsem se tak snadno. „Chci dohodu!“ funěl jsem. Neochotně mě vzal na vědomí.

„Co nabízíš?“

Tohle bylo snadný. „Celej červenec ti budu chystat obědy.“

Váhal sotva pět vteřin.

„Fajn. Ale jen to, co mám rád . Kyselý okurky s nutelou odmítám. Jaký jsou podmínky dohody?“

„Týden na ni nikdo nesáhne.“

„Zahrnuješ do toho rovnou Jazze?“ zašklebil se. „Už jsi ho informoval?“

Uplatit Jaspera bude těžší. Emmettova závislost na jídle se ho netýkala a na balení holek používal podvratný metody, například řeči o empatii, emocích a problémech s erekcí. Říkal tomu pravidlo tří éček nebo taky tři éčka ke zlaté. Ve Forks už spousty holek žily s dobrým pocitem, že Jasperu Haleovi, tomu citlivýmu empatickýmu blonďákovi, pomohly s jeho problémem. I když jediný problém, který ten parchant ve skutečnosti měl, začínal na „d“. Seznamte se: Jasper Hale, děvkař.

„Když se dohodneme my dva, musí na to přistoupit. Prostě ho přehlasujem,“ pokrčil jsem rameny.

„I tak,“ poškrábal se na hlavě. „Máš výhodu společnýho bydlení. Možná bych měl mít nárok i na večeře.“

Zavrtěl jsem hlavou. Vaření mi nevadilo, ale živit Emmetta se rovnalo polovině státního rozpočtu státu Washington. „To nemusí být nutně výhoda. Například před ní nemůžu předstírat, že nechodím na záchod. A dneska ráno mě nachytala po běhání. Neosprchovanýho.“

Emmett se zašklebil. Ze zadní kapsy džínů vytáhl telefon a znovu si projel fotky, který jsem mu včera poslal. Jednu jsem udělal, ještě když jsem stál za Beth na schodech – s tím šíleným make-upem, v šortkách a v kozačkách na ní Bella vypadala, že Jasper je proti ní novic u dominikánů, druhou jsem risknul v noci. Bez šminek a s vlasama rozhozenýma na polštáři byla taky děsně sexy, i když úplně jinak. Dokonce i Ariel na jejím značně vyhrnutým spacím triku vypadala tak nějak… perverzně.

Můj úchylnej nejlepší kámoš spokojeně mlasknul. „Nemůžu uvěřit, jak se to vyvinulo. Rose na měsíc u bábí na Floridě. Začínal jsem se děsit, že tu umřu nudou.“ Nikdy nebyl nejsilnější v matice, takže jsem mu nechtěl kazit radost a připomínat mu, že Bella je jen jedna, kdežto my jsme tři. A navíc jsem doufal, že pravidlo prvního týdne nebudu muset porušit já – že to za mě udělá Bella. Stačilo vybavit si ten zvuk, co dělala dneska ráno nad mou snídaní.

V kuchyni zachrastil výrobník ledu a Emmetta už nemohlo nic zastavit. Pokud teda nepočítám Bellu, pro kterou byla kuchyň očividně nebezpečným a neprobádaným územím. Aktuálně stála nad dřezem a snažila se vyklepat si z trička (toho strašně tenkýho a sepranýho) ledovou břečku, která se rychle měnila ve vodu.

Když se k nám otočila…

No prostě…

„Co je,“ prskla na nás svým obvyklým roztomilým způsobem, na který jsem si už začínal zvykat. Pro Emmetta to byla novinka, ale v tuhle chvíli na něj mohla klidně mluvit plynulou svahilštinou.

Obličej se mu roztekl pod neovladatelným blaženým úsměvem.

„Holka,“ vzdychl spokojeně.

Bella se ušklíbla, došla k němu a zatřásla mu pravačkou. „Těší mě. Já jsem Bella.“

 

 

Bella

Po krátký slovní přestřelce, z níž jsem zachytila jen pár slov (trapnej, panic, Rose, zabije, tejden a dohoda), a po třiceti sedmi kolech kámen – nůžky – papír mi dva hlavní forkští sekáči navrhli, ať si sednu na zadní sedačku Emmettova džípu.

Po tom trapasu s výrobníkem ledu jsem si musela oblíknout něco ze svý gotik výbavy, takže jsme teď s Edwardem znovu vypadali jako kandidáti na trapáky roku. Emmett nás od volantu každých deset vteřin přejel pohledem, po kterým následoval výbuch smíchu. V životě by mě nenapadlo, že se budu tak moc těšit na mrtvolnej výraz kočičky Kitty.

Abych ale byla upřímná - Edwardovi to hrozně moc seklo a na vteřinku jsem si říkala, že bysme nebyli úplně marnej pár. Samozřejmě ne pár jako pár, ale třeba pár na nějakou fotku na Instáč. Alice by si nejspíš při psaní svýho komentáře (áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá) promáčkla displej mobilu.  Na druhou stranu bylo možný, že už jsem prostě za ty dva dny byla ovlivněná omezeným výběrem (zdálo se to nemožný, ale Emmett hýkal asi osmkrát častěji než Edward) a tudíž jsem měla dramaticky snížený nároky.

V Port Angeles už zase (nebo ještě pořád) pršelo. Edward mě nasměroval ke knihkupectví a i se svým retardovaným kámošem vyrazil neznámo kam. Když odcházeli, nemohla jsem se ubránit mírnýmu zklamání. Na druhou stranu jsem měla nejmíň dvě minuty na to, abych si pořádně prohlídla jejich zadky (večerní hlášení pro Alici).

V knihkupectví jsem si dala načas, takže než jsem vylezla, stihli se chlapci namnožit. Byli teď tři, čekali na mě před obchodem a vypadali jako finále reklamy na domácí barvy na vlasy (jak se tam vždycky prohodí zrzka, bloncka a bruneta). K původní zrzce a brunetě přibyla bloncka.

Výškově byl někde mezi Edwardem a Emmettem a i on na mě zíral, jako bych měla na hlavě zelený tykadla. Nenápadně jsem si hrábla do vlasů (nic, překvápko).

Nakonec i jeho obličej přepůlil ujetej úsměv. Zasněně vydechl: „Holka…“

Protočila jsem panenky. „No nekecej. Ty taky? Já jsem Bella.“

 

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

Marvi

27)  Marvi (13.06.2015 12:29)

Kapitola od kapitoly lepší a lepší, takže finále nejlepší, ale to je samozřejmě tvůj standart.
Já nemám slov, takhle jsem se u čtení dlouho nebavila!!!
A bylo by super kdyby za Bellou přijela Alice, tak třeba se dočkám. ;) ;) ;)

Niky

26)  Niky (30.05.2015 11:52)

On si ji fotí, když spí? Pomoooc Edwardovi kámoši jsou fakt povedení... Holka
Díky Ambři, bavím se přímo královsky

kala

25)  kala (29.05.2015 18:11)


Děkuju

ambra

24)  ambra (29.05.2015 17:22)

Áááá!!! Vy jste úžasné! Zkusím dnes přidat další, i když tu mám pořád lazaret a už z toho trochu blázním .
Moc děkuju, jste fakt zlaté

Ivana

23)  Ivana (29.05.2015 14:40)

Ježiš ešte tí dvaja tomu chýbali. Toto je komédia. Neskutočne som sa pobavila. Ďakujem.

22)  adriana (29.05.2015 12:31)

21)  Iwka (28.05.2015 23:39)

to bylo zase něco! a s tou reklamou na barvy na vlasy - to taaak sedí, achjo

wuzinka

20)  wuzinka (28.05.2015 21:49)

Holka....

SestraTwilly

19)  SestraTwilly (28.05.2015 21:03)

Traja mušketieri nastúpili;) . Môžeme len hádať,ktorý z nich zaboduje u Belly najviac .Výborná oddychovka

GinaB

18)  GinaB (28.05.2015 16:19)

Hehehe... Úžasné trio!

Yasmini

17)  Yasmini (28.05.2015 10:25)

Pokud, Ambro, učiníš socialistický závazek, že to dopíšeš. Tak ti tu před nastoupenou jednotkou přísahám, že budu komentovat každý další díl.(Ale žádné velké prodlevy kapitol :D ).
Díky zlato, je to dokonalé, jdu si udělat slaninu, když to pomáhá :D. A doufám, že přijede na návštěvu Alice, prosím. Někdo musí vyléčit Jaspera ( ). Nebo se toho snad ujmu sama.

ambra

16)  ambra (28.05.2015 10:11)

Děkuju, berunky, trochu z toho chytám nerva, páč ten závazek vtipnosti je šílený (jo, dramata se píšou mnohem snáz ), ale pokusím se, aby se to nepřeklopilo v úplnou žumpu a zároveň vás to nezačalo nudit ;) . Moc děkuju za podporu, strašně to pomáhá .

Marcelle

15)  Marcelle (28.05.2015 08:01)

Skvělej začátek pracovní doby, bavím se báječně, díky

14)  Seb (28.05.2015 06:37)

Je to prostě boží!
Děkuji

Anna43474

13)  Anna43474 (28.05.2015 00:30)

Jasper děvkař no to mě potěr

12)  E.T. (28.05.2015 00:14)

Vypadá to na bombastickou povídku! Miluju povídky, u kterých se zasměju.
Jen tak dál! Pls, pokračuj rychle!

11)  jenka (27.05.2015 22:46)

Okurky s Nutelou nejsou nic proti ananasu s hořčicí! Br, kam na to chodíš? Jinak jsi mě naprosto odrovnala. Prostě jsi borec! Fakt.

10)  betuška (27.05.2015 22:19)

NO NEKECEJ !!!!
si zabila, najprv som umrela pomaly pri každom odstavci a nakoniec som sa dorazila, ako som prečítala komentáre, kedy sa mi to premietlo v hlave opäť

Fanny

9)  Fanny (27.05.2015 20:54)

Okurky s nutellou. Okurky s nutellou?!!!!
Dohoda? Zákeřnej Charlie a seznam knížek? Holka.
To je neuvěřitelně neuvěřitelný!

Jalle

8)  Jalle (27.05.2015 20:37)

Totálne fenomenálne! Ako ťa len napadla tá reklama na farby vlasov. Hodil by sa k tomu song Superbalič.
"Například před ní nemůžu předstírat, že nechodím na záchod." Veta zo života.

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek