Sekce

Galerie

/gallery/pavouček.jpg

...aneb ze života hmyzu.

Cleo - díky za inspiraci, viz zde

Co jsem jenom komu udělal? Tohle ale fakt není fér.

Odšoural jsem zpátky do mého oblíbeného místa. Byl to výklenek u malého okna a já jsem z něj měl hezký výhled ven. I o něj mě ta mrcha chce připravit. Jako by nestačilo, že se musím ve svém vlastním pokoji schovávat. Vždyť já tady byl první. Už ani pavučinku si raději neusoukám, abych ji nedráždil. A ona… Váží si toho? Chce najít kompromis? Ne! Hned začne ječet a prchá si  pro Ara. A tohle si, prosím, říká vrcholový predátor!

Vystrčil jsem hlavu a zadíval se na otvor ve tvaru ženské postavy, který teď nově zdobil dveře. Byl to přenádherný kousek z šestnáctého století a ten řezbář na nich nechal ruce.  Jeho pomocníku totiž uklouzlo dláto. Barbarka! Kdyby to bylo možné, ze všech osmi oček by mi tekly slzy jako hrachy. Opřel jsem si špičky prvního páru nohou mezi třetí a čtvrté oko, a abych zahnal sílící bolest hlavohrudi, pomalu jsem s nimi kroužil. Bohužel to nezabíralo. Asi jsem z ní dostal migrénu.

Nechal jsem toho a pomalu jsem si třel nohy o sebe. Ještě teď mi v nich hučelo, jak ta málokončetinatá nádhera zaječela, když mě uviděla na posteli.  Po tom jejím vysokém C už zase popraskalo zrcadlo.

Ječela jako bych ji snad chtěl znásilnit nebo co. Fuj, právě ji. To bych si to radši rozdal s tou strašilkou, co sídlí u Irmy v recepci. Ona se ta ženská teda nejmenuje Irma, ale kdo by si všechna ta jména pamatoval. V této pracovní pozici je strašná fluktuace. Nikdo nevydrží déle než pár měsíců. Většinou je to mnohem méně. Ono se to sice nezdá, je to jen kancelářina, ale v upírském hradě je to, co se týče bezpečnosti, vysoce rizikové pracoviště. To si raději dělejte bábovičky z  jaderného odpadu nebo izolujte vir Ebola pomocí malého chemika. Ona stačí chvilka nepozornosti a už se říznete o papír nebo píchnete o sponku… A co následuje, si asi dovede každý představit.

Chramst, srk  a nový konkurs.

Nejdřív jsem nechápal, proč sem Aro tu lidskou pochutinu pořád tahá, ale časem mi došlo, že při jednání s úřady není dobré, když se jejich představitelé pořád ztrácejí a právě cestou na Volterrsky hrad. Časem by to budilo nežádoucí pozornost. A to Aro vůbec nemá rád.

Opravdu jsem si chtěl tu knížku jenom dočíst! Já ji měl první a ona mi ji sebrala. Volterrská knihovna byla to, co mě tu drží i po těch letech.  Je tak půvabně rozsáhlá. Sice můžu číst všema osmi – kam se hrabe Aro- ale já si knížky vychutnávám a čtu je jen dvěma. Jedno očko hezky na jednu stránku. Déle mi tak vydrží a já jsem labužník nejen, co se krve týká.

Povzdechl jsem si. Již třista let si šramotím po zdejších chodbách, ale tohle jsem nezažil. Tenkrát to byla jen neuvěřitelná shoda náhod, když si Aro odplivl tím směrem, když jsem právě umíral, smrtelně pobodán sršáněm Jeremym. Maminka mě už jako malé vajíčko v kokonu varovala, ať si na ně dám bacha, že ti se s ničím nepářou. A fakt měla recht. Propíchal mě naskrz, aniž bych si kousnul.

Věděl jsem, co bude teď následovat. Ta potvora sem přitáhne Ara za flígr a ten mě zase rozdupne. Víte, jak je nepříjemné pořád srůstat? Hlavně, když naposledy mi jedna  noha uvízla v Arově odrážce a já ho musel nahánět po hradě dva dny, než si konečně tu botu sundal. Čuně jedno, co hygiena?! Aro z toho začal trpět stihomamem a pořád se otáčel. Na strop se ale nepodíval, a tak jsem zůstal v anonymitě.   O mé existenci nemá totiž nikdo ponětí. A jakože se Albert jmenuju, taky to tak zůstane.

V dálce jsem slyšel její přibližující se rozhořčený hlas a chabé námitky Ara.

Aro, Aro… co z tebe jenom ta ženská udělala?! Že se nestydíš nechat sebou takhle cloumat – to si říkáš vládce! Rumuni by se za břicho popadali, kdyby to zjistili.

Začínal jsem mít hlad, tak doufám, že si to dneska odbudu rychle. Mňam, masařky jsou tady bezkonkurenční a je jich plné sklepení. A jak jsou vypasené. Aby taky ne…  Mlsně jsem si olízl gnathokosy a protáhl se.

A pak si vyrazím do trůnního sálu. Za odměnu. Má tam totiž svou sít Arachné a to je prostě kus. Radost podívat. A ta její výstavní makadla…

Z mého rozjímání o vnadách nejkrásnější baby na hradě, mě vyrušil šramot od dveří. To se ta mrcha vrátila a právě protahovala Ara tím novým otvorem. Ten jen bezmocně mrkal a snažil se najít zbytky své důstojnosti. Většinu totiž poztrácel, když byl vláčen po chodbách jako kotě.

Přišel ke mně, zatímco ona se krčila za polštářem. Naše pohledy se střetly a já v tom jeho viděl trochu soucitu, ale hlavně odhodláni. Chápal jsem ho – co všechno pro ty naše samičky neuděláme…

Tak pojď na to, chlape!

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

NeliQ

33)  NeliQ (28.11.2012 22:16)

hej? no na 4 hodiny spánku možno aj áno :D Ale skoro si ma zabila a posledná veta to dorazila úplne

Bosorka

32)  Bosorka (28.11.2012 22:08)

Ale vypadáš docela čile

NeliQ

31)  NeliQ (28.11.2012 19:49)

umrela som

Cathlin

30)  Cathlin (28.11.2012 19:28)

No, to víš... ustavičné!

Bosorka

29)  Bosorka (28.11.2012 18:27)

Ty máš ale chutě ;)

Cathlin

28)  Cathlin (28.11.2012 15:21)

Dostala jsem chuť na Bosorku... :-)
A áááách, tohle bylo takové milé pohlazení, hezky klídeček s nesmrtelným volterrským povoučkem, okořeněný Arem v poněkud neobvyklé podobě... A svým milým humorem to jen hladilo po duši! Bosi, fakt umíííííš!

Pilly

27)  Pilly (28.07.2012 15:25)

Perfektné pavúky neznášam, ale Alberta v tvojom podaní som si obľúbila hned

HMR

26)  HMR (25.07.2012 17:37)

Bos, už jsem se kdesi vyjadřovala... :) :) :)

Janebka

25)  Janebka (24.07.2012 23:39)

Bosinečko, válela jsem se pomalu celou dobu pod stolem, s vyjímkou nádechů a přečtení dalšího skvostu ve formě perel, které jen tak jakoby nic pohazuješ mezi svá písmenka!!!
Naprosto geniální nápad, tobě vlastní, šokovat a uvádět lidi v úžas, nad tvoji neskutečně nebřebernou fantazií!!! Albert mě okouzlil i dojmul svým smířením se s tak těžkým osudem, jako je jeho případné slézání se dohromady!!! Taže
Nádhera, je vidět, že tvá naprosto geniální a ojedinělá fantazie nezná hranic!!!! ;)
Děkuji!!!

AnneCullen

24)  AnneCullen (24.07.2012 23:12)

Bože, jak tohle může někdo vymyslet :D:D:D:D sice se snažím ze všech sil si Alberta nepředstavovat... upíří pavouk, ty rozměry... :D Ale jo, asi je to první pavouk, kterej mi nevadí :) ale prostě....

Twilly

23)  Twilly (24.07.2012 22:09)

Nech mi kousíček a nesežer všechno, Mišutko

MisaBells

22)  MisaBells (24.07.2012 21:48)

genialita na sedm písmen? BOSORKA! Nesnáším tyhle "tvory". Ze srdce je nenávidím a hluboce mě odpuzují, ale Albert bude navěky můj kámoš. "Maminka mě už jako malé vajíčko v kokonu varovala, ať si na ně dám bacha, že ti se s ničím nepářou." " A ta její výstavní makadla…" žeru tě, Bosinko!

Bosorka

21)  Bosorka (24.07.2012 21:19)

Julie - tys mi taky chyběla
Ségruše - uáááááááááááááááá, to mi nedělej - tuhle scénku nezapomenu do smrti smrťoucí
TeenStat - Albert není vhodný partner, je promiskuitní a má o šest končetin víc, než je v dobrých rodinách slušné. ;)
LadyS - pšššššššt, víš ona to není Sulpi, ale neříkej jí to - je to jen mezi náma!

julie

20)  julie (24.07.2012 20:26)

Aro, ty čuně!!!Co hygiena?!!!! A co ta fluktuace kancelářských sil? Chramst, srk a nový konkurz... Bosorko,tvé povídky mi chyběly

Twilly

19)  Twilly (24.07.2012 12:11)

Macíčku, znáš mě a víš, co vidím za poslední větou... Snad stačí, když napíšu: "pojď do mě" krásný

TeenStar

18)  TeenStar (23.07.2012 23:34)

Stačila prvá veta a moje srdce už patrí jedine Albertovi. Pri jeho hláškach by sa človeku teda žilo. No jednoducho ho nejde nemilovať. :D Škoda len, že ja takýchto expertov v izbe nemám, vidím totiž, že prichádzam naozaj o veľa. :(
Nech je ale ako chce, toto bolo úplne božské! Vsadím všetkých osem Albertových očí na to, že toto si budem teraz každý večer pred spaním čítať. :D Naozaj dokonalosť! Klobúk dole, palec hore!

LadySadness

17)  LadySadness (23.07.2012 23:08)

tak upírí pavúk, ts ts ts, to by ma nenapadlo, že Arova ženuška je taká hysterka a pritom je to taký vzdelaný gentleman Arachné je prostě kus, radost podívat a ty její makadla

Silvaren

16)  Silvaren (23.07.2012 12:30)

Nádhera!

MarryTyger

15)  MarryTyger (23.07.2012 11:39)

Alberte, ty jsi třída

Marcelle

14)  Marcelle (23.07.2012 10:06)

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek